هواپیمایی ایران ایرتور

قاصدک 24

ایران ایر تور، از با سابقه‌ترین ایرلاین‌های کشور در سال 1351 تاسیس شده است. این شرکت هواپیمایی خصوصی با هدف توسعه گردشگری در مسیرهای داخلی و خارجی متعددی برنامه پرواز ارائه می‌دهد. در ادامه با ما همراه شوید تا با خدمات و امکانات این شرکت، انواع بلیط، ترفندهای رزرو بلیط ارزان از این ایرلاین و نحوه خرید اینترنتی بلیط هواپیما ایران ایر تور بیشتر آشنا شوید. 

درباره شرکت هواپیمایی ایران ایر تور 

تاریخچه شرکت هواپیمایی ایران ایر تور به سال 1351 باز می‌گردد. این ایرلاین ابتدا با هدف توسعه گردشگری و انجام سفرهای زیارتی تحت پوشش شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (ایران ایر) فعالیت خود را آغاز کرد. تورهای این شرکت هواپیمایی ابتدا در مسیر مشهد آغاز شد و در طول زمان با توجه به استقبال مسافران، توسعه ناوگان هوایی و برگزاری تور در سایر استان‌ها و کشورها همچون دبی، هند، سنگاپور، تعدادی از پروازهای حج عمره و تمتع و... نیز در دستور کار قرار گرفت. در راستای اجرای این فعالیت‌ها، هواپیمایی ایران ایر تور موفق شد جوایز متعددی از کشورهایی همچون آلمان،‌ فرانسه،‌ ایتالیا، ژاپن، سوئیس، اتریش، انگلستان، امارات، بحرین و کویت دریافت کند. در اوخر دهه هشتاد، طبق اصل خصوصی‌سازی، مالکیت شرکت به بخش خصوصی واگذار شد و تاکنون با 8 فروند هواپیما در مسیرهای داخلی و خارجی به فعالیت خود ادامه می‌دهد. هم‌چنین خوب است بدانید قطب اصلی پروازهای ایران ایر تور در فرودگاه مهرآباد تهران و فرودگاه بین المللی مشهد است. 


شرکت هواپیمایی ایران ایر تور


ناوگان هواپیمایی ایران ایر تور

 

قبل از تهیه بلیط هواپیما در مسیرهای داخلی و خارجی، بررسی ناوگان پروازی ایران ایر تور به مسافران کمک می‌کند تا از کیفیت پرواز انتخابی خود آگاهی پیدا کنند. طبق اعلام سایت هواپیمایی ایران ایر تور، این مجموعه با 8  فروند هواپیما به صورت زیر در حال خدمت‌رسانی به مسافران است:

 

 

لیست ناوگان هواپیمایی ایران ایر تور

 

Airbus 300-600

 Airbus 310

 Airbus 320

 MD-82

MD-83

 

بلیط هواپیما ایران ایر تور

 

ایران ایر تور یکی از قدیمی‌ترین ایرلاین‌های داخلی کشور است که با ارائه خدمات با کیفیت، کادر پرواز حرفه‌ای، پوشش هوایی در مسیرهای داخلی و خارجی متعدد و قیمت مناسب توانسته محبوبیت ویژه‌ای میان مسافران پیدا کند.

 

اگر قصد خرید بلیط هواپیما ایران ایر تور را دارید، کافی است به سامانه قاصدک 24 مراجعه کرده و در سر برگ بلیط هواپیما به آسانی تنها با وارد کردن مبدا، مقصد، تاریخ سفر و تعداد مسافران به لیست پروازهای ایران ایرتور دسترسی پیدا کنید. سپس جزئیات کامل و قوانین پروازها را بررسی و مقایسه نموده و درنهایت بلیط انتخابی خود را اینترنتی رزرو کنید. پس در ادامه با ما همراه شوید تا انواع بلیط هواپیمایی ایران ایر تور را بیشتر شناخته و بتوانید گزینه مناسب با اهداف سفر خود را پیدا کنید.

 بلیط هواپیما ایران ایر تور


بلیط هواپیما سیستمی ایران ایر تور

 

ایران ایر تور، صندلی‌های هواپیما خود را طبق یک برنامه پرواز و ظرفیت مشخص با نرخ مصوب تحت عنوان بلیط سیستمی به مسافران می‌فروشد. در نظر داشته باشید قیمت پرواز سیستمی ایران ایر تور ثابت است و تغییر نمی‌کند. هم‌چنین می‌توانید از مدت‌ها قبل از پرواز اقدام به خرید بلیط هواپیما نمایید. در واقع اگر تاریخ دقیقی برای سفر خود تعیین کرده‌اید، این نوع بلیط می‌تواند بهترین انتخاب برای شما باشد. زیرا این امکان فراهم شده تا زودتر پرواز ایران ایر تور مورد نظر خود را رزرو کرده و با گزینه تکمیل ظرفیت مواجه نشوید.

 

علاوه بر این، در سفرهای خانوادگی توجه داشته باشید  بلیط سیستمی ایران ایر تور برای کودکان تا 12 سال تخفیف ویژه ارائه می‌دهد. این در حالی است که در بلیط‌های چارتر و لحظه آخری هیچ تفاوتی بین قیمت بلیط کودک 2 تا 12 سال و بزرگسال وجود ندارد.

 

هم‌چنین در نظر داشته باشید بلیط سیستمی شرایط کنسلی آسان‌تری نسبت به بلیط چارتر دارد و مبلغ جریمه آن پایین‌تر است. پس اگر برنامه سفر شما قطعی نیست و امکان کنسلی بالا است، بلیط سیستمی ایران ایر تور می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

 بلیط سیستمی ایران ایرتور


بلیط هواپیما چارتر ایران ایر تور

 

شرکت‌های چارترکننده متعددی با پیش خرید تعداد مشخص یا همه بلیط های هواپیما از ایران ایر تور و فروش آن‌ها به مسافران در طول زمان سود می‌کنند. از سویی جهت جلوگیری از ضرر و دستیابی به سود مد نظر، ممکن است با توجه به شرایط و میزان تقاضا، قیمت بلیط هواپیما ایران ایر تور را تغییر دهند. پس نرخ بلیط چارتر همیشه عدد ثابتی نیست.

خوب است بدانید بلیط چارتر لزوما همیشه گزینه ارزان قیمتی به شمار نمی‌رود. اصولا در زمان‌های کم تقاضا برای سفر در  مقصد مورد نظر شما که بلیط‌ها به فروش نمی‌روند، چارتر کننده جهت جلوگیری از ضرر قیمت‌ها را پایین می‌آورد و این زمان بهترین فرصت برای خرید بلیط هواپیما ارزان ایران ایر تور خواهد بود.

بر عکس در زمان‌های شلوغ مانند تعطیلی‌ها، مناسبت‌های خاص و روزهای آخر هفته، چارتر کننده نیازی به کاهش قیمت ندارد و گاهی ممکن است قیمت پرواز چارتری ایران ایر تور را برابر یا گران‌تر از بلیط سیستمی عرضه کند. پس حتما به دقت قیمت پروازهای مختلف را رصد کرده و بهترین نوع بلیط را با قیمت مناسب پیدا کنید.

 بلیط چارتر ایران ایرتور


بلیط هواپیما لحظه آخری ایران ایر تور

 

بلیط لحظه آخری ایران ایر تور نوعی بلیط چارتر است که تا نزدیکی زمان پرواز به فروش نرفته و در صورتی که تقاضا برای خرید بلیط پایین باشد، چارتر کننده قیمت‌ها را کاهش می‌دهد تا ضرر نکند. پس اگر به دنبال پرواز ارزان هستید و می‌توانید سریع آماده حرکت شوید، بلیط لحظه آخری بهترین فرصت برای شما است. اما این نکته را هم در نظر داشته باشید که این نوع پرواز لحظه آخری ایران ایر تور، اصولا غیر قابل استرداد است و میزان جریمه بسیار بالایی دارد.

قیمت بلیط هواپیما ایران ایرتور

 

به طور کل قیمت بلیط هواپیما ایران ایر تور چندان گران نیست و در دسته پروازهای قیمت مناسب قرار دارد. لازم است بدانید نرخ بلیط هواپیما با توجه به عوامل مختلفی تعیین می‌شود. طول مسیر و مسافت طی شده، نوع بلیط (سیستمی و چارتر)، کلاس پروازی، شناسه نرخی، میزان تقاضا و... از مهم‌ترین آن‌ها هستند. به همین جهت مسافران باید طبق شرایط سفر خود، بلیط با قیمت مناسب را پیدا کنند. پس حتما نکات زیر را باید هنگام بررسی قیمت بلیط هواپیما در نظر داشت:

 • در زمان‌های پر تقاضا برای سفر مانند ایام نورز، تعطیلی‌ها و مناسبت‌های خاص، روزهای آخر هفته و... ممکن است قیمت بلیط افزایش پیدا کند و در واقع زمان مناسبی برای سفر ارزان قیمت نیست.
 •  حتما به نوع بلیط پرواز ایران ایر تور هنگام بررسی قیمت توجه داشته باشید. اصولا در زمان‌های کم تقاضا، بلیط چارتر و لحظه آخری نرخ پایین‌تری دارند و بهترین فرصت برای خرید بلیط ارزان هستند. می‌توانید از چند هفته تا چند روز مانده به پرواز جهت بررسی قیمت آن‌ها اقدام کنید.
 •  کلاس‌های پروازی اکونومی ایران ایر تور با ارائه خدمات معمولی، هزینه کمتری نسبت به کلاس بیزینس دریافت می‌کنند و از لحاظ قیمتی ارزان‌تر هستند.
 •  شناسه‌های نرخی جهت تمایز در قیمت‌گذاری بلیط‌های سیستمی تعریف می‌شوند. هر کلاس نرخی می‌تواند میزان بار مجاز و قوانین کنسلی متفاوتی داشته باشد. پس هنگام خرید بلیط هواپیمایی ایران ایرتور حتما مشخصات و قیمت هر کلاس نرخی را بررسی کنید.

 قیمت بلیط هواپیما ایران ایرتور


قیمت بلیط هواپیما رفت و برگشت ایران ایر تور

 

اصولا خرید بلیط هواپیما رفت و برگشت ایران ایر تور می‌تواند اقتصادی‌تر از خرید دو بلیط یک طرفه باشد. توصیه می‌شود اگر تاریخ مشخصی برای بازگشت خود دارید، جهت صرفه جویی در هزینه و هم‌چنین آسودگی خاطر خود در طول سفر، بلیط دو طرفه ایران ایر تور را خریداری کنید. کافی است در سایت قاصدک 24، گزینه بلیط دو طرفه را انتخاب کنید. سپس مبدا، مقصد، تاریخ رفت و برگشت و تعداد مسافران را مشخص نموده و به لیست پرواز‌های رفت و برگشتی دسترسی پیدا کنید.  

 

خرید بلیط ارزان هواپیمایی ایران ایر تور

 

در هر سفر لازم است اهداف و شرایط خود همچون میزان بودجه را مشخص کرده و بر اساس آن ارزان قیمت‌ترین گزینه موجود را انتخاب کنید. در این راستا حتما  نوع بلیط (سیستمی و چارتر)، کلاس پروازی (اکونومی و بیزینس)، شناسه نرخی و میزان تقاضا را به همراه نکات زیر در نظر داشته باشید:

 • اگر تاریخ مشخصی برای سفر خود ندارید، بهتر است بلیط خود را در زمان‌های خلوت مانند وسط هفته و ایام غیر تعطیل خریداری کنید. سعی کنید از چند هفته تا چند روز مانده به پرواز ایران ایر تور، بلیط‌های چارتر و لحظه آخری را رصد نموده و ارزان‌ترین گزینه را پیدا کنید.
 • هنگام جست و جو در قاصدک 24، از تقویم قیمتی استفاده کنید. در این تقویم، ارزان‌ترین قیمت بلیط هواپیما در روزهای مختلف در دسترس شما قرار می‌گیرد و بهترین ابزار برای پیدا کردن بلیط هواپیما ارزان خواهد بود.
 •     انتخاب کلاس پروازی اکونومی ایران ایر تور، مناسب یک سفر کاملا اقتصادی است. هم‌چنین مشخصات کلاس‌های نرخی (میزان بار مجاز و قوانین کنسلی) را بررسی و مقایسه کرده و بر اساس شرایط سفر خود، ارزان ترین بلیط هواپیما ایران ایر تور را خریداری کنید.

بلیط ارزان ایران ایر تور


لیست پروازهای داخلی ایران ایر تور

 

شرکت هواپیمایی ایران ایر تور، پرواز داخلی در مسیرهای متعددی را ارائه می‌دهد. در ادامه با لیست پر ترددترین مسیرهای داخلی ایران ایر تور در شهرهایی همچون تهران، مشهد، اصفهان، بندرعباس، بوشهر، کیش، شیراز و... بیشتر آشنا خواهیم شد: پرواز داخلی ایران ایرتور


لیست پروازهای خارجی ایران ایر تور

 

ایران ایر تور علاوه بر مسیرهای داخلی، پرواز خارجی نیز ارائه می‌دهد. در ادامه با لیست پرترددترین مسیرهای بین المللی به مقصد فرودگاه‌هایی همچون استانبول، ازمیر و... بیشتر آشنا خواهیم شد: 


پرواز خارجی ایران ایرتور


کلاس های پروازی ایران ایر تور

 

شرکت هواپیمایی ایران ایر تور دو دسته کلاس پروازی اکونومی و بیزینس را ارائه می‌دهد که در ادامه با آن‌ها بیشتر آشنا خواهیم شد:

کلاس اکونومی: اگر به دنبال یک سفر اقتصادی هستید، کلاس اکونومی ایران ایر تور گزیه مناسبی خواهد بود. صندلی‌های راحتی عادی و پذیرایی طول پرواز از مشخصات این کلاس پروازی به شمار می‌رود.

کلاس بیزینس: اگر علاقه‌مندید در طول پرواز احساس راحتی و آسودگی بیشتری داشته باشید، کلاس بیزینس ایران ایر تور  را انتخاب کنید. صندلی‌های راحت‌تر با فضای پای بیشتر از مهم‌ترین ویژگی‌های کلاس بیزینس ایران ایر تور به شمار می‌رود.

 کلاس پروازی ایران ایرتور


بار مجاز هواپیمایی ایران ایر تور

 

میزان بار مجاز در هر پرواز داخلی و خارجی طبق قوانین مشخص شده و لازم است قبل از رزرو بلیط هواپیما ایران ایر تور این موارد را به طور کامل مورد بررسی قرار دهید. زیرا به ازای هر کیلوگرم اضافه بار باید جریمه پرداخت کنید.

 

 • میزان بار دستی مجاز ایران ایر تور: میزان بار دستی مجاز در پروازهای ایران ایر تور حداکثر 5 کیلوگرم است. مجموع ابعاد آن هم نباید از 115 سانتی‌متر بیشتر شود.
 • میزان بار مجاز ایران ایر تور: به طور معمول وزن مجاز در پروازهای داخلی، 20 کیلوگرم و در پروازهای خارجی 30 کیلوگرم است. توصیه می‌شود در هر پرواز به دقت میزان بار مجاز را مورد بررسی قرار دهید.
 • هزینه اضافه بار ایران ایر تور: هزینه اضافه بار طبق قوانین شرکت هواپیمایی ایران ایر تور برای هر کیلوگرم، معادل 1 درصد قیمت بلیط در همان مسیر در نظر گرفته می‌شود.

 بار مجاز ایران ایر تور


چگونه بلیط پرواز ایران ایر تور را کنسل کنید؟

 

شرایط کنسلی بلیط هواپیما ایران ایر تور، بر اساس قوانین این شرکت هواپیمایی و با توجه به عواملی مانند نوع بلیط هواپیما و کلاس نرخی تعیین می‌گردد. جهت استرداد بلیط پرواز ایران ایر تور کافی است به پنل کاربری خود در قاصدک 24 مراجعه نموده و از لیست بلیط‌ هواپیما، پرواز مورد نظر خود را انتخاب کرده و بر گزینه درخواست کنسلی کلیک کنید.

جریمه طبق قوانین محاسبه و کسر می‌شود و باقی‌مانده مبلغ در مدت زمانی کوتاه به حساب شما باز می‌گردد. هم‌چنین می‌توانید در تمام ساعات شبانه‌روز با تیم پشتیبانی قاصدک 24 تماس گرفته و هر گونه پرسش و درخواست خود را در زمینه کنسلی و استرداد بلیط هواپیما ایران ایر تور مطرح کنید. 

 

راهنمای خرید آنلاین بلیط هواپیما ایران ایر تور

 

قاصدک 24، از معتبرترین سایت‌های فروش بلیط هواپیما ایران ایر تور در مسیرهای داخلی و خارجی به شمار می‌رود. با ما همراه شوید تا با مراحل رزرو اینترنتی بلیط هواپیما از قاصدک 24 به طور کامل آشنا شوید:

 1. ابتدا از سربرگ بلیط هواپیما، پرواز داخلی یا خارجی را انتخاب کنید.
 2. سپس یکی از گزینه‌های یک طرفه یا دو طرفه را جهت خرید بلیط هواپیما ایران ایر تور انتخاب کنید.
 3. در مرحله بعد مبدا، مقصد، تاریخ پرواز و تعداد مسافران را مشخص نموده و بر گزینه جستجو کلیک کنید. (با مشخص کردن تاریخ سفر، تقویم قیمتی به نمایش در می‌آید که ارزان‌ترین قیمت بلیط را در روزهای مختلف نشان می‌دهد)
 4. پس از کلیک بر گزینه جست‌وجو، لیست پروازها در تاریخ مورد نظر شما به نمایش در می‌آیند.
 5. فیلترهای جست وجو قرار گرفته در سمت راست صفحه، این امکان را فراهم می‌کنند تا نوع بلیط، کلاس پروازی، ساعت پرواز، تعداد توقف و شرکت‌های هواپیمایی را بر اساس نیازها و خواسته‌های خود شخصی‌سازی کرده و هر چه سریع‌تر، بلیط خود را بیابید. (با استفاده از فیلتر شرکت هواپیمایی می‌توانید ایران ایر تور را انتخاب نموده و فقط لیست پروازهای این ایرلاین را مشاهده کنید)
 6. با کلیک بر گزینه جزئیات بلیط، قیمت بلیط برای نوزاد، کودک و بزرگسال و لیست کامل قوانین را بررسی کنید.
 7. سپس بلیط مورد نظر خود را انتخاب نموده و بر گزینه خرید کلیک کنید. اطلاعات درخواست شده را ثبت کرده و درنهایت با پرداخت هزینه به صورت آنلاین، بلیط هواپیما ایران ایر تور را دریافت کنید.

خرید اینترنتی بلیط ایران ایر تور


هم‌چنین به یاد داشته باشید تیم پشتیبانی قاصدک 24، در هر ساعت از شبانه‌روز پاسخ‌گوی تمام پرسش‌ها و درخواست‌های شما به منظور خرید و استرداد بلیط هواپیما ایران ایر تور خواهد بود.سوالات متداول درباره هواپیمایی ایران ایرتور

از کجا باید بلیط پرواز  ایران ایر تور را خرید؟
می‌توانید هم از روش خرید حضوری با مراجعه به آژانس‌های مسافرتی و هم از روش غیر حضوری به صورت اینترنتی استفاده کنید. البته از آنجایی که خرید آنلاین بلیط هواپیما ایران ایر تور دردسر کمتری دارد و امکان بررسی و مقایسه بلیط‌ها برای شما به راحتی فراهم می‌شود، بهتر است پرواز مورد نظر خود را در سایت قاصدک 24 جستجو نمایید و بلیط هواپیما مورد نظر خود را از فهرست نتایج انتخاب کرده و اینترنتی بخرید.
بلیط هواپیما ایران ایر تور  چند کلاس پروازی دارد؟
هواپیماهای ایران ایر تور دارای دو کلاس پروازی اکونومی و بیزینس هستند.
مقدار بار مجاز پروازهای داخلی ایران ایر تور چقدر است؟
در پروازهای داخلی میزان بار مجاز 20 کیلوگرم است. هم‌چنین می‌توانید 5 کیلوگرم ساک دستی به داخل کابین حمل کنید.
پس از خرید بلیط پرواز ایران ایر تور  از مبدا تهران، کدام فرودگاه باید رفت؟
برای پروازهای داخلی از مبدا تهران باید به ترمینال 2 فرودگاه مهرآباد مراجعه کنید. برای پروازهای خارجی هم به فرودگاه بین المللی امام خمینی باید بروید.
چگونه باید بلیط هواپیما ایران ایر تور  را کنسل کرد؟
با مراجعه به پنل کاربری خود در قاصدک 24، از لیست بلیط هواپیما، پرواز ایران ایر تور را انتخاب کرده و بر گزینه درخواست کنسلی کلیک کنید تا طبق قوانین، میزان جریمه کسر شده و باقی مانده مبلغ به حساب شما بازگردد.