هواپیمایی آتا

قاصدک 24

آتا، یکی از جدیدترین شرکت‌های هواپیمایی کشور از سال 1387 در شهر تبریز فعالیت خود را آغاز کرد. این شرکت هواپیمایی در طول سال‌های گذشته با توسعه ناوگان‌ هوایی توانسته به یکی از معتبرترین ایرلاین‌های کشور در مسیرهای داخلی و خارجی تبدیل شود. در ادامه با ما همراه شوید تا با خدمات این ایرلاین، نکات مهم و نحوه خرید بلیط هواپیما آتا بیشتر آشنا شوید. 

درباره شرکت هواپیمایی آتا

 

آتا یکی از جوان‌ترین شرکت‌های هواپیمایی ایران است که در سال 1387 به عنوان شانزدهمین هواپیمایی کشور در شهر تبریز تاسیس شد. این ایرلاین فعالیت خود را با پرواز تبریز مشهد آغاز کرد و در طول زمان پوشش‌دهی مسیرهای هوایی خود را گسترش داد. قطب اصلی آتا در تبریز و قطب دیگر آن در تهران است. این مجموعه فعالیت خود را با چهار فروند هواپیما آغاز کرد و اکنون با 14 فروند هواپیما به مسافران خدمت‌رسانی می‌کند. هم‌چنین آتا به منظور افزایش رضایت مشتریان همواره در حال رشد و توسعه است.


شرکت هواپیمایی آتا

ناوگان هواپیمایی آتا

 

قبل از تهیه بلیط هواپیما، بررسی ناوگان پروازی آتا به مسافران کمک می‌کند تا از کیفیت و امنیت پرواز مورد نظر خود اطمینان خاطر پیدا کنند. خوب است بدانید امنیت بالای این ایرلاین موجب شده محبوبیت ویژه‌ای پیدا کند. طبق اعلام سایت هواپیمایی آتا، این مجموعه با 14 فروند هواپیما در ناوگان مجهز خود به مسافران خدمت‌رسانی می‌کند:


 
لیست ناوگان هواپیمایی آتا 

بوئینگ 737

ایرباس A320

مک دانل داگلاس ام دی (MD) 

امبرائر ERG 



بلیط هواپیما آتا

 

آتا با ارائه خدمات با کیفیت، هواپیماهای سالم با امنیت پرواز بالا، کادر پرواز مجرب و حرفه‌ای و پوشش هوایی گسترده در مسیرهای داخلی و خارجی با قیمت مناسب و اقتصادی توانسته محبوبیت ویژه‌ای میان مسافران پیدا کند.

اگر قصد خرید بلیط هواپیما آتا را دارید، سامانه قاصدک 24 این امکان را فراهم کرده تا به آسانی با تعیین مبدا، مقصد و تاریخ سفر خود به لیست کامل پروازهای آتا دسترسی پیدا کنید. هم‌چنین می‌توانید جزئیات کامل بلیط هواپیما، قوانین و قیمت‌ها را بررسی و مقایسه نموده و سپس بلیط انتخابی خود را آنلاین رزرو کنید. در ادامه با ما همراه شوید تا انواع بلیط ایرلاین آتا را  بیشتر شناخته و بتوانید مناسب‌ترین گزینه را برای خود رزرو کنید.

بلیط هواپیما آتا



بلیط هواپیما سیستمی آتا

 

آتا صندلی‌های هواپیما خود را طبق برنامه پرواز و ظرفیت مشخص با قیمت مصوب با نام بلیط سیستمی به فروش می‌رساند. توجه داشته باشید قیمت پرواز سیستمی آتا همیشه ثابت است و از مدت‌ها قبل جهت فروش ارائه می‌شود. از این رو اگر تاریخ مشخصی برای سفر خود دارید، این نوع بلیط آتا بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. زیرا می‌توانید هر چه زودتر رزرو خود را قطعی کرده و نگران از دست دادن ظرفیت نباشید.

بلیط سیستمی آتا مزایای دیگری هم دارد. از جمله می‌توان به ارائه تخفیف ویژه برای کودکان تا 12 سال اشاره کرد. یک انتخاب مناسب برای سفرهای خانوادگی. هم‌چنین لازم است بدانید در بلیط هواپیما چارتر و لحظه آخری نرخ بلیط کودک 2 تا 12 سال و بزرگسال هیچ‌ تفاوتی ندارد.

اگر هم نیاز به کنسل کردن پرواز خود دارید، خوب است بدانید شرایط لغو بلیط سیستمی نسبت به چارتر آسان‌تر است و میزان جریمه کمتری دارد. پس اگر برنامه سفر شما قطعی نیست و امکان تغییر وجود دارد، بلیط سیستمی آتا می‌تواند انتخاب بهتری باشد.

بلیط سیستمی آتا 

بلیط هواپیما چارتر آتا

 

شرکت‌های چارترکننده بخشی از صندلی‌های هواپیما یا تمام آن‌ها را از شرکت هواپیمایی آتا پیش خرید کرده و با فروش آن‌ها به مسافران در طول زمان سود می‌کنند. چارتر کننده با توجه به شرایط، به منظور حفظ سود خود ممکن است قیمت‌ها را تغییر دهد. پس بلیط هواپیما چارتر همیشه نرخ ثابتی ندارد.

 • در زمان‌های کم تقاضا برای سفر مانند وسط هفته، شرایط آب و هوایی نامطلوب در مقصد مورد نظر شما و... که بلیط‌ها به فروش نرسیده‌اند، چارتر کننده اصولا قیمت‌ها را کاهش می‌دهد تا ضرر نکند. این زمان بهترین فرصت برای پیدا کردن بلیط ارزان هواپیما آتا خواهد بود.
 • بر عکس در ایام پر سفر مانند تعطیلی‌ها، مناسبت‌های خاص و روزهای آخر هفته که بلیط‌ها زود به فروش می‌روند،  چارتر کننده نیازی به کاهش قیمت ندارد و حتی گاهی ممکن است نرخ پرواز چارتری آتا برابر یا گران‌تر از بلیط سیستمی ارائه شود. پس با توجه به شرایط، هوشمندانه نوع بلیط خود را انتخاب کنید.

 

بلیط هواپیما لحظه آخری آتا

 

پروازهای چارتری که تا نزدیکی زمان پرواز نتوانسته‌اند به فروش برسند، در صورت کمبود تقاضا، اصولا با نام بلیط لحظه آخری و با قیمت بسیار پایین‌تر عرضه می‌شوند تا چارتر کننده بیشتر ضرر نکند. پس اگر در برنامه سفر خود انعطاف دارید و می‌توانید سریع آماده حرکت شوید، این نوع بلیط می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد. اما توجه داشته باشید بلیط هواپیما لحظه آخری آتا، اصولا غیر قابل استرداد است و میزان جریمه بسیار بالایی دارد.

بلیط لحظه آخری آتا


قیمت بلیط هواپیما آتا

 

عوامل مختلفی بر قیمت بلیط هواپیما  اثر گذار هستند. طول مسیر، نوع بلیط (سیستمی و چارتر)، کلاس پروازی، شناسه نرخی، میزان تقاضا و... از مهم‌ترین آن‌ها به شمار می‌روند. از این رو هر فرد باید با توجه به شرایط سفر خود، بلیط با نرخ مناسب را پیدا کند. در ادامه با نکاتی که هنگام بررسی و مقایسه قیمت پروازهای آتا باید در نظر داشته باشید، بیشتر آشنا خواهیم شد:

 • میزان تقاضا: در زمان‌های پر سفر مانند ایام نورز، تعطیلی‌ها و مناسبت‌های خاص، روزهای آخر هفته، شرایط آب و هوایی مطلوب در مقصد مورد نظر شما و... که تقاضا برای سفر بیشتر خواهد شد، ممکن است قیمت بلیط پرواز آتا هم افزایش پیدا کند. پس اگر به دنبال سفر ارزان هستید، بهتر است زمان‌های خلوت‌تر را انتخاب کنید. هم‌چنین در این موقعیت احتمال پیدا کردن بلیط چارتر و لحظه آخری با قیمت پایین‌تر بیشتر خواهد بود. (درباره قیمت انواع بلیط در بخش‌ پیشین به طور مفصل توضیح داده شده است)
 • کلاس پروازی: کلاس‌های پروازی اکونومی آتا با ارائه خدمات پرواز معمولی، نرخ پایین‌تری نسبت به کلاس بیزینس دارند. پس اگر به دنبال ارزان‌ ترین بلیط هواپیما آتا هستید، کلاس اکونومی و اگر به دنبال آسودگی خاطر بیشتر هستید کلاس بیزینس با پرداخت هزینه بالاتر را انتخاب کنید.
 • کلاس نرخی: شناسه‌های نرخی جهت تمایز در قیمت‌گذاری بلیط‌های سیستمی تعیین شده‌اند. در واقع هر کلاس نرخی می‌تواند میزان بار مجاز و قوانین کنسلی متفاوتی داشته باشد. از این رو هنگام خرید بلیط هوایی آتا مشخصات و قیمت هر شناسه را بررسی کرده و گزینه مناسب خود را پیدا کنید.

 قیمت بلیط هواپیما آتا


قیمت بلیط هواپیما رفت و برگشت آتا

 

اصولا خرید بلیط هواپیما رفت و برگشت آتا می‌تواند بسیار اقتصادی‌تر از خرید دو بلیط یک طرفه باشد. پس اگر تاریخ برگشت مشخصی دارید، توصیه می‌شود بلیط دو طرفه آتا را بخرید. در این راستا کافی است در سایت قاصدک 24، گزینه بلیط دو طرفه را انتخاب کنید. در مرحله بعد مبدا، مقصد، تاریخ رفت و برگشت و تعداد مسافران را مشخص نموده تا لیست پرواز‌های رفت و برگشتی به نمایش درآید.

 

خرید بلیط ارزان هواپیمایی آتا

 

توجه داشته باشید همیشه ارزان‌ترین بلیط، لزوما بهترین گزینه نیست. لازم است شرایط و بودجه سفر خود را مشخص نموده و بر اساس آن قیمت مناسب‌‌ترین گزینه را رزرو کنید. در این راستا حتما نوع بلیط (سیستمی و چارتر)، کلاس پروازی (اکونومی و بیزینس)، شناسه نرخی و میزان تقاضا در تاریخ سفر خود را در نظر بگیرید. (در بخش‌های قبلی درباره اثرگذاری هر یک از این پارامترها بر قیمت بلیط به طور کامل توضیح داده شد)

 • اگر تاریخ دقیقی برای برنامه سفر خود ندارید، سعی کنید بلیط خود را برای زمان‌های کم تقاضا مانند روزهای وسط هفته یا غیر تعطیل خریداری کنید. می‌توانید از چند هفته تا چند روز مانده به پرواز هوایی آتا، بلیط‌های چارتر و لحظه آخری را بررسی نموده و ارزان‌ترین را انتخاب کنید.
 •  هنگام جست و جو در قاصدک 24 حتما از ابزار تقویم قیمتی استفاده کنید. با مشخص کردن مبدا، مقصد و تاریخ سفر این تقویم به نمایش درمی‌آید و می‌توانید ارزان‌ترین قیمت بلیط هواپیما را در روزهای مختلف مشاهده کنید. ابزای مناسب برای سریع پیدا کردن بلیط ارزان.
 • انتخاب کلاس پروازی اکونومی آتا هزینه‌های سفر شما را بسیار کاهش می‌دهد. هم‌چنین حتما مشخصات کلاس‌های نرخی (میزان بار مجاز و قوانین کنسلی) را بررسی کرده و بر اساس شرایط سفر خود ارزان ترین بلیط هواپیما آتا را خریداری کنید.

پرواز ارزان آتا

 

لیست پروازهای داخلی آتا

 

شرکت هواپیمایی آتا در طول هفته پرواز داخلی در مسیرهای مختلفی را انجام می‌دهد. با تعیین مبدا، مقصد و تاریخ سفر خود در قاصدک 24 می‌توانید به پروازهای موجود این ایرلاین دسترسی پیدا کنید. در ادامه با لیست پر ترددترین مسیرهای داخلی آتا در شهرهایی همچون تهران، تبریز، مشهد، اهواز، کیش، ارومیه، اردبیل، شیراز، بندرعباس و... بیشتر آشنا خواهیم شد: 



پرواز داخلی آتا


لیست پروازهای خارجی آتا

 

آتا علاوه بر مسیرهای داخلی، پرواز در شهرهای متعددی پرواز خارجی ارائه می‌دهد. در ادامه با لیست پرترددترین مسیرهای بین المللی به مقصد فرودگاه‌هایی همچون استانبول و باکو بیشتر آشنا خواهیم شد: 

 


پرواز خارجی آتا

کلاس های پروازی آتا

 

کلاس‌های پروازی در هواپیمایی آتا به دو صورت اکونومی و بیزینس ارائه می‌شوند. بیشتر کلاس‌های پروازی این شرکت به صورت اکونومی به فروش می‌رسند. خدمات پذیرایی با کیفیت مطلوب را می‌توانید در این کلاس دریافت کنید. هم‌چنین کلاس پروازی بیزینس با 150 نفر ظرفیت و سطح خدمات بیشتر همچون صندلی‌های راحت‌تر، فضای بیشتر و پذیرایی مفصل‌تر را می‌توان فقط در هواپیماهای ایرباس این مجموعه پیدا کرد.

 

بار مجاز هواپیمایی آتا

 

در هر پرواز داخلی و خارجی می‌توانید میزان بار مشخصی را با خود حمل کنید.  توصیه می‌شود قوانین مرتبط با میزان بار مجاز و کالاهای ممنوعه را قبل از رزرو بلیط هواپیما آتا به طور کامل بررسی کنید. زیرا به ازای هر کیلوگرم بار اضافه باید جریمه پرداخت کنید.

 

 • میزان بار دستی مجاز آتا: میزان بار دستی مجاز برای مسافران حداکثر 5 کیلوگرم است و ابعاد آن نباید از 40*20*55  تجاوز کند.
 • میزان بار مجاز آتا: به طور معمول طبق قوانین، میزان بار مجاز برای کلاس اکونومی در پروازهای داخلی، 20 کیلوگرم است. برای کلاس بیزینس هم در پروازهای داخلی 30 کیلوگرم خواهد بود.
 • هزینه اضافه بار آتا: برای هر کیلوگرم اضافه بار، شرکت هواپیمایی آتا معادل 1 درصد قیمت بلیط در همان مسیر جریمه تعیین کرده است.

بار مجاز هواپیمایی آتا

 

چگونه بلیط پرواز آتا را کنسل کنید؟

 

شرایط کنسلی بلیط هواپیما آتا، بر اساس قوانین شرکت هواپیمایی و با توجه به عواملی مانند نوع بلیط هواپیما و کلاس نرخی تعیین می‌شود. جهت استرداد پرواز هواپیمایی آتا کافی است به پنل کاربری خود در قاصدک 24 مراجعه کنید. سپس از لیست بلیط‌های هواپیما، پرواز آتا در مقصد مورد نظرتان را انتخاب نموده و گزینه درخواست کنسلی را انتخاب کنید.

میزان جریمه هم بر اساس قوانین از حساب شما  کسر شده و باقی‌مانده مبلغ در مدت زمانی کوتاه عودت داده می‌شود. هم‌چنین می‌توانید در هر ساعت از شبانه‌روز با تیم پشتیبانی قاصدک 24 در تماس باشید و تمام پرسش‌ها و درخواست‌های خود را در زمینه کنسلی و استرداد بلیط هواپیما آتا مطرح کنید. 

 

راهنمای خرید بلیط هواپیما آتا

 

قاصدک 24، یکی از بهترین سایت‌های فروش بلیط هواپیما آتا در مسیرهای داخلی و خارجی به شمار می‌رود. در ادامه گام به گام با مراحل رزرو بلیط این ایرلاین بیشتر آشنا خواهیم شد:

 

 1. از سربرگ بلیط هواپیما، پرواز داخلی یا خارجی را با توجه به مقصد سفر خود انتخاب کنید.
 2. سپس یکی از گزینه‌های یک طرفه یا دو طرفه را جهت خرید بلیط هواپیمایی آتا انتخاب کنید.
 3. مبدا، مقصد، تاریخ پرواز و تعداد مسافران را مشخص نموده و بر گزینه جستجو کلیک کنید. (تقویم قیمتی هم با مشخص کردن تاریخ به نمایش درمی‌آید و می‌توانید ارزان‌ترین قیمت پرواز را در روزهای مختلف، داخل تقویم بررسی و مقایسه کنید)
 4.  پس از کلیک بر گزینه جست‌وجو، لیست پروازهای موجود در دسترس شما قرار خواهد گرفت.
 5. با فیلترهای جست وجو در سمت راست صفحه، این امکان برای شما فراهم می‌شود تا نوع بلیط، کلاس پروازی، ساعت پرواز، تعداد توقف و شرکت‌های هواپیمایی را بر اساس انتظارات خود محدود کرده و هر چه سریع‌تر، بلیط مورد نظر خود را بیابید. (اگر قصد دارید فقط لیست پروازهای آتا را مشاهده کنید، با استفاده از فیلتر شرکت هواپیمایی، آتا را انتخاب کنید)
 6. با کلیک بر گزینه جزئیات بلیط می‌توانید قیمت بلیط برای نوزاد، کودک و بزرگسال و لیست کامل قوانین را بررسی کنید.
 7. به صورت کامل جزئیات و قوانین پرواز را مورد بررسی و مقایسه قرار دهید. سپس با کلیک بر گزینه خرید، بلیط مورد نظر خود را انتخاب کنید. در مرحله بعد اطلاعات مورد نیاز را ثبت نموده و درنهایت با پرداخت آنلاین هزینه، بلیط هواپیما آتا را دریافت کنید.

خرید اینترنتی بلیط هواپیما آتا

هم‌چنین این امکان را دارید تا با تیم پشتیبانی قاصدک 24 در هر ساعت از شبانه‌روز تماس گرفته و پرسش‌ها و درخواست‌های خود را در زمینه جست و جو، خرید و حتی استرداد بلیط هواپیما آتا مطرح کنید.

سوالات متداول در مورد بلیط هواپیمایی آتا

میزان بار مجاز در پروازهای داخلی آتا چقدر است؟
در پروازهای داخلی اکونومی میزان بار مجاز 20 کیلوگرم و در پروازهای بیزینس 30 کیلوگرم خواهد بود. وزن مجاز کیف دستی همراه هم 5 کیلوگرم است.
چگونه باید بلیط هواپیما آتا را کنسل کرد؟
اگر بلیط پرواز آتا را از قاصدک 24 خریده‌اید، می‌توانید به پنل کاربری خود مراجعه کرده و از لیست بلیط هواپیما، درخواست کنسلی پرواز مورد نظر خود را ثبت کنید تا با کسر میزان جریمه، باقی‌مانده مبلغ به حساب شما بازگردد. حتما قبل از قطعی کردن رزرو پرواز آتا، قوانین کنسلی و میزان جریمه را به طور کامل مورد بررسی قراردهید.
بلیط هواپیما آتا را چگونه باید خرید؟
برای خرید بلیط هواپیما آتا می‌توانید به صورت حضوری یا غیر حضوری اقدام کنید. البته از آنجایی که خرید غیر حضوری و آنلاین بلیط هواپیما دردسر کمتری دارد و در زمان و هزینه شما صرفه‌جویی بیشتری خواهد کرد، توصیه می‌شود پرواز مورد نظر خود را در قاصدک 24 جستجو نموده و بلیط هواپیما آتا را از فهرست نتایج انتخاب کرده و آن را بخرید.
بلیط هواپیما آتا در چند کلاس پروازی به مسافران ارائه می‌شود؟
بیشتر کلاس‌های پروازی به صورت اکونومی ارائه می‌شوند. در هواپیماهای ایرباس این مجموعه می‌توانید کلاس بیزینس هم رزرو کنید.
پس از خرید بلیط هواپیما آتا از مبدا تهران به کدام فرودگاه باید رفت؟
برای پروازهای داخلی از مبدا تهران باید به ترمینال 2 فرودگاه مهرآباد مراجعه کنید. برای پروازهای خارجی هم می‌بایست به فرودگاه بین المللی امام خمینی بروید.
قیمت بلیط هواپیما آتا چند است؟
قیمت بلیط هواپیما بر اساس عوامل مختلفی همچون کلاس پروازی، طول مسیر، میزان تقاضا، کلاس نرخی و... تعیین می‌شود. توصیه می‌شود جهت بررسی قیمت پروازهای آتا وارد سایت قاصدک 24 شده و با وارد کردن مبدا، مقصد و تاریخ سفر به لیست قیمت‌ها دسترسی پیدا کنید.