هواپیمایی تابان

قاصدک 24

هواپیمایی تابان یکی از شرکت های هواپیمایی جدید ایران، که کمترین تاخیر را داشته و دارای 8 فروند هواپیما است. این شرکت فعالیت خود را توسط آقای اصغر عبدالله پور در سال 1384 و با مشارکت منطقه ویژه اقتصادی سرخس و شرکت سهامی توس گستر آغاز کرده و دفتر مرکزی این شرکت هواپیمایی در شهر مشهد قرار دارد. شرکت هواپیمایی تابان سفرهای خارجی و داخلی متعددی را روزانه انجام می‌دهد و جز ایرلاین‌هایی بوده که کمترین میزان تاخیر را در سال‌های اخیر داشته است. برای آشنایی با شرکت هواپیمایی تابان و خرید بلیط ارزان هواپیمایی تابان ما را تا پایان مطلب همراهی کنید.

شرکت هواپیمایی تابان

 

 

درباره شرکت هواپیمایی تابان

 

شرکت هواپیمایی تابان در سال 1384 توانست از سازمان هواپیمایی کشور ایران مجوز دریافت کند و فعالیت خود را در فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد آغاز کند. این شرکت تقریبا یک سال پس از اخذ مجوز، فعالیت خود را در سال 1385 آغاز کرده و محل تاسیس و دفتر مرکزی این ایرلاین شهر مشهد است. بین شرکت تابان و هواپیمایی سهند آسیا توافق نامه‌ای وجود دارد که این شرکت با توجه به فعالیت‌های نامنظمی که داشته در سال‌های 1388، 1395، 1397 در مدت زمان کوتاهی ۲ فروند مک دانل داگلاس ام دی-۸۳ سهند آسیا را در اختیار این شرکت قرار داده است. در چند ماه اخیر شرکت هواپیمایی سهند آسیا مجدد فعالیت خود را آغاز کرده است و طبق قراردادی که با ایرلاین تابان دارد یک فروند ام دی-۸۳ به اجاره این ایرلاین درآمده است.

درباره هواپیمایی تابان

شرکت تابان در میان ایرلاین‌های ایرانی یکی از ستاره‌های شرکت‌های هواپیمایی شناخته می‌شود. تابان ایرلاین جزء ایرلاین‌های خصوصی ایران است و در بین آن‌ها بزرگترین شرکت نیز محسوب می‌شود. این شرکت هواپیمایی دارای 8 فروند هواپیما است که پروازهای داخلی و خارجی را انجام می‌دهد. شما توسط این ایرلاین می‌توانید به مقاصد خارجی نظیر ترکیه، عراق، پاکستان و ... سفر کنید.

 

ناوگان هواپیمایی تابان

 

همانطور که گفته شد شرکت هواپیمایی تابان امروزه با 8 فروند هواپیما فعالیت می‌کند. این شرکت در گذشته 13 فروند هواپیما، 11 فروند هواپیمای توپولوف-۱۵۴، یک فروند بوئینگ ۷۵۷ و یک فروند بی‌ای‌ئی ۱۴۶ داشته که امروزه به طور کل هواپیماهای این شرکت تغییر یافته است. اگر قصد تهیه بلیط هواپیما و شناخت ناوگان‌های این شرکت هواپیمایی را دارید می‌توانید با مراجعه به جدول زیر اطلاعات کامل و لازم را کسب کنید.

 

لیست ناوگان‌های هواپیمایی تابان

تعداد

ظرفیت

ایرباس ای۳۱۰-۳۰۰

1

245

ایرباس ای ۳۲۰-۲۰0

1

 

بوئینگ 737-400

1

168

ام دی 88

5

165

 

 

بلیط هواپیما تابان

 

اگر به دنبال بلیط هواپیما قیمت مناسب هستید با بگوییم که بلیط هواپیما تابان جزء آن دسته از شرکت‌های هواپیمایی قرار دارد که قیمت مناسبی دارد و شما با این ایرلاین می‌توانید به راحتی عازم سفر شوید. این شرکت هواپیمایی با توجه به این تنها کلاس اکونومی دارد امکانات تمام پروازهای آن تقریبا در یک سطح قرار دارد. شما می‌توانید بلیط هواپیما تابان برای سفرهای داخلی و خارجی را به صورت آنلاین از سایت قاصدک 24 تهیه کنید. کافی است شما به سایت قاصدک 24 مراجعه کرده و با وارد کردن تاریخ، مبدا و مقصد سفر به اطلاعات پرواز هواپیمایی تابان دسترسی پیدا کنید و با فیلتر کردن شرکت هواپیمایی شرکت تابان را انتخاب کرده و لیست پروازهای این شرکت را مشاهده کنید. با خرید از این سایت همچنین می‌توانید از خدمات پشتیبانی 24 ساعته این شرکت بهره‌مند شوید.


بلیط هواپیمایی تابان 

 

بلیط سیستمی تابان

 

شرکت هواپیمایی تابان، با برنامه پرواز و ظرفیت مشخص، صندلی‌های خود را با نرخ مصوب تحت عنوان بلیط سیستمی به فروش می‌رساند. خوب است بدانید بلیط سیستمی تابان نسبت به سایر ایرلاین‌ها قیمت مناسب‌تری دارد و نرخ ثابتی دارد. هم‌چنین با توجه به آن که برنامه پرواز مشخص است، می‌توانید با خیال آسوده بدون نگرانی از تغییر قیمت، پرواز مورد نظر خود را از مدت‌ها قبل خریداری کنید.

بلیط سیستمی هواپیما تابان

از مزایای دیگر خرید بلیط پرواز سیستمی شرکت هواپیمایی تابان می‌توان به شرایط آسان‌تر استرداد بلیط و جریمه کنسلی پایین‌تر نسبت به پرواز چارتر و لحظه آخری اشاره کرد. به علاوه، از دیگر مزایای بلیط سیستمی می‌توان به تخفیف ویژه برای کودکان اشاره کرد که تخفیف بلیط برای کودکان تا 12 سال می‌تواند در کاهش هزینه بلیط خانواده نقش بسزایی داشته باشد.

 

بلیط چارتر تابان

 

برای تهیه بلیط چارتر تابان مسیر ساده‌ای پیش روی شماست کافی است که هنگام جست و جو از سایت قاصدک 24 یک گزینه را به خرید خود اضافه کنید. تمام مراحل بلیط چارتر تابان شبیه خرید بلیط معمولی است و فقط در صفحه قاصدک 24، با استفاده از فیلترهای جست و جو، کافی است نوع بلیط خود را چارتر انتخاب ‌کنید. پس از کامل کردن اطلاعات بلیط و پرداخت آنلاین می‌توانید بلیط چارتر هواپیمایی تابان را دریافت کنید.

بلیط چارتر هواپیمایی تابان

خوب است بدانید اصولا زمانی که تقاضا برای سفر پایین باشد و بلیط‌ها فروش نرفته باشند، چارترکننده قیمت‌ها را کاهش می‌دهد و این زمان بهترین فرصت برای خرید بلیط چارتر ارزان هواپیمایی تابان خواهد بود.

 

بلیط لحظه آخری تابان

 

اگر به دنبال سفری ارزان هستید بلیط لحظه آخری تابان می‌تواند گزینه مناسبی باشد.  اگر قصد خرید بلیط لحظه آخری را دارید باید این نکته را در نظر بگیرید که فاصله خرید بلیط و زمان سفر شما بسیار کوتاه است و شما باید تمام موارد را برای یک سفر زود هنگام پیش بینی کرده باشید. بلیط لحظه آخری، بلیط چارتری است که تا نزدیک زمان پرواز فروخته نشده است. بنابراین برای فروش این بلیط قیمت آن کاهش یافته تا مسافرانی که آمادگی پروازهای لحظه آخری را دارند ترغیب به خرید شوند.

بلیط لحظه آخری ایرلاین تابان

 

 

قیمت بلیط هواپیمای تابان

 

مسلما قیمت بلیط هواپیمایی تابان متفاوت است و این تفاوت قیمت بستگی به عواملی مانند طول مسیر، زمان سفر، کلاس پروازی، کلاس نرخی، مبدا، مقصد و ... دارد. شما کافیست برای استعلام قیمت و خرید بلیط هواپیمایی تابان به سایت قاصدک 24 مراجعه کرده و با وارد کردن مبدا و مقصد سفر قیمت روز بلیط را مشاهده کنید.

قیمت بلیط هواپیمایی تابان

 

قیمت بلیط هواپیما رفت و برگشت تابان

 

قابل توجه است که معمولا خرید بلیط رفت و برگشت تابان مقرون به صرفه‌تر از بلیط یک طرفه است. اگر شما تاریخ برگشت مشخصی دارید با تهیه بلیط دو طرفه تابان می‌توانید هزینه کمتری پرداخت کنید. گاهی برخی تصور می‌کنند می‌توانند بلیط برگشت را دیرتر تهیه کنند و قیمت کمتری پرداخت کنند، ولی باید به این نکته توجه کنید که ممکن است بلیط برگشت پیدا نشود و شما مجبور شوید با قیمت بالایی بلیط برگشت خود را تهیه کنید. برای تهیه بلیط رفت و برگشت تابان کافی است هنگام جست و جو بلیط در قاصدک 24، گزینه دو طرفه را انتخاب نموده و تاریخ رفت و برگشت خود را وارد کنید.

 

خرید بلیط ارزان هواپیمایی تابان

 

جهت خرید بلیط ارزان تابان لازم است ابتدا  بودجه سفر خود را مشخص کرده و سپس بر اساس آن، قیمت مناسب‌ترین گزینه را انتخاب کنید. در این راستا حتما به کلاس پروازی، شناسه نرخی، نوع بلیط (سیستمی و چارتر) و میزان تقاضا توجه داشته باشید. توصیه می‌شود نکات زیر را نیز مدنظر داشته باشید:

 • اگر تاریخی دقیقی برای سفر خود ندارید سعی کنید در اواسط هفته و ایام غیر‌تعطیل که تقاضا برای خرید بلیط کم است اقدام به خرید بلیط ارزان هواپیما تابان کنید. شما با بررسی بلیط‌های لحظه آخری و چارتری در طول روز می‎توانید بلیط ارزان هواپیما را رزرو کنید.
 • با توجه به این که شرکت هواپیمایی تابان کلاس پروازی اکونومی دارد قیمت‌های بلیط این شرکت هواپیمایی مناسب بوده و شما می‎توانید با توجه به بودجه سفر خود بلیط مورد نظر خود را تهیه کنید.
 • توصیه می‌شود هنگام بررسی قیمت بلیط هواپیما از تقویم قیمتی قاصدک 24 هم استفاده کنید. در این تقویم، ارزان‌ترین نرخ بلیط هواپیما در روزهای مختلف نمایش داده می‌شود و بهترین ابزار برای پیدا کردن بلیط با نرخ مناسب در ایرلاین‌های مختلف همچون تابان و فلای پرشیا خواهد بود. (با مشخص کردن مبدا، مقصد و تاریخ سفر در قاصدک 24، تقویم قیمتی به نمایش در می‌آید)


بلیط ارزان هواپیمایی تابان
 

 

لیست پروازهای داخلی تابان

 

شرکت هواپیمایی تابان در طول هفته در مسیرهای متعددی مانند اهواز (فرودگاه اهواز)، اصفهان (فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان)، خرم آباد (فرودگاه خرم آباد)، جزیره کیش (فرودگاه بین المللی کیش)، مشهد (فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد)، رشت (فرودگاه سردار جنگل رشت)، شیراز (فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز)، تبریز (فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز)، تهران (فرودگاه بین المللی امام خمینی و فرودگاه بین المللی مهرآباد)، یزد (فرودگاه شهید صدوقی یزد) و زاهدان (فرودگاه بین المللی زاهدان) پرواز دارد. کافیست مبدا، تاریخ و مقصد سفر خود را در سایت قاصدک 24 وارد کرده تا لیست کامل پروازها داخلی را مشاهده کنید.

 

 
لیست پروازهای داخلی هواپیمایی تابانلیست پروازهای خارجی تابان

 

شرکت هواپیمایی تابان علاوه بر مسیرهای داخلی، پرواز خارجی به برخی از کشورها مانند عراق (بغداد - فرودگاه بین المللی بغداد و نجف - فرودگاه بین المللی نجف)، پاکستان (لاهور - فرودگاه بین المللی اقبال لاهوری و کراچی - فرودگاه بین المللی جناح)، روسیه (مسکو - فرودگاه بین المللی دوموده دوو، سنت پترزبورگ و آستاراخان)، ترکیه (استانبول - فرودگاه بین المللی آتاتورک)، گرجستان (تفلیس) و ارمنستان (ایروان) را نیز ارائه می‌دهد. که در ادامه با پروازهای خارجی هواپیمایی تابان آشنا خواهیم شد:

لیست پروازهای خارجی هواپیمایی تابان

 

کلاس های پروازی تابان

 

همانطور که در سایت هواپیمایی تابان اعلام شده است این شرکت هواپیمایی تنها یک کلاس پروازی اکونومی و یا همان اقتصادی دارد. در نتیجه همانطور که گفته شد امکانات پروازهای این شرکت هواپیمایی تقریبا در تمامی سفرها یکسان بوده و صندلی‌های مناسب، پذیرایی عالی، خوراکی و کترینگ شرکت هواپیمایی تابان سفر را برای مسافران خوشایند کرده است.

کلاس های پروازی هواپیمایی تابان

 

بار مجاز هواپیمایی تابان

 

میزان بار مجاز در هر پرواز داخلی و خارجی مشخص شده و توصیه می‌شود قوانین مرتبط را قبل از رزرو بلیط هواپیما تابان بررسی کنید. زیرا به ازای هر کیلوگرم بار اضافه باید جریمه پرداخت کنید تا بتوانید بار اضافه را همراه خود به داخل هواپیما ببرید. در نتیجه توصیه می‌شود قبل از سفر و رزرو بلیط هواپیما تابان این مورد را بررسی کنید.

 • میزان بار دستی مجاز تابان: میزان بار دستی مجاز در تمامی ایرلاین‌های ایرانی برای پروازهای داخلی و خارجی یکسان است به طوری که در پروازهای داخلی 7-5 کیلوگرم، پروازهای خارجی 15-7 کیلوگرم است.
 • میزان بار مجاز تابان: شرکت هواپیمایی تابان یک شرکت خصوصی است ولی از قوانین شرکت‌های دولتی تبعیت می‌کند بنابراین میزان بار مجاز برای پروازهای اکونومی 20 و برای پروازهای بیزینس 30 کیلوگرم است.
 • هزینه اضافه بار تابان: اگر هنگام سفر با شرکت هواپیمایی تابان میزان بار شما بیشتر از حد مجاز باشد شما موظف هستید به میزان هر یک کیلوگرم بار اضافی مبلغی برابر با 1.5 درصد از مبلغ کل بلیط خود را پرداخت کنید.
 • قابل توجه است باری که به داخل کابین می‌برید باید اندازه کیف دستی باشد و از بردن وسایلی مانند مواد آتش‌زا و منفجره، انواع كپسول، اسپري‌هاي شيميايي و ... خودداری کنید. اگر مشکلی برای بار پیش آمد قبل از خروج از فرودگاه موضوع را حتما پیگیری کنید.

 
بار مجاز شرکت هواپیمایی تابان

 

چگونه بلیط پرواز تابان را کنسل کنید؟

 

شرایط کنسلی بلیط پرواز تابان، طبق قوانین این شرکت و با توجه به عواملی همچون نوع بلیط هواپیما و کلاس نرخی تعیین می‌گردد. به منظور استرداد پرواز هواپیمایی تابان کافی است به پنل کاربری خود در قاصدک 24 مراجعه نموده و از لیست بلیط‌های هواپیما، پرواز مورد نظر خود را انتخاب کرده و بر گزینه درخواست کنسلی کلیک کنید.

میزان جریمه طبق قوانین کسر می‌شود و مبلغ باقی‌مانده در اولین فرصت به حساب شخص باز می‌گردد. شما می‌توانید در هر ساعت از شبانه روز با تیم پشتیبانی قاصدک 24 تماس گرفته و درخواست خود را جهت کنسلی و استرداد بلیط پرواز تابان را بیان کنید.

 

 

راهنمای خرید اینترنتی بلیط هواپیما تابان از قاصدک 24

 

شرکت قاصدک 24 یکی از بهترین سایت‌های فروش بلیط هواپیما تابان است که در ادامه مطلب شما را با مراحل رزرو بلیط آنلاین هواپیمایی تابان آشنا خواهیم کرد:

 1. با توجه به مقصد سفر خود، ابتدا لازم است از سربرگ بلیط هواپیما، پرواز داخلی یا خارجی را انتخاب کنید.
 2. پس از انتخاب مقصد یکی از گزینه‌های یک طرفه یا دو طرفه را جهت خرید بلیط هواپیما تابان انتخاب کنید.
 3. در مرحله بعد مبدا، مقصد، تاریخ پرواز و تعداد مسافران را مشخص کرده و بر گزینه جستجو کلیک کنید. (با مشخص کردن تاریخ سفر، تقویم قیمتی به نمایش در می‌آید که کم‌ترین قیمت بلیط را در روزهای مختلف در محدوده تاریخ انتخابی شما نشان می‌دهد و ابزاری مناسب جهت پیدا کردن بلیط ارزان به شمار می‌رود)
 4. پس از کلیک بر گزینه جست‌وجو، لیست پروازهای موجود را مشاهده خواهید کرد.
 5. با فیلترهایی که در سمت راست سایت قرار دارد می‌توانید نوع بلیط، کلاس پروازی، ساعت پرواز، تعداد توقف و شرکت‌های هواپیمایی را طبق شرایط سفر خود محدودتر کرده و در کمترین زمان، بلیط مدنظر خود را بیابید. (با استفاده از فیلتر شرکت هواپیمایی می‌توانید تابان را انتخاب نموده و تنها لیست پروازهای تابان را مشاهده کنید)
 6. با کلیک بر گزینه جزئیات بلیط، قیمت بلیط برای نوزاد، کودک و بزرگسال و لیست کامل قوانین در دسترس شما قرار خواهد گرفت.
 7. به دقت جزئیات و قوانین پرواز را بررسی کرده و بلیط مورد نظر خود را انتخاب کنید. پس از ثبت اطلاعات درخواست شده با پرداخت آنلاین می‌توانید بلیط هواپیما تابان را دریافت کنید.


راهنمای خرید اینترنتی بلیط تابان


قابل توجه است که تیم پشتیبانی قاصدک 24، در تمام ساعت شبانه‌روز پاسخ‌گوی شما هستند و شما می‌توانید درخواست‌های خود در زمینه جست و جو، خرید و استرداد بلیط هواپیما شرکت تابان را با آن‌ها مطرح کرده و مشکل خود را به راحتی رفع کنید.

 

 

سوالات متداول درباره شرکت هواپیمایی تابان

 

میزان بار مجاز در پروازهای داخلی تابان چه مقدار است و هزینه اضافه بار در این ایرلاین چقدر است؟ میزان بار مجاز در این شرکت با توجه به قوانین ایرلاین های دولتی 30-20 کیلوگرم است و نرخ محاسبه اضافه بار در ایرلاین تابان به ازای هر کیلوگرم، 1/5% نرخ تمام بهای بلیط یکسره درجه عادی در همان مسیر مربوطه است.

شرکت هواپیمایی تابان ایر داری چند نوع کلاس پروازی است؟ این شرکت هواپیمایی تنها دارای یک کلاس پروازی اکونومی یا همان اقتصادی می‌باشد و تقریبا امکانات تمام سفرها با یکدیگر یکسان است.

چگونه بلیط هواپیما تابان را  کنسل کنید؟ اگر بلیط خود را از قاصدک 24 تهیه کرده باشید برای کنسل کردن بلیط کافی است به پنل کاربری خود مراجعه کنید و اقدام به استرداد بلیط هواپیمای خریداری شده کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر به صفحه راهنمای استرداد بلیط هواپیما در فوتر قاصدک 24 مراجعه نمایید.

ناوگان هواپیمایی تابان دارای چند فروند است؟ طبق اعلام سایت شرکت هواپیمایی تابان، ناوگان این ایرلاین در حال حاضر 8 فروند هواپیما دارد.

شرکت هواپیمایی تابان شامل چه هواپیماهایی می‌شود؟ یک فروند هواپیما ایرباس ای۳۱۰-۳۰۰، یک فروند هواپیما ایرباس ای ۳۲۰-۲۰0، یک فروند هواپیما بوئینگ 737-400 و 5 فروند هواپیما ام دی 88

بلیط هواپیمای تابان را از کجا باید خرید؟ بلیط هواپیمایی تابان را می‌توانید به صورت حضوری و غیر حضوری تهیه کنید. اگر می‌خواهید زمان کمتری برای خرید بلیط صرف کنید و اطلاعات پرواز تابان را به دست بیاورید، می‌توانید به سایت قاصدک 24 مراجعه کنید.