پروازهای خارجی

{{(adult + inf).toLocaleString('fa')}} مسافر
امتیاز دهید:
340 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 2.6 از 5 بلیط پرواز خارجی | خرید آنلاین بلیط هواپیما خارجی - قاصدک 24
قاصدک 24

وقتی از بلیط هواپیما خارجی صحبت می کنیم باید این نکته را مد نظر قرار دهیم که بلیط هواپیما خارجی، بلیطی است که حداقل یکی از دو نقطه مبدا و یا مقصد آن، خارج از مرزهای ایران قرار داشته باشد. به عبارت دیگر بلیط پرواز خارجی، بلیطی است مبدا آن یک فرودگاه بین المللی در ایران است و به مقصد یکی از شهرهای خارجی در دیگر کشورهای دنیا به انجام می رسد. همینطور اگر مسافری بلیط هواپیما خود را از یک شهر خارج از ایران به عنوان مبدا، به یک شهر خارجی دیگر به عنوان مقصد نیز خریداری کند، یک بلیط هواپیما خارجی را رزرو کرده است. پس بلیط هواپیما تهران استانبول، بلیط هواپیما استانبول تهران و بلیط هواپیما استانبول باکو همگی انواع مختلف بلیط هواپیما خارجی هستند.


با این حال، نکته قابل توجه در خصوص این نوع بلیط در ایران این است که بلیط هواپیما خارجی تنها از مبدا فرودگاه هایی به فروش می رسد که پروازهای خارجی در آنها تردد دارند. به طور مثال مسافرانی که از مبدا تهران عازم یکی از شهرهای استانبول، دبی، نجف، هامبورگ و غیره هستند باید فرودگاه بین المللی امام خمینی ( و نه فرودگاه مهرآباد) را به عنوان مبدا سفر خود انتخاب نمایند. چرا که پروازهای خارجی از فرودگاه امام و پروازهای داخلی از فرودگاه مهرآباد به انجام می رسند.

همچنین لازم به ذکر است که در برخی از فرودگاه های بین المللی ایران که عموماً در شهرهای کوچک بنا شده اند، پروازهای حج و عتبات عالیات، تنها پروازهای خارجی فرودگاه هستند. از این رو به مسافران محترم توصیه می شود قبل از خرید بلیط هواپیما خود، پروازهای موجود در مسیر مورد نظرشان را بررسی نمایند و سپس نزدیک ترین فرودگاه بین المللی را به عنوان فرودگاه مبدا انتخاب کنند.✈️ تمامی مسیرهای پرواز خارجی در قاصدک24 
نکات مهم در خرید پرواز خارجی


اگر یک سفر خارجی را برنامه ریزی می کنید بهتر است بیش از هر چیز به مقصد سفر خود توجه کنید. در اغلب مقاصد خارجی چند فرودگاه در یک شهر وجود دارند که همگی بین المللی بوده و پذیرای پروازهای خارجی از اقصی نقاط جهان هستند. اما این فرودگاه ها اغلب از نظر جغرافیایی در نقاط مختلف شهر قرار دارند. از این رو اگر شما در پرواز خارجی خود به موقعیت فرودگاه مقصد توجه نکنید، ممکن است بلیط خود را برای فرودگاهی خریداری نمایید که در حاشیه شهر قرار گرفته و یا با ایستگاه های حمل و نقل عمومی فاصله زیادی دارد.

همچنین گاهی با رزرو یک پرواز خارجی نادرست ممکن است هزینه های خرید یک بلیط قطار یا اتوبوس را نیز برای رسیدن به مقصد اصلی به خود تحمیل کنید. از این رو بهتر است در سفرهای خارجی قبل از هر چیز تعداد فرودگاه های مقصد و موقعیت جغرافیایی آنها را مورد توجه قرار داده و سپس بلیط هواپیما خارجی خود را خریداری نمایید.

رزرو بلیط خارجی


رزرو بلیط خارجی، پروسه سخت و پیچیده ای ندارد و اگر با روند خرید اینترنتی بلیط هواپیما داخلی آشنا باشید به راحتی می توانید این نوع بلیط را هم خریداری نمایید. با این حال باید این نکته را در نظر بگیرید که شما برای رزرو بلیط خارجی علاوه بر اطلاعات شخصی لازم برای خرید آنلاین بلیط هواپیما داخلی، به شماره پاسپورت خود و تاریخ انقضای آن نیز نیاز دارید. همچنین پاسپورت شما باید از زمان سفر، حداقل دارای 7 ماه اعتبار باشد. لازم به ذکر است که به عنوان اتباع خارجی نیز می توانید با به همراه داشتن گذرنامه معتبر از خدمات سایت های فروش آنلاین بلیط هواپیما خارجی نظیر قاصدک 24 بهره بگیرید.

خرید بلیط هواپیما خارجی در قاصدک 24


بلیط هواپیما خارجی قاصدک 24 را می توانید هم از ایرلاین های داخلی و هم از ایرلاین های خارجی خریداری نمایید. برای این کار می توانید پس از جستجوی بلیط هواپیما دلخواه خود در این سامانه، از بین گزینه های موجود، بلیط هواپیمای خارجی مورد نظرتان را انتخاب کنید. برای این کار بعد از ورود به سامانه خرید اینترنتی بلیط هواپیما قاصدک 24، در بخش پروازهای خارجی، به راحتی با انتخاب مبدا و مقصد، زمان و تعداد مسافر، لیستی از تمامی پروازهای موجود در تاریخ مورد نظرتان را مشاهده خواهید کرد. حال می توانید با تغییر فیلتر زمان، قیمت و شرکتهای هواپیمایی، مناسبترین انتخاب را در خرید بلیط هواپیما خارجی داشته باشید و یک پرواز خارجی مناسب را رزرو و خریداری نمایید.

ایرلاین های ایرانی فعال در مسیرهای بین المللی


در حال حاضر شرکت های هواپیمایی بسیاری در ایران، بلیط هواپیما خارجی را به مسافران خود ارائه می کنند که از میان آنها می توانیم به ایرلاین های ایران ایر، آتا، قشم ایر، زاگرس، ماهان ایر، آسمان، تابان ایر و غیره اشاره کنیم. البته ناگفته نماند که همه این شرکت ها در طول سال به یک اندازه، پرواز خارجی ندارند و برخی از آنها تنها به یک یا دو مقصد خارجی پرواز می کنند. همچنین در این میان ایرلاین هایی که از هواپیماهای قدرتمندتری برخوردار هستند مقاصد خارجی بیشتری را تحت پوشش دارند، چرا که راحت تر می توانند مجوزهای لازم را در این زمینه از سازمان های بین المللی مربوطه کسب کنند.