سوألات متداول

پس از خرید از سایت قاصدک 24، بلیط چگونه بدست من می رسد؟

بلیط خریداری شده به آدرس ایمیل شما که هنگام خرید بلیط وارد نموده اید ارسال می شود. همچنین می توانید در سایت از بخش «ورود» به سیستم، بلیط هایی که الان یا در گذشته خرید نموده اید را ببینید و نسبت به چاپ مجدد آنها اقدام نمایید.

اگر بلیط بدست من نرسید چکار باید بکنم؟

وارد ایمیل خود شوید و بخش های Junk ،Spam یا Promotion ایمیلتان را هم چک کنید. اگر باز هم ایمیل مربوط به بلیط خود را پیدا نکردید در سایت خرید بلیط از قسمت «ورود» اقدام نمایید؛ در آنجا همه بلیط های خود را خواهید دید. اگر باز هم به مشکل و سوالی برخوردید تیم پشتیبانی قاصدک 24 آماده پاسخگویی و راهنمایی شماست و لازم نیست نگران هیچ موردی باشید.

آیا پس از خرید بلیط هواپیما، نام مسافر قابل تغییر است؟

بسته به نوع بلیط این قابلیت متفاوت است. در بلیط های سیستمی امکان تغییر نام وجود ندارد و در صورت چنین درخواستی باید بلیط قبلی استرداد (لغو) شود و بلیط جدید صادر شود اما در بلیط های چارتر این درخواست طبق قوانین چارتر کننده قابل پیگیری است.

آیا حتما باید بلیط را چاپ کنم و با خودم به فرودگاه ببرم؟

در بسیاری از پروازها این موضوع ضرورت ندارد در صورتیکه شماره بلیط خود را یادداشت نمایید و آن را هنگام پرواز به همراه داشته باشید کفایت می کند اما توصیه می شود نسخه چاپ شده بلیط خود را هم همراه خود داشته باشید.

در فرودگاه و هنگام سوار شدن به هواپیما چه مدارکی لازم است؟

ارائه بلیط (نسخه چاپ شده یا تصویر آن بر روی گوشی تلفن همراه یا تبلت) و کارت شناسایی معتبر (شناسنامه یا کارت ملی یا گواهینامه‌ی رانندگی یا گذرنامه) به متصدی مربوطه ضروری است.

مقدار بار مجاز در پرواز چقدر است؟

مقدار بار مجاز توسط قوانین خطوط پرواز هوایی مشخص می شود. برای اطلاعات بیشتر به صفحه قوانین مراجعه نمایید.

چه اشیایی می توانم در مسافرت هوایی با خود به داخل هواپیما ببرم؟

لیست اشیایی که مسافران میتوانند به عنوان بار دستی رایگان در داخل هواپیما حمل نمایند به شرح ذیل است: صندلی چرخدار بیمار، گهواره کوچک دستی و غذای کودک، یک دوربین شکاری و یک دوربین عکاسی، مقدار مناسبی مجله و یا کتاب، یک عدد کیف دستی زنانه، یک چتر و یا عصا، یک پالتو، شال و یا پتو.

شرایط پروازهای بین المللی و خارجی چیست؟

در پروازهای بین المللی گذرنامه (پاسپورت) مسافرین باید حداقل دارای 6 ماه اعتبار باشد و در غیر اینصورت مسئولیت ناشی از عدم توجه به آن بر عهده مسافر خواهد بود. همچنین در پروازهای بین المللی که مسافر اقامت یا ویزای کمتر از 6 ماه در کشور مقصد را دارد باید نسبت به خرید بلیط برگشت نیز اقدام نماید و در صورت عدم رعایت این موضوع کلیه مسئولیت آن از جمله ممانعت در سوار شدن بر عهده مسافر خواهد بود. همچنین مسئولیت دریافت ویزا با توجه به قوانین کشور مقصد بر عهده خریدار بلیط می باشد و قاصدک24 در این خصوص تعهدی ندارد.

روال لغو، کنسلی، انصراف و استرداد بلیط چگونه است؟

برای انصراف از پرواز باید تا قبل از 24 ساعت مانده به پرواز طی تماس با قاصدک 24 آن را به اطلاع همکاران ما برسانید. قابل توجه است که قوانین کنسلی هر چارتر کننده متفاوت است. پس از درخواست استرداد توسط مسافر، قاصدک 24 از شما می خواهد اطلاعاتی مثل نام مسافر، شماره بلیط، شماره کارت بانکی و ... به شماره خاصی پیامک نمایید. سپس درخواست کنسلی و استرداد هزینه را به چارتر کننده یا شرکت هواپیمایی مربوطه ارسال و آن را پیگیری می نماید و تنها در صورت پذیرش این درخواست از سوی چارتر کننده یا شرکت هواپیمایی، جریمه از قیمت بلیط کسر شده و کل بقیه پول، به طور آنلاین بین 24 تا 72 ساعت به حساب مسافر برمی گردد. همچنین در صورتی که تاخیر پرواز کمتر از 2 ساعت باشد، کنسلی پرواز مطابق با جریمه های تعریف شده ایرلاین یا چارتر کننده لحاظ می گردد اما اگر پرواز با تاخیر بیش از 2 ساعت یا نقص فنی دچار شد و در نهایت منجر به انصراف شما از پرواز شد، در مورد پروازهای چارتر ارائه اصل بلیط مهر و تایید شده توسط ایرلاین مستقر در فرودگاه به قاصدک 24 ضروری است و در مورد مورد بلیط های سیستمی ارائه تصویر بلیط مهر شده (از طریق ایمیل یا فاکس) کافی است. بدیهی است پس از انجام این امر همکاران ما در بخش پشتیبانی، درخواست انصراف شما را پیگیری می نمایند.

برای خرید بلیط از قاصدک 24 چه چیزهایی لازم است؟

دسترسی به اینترنت از طریق لپ تاپ، تبلت یا گوشی تلفن همراه و در اختیار داشتن مشخصات کارت بانکی در یکی از بانک های عضو شبکه شتاب به همراه رمز دوم آن برای هر خرید اینترنتی ضروری است.

منظور از No-show چیست؟

منظور مسافری است که پرواز خود را انجام ندهد. در بلیط های سیستمی اگر مسافر پرواز خود را انجام ندهد با توجه به قوانین ایرلاین بخشی از هزینه خرید بلیط استرداد می گردد ما در بلیط ها چارتری، بلیط بطور کامل سوخت خواهد شد و هزینه ای از آن بازگشت داده نخواهد شد. همچنین مسافری که در محدوده 24 ساعت مانده به پرواز بليط خود را باطل نمايد نیز No-Show محسوب می شود.

قیمت بلیط برای کودک و نوزاد چگونه است؟

بلیط های چارتری دارای دو نرخ است. قیمت بلیط برای نوزاد (زیر 2 سال) که احتیاج به صندلی ندارد متفاوت است و بالاتر از 2 سال بزرگسال محسوب می شود. بلیط های سیستمی دارای 3 نرخ است. قیمت بلیط برای نوزاد (زیر 2 سال)، کودک (2 تا 12 سال) و بزرگسال (بالای 12 سال) متفاوت است. قابل ذکر است که برای نوزاد صندلی جداگانه اختصاص نمی یابد. هنگام خرید بلیط می توانید نوع چارتر یا سیستمی بودن آن را مشاهده نمایید و بلیط مورد نظر را انتخاب و خریداری نمایید.

چه زمان قبل از پرواز هواپیما باید در فرودگاه حاضر باشم؟

در پروازهای داخلی باید 2 ساعت قبل از پرواز هواپیما و در پروازهای خارجی 3 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حاضر باشید و با مراجعه به متصدی کانتر مربوطه و با ارائه بلیط و کارت شناسایی، کارت پرواز خود را دریافت نمایید. قابل ذکر است 40 دقیقه قبل از زمان پرواز، کانتر مربوطه بسته خواهد شد.

در فرودگاه های تهران از کدام ترمینال باید وارد شوم؟

ترمینال 1: کیش ایر، زاگرس
ترمینال 2: ایران ایر، ایران ایرتور، آتا، قشم ایر، معراج، نفت

ترمینال 4: ماهان، کاسپین، آسمان، اترک، تابان، سپاهان، ساها، سپهران

راهنمای ترمینال های فرودگاه مهرآباد
کلیه پروازهای خارجی با مبدا تهران از فرودگاه بین المللی امام خمینی انجام می شود.

برای خرید بلیط قطار از قاصدک24 چه مدارکی لازم است؟


برای این کار باید از طریق لپ تاپ، تبلت یا تلفن همراه خود به اینترنت دسترسی داشته باشید. ضمن اینکه همراه داشتن مشخصات یک کارت بانکی عضو شتاب به اضافه رمز دوم و شماره ملی نیز برای خرید بلیط الزامی می باشد.

در ایستگاه و هنگام سوار شدن به قطار چه مدارکی لازم است؟


برای عبور از گیت کنترل بلیط، همراه داشتن بلیط و اصل کارت شناسایی معتبر الزامی می باشد. حتی اگر به هر دلیلی بدون این مدارک توانستید از گیت هم عبور کنید، مأمور مالی قطار شما را بدون بلیط تلقی کرده و هزینه کامل بلیط را از شما دریافت خواهد کرد.

چه چیزهایی را می توانم همراه خود به قطار ببرم؟


شما می توانید وسایل ضروری خود را همراه تان ببرید. البته باید به چند مورد توجه داشته باشید. اول متناسب با فضای کوپه شما بوده، دوم حجم آن از ابعاد 75 سانتی متر و وزن 30 کیلوگرم تجاوز نکند و سوم اینکه وسایل همراه شما موجب خطر یا مشکل برای مسافران دیگر و یا آسیب به قطار نشود. مانند مواد محترقه، آتش زا، بیماری زا، بدبو، مایعات روغنی و لبنی، قاچاق، سمی، شکستنی و ... .

بلیط برای مسیر مورد نظر دریافت کرده ام اما فراموش کرده ام آن را همراه خود ببرم، مشکلی پیش خواهد آمد؟


برای عبور از گیت بلیط و سوار شدن به قطار، بلیط معتبر نیاز است. اما اگر کارت شناسایی معتبر و مشخصات بلیط را همراه داشته باشید، می توانید به باجه صدور بلیط المثنی در ایستگاه مراجعه کرده و با پرداخت 5% بهای بلیط، بلیط المثنی تهیه کنید.

آیا امکان حضور کودکان ذکور در کوپه خواهران فراهم است؟

فقط افراد ذکور کمتر از 6 سال می توانند در کوپه خواهران مستقر شوند.

آیا امکان حمل خودروی شخصی با قطار برای من وجود دارد؟

اگر به هر دلیلی می خواهید خودروی شما در سفر همراهتان باشد، در هنگام رزرو بلیط خود از قسمت رزرو از محل، آیتم حمل خودرو را انتخاب کرده و ادامه مراحل را انجام دهید. دانستن این نکته نیز ضروری است که خودرو بیمه شده و هزینه آن به تناسب مدل و نوع خودرو دریافت می گردد.

روال لغو، انصراف و استرداد بلیط به چه صورت است؟

در حال حاضر امکان استرداد بلیط قطارهای خریداری شده بر روی سامانه قاصدک24 به صورت اینترنتی و یا حضوری وجود ندارد. لذا برای لغو بلیط خود با در دست داشتن کارت شناسایی معتبر و نسخه چاپ بلیط می توانید به تمام مراکز فروش بلیط مراجعه و آن را استرداد نمایید.

چه زمانی باید در ایستگاه حضور داشته باشم؟

اگر بدون توجه به ترافیک مسیر منتهی به ایستگاه راه آهن، تنها نیم ساعت قبل از زمان حرکت، از خانه راه بیفتید، بی شک از قطار جا خواهید ماند. بنابراین توصیه می شود با در نظر گرفتن این موضوع، حداقل یک ساعت پیش از حرکت قطار در ایستگاه حاضر باشید تا برایتان مشکلی پیش نیاید. چون قطارها باید طبق زمان مندرج در بلیط، ایستگاه مبدأ را به سمت شهر مقصد ترک کنند.

آیا امکان صدور بلیط بی نام وجود دارد؟

خیر. در قطارهای بین شهری امکان صدور بلیط بی نام وجود نداشته و همه بلیط ها با نام صادر می شوند. شماره قطار، تاریخ حرکت، شماره سالن و صندلی، شماره سریال بلیط و نام مسافر در سیستم فروش می باشد.

آیا پس از خرید بلیط، امکان تغییر نام و نام خانوادگی بلیط خریداری شده وجود دارد؟

از طريق سايت اينترنت خير، اما از طريق مراجعه به ايستگاه، اين كار با پرداخت مجدد مبلغ كامل بليط امكانپذير ميباشد.

منظور از رزرو از محل بین راهی چیست؟

نحوه فروش بعضي از قطارها در برخي از مسيرها مانند تهران-شاهرود، تهران-يزد (پرديس)، تهران-مشهد (پرديس)، تهران-زنجان و تهران-ميانه با عنوان سهميه رزرو از محل بين راهي انجام ميشود.د

در صورتی که بلیط رفت و برگشت تهیه کرده باشیم ولی حرکت قطار یکی از مسیرها لغو شده باشد، با بلیط مسیر دیگر چه می توان کرد؟

در صورت لغو یکی از مسیرها، باید هر دو بلیط خود را به ایستگاه یا مراکز فروش بلیط برده و نسبت به دریافت هزینه هر دو قطار اقدام نمایید، به شرطی که از زمان حرکت قطار دوم نگذشته باشد.

شرایط استفاده از بلیط نیم بها در قطارهای داخلی چیست؟

بلیط نیم بها فقط برای افراد 2 تا 12 سال و با ارائه کارت شناسایی صادر می شود. اما برای کودکان زیر 2 سال در صورت عدم تخصیص جا، 10 درصد مبلغ بلیط به عنوان مبلغ بیمه دریافت می گردد. همچنین سفر به تنهایی برای نوجوانان زیر 17 سال امکان پذیر نمی باشد.

اگر بلیط قطار خریداری کرده اما قصد کنسل کردن آن را داشته باشم، چه مقدار از وجه بلیط به من برگشت داده می شود؟

شرايط استرداد براي بليط هاي داخلي به اين صورت است: تا ساعت 12ظهر روز قبل از حركت 90%بهاي بليط عودت ميشود؛ از ساعت 12ظهر روز قبل از حركت تا 3ساعت مانده به حركت 70%بهاي بليط به شما عودت داده ميشود؛ از 3ساعت مانده به حركت تا لحظه حركت قطار 50%بهاي بليط به شما عودت داده ميشود؛ پس از حركت قطار امكان استرداد وجود ندارد و بليط شما سوخت خواهد شد.

بلیط تهیه کرده ام اما مطلع شدم که برنامه حرکت قطار لغو شده است، آیا وجه کامل بلیط را دریافت می کنم؟

بله. وجه کامل بلیط تا یک ماه پس از تاریخ حرکت در تمام مراکز فروش بلیط به مسافر پرداخت می شود. مسافر همچنین این انتخاب را دارد که به جای دریافت وجه، با اولویت برای قطارهای بعدی بلیط تهیه کند.

در صورت گم شدن بلیط آیا امکان صدور مجدد آن وجود دارد؟

بليط تهيه شده از طريق سامانه خرید اینترنتی را هر چند بار كه بخواهيد ميتوانيد چاپ كنيد.

در یک کوپه دربست چند نفر همراه اضافه می توان برد؟

فقط یک مسافر اضافه بر نفرات خود می توانید در یک کوپه دربست همراه خود ببرید. البته وجه کامل بلیط در قطار از ایشان دریافت شده و فقط هم اجازه ماندن در همان کوپه را دارند.

اتباع خارجی برای خرید بلیط به جای کد ملی چه چیزی را باید وارد کنند؟

در صورت انتخاب اتباع خارجی در قسمت اطلاعات مسافران، در قسمت پایین شماره پاسپورت از شما درخواست می شود که باید آن را پر کنید.

اتباع خارجی برای تردد در قطار به چه مدارکی نیاز دارند؟

برای سوار شدن به قطار نیز همراه داشتن پاسپورت معتبر الزامی می باشد. البته برای اتباع افغانی فاقد پاسپورت معتبر، همراه داشتن برگه تردد 10 الی 15 روزه لازم است. ضم اینکه فرزندان زیر 10 سال آنها نیز با همان برگه تردد می توانند سوار قطار شوند. برای فرزندان بالای 10 سال، برگه تردد جداگانه باید دریافت شود.

آیا برای خرید بلیط قطار از این سامانه سقف خریدی وجود دارد؟

خیر. محدودیتی برای تعداد کوپه و سقف خرید کاربر در سامانه قاصدک24 وجود ندارد.

در صورتی که به علت تأخیر در حرکت قطار از شروع سفر منصرف شوم، می توانم وجه خود را دریافت کنم؟

اگر این تأخیر بیش از یک ساعت بوده و به مسافران اطلاع رسانی شود و در ضمن باجه فروش بلیط ایستگاه باز و بلیط شما نیز تا قبل از حرکت قطار استفاده نشده باشد، می توانید وجه کامل بلیط خود را در همان روز از ایستگاه مبدأ دریافت کنید.

بیمه حوادث انفرادی با بیمه مسافرتی چه تفاوتی دارد؟

بیمه حوادث هزینه های پزشکی ناشی از حادثه، فوت در اثر حادثه، نقص عضو و از کار افتادگی دائم و کامل در اثر حادثه، نقص عضو و ار کار افتادگی دائم و جرئی در اثر حادثه، غرامت روزانه به علت از کار افتادگی موقت در اثر حادثه و حوادثی از این دست را شامل می شود. در حالی که پوشش بیمه های مسافرتی به طور کلی حادثه، صدمات بدنی، صدمات و بیماری حاد، هزینه های پزشکی و بستری در بیمارستان، پرداخت هزینه فوریتهای دندانپزشکی، جابجایی یا بازگرداندن بیمه شده به کشور محل اقامت، بازگرداندن جسد متوفی، بازگشت بستگان همراه بیمه شده به کشور محل اقامت، سفر اضطراری یکی از بستگان، بازگردادن کودکان بی سرپرست، بازگشت اضطراری به کشور به دلیل فوت یکی از اعضای نزدیک خانواده، تحویل دارو، معاضدت حقوقی، تأخیر در ورود بار همراه بیمه شده، حواله وجه نقد و... را مشمول می گردد. به عبارت دیگر این دو بیمه کاملاً از هم متفاوت می باشند از این رو بهتر است برای مسافرتهای داخلی از بیمه حوادث انفرادی و برای مسافرتهای خارجی از بیمه مسافرتی استفاده شود.

آیا می‌توان بیمه های مسافرتی را به صورت قسطی خریداری نمود؟

بیمه های مسافرتی حق بیمه زیادی ندارند و معمولاً تا حداکثر یکسال صادر می شوند. اغلب افراد نیز در مدت زمان کوتاهی بعد از خرید بیمه، اقدام به سفر می کنند از این رو حق بیمه به طور معمول نقداً پرداخت می شود.

آیا در بیمه مسافرتی دوره انتظار وجود دارد؟

دوره انتظار در بیمه های مسافرتی معنایی ندارد و اعتبار بیمه نامه به محض درج مهر خروج در پاسپورت آغاز خواهد شد.

چرا باید برای سفرم بیمه مسافرتی بخرم؟

با توجه به بالا بودن هزینه های درمانی در کشورهای دیگر، یکی از شرایط صدور ویزا برای سفرهای خارج از کشور داشتن بیمه نامه مسافرتی معتبر می باشد.

چه سفرهایی نیازمند بیمه مسافرتی هستند؟

به عنوان یک مسافر می توانید برای تمامی سفرهای خود بیمه تهیه کنید اما در سفرهای خارجی ملزم به خرید بیمه نامه مسافرتی می باشید؛ چرا که یکی از شرایط صدور ویزا در اغلب سفارتخانه ها، داشتن بیمه نامه مسافرتی معتبر است. برای سفرهای داخلی نیز می توانید از بیمه حوادث انفرادی استفاده نمایید.

آیا برای سفر به شهرهای داخلی نظیر مشهد، کیش، شیراز و... نیز می‌توان بیمه مسافرتی تهیه کرد؟

بیمه مسافرتی تنها برای سفرهای خارج از کشور است از این رو می توانید برای سفرهای داخلی خود اقدام به تهیه بیمه حوادث انفرادی یا گروهی نمایید. پوشش این بیمه نامه مطابق با نیازهای داخلی است و در صورت بروز خسارت می توانید بر اساس قوانین، از شرکتهای بیمه غرامت دریافت کنید.

چه عواملی تعیین کننده میزان حق بیمه پرداختی مسافر، در بیمه نامه های مسافرتی می‌باشند؟

در بیمه نامه های مسافرتی سن بیمه گذار، کشور مقصد، تعداد روز و میزان تعهدات که 30 یا 50 هزار یورو می باشد میزان حق بیمه پرداختی مسافر را تعیین می کنند.

تفاوت خرید قسطی و نقدی بیمه مسافرتی در چیست؟

امکان قسط بندی در بیمه ها صرفاً به منظور رعایت حال و بالا بردن رضایتمندی مشتری است اما پرداخت خسارت منوط به پرداخت به موقع اقساط بیمه نامه است یعنی اگر در حین خسارت چنانچه قسطی که سررسید آن گذشته و مبلغ آن پرداخت نشده، داشته باشید خسارت به نسبت مبلغ واریزی پرداخت خواهد شد. در صورتی که قسط معوق نداشته باشید و سررسید قسط های بعدی نیز نرسیده باشد و به خسارت بخورید، شرکت بیمه خسارت را کامل پرداخت می نماید. مگر اینکه در بیمه نامه به صورت دیگری توافق شده باشد.

چه زمانی برای تمدید بیمه مسافرتی مناسب است؟

بیمه نامه های مسافرتی کوتاه مدت اند و در بازه زمانی مشخصی صادر می شوند از این رو قابل تمدید نیستد.

آیا مسافرت با تور نیز نیازمند خرید بیمه مسافرتی است؟

معمولاً آژانسهای مسافرتی برای تورهای خود بیمه حادثه تهیه می نمایند و در صورت بروز حادثه هزینه های درمانی تحت پوشش بیمه نامه قرار می‎ گیرد. در حالی که بیمه مسافرین خارج از کشور علاوه بر حادثه هرگونه هزینه های درمانی دیگر را نیز تحت پوشش قرار می دهد. از این رو بهتر است قبل از شروع سفر، از مسئول تور خود جویا شوید که بیمه آژانس چه پوششهایی دارد تا در صورت نیاز نسبت به تهیه بیمه نامه مسافرتی نیز اقدام نمایید.

بیمه مسافرتی چیست و چه پوشش هایی را شامل می شود؟

بیمه نامه مسافرتی عبارت است از پوشش صدمات بدنی و بیماری بیمه شده که پس از شروع سفر بروز نموده و یا عارضه ناگهانی و غیر قابل پیش بینی که ابتلا به آن یا آغاز آن، پس از شروع سفر بوده و موجب درخواست امداد از طرف بیمه شده یا نمایندگان وی شود.
برای مشاهده کلیه خدمات بیمه های مسافرتی در سفرهای خارجی می توانید به صفحه بیمه مسافرتی در وبسایت قاصدک 24 مراجعه نمایید.

کدام شرکت بیمه، کاملترین بیمه مسافرتی را ارائه می‌کند؟

در حال حاضر، بیمه سامان دارای بیمه نامه های مسافرتی سامان با پوششها و خدمات بسیار کامل قابل ارائه به سراسر ایران می باشد. پاسخگویی 24 ساعته و مورد قبول بودن برای کلیه سفارتخانه ها و همچنین ارائه خدمات در خارج از کشور به صورت رایگان تا سقف تعهدات از خدمات ویژه و منحصر بفرد بیمه سامان هست.
گفتنی است تنها بیمه نامه مسافرتی سامان دارای پوشش چمدان یاب و طرح ویژه زیارتی به کشورهای عراق و سوریه با تحت پوشش قرار دادن اقدامات تروریستی می باشد و در سایر بیمه نامه ها این پوششها خارج از تعهدات بیمه نامه می باشد.

آیا داشتن بیمه مسافرتی برای سفر اجباری است؟

برای سفرهای خارج از کشور داشتن بیمه نامه مسافرتی الزامی است چرا که یکی از شرایط صدور ویزا داشتن بیمه نامه مسافرتی معتبر می باشد.

بیمه حوادث اربعین چه تفاوتی با بیمه نامه های مسافرتی دارد؟

بیمه های مسافرتی با تعهداتی بر اساس یورو و ارز خارجی تعیین می شوند. همچنین حملات تروریستی و بمب گذاری در این بیمه ها و شرایط جنگ، تحت پوشش بیمه نامه نمی باشد. بیمه حوادث اربعین که در ایام محرم و اربعین جهت بهره مندی زائرین صادر می گردد، خطرات زیر را تحت پوشش قرار داد و بسیار ارزان قیمت تر از بیمه مسافرتی می باشد. علاوه بر آن عملیات تروریستی، بمب گذاری، شرایط جنگ و نیز حملات داعش را نیز تحت پوشش قرار می دهد.

* هزینه بستری در بیمارستان و معالجات پزشکی
* هزینه انتقال به نزدیکترین بیمارستان و یا ایران
* هزینه بازگرداندن جسد بیمه شده در صورت فوت در عراق
* فوت و نقص عضو
* فوت و نقص عضو در صورت حوادث تروریستی و بمب گذاری
* تهیه و ارسال داروی ضروری

گفتنی است مبلغ هر کدام از موارد فوق بسته به شرکت بیمه متفاوت خواهد بود.

صدور بیمه نامه مسافرتی چقدر زمان می‌برد؟

صدور بیمه نامه مسافرتی منوط به همراه داشتن اصل پاسپورت یا یک نسخه کپی از صفحه اول آن، تاریخ و ساعت پرواز است. در اینصورت صدور بیمه نامه مسافرتی برای شما اصلاً زمانبر نخواهد بود و در کمتر از ۱۰ دقیقه امکانپذیر است.

بیمه نامه های مسافرتی تا چه زمانی اعتبار دارند؟

بیمه نامه های مسافرتی از هنگام خروج شما از کشور شروع و بسته به مدت زمان خریداری شده که در متن بیمه نامه قید می شود از یک هفته تا یکسال اعتبار دارد.

ایا خرید بیمه مسافرتی برای افراد با سابقه بیماری یا بیماری های خاص امکانپذیر است؟

برای تهیه بیمه مسافرتی خارج از کشور، محدودیت سابقه بیماری و یا محدودیتهای جسمی و حرکتی و ... وجود ندارد و در صورت بروز حوادث و اتفاقات، طبق شرایط عمومی بیمه نامه پرداخت خسارت صورت می پذیرد.

آیا به همراه داشتن بیمه مسافرتی برای روز مصاحبه در سفارت الزامی است؟

کشورهای متفاوت، مدارک متفاوتی را برای روز مصاحبه در نظر می گیرند از این رو بهتر است اطلاعات مدارک مورد نیاز را از سایت سفارت مربوطه دریافت نمایید. گفتنی است بعضی از سفارت خانه ها، حتی رقم تعهد بیمه نامه را نیز برای سفر شما تعیین می کنند و برخی دیگر اصلاً به همراه داشتن بیمه مسافرتی در روز مصاحبه ضرورت نمی دهند.

اگر در حین مسافرت خارجی اقدام به تهیه بیمه نامه مسافرتی کنم، می‌توانم از تعهدات بیمه نامه بهره‌مند شوم؟

در صورتی كه تاريخ حادثه يا علت نياز به بيمه مسافرتی پس از خروج از كشور و ثبت بيمه نامه توسط شركت بيمه باشد، امكان استفاده از بيمه نامه مقدور می باشد.

خرید بیمه مسافرتی شینگن نیازمند چه مدارکی است؟

برای صدور بیمه نامه مسافرتی تنها اصل پاسپورت یا یک نسخه کپی از صفحه اول آن مورد نیاز می باشد. بدین ترتیب شما می توانید با مراجعه حضوری یا غیر حضوری و به صورت آنلاین اقدام به خرید بیمه نامه مسافرتی نمایید.

فایل بلیط برای ایمیل من ارسال نشده است، چگونه آن را دریافت کنم؟

پس از انجام فرآیند خرید بلیط و صدور آن، فایل بلیط به آدرس الکترونیکی خریدار ارسال می گردد. اگر ایمیل حاوی فایل بلیط را دریافت نکرده اید، می توانید بلیط خریداری شده را از لینکی که به همین منظور برای شما پیامک شده است، دانلود نمایید. در غیر این صورت با ثبت شماره موبایل و رمزعبور در سیستم و مراجعه به پنل شخصی خود، قادر خواهید بود به راحتی فایل بلیط مورد نظرتان را دانلود نمایید. شایان ذکر است رمزعبور پس از ثبت نام، به شماره موبایل ثبت شده خریدار در سامانه ارسال می شود.

چگونه بلیط سیستمی خود را کنسل کنم؟

با کلیک بر روی گزینه «پیگیری بلیط» و ورود به پنل شخصی خود می توانید بلیط سیستمی مورد نظر خود را انتخاب و آن را کنسل نمایید. با این حال قبل از ارسال درخواست کنسلی، حتماً قوانین و جدول کنسلی را مطالعه کرده و درصد جریمه بلیط خود را کنترل کنید.

* توجه: اگر به عنوان مسافر قصد دارید پرواز سیستمی خود را کنسل نمایید (یعنی پرواز شما لغو نشده یا دارای تاخیر نبوده است) می بایست گزینه «مطابق قوانین کنسلی» را انتخاب نموده و وارد مرحله بعد شوید. گفتنی است در صورتی که کاربر یکی از دو گزینه موجود را به اشتباه انتخاب نماید و درخواست کنسلی او از جانب سامانه قاصدک 24 رد شود، مسئولیت کنسلی دوباره یا تغییر درصد جریمه بر عهده شخص خریدار است. لذا خواهشمندیم در ارسال صحیح درخواست کنسلی دقت لازم را مبذول فرمایید.

بلیط چارتر خود را چگونه کنسل کنم؟

به منظور کنسل نمودن بلیط چارتر خود می بایست مراحل زیر را طی نمایید:

- در اولین گام با واحد پشتیبانی قاصدک 24 تماس گرفته و میزان جریمه بلیط چارتر خود را جویا شوید.

- همکاران ما طی تماس تلفنی میزان جریمه و مدت زمان معتبر برای ارسال درخواست کنسلی را به شما اطلاع می دهند تا در مدت زمان اعلام شده توسط کارشناسان قاصدک 24 نسبت به کنسل کردن بلیط چارتر خود در سیستم اقدام نمایید.

- توجه داشته باشید در صورتی که طی این زمان، بلیط چارتر مورد نظر توسط مسافر کنسل نشود، مسئولیت رد درخواست یا افزایش جریمه به عهده شخص خریدار است. گفتنی است با پایان یافتن زمان مقرر دیگر امکان کنسل نمودن بلیط چارتر در سیستم وجود ندارد و خریدار موظف است تمامی مراحل را مجدداً پیگیری نماید.

* توجه: به طور کلی کنسلی بلیط های چارتر بسته به قوانین تامین کننده بلیط و در صورت موافقت آن صورت می پذیرد. با این حال در اغلب موارد این نوع از بلیط های هواپیما تنها تا ساعت 12 ظهر یک روز قبل از پرواز قابل استرداد می باشند.

چگونه بلیط قطار خود را کنسل کنم؟

فایل پی دی اف ارسالی به آدرس ایمیل خود را در کاغذ دو رو سفید پرینت نمایید و به صورت حضوری به یکی از آژانس های مسافرتی نماینده رجا در سطح شهر مراجعه نمایید. در حال حاضر بلیط قطار فدک یا رجا شما تنها با مراجعه حضوری به آژانس های نمایندگی رجا قابل استرداد می باشند. شایان ذکر است امکان استرداد بلیط قطار به صورت انلاین، به زودی در وبسایت قاصدک 24 مهیا می شود.

درصد جریمه بلیط های قطار چقدر است؟

به طور کلی قوانین کنسلی برای تمامی بلیط های قطار یکسان و به شرح زیر می باشد:
بلیط قطار شما تا ساعت 12 ظهر یک روز قبل از حرکت قطار 10%، از 12 تا 3 ساعت قبل از حرکت 30% و از 3 ساعت مانده تا لحظه حرکت قطار مشمول 50% جریمه خواهد شد. بعد از حرکت قطار نیز بلیط شما سوخت کامل محسوب می شود.

پس از خرید بلیط هواپیمای خارجی به کدام فرودگاه مراجعه کنم؟

کلیه پروازهای خارجی از مبدا تهران، از فرودگاه امام خمینی (ره) انجام می گیرند.

پس از خرید بلیط هواپیما از مبدا تهران به کدام ترمینال فرودگاه مراجعه کنم؟

نام ترمینال در بلیط خریداری شده شما درج شده است با این حال برای پروازهای خروجی می توانید طبق جدول زیر عمل نمایید.

ترمینال 1: کیش ایر، زاگرس
ترمینال 2: ایران ایر، ایران ایرتور، آتا، قشم ایر، معراج، نفت
ترمینال 4: ماهان، کاسپین، آسمان، اترک، تابان، سپاهان، ساها، سپهران

چگونه نام مسافر را در بلیط خریداری شده تصحیح نمایم؟

جهت اطلاع از امکان اصلاح نام در بلیط های چارتر خریداری شده و استعلام درصد هزینه آن با واحد پشتیبانی قاصدک 24 تماس حاصل نمایید. در صورت تائید درخواست، می توانید با مراجعه به فیلد «واریز ویژه» و پرداخت هزینه، با پشتیبانی جهت دریافت فایل اصلاح شده بلیط تماس بگیرید. گفتنی است این امر در پروازهای چارتر با توجه به زمان باقی مانده تا پرواز و در صورت موافقت تامین کننده بلیط، تنها با پرداخت جریمه قابل امکان پذیر است.
* توجه: امکان اصلاح نام مسافر در بلیط های سیستمی به هیچ عنوان امکان پذیر نمی باشد. از این رو خواهشمندیم به هنگام تکمیل فرآیند خرید دقت لازم را در ثبت اسامی مبذول فرمایید.

چگونه اصل بلیط مهردار را تهیه کنم؟

اگر جهت دریافت ویزا یا ارز خود نیازمند دریافت اصل بلیط مهردار هستید می بایست پس از هماهنگی با تیم پشتیبانی، به دفتر مرکزی قاصدک 24 واقع در تهران، خیابان میرداماد، خیابان البرز، تابان شرقی، ملکی سودمند، پلاک 2، واحد 10 مراجعه نمایید. در غیر این صورت با تقبل هزینه پست می توانید اصل بلیط مهردار خود را در اسرع وقت و درب منزل تحویل بگیرید.

هزینه بلیط کنسل شده چه زمانی به حساب من واریز می‌شود؟

استرداد وجه در بلیط های سیستمی پس از ثبت درخواست کنسلی، حداکثر تا 72 ساعت و در بلیط های چارتر تا 7 روز کاری انجام می پذیرد. ضمناً جهت استرداد وجه پروازهایی که از طرف ایرلاین کنسل می شوند ، به صورت آنلاین می توانید به هنگام ثبت درخواست کنسلی روی گزینه "استرداد بدون جریمه" کلیک نمایید.
* توجه: برای این منظور تنها مجاز به انتخاب گزینه "استرداد بدون جریمه" هستید. در صورتی که کاربر یکی از دو گزینه موجود را به اشتباه انتخاب نماید (بر روی گزینه " مطابق قوانین کنسلی" کلیک نماید)، مسئولیت رد درخواست یا کنسلی دوباره بر عهده شخص خریدار است.

گفتنی است اگر بلیط هواپیمای شما نزدیک به پرواز و در فرودگاه کنسل شده است، می توانید با دریافت بلیط مهر شده نسبت به دریافت کل هزینه بلیط اقدام نمایید. در بلیط های چارتر نیز برای استرداد بدون جریمه بلیط های با تاخیر بیش از دو ساعت، نیازمند دریافت بلیط مهردار می باشید.

چرا پیامک خرید بلیط برایم ارسال نشده اما از حسابم پول کسر شده است؟

اگر پس از تکمیل فرآیند خرید بلیط پیامک دریافت نکرده اید به این معناست که در هنگام خرید بلیط خطایی رخ داده یا احتمال صدور بلیط وجود داشته اما پیامک به هر دلیلی برای شما ارسال نشده است. در این حالت هرگز اقدام به خرید مجدد نکنید و جهت اطلاع از وضعیت بلیط خود با پشتیبانی قاصدک 24 تماس بگیرید. در صورتی که اطمینان یافتید خرید شما ناموفق بوده است می توانید مجدداً نسبت به خرید بلیط هواپیما خود اقدام نمایید. گفتنی است مبلغ کسر شده در خریدهای ناموفق، ظرف مدت زمان 1 تا 72 ساعت به حساب خریدار باز گردانده می شود.
* توجه: استعلام خرید تنها با اعلام شماره موبایل ثبت شده در سیستم از سوی خریدار امکان پذیر است.