visa landing background photo
کشور مقصد ویزا

ویزای امارات

ویزای امارات

شروع از:

۲۹۰ درهم

درخواست ویزا
ویزای تایلند

ویزای تایلند

شروع از:

۵۵ یورو

درخواست ویزا
ویزا سنگاپور

ویزای سنگاپور

شروع از:

۸۵ دلار

درخواست ویزا
ویزای اندونزی

ویزای اندونزی

شروع از:

۱۹۵ دلار

درخواست ویزا
ویزای روسیه

ویزای روسیه

شروع از:

۱۰۰ دلار

درخواست ویزا
ویزای کانادا

ویزای کانادا

شروع از:

۴۵۰ دلار

درخواست ویزا
ویزای فیلیپین

ویزای فیلیپین

شروع از:

۸۵ دلار

درخواست ویزا
ویزای کنیا

ویزای کنیا

شروع از:

۹۰ دلار

درخواست ویزا
ویزای ازبکستان width=

ویزای ازبکستان

شروع از:

۹۰ دلار

درخواست ویزا
ویزای هند

ویزای هند

شروع از:

۱۵۰ دلار

درخواست ویزا
ویزای قزاقستان

ویزای قزاقستان

شروع از:

۱۸۰ دلار

درخواست ویزا
ویزای برزیل

ویزای برزیل

شروع از:

۱۶۰ دلار

درخواست ویزا
ویزای چین

ویزای چین

شروع از:

۱۴۰ دلار

درخواست ویزا

معرفی جامع در گرفتن ویزا

بسیاری از سفرهای خارجی نیازمند شرایط خاصی برای دادن مجوز به مسافران هستند که ویزا یکی از مهمترین آن‌هاست. لذا تفاوتی ندارد که هدف شما از سفر، تفریح باشد یا برای جلسه‌های کاری، کنفرانس‌ها و...اقدام کنید. زیرا برای وارد شدن به مقصد نیازمند مجوز هستید که آن را با نام ویزا یا روادید می‌شناسید. همچنین از آنجایی که هرکدام از کشورها دارای ویزاهای گوناگون و هر ویزا دارای شرایط جداگانه‌ای است، اطلاع از آن‌ها کمک بزرگی به شما برای انتخاب می‌کند. بدین ترتیب تصمیم گرفته‌ایم مطلبی را آماده کنیم که نه تنها شما را با شرایط اخذ ویزا آشنا می‌کند بلکه به سوالات متداول شما در این زمینه پاسخ می‌دهد. با قاصدک 24 همراه باشید.

انواع ویزا کدام است؟

قبل از هر اقدامی برای گرفتن ویزا، می‌بایست با انواع آن آشنا شوید زیرا تعداد بیشماری از آن‌ها وجود دارند که هرکدام دارای شرایط، مدت زمان و هزینه متفاوت هستند. همچنین اگر با اهداف شما از سفر تطابق نداشته باشند، به راحتی از سمت سفارت رد خواهند شد. به عنوان مثال اگر شما قصد کار کردن در کشوری را داشته باشید و برای ویزای توریستی اقدام کنید، با مشکل مواجه خواهید شد. زیرا برای فعالیت شغلی در کشورها نیاز به اخذ مجوز کار دارید که صرفا با ویزاهای مسافرتی قابل دریافت نیست. پس با دقت انواع ویزاها را که در زیر براساس نوع و تعداد تردد مشخص شده‌اند مطالعه کنید.

انواع ویزا

question ویزای توریستی

chevron-down

این ویزا یکی از رایج ترین و راحت ترین ویزا برای ایرانیان شناخته شده و به نام های ویزای مسافرتی یا ویزای گردشگری نیز شهرت دارد. شما با خدمات ویزا توریستی می‌توانید به گشت‌گذار در کشور مقصد بپردازید یا تعطیلات خوشی را تجربه کنید. همچنین می‌توانید به دیدار از دوستان و اقوام خود بروید و نهایت استفاده را از مهلت اعتبار ویزای خود ببرید. همچنین خوب است بدانید این ویزا معمولا در غالب ویزاهای 30 روزه صادر شده و مدت زمان و اعتبار متفاوتی دارد.

question ویزای ترانزیت

chevron-down

ویزای ترانزیت از آن جهت به ویزای فرودگاهی شهرت دارد که تنها برای عبور از کشور موردنظر صادر می‌شود. به عنوان مثال شما قصد سفر به کشوری اروپایی را دارید و برای رسیدن به آن ناچار هستید از کشور ترکیه اقدام کنید. در این صورت نیازی به دریافت ویزاهای بلندمدت ندارید بلکه کافی‌ست ویزای ترانزیت آن را دریافت کرده و از فرودگاه آن استفاده کنید.

faq-item ویزای تجاری و ویزای کاری

chevron-down

بسیاری از افراد به دنبال فعالیت تجاری در تایلند هستند یا می‌خواهند برای ایجاد کسب‌وکار خود در این کشور اقدام کنند. به تمامی این افراد ویزای تجاری را توصیه می‌کنیم که در صورت واجد شرایط بودنِ مدارک صادر می‌شود. همچنین ممکن است شما با پیشنهاد شغلی (Job Offer) از کارفرمایان کشور موردنظر روبه‌رو باشید که برای این کار نیز گرفتن ویزای کاری را پیشنهاد می‌کنیم. با این روش، مجوز کار را از دولت موردنظر دریافت خواهید کرد و می‌توانید فعالیت خود را آغاز کنید.

faq-item ویزای درمانی

chevron-down

خدمات ویزا درمانی برای افرادی که قصد درمان یا عمل در کشور خاصی را دارند توصیه می‌شود. توجه داشته باشید که مهم ترین رکن دریافت این ویزا، اثبات عدم توانایی کشور مبدا در بهبودی و سلامت بیمار است. لذا اگر امکان درمان در کشور مبدا وجود داشته باشد، صدور ویزای درمانی مشکل یا غیرقابل اخذ خواهد بود. پس از معرفی انواع ویزا قصد داریم شما را با دسته‌بندی دیگری که براساس تعداد تردد در مقاصد است آشنا کنیم

faq-item ویزای تحصیلی

chevron-down

این ویزا برای افرادی مناسب است که قصد تحصیل در کشور مقصد یا شرکت در دانشگاه ها و موسسه های آموزشی آن را دارند. همچنین با توجه به دوره‌های طولانی تحصیل، این ویزا را جزو ویزاهای بلندمدت می‌دانند و با نام ویزای دانشجویی نیز می‌شناسند.

پس از معرفی انواع ویزا قصد داریم شما را با دسته‌بندی دیگری که براساس تعداد تردد در مقاصد است آشنا کنیم:

ویزای یک بار ورود: با گرفتن ویزا یک بار ورود قادر خواهید بود فقط یک بار وارد کشور موردنظر شده و از آن خارج شوید. لذا اگر نیاز به تعداد بیشتری ورود به کشور را دارید بهتر است به سراغ ویزای مولتی بروید.

ویزای چند بار ورود (ویزای مولتی): با این ویزا مجوز چند بار ورود و خروج از کشور را دارید و می‌توانید بیش‌از یک بار وارد مقصد شوید. به‌عنوان مثال ویزای مولتی دبی به شما امکان این را می‌دهد که برای تردد در کشور دچار محدودیت نباشید.

ناگفته نماند در بالا به تمامی ویزاهای مهم و کاربردی اشاره کردیم اما موارد دیگری نیز وجود دارند که با دعوت نامه از سوی اقوام یا برای امور تحقیقاتی و مطبوعاتی دریافت می‌شوند.

شرایط و مراحل دریافت ویزا

در این بخش به نحوه گرفتن ویزا می‌پردازیم و شما را گام‌به‌گام با مراحل آن آشنا می‌کنیم. همچنین خوب است بدانید مراحل اولیه انواع ویزا یکسان بوده و برای تمامی آن‌ها می‌بایست مراحل زیر را انجام دهید. مراحل:

  • دریافت فرم ویزا به‌صورت آنلاین
  • تکمیل فرم مورد نظر
  • پرینت فرم (فیزیکی، چاپی)
  • امضا توسط متقاضی
  • جمع‌آوری مدارک لازم برای ویزا
  • در نهایت تحویل مدارک به‌همراه فرم به قاصدک24

در مواقع خاص از متقاضی برای مصاحبه در سفارت دعوت می‌شود یا برای انگشت نگاری می‌بایست حضوری مراجعه کند.

شرایط و مراحل دریافت ویزا

مدارک لازم برای گرفتن ویزا

توجه کنید که در برخی موارد ترجمه مدارک و تست منفی کرونا PCRالزامی‌ست. همچنین ویزاهایی وجود دارند که شرایط و مدارک آن‌ها کمی دشوارتر است. به عنوان مثال مدارک ویزای کانادا علاوه بر موارد گفته شده به نامه تمکن مالی، گردش حساب و... نیاز دارد. لذا برای اطلاع از دقیق ترین مدارک لازم برای ویزا می‌توانید به صفحه‌ی هرکدام از ویزاهای کشورها مراجعه کنید.

خدمات ویزا در قاصدک 24

قاصدک 24 علاوه‌بر خدمات گردشگری گوناگون، شرایط دریافت انواع ویزا را نیز فراهم کرده است. شما می‌توانید برای مشاوره ویزا و آشنایی با شرایط اخد ویزا آنلاین از قاصدک24 استفاده کنید. برای این منظور می‌توانید با شماره‌ی (75269-021) تماس حاصل فرمایید. همچنین خوب است بدانید با این روش دیگر نیازی به وقت گرفتن از سفارت ندارید بلکه قاصدک 24 تمامی هماهنگی‌های لازم را انجام داده و تنها تاریخ مراجعه را به شما اعلام خواهد کرد.

سوالات متداول

question آیا ویزا به صورت لیبل صادر میشود یا ویزای الکترونیکی؟

chevron-down

این موضوع بستگی به نوع ویزا دارد. به عنوان مثال خدمات ویزای تایلند به صورت لیبل بر پاسپورت شما درج می‌شود اما برخی ویزاهای دیگر الکترونیکی صادر می‌شوند.

question آیا برای گرفتن ویزا نیاز به مراجعه ی حضوری است؟

chevron-down

لزوما نه؛ تنها ویزاهایی که نیاز به انگشت نگاری دارند می‌بایست مراجعه‌ی حضوری داشته باشند.

faq-item آیا خدمات ویزا قابل تمدید است؟

chevron-down

بله، امکان تمدید اکثر ویزاهای توریستی با پرداخت هزینه‌ی معین وجود دارد.

faq-item برای زوجینی که سند ازدواج ندارند ویزا صادر می‌شود؟

chevron-down

بله محدودیتی وجود ندارد.

faq-item اگر درخواست گرفتن ویزا رد شود می توانم دوباره اقدام کنم؟

chevron-down

بله، در صورت ریجکت شدن ویزا و خارج شدن نام شما از بلک لیست دولت موردنظر، می‌توانید پس از گذشت زمان اندکی مجددا تقاضای خود را ارسال کنید.

faq-item نامه تمکن مالی چیست؟

chevron-down

سندی حاوی اطلاعات حساب بانکی متقاضی که از سمت بانک موردنظر همراه با مهر و امضا صادر می‌شود

faq-item آیا بیمه مسافرتی در مدارک لازم برای گرفتن انواع ویزا وجود دارد؟

chevron-down

برای برخی کشورها الزامی بوده و برای بسیاری دیگر ضرورتی وجود ندارد.

faq-item چگونه باید وقت سفارت گرفت؟

chevron-down

برای این امر نیازی به هیچگونه هماهنگی ندارید و تمامی آن‌ها از سوی قاصدک24 انجام شده و به شما تاریخ آن اعلام می‌شود.

faq-item ویزا چند روزه صادر می شود؟

chevron-down

بسته به نوع ویزا، بازه ای 3 الی 4 ماهه دارد. (معمولا ویزای شینگن زمان بیشتری به طول می‌انجامد.)

faq-item آیا می توان به صورت گروهی برای گرفتن ویزا اقدام کرد؟

chevron-down

بله