خدمات ویزا

معرفی جامع در گرفتن ویزا

بسیاری از سفرهای خارجی نیازمند شرایط خاصی برای دادن مجوز به مسافران هستند که ویزا یکی از مهمترین آن‌هاست. لذا تفاوتی ندارد که هدف شما از سفر، تفریح باشد یا برای جلسه‌های کاری، کنفرانس‌ها و...اقدام کنید. زیرا برای وارد شدن به مقصد نیازمند مجوز هستید که آن را با نام ویزا یا روادید می‌شناسید. همچنین از آنجایی که هرکدام از کشورها دارای ویزاهای گوناگون و هر ویزا دارای شرایط جداگانه‌ای‌ست، اطلاع از آن‌ها کمک بزرگی به شما برای انتخاب می‌کند. بدین ترتیب تصمیم گرفته‌ایم مطلبی را آماده کنیم که نه تنها شما را با شرایط اخذ ویزا آشنا می‌کند بلکه به سوالات متداول شما در این زمینه پاسخ می‌دهد. با قاصدک 24 همراه باشید.

معرفی جامع در گرفتن ویزا
انواع ویزا کدام است؟

قبل از هر اقدامی برای گرفتن ویزا، می‌بایست با انواع آن آشنا شوید. زیرا تعداد بیشماری از آن‌ها وجود دارند که هرکدام دارای شرایط، مدت زمان و هزینه متفاوت هستند. همچنین اگر با اهداف شما از سفر تطابق نداشته باشند، به راحتی از سمت سفارت رد خواهند شد. به عنوان مثال اگر شما قصد کارکردن در کشوری را داشته باشید و برای ویزای توریستی اقدام کنید، با مشکل مواجه خواهید شد. زیرا برای فعالیت شغلی در کشورها نیاز به اخذ مجوز کار دارید که صرفا با ویزاهای مسافرتی قابل دریافت نیست. پس با دقت انواع ویزاها را که در زیر براساس نوع و تعداد تردد مشخص شده‌اند مطالعه کنید.

انواع ویزا
ویزای توریستی ویزای توریستی
این ویزا یکی از رایج ترین و راحت ترین ویزا برای ایرانیان شناخته شده و به نام های ویزای مسافرتی یا ویزای گردشگری نیز شهرت دارد. شما با خدمات ویزا توریستی می‌توانید به گشت‌گذار در کشور مقصد بپردازید یا تعطیلات خوشی را تجربه کنید. همچنین می‌توانید به دیدار از دوستان و اقوام خود بروید و نهایت استفاده را از مهلت اعتبار ویزای خود ببرید. همچنین خوب است بدانید این ویزا معمولا در غالب ویزاهای 30 روزه صادر شده و مدت زمان و اعتبار متفاوتی دارد.
ویزای تجاری و ویزای کاری ویزای تجاری و ویزای کاری

بسیاری از افراد به دنبال فعالیت تجاری در تایلند هستند یا می‌خواهند برای ایجاد کسب‌وکار خود در این کشور اقدام کنند. به تمامی این افراد ویزای تجاری را توصیه می‌کنیم که در صورت واجد شرایط بودنِ مدارک صادر می‌شود. همچنین ممکن است شما با پیشنهاد شغلی Job Offer)) از کارفرمایان کشور موردنظر روبه‌رو باشید که برای این کار نیز گرفتن ویزای کاری را پیشنهاد می‌کنیم. با این روش، مجوز کار را از دولت موردنظر دریافت خواهید کرد و می‌توانید فعالیت خود را آغاز کنید.

ویزای تحصیلی ویزای تحصیلی

این ویزا برای افرادی مناسب است که قصد تحصیل در کشور مقصد یا شرکت در دانشگاه ها و موسسه های آموزشی آن را دارند. همچنین با توجه به دوره‌های طولانی تحصیل، این ویزا را جزو ویزاهای بلندمدت می‌دانند و با نام ویزای دانشجویی نیز می‌شناسند.

ویزای ترانزیت ویزای ترانزیت

ویزای ترانزیت از آن جهت به ویزای فرودگاهی شهرت دارد که تنها برای عبور از کشور موردنظر صادر می‌شود. به عنوان مثال شما قصد سفر به کشوری اروپایی را دارید و برای رسیدن به آن ناچار هستید از کشور ترکیه اقدام کنید. در این صورت نیازی به دریافت ویزاهای بلندمدت ندارید بلکه کافی‌ست ویزای ترانزیت آن را دریافت کرده و از فرودگاه آن استفاده کنید.

ویزای درمانی ویزای درمانی

خدمات ویزا درمانی برای افرادی که قصد درمان یا عمل در کشور خاصی را دارند توصیه می‌شود. توجه داشته باشید که مهم ترین رکن دریافت این ویزا، اثبات عدم توانایی کشور مبدا در بهبودی و سلامت بیمار است. لذا اگر امکان درمان در کشور مبدا وجود داشته باشد، صدور ویزای درمانی مشکل یا غیرقابل اخذ خواهد بود. پس از معرفی انواع ویزا قصد داریم شما را با دسته‌بندی دیگری که براساس تعداد تردد در مقاصد است آشنا کنیم

پس از معرفی انواع ویزا قصد داریم شما را با دسته‌بندی دیگری که براساس تعداد تردد در مقاصد است آشنا کنیم:
ویزای یک بار ورود:

با گرفتن ویزا یک بار ورود قادر خواهید بود فقط یک بار وارد کشور موردنظر شده و از آن خارج شوید. لذا اگر نیاز به تعداد بیشتری ورود به کشور را دارید بهتر است به سراغ ویزای مولتی بروید.

ویزای چند بار ورود (ویزای مولتی) :

با این ویزا مجوز چند بار ورود و خروج از کشور را دارید و می‌توانید بیش‌از یک بار وارد مقصد شوید. به‌عنوان مثال ویزای مولتی دبی به شما امکان این را می‌دهد که برای تردد در کشور دچار محدودیت نباشید.

ناگفته نماند در بالا به تمامی ویزاهای مهم و کاربردی اشاره کردیم اما موارد دیگری نیز وجود دارند که با دعوت نامه از سوی اقوام یا برای امور تحقیقاتی و مطبوعاتی دریافت می‌شوند.

شرایط و مراحل دریافت ویزا

در این بخش به نحوه گرفتن ویزا می‌پردازیم و شما را گام‌به‌گام با مراحل آن آشنا می‌کنیم. همچنین خوب است بدانید مراحل اولیه انواع ویزا یکسان بوده و برای تمامی آن‌ها می‌بایست مراحل زیر را انجام دهید. مراحل:

دریافت فرم ویزا به‌صورت آنلاین ۱
تکمیل فرم موردنظر ۲
پرینت فرم (فیزیکی، چاپی) ۳
امضا توسط متقاضی ۴
جمع‌آوری مدارک لازم برای ویزا ۵
در نهایت تحویل مدارک به‌همراه فرم به قاصدک24 ۶
در مواقع خاص از متقاضی برای مصاحبه در سفارت دعوت می‌شود یا برای انگشت نگاری می‌بایست حضوری مراجعه کند. ۷

مدارک لازم برای گرفتن ویزا

به طور کلی مدارک لازم برای ویزا به شرح زیر است:

  • فرم تکمیل شده برای دریافت ویزا همراه با امضا و عدم خط خوردگی
  • اصل پاسپورت با اعتبار حداقل 7 ماه (یا اسکن رنگی بسته به نوع ویزا)
  • اصل شناسنامه (یا اسکن رنگی)
  • اسکن رنگی از کارت ملی (هر دو طرف)
  • ۱ قطعه عکس رنگی پرسنلی واضح با زمینه سفید
  • بیمه مسافرتی و رزرو بلیط هواپیما رفت و برگشت

توجه کنید که در برخی موارد ترجمه مدارک و تست منفی کرونا (PCR) الزامی‌ست. همچنین ویزاهایی وجود دارند که شرایط و مدارک آن‌ها کمی دشوارتر است. به عنوان مثال مدارک ویزای کانادا علاوه بر موارد گفته شده به نامه تمکن مالی، گردش حساب و... نیاز دارد. لذا برای اطلاع از دقیق ترین مدارک لازم برای ویزا می‌توانید به صفحه‌ی هرکدام از ویزاهای کشورها مراجعه کنید.

مدارک لازم برای گرفتن ویزا

هزینه‌های گرفتن ویزا آنلاین

اطلاع از هزینه های ویزا یکی از بخش‌های مهم در گرفتن ویزا شناخته می‌شود. علت آن نیز به میزان بودجه افراد برمی‌گردد و در برنامه‌ریزی برای مخارج سفر نقش بسیار مهمی دارد. به عنوان مثال برای گرفتن ویزا عمان 300 درهم و برای ویزای تایلند 65 یورو پرداخت خواهید کرد. بنابراین برای آشنایی با قیمت ویزای موردنظر می‌توانید با پشتیبانی قاصدک 24 (75269-021) تماس بگیرید یا به صفحه‌ی هرکدام از ویزاها مراجعه کنید.

خدمات ویزا در قاصدک 24

قاصدک 24 علاوه‌بر خدمات گردشگری گوناگون مانند خرید بلیط های مسافرتی، رزرو هتل، تور و... ، شرایط دریافت انواع ویزا را نیز فراهم کرده است. شما می‌توانید برای مشاوره ویزا و آشنایی با شرایط اخد ویزا آنلاین از قاصدک24 استفاده کنید. برای این منظور می‌توانید با شماره‌ی (75269-021) تماس حاصل فرمایید و در کمترین زمان ممکن خریدهای خود را انجام دهید. لذا برای اطلاع از هزینه های ویزا، دریافت ویزا آنلاین دبی، کانادا، تایلند و... با همین شماره در تماس باشید. همچنین خوب است بدانید با این روش دیگر نیازی به وقت گرفتن از سفارت ندارید بلکه قاصدک 24 تمامی هماهنگی‌های لازم را انجام داده و تنها تاریخ مراجعه را به شما اعلام خواهد کرد.

سوالات متداول در مورد انواع ویزا
آیا ویزا به صورت لیبل صادر میشود یا ویزای الکترونیکی؟ صدور ویزا به صورت لیبل

این موضوع بستگی به نوع ویزا دارد. به عنوان مثال خدمات ویزای تایلند به صورت لیبل بر پاسپورت شما درج می‌شود اما برخی ویزاهای دیگر الکترونیکی صادر می‌شوند.

آیا برای گرفتن ویزا نیاز به مراجعه ی حضوری است؟  مراجعه ی حضوری

 لزوما نه؛ تنها ویزاهایی که نیاز به انگشت نگاری دارند می‌بایست مراجعه‌ی حضوری داشته باشند.

آیا خدمات ویزا قابل تمدید است؟ تمدید خدمات ویزا

بله، امکان تمدید اکثر ویزاهای توریستی با پرداخت هزینه‌ی معین وجود دارد.

برای زوجینی که سند ازدواج ندارند ویزا صادر می‌شود؟ ویزا بدون سند ازدواج

بله محدودیتی وجود ندارد.

اگر درخواست گرفتن ویزا رد شود می توانم دوباره اقدام کنم؟ درخواست ویزای دوباره

بله، در صورت ریجکت شدن ویزا و خارج شدن نام شما از بلک لیست دولت موردنظر، می‌توانید پس از گذشت زمان اندکی مجددا تقاضای خود را ارسال کنید.

نامه تمکن مالی چیست؟ نامه تمکن مالی

سندی حاوی اطلاعات حساب بانکی متقاضی که از سمت بانک موردنظر همراه با مهر و امضا صادر می‌شود

آیا بیمه مسافرتی در مدارک لازم برای گرفتن انواع ویزا وجود دارد؟ بیمه مسافرتی

برای برخی کشورها الزامی بوده و برای بسیاری دیگر ضرورتی وجود ندارد.

چگونه باید وقت سفارت گرفت؟ وقت سفارت

برای این امر نیازی به هیچگونه هماهنگی ندارید و تمامی آن‌ها از سوی قاصدک24 انجام شده و به شما تاریخ آن اعلام می‌شود.

ویزا چند روزه صادر می شود؟ مدت زمان صدور ویزا

بسته به نوع ویزا، بازه ای 3 الی 4 ماهه دارد. (معمولا ویزای شینگن زمان بیشتری به طول می‌انجامد.)

آیا می توان به صورت گروهی برای گرفتن ویزا اقدام کرد؟ ویزای گروهی

بله