سوألات متداول

پس از خرید از سایت قاصدک 24، بلیط چگونه بدست من می رسد؟

بلیط خریداری شده به آدرس ایمیل شما که هنگام خرید بلیط وارد نموده اید ارسال می شود. همچنین می توانید در سایت از بخش «ورود» به سیستم، بلیط هایی که الان یا در گذشته خرید نموده اید را ببینید و نسبت به چاپ مجدد آنها اقدام نمایید.

اگر بلیط بدست من نرسید چکار باید بکنم؟

وارد ایمیل خود شوید و بخش های Junk ،Spam یا Promotion ایمیلتان را هم چک کنید. اگر باز هم ایمیل مربوط به بلیط خود را پیدا نکردید در سایت خرید بلیط از قسمت «ورود» اقدام نمایید؛ در آنجا همه بلیط های خود را خواهید دید. اگر باز هم به مشکل و سوالی برخوردید تیم پشتیبانی قاصدک 24 آماده پاسخگویی و راهنمایی شماست و لازم نیست نگران هیچ موردی باشید.

آیا پس از خرید بلیط هواپیما، نام مسافر قابل تغییر است؟

بسته به نوع بلیط هواپیما این قابلیت متفاوت است. در بلیط های سیستمی امکان تغییر نام وجود ندارد و در صورت چنین درخواستی باید بلیط قبلی استرداد (لغو) شود و بلیط جدید صادر شود اما در بلیط های چارتر این درخواست طبق قوانین چارتر کننده قابل پیگیری است.

آیا حتما باید بلیط را چاپ کنم و با خودم به فرودگاه ببرم؟

در بسیاری از پروازها این موضوع ضرورت ندارد در صورتیکه شماره بلیط خود را یادداشت نمایید و آن را هنگام پرواز به همراه داشته باشید کفایت می کند اما توصیه می شود نسخه چاپ شده بلیط خود را هم همراه خود داشته باشید.

در فرودگاه و هنگام سوار شدن به هواپیما چه مدارکی لازم است؟

ارائه بلیط (نسخه چاپ شده یا تصویر آن بر روی گوشی تلفن همراه یا تبلت) و کارت شناسایی معتبر (شناسنامه یا کارت ملی یا گواهینامه‌ی رانندگی یا گذرنامه) به متصدی مربوطه ضروری است.

مقدار بار مجاز در پرواز چقدر است؟

مقدار بار مجاز توسط قوانین خطوط پرواز هوایی مشخص می شود. برای اطلاعات بیشتر به صفحه قوانین مراجعه نمایید.

چه اشیایی می توانم در مسافرت هوایی با خود به داخل هواپیما ببرم؟

لیست اشیایی که مسافران میتوانند به عنوان بار دستی رایگان در داخل هواپیما حمل نمایند به شرح ذیل است: صندلی چرخدار بیمار، گهواره کوچک دستی و غذای کودک، یک دوربین شکاری و یک دوربین عکاسی، مقدار مناسبی مجله و یا کتاب، یک عدد کیف دستی زنانه، یک چتر و یا عصا، یک پالتو، شال و یا پتو.

شرایط پروازهای بین المللی و خارجی چیست؟

در پروازهای بین المللی گذرنامه (پاسپورت) مسافرین باید حداقل دارای 6 ماه اعتبار باشد و در غیر اینصورت مسئولیت ناشی از عدم توجه به آن بر عهده مسافر خواهد بود. همچنین در پروازهای بین المللی که مسافر اقامت یا ویزای کمتر از 6 ماه در کشور مقصد را دارد باید نسبت به خرید بلیط برگشت نیز اقدام نماید و در صورت عدم رعایت این موضوع کلیه مسئولیت آن از جمله ممانعت در سوار شدن بر عهده مسافر خواهد بود. همچنین مسئولیت دریافت ویزا با توجه به قوانین کشور مقصد بر عهده خریدار بلیط می باشد و قاصدک24 در این خصوص تعهدی ندارد.

روال لغو، کنسلی، انصراف و استرداد بلیط چگونه است؟

جهت کنسل نمودن بلیط هواپیما چارتر یا سیستمی خود در قاصدک 24، ابتدا باید به پنل کاربری خود در سایت مراجعه نموده و از قسمت داشبورد، لیست بلیط های هواپیما خود را انتخاب نمایید. سپس با توجه به نوع بلیط خود (بلیط هواپیما چارتر یا سیستمی)، روال کنسلی بلیط را با توجه به آنچه که در صفحه راهنمای استرداد بلیط هواپیما به آن اشاره شده است به صورت آنلاین پیگیری نمایید تا همکاران ما پس از بررسی، طی 48 الی 72 ساعت بعد از ثبت درخواست، هزینه بلیط را به حساب شما مسترد نمایند.

برای خرید بلیط از قاصدک 24 چه چیزهایی لازم است؟

دسترسی به اینترنت از طریق لپ تاپ، تبلت یا گوشی تلفن همراه و در اختیار داشتن مشخصات کارت بانکی در یکی از بانک های عضو شبکه شتاب به همراه رمز دوم آن برای هر خرید اینترنتی ضروری است.

منظور از No-show چیست؟

منظور مسافری است که پرواز خود را انجام ندهد. در بلیط های سیستمی اگر مسافر پرواز خود را انجام ندهد با توجه به قوانین ایرلاین بخشی از هزینه خرید بلیط استرداد می گردد ما در بلیط ها چارتری، بلیط بطور کامل سوخت خواهد شد و هزینه ای از آن بازگشت داده نخواهد شد. همچنین مسافری که در محدوده 24 ساعت مانده به پرواز بليط خود را باطل نمايد نیز No-Show محسوب می شود.

قیمت بلیط برای کودک و نوزاد چگونه است؟

بلیط های چارتری دارای دو نرخ است. قیمت بلیط برای نوزاد (زیر 2 سال) که احتیاج به صندلی ندارد متفاوت است و بالاتر از 2 سال بزرگسال محسوب می شود. بلیط های سیستمی دارای 3 نرخ است. قیمت بلیط برای نوزاد (زیر 2 سال)، کودک (2 تا 12 سال) و بزرگسال (بالای 12 سال) متفاوت است. قابل ذکر است که برای نوزاد صندلی جداگانه اختصاص نمی یابد. هنگام خرید بلیط می توانید نوع چارتر یا سیستمی بودن آن را مشاهده نمایید و بلیط مورد نظر را انتخاب و خریداری نمایید.چه زمان قبل از پرواز هواپیما باید در فرودگاه حاضر باشم؟

در پروازهای داخلی باید 2 ساعت قبل از پرواز هواپیما و در پروازهای خارجی 3 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حاضر باشید و با مراجعه به متصدی کانتر مربوطه و با ارائه بلیط و کارت شناسایی، کارت پرواز خود را دریافت نمایید. قابل ذکر است 40 دقیقه قبل از زمان پرواز، کانتر مربوطه بسته خواهد شد.

در فرودگاه های تهران از کدام ترمینال باید وارد شوم؟

ترمینال 1: کیش ایر، زاگرس
ترمینال 2: ایران ایر، ایران ایرتور، آتا، قشم ایر، معراج، نفت
ترمینال 4: ماهان، کاسپین، آسمان، اترک، تابان، سپاهان، ساها، سپهران

کلیه پروازهای خارجی با مبدا تهران از فرودگاه بین المللی امام خمینی انجام می شود.برای خرید بلیط قطار از قاصدک24 چه مدارکی لازم است؟


برای این کار باید از طریق لپ تاپ، تبلت یا تلفن همراه خود به اینترنت دسترسی داشته باشید. ضمن اینکه همراه داشتن مشخصات یک کارت بانکی عضو شتاب به اضافه رمز دوم و شماره ملی نیز برای خرید بلیط الزامی می باشد.

در ایستگاه و هنگام سوار شدن به قطار چه مدارکی لازم است؟


برای عبور از گیت کنترل بلیط، همراه داشتن بلیط و اصل کارت شناسایی معتبر الزامی می باشد. حتی اگر به هر دلیلی بدون این مدارک توانستید از گیت هم عبور کنید، مأمور مالی قطار شما را بدون بلیط تلقی کرده و هزینه کامل بلیط را از شما دریافت خواهد کرد.

چه چیزهایی را می توانم همراه خود به قطار ببرم؟


شما می توانید وسایل ضروری خود را همراه تان ببرید. البته باید به چند مورد توجه داشته باشید. اول متناسب با فضای کوپه شما بوده، دوم حجم آن از ابعاد 75 سانتی متر و وزن 30 کیلوگرم تجاوز نکند و سوم اینکه وسایل همراه شما موجب خطر یا مشکل برای مسافران دیگر و یا آسیب به قطار نشود. مانند مواد محترقه، آتش زا، بیماری زا، بدبو، مایعات روغنی و لبنی، قاچاق، سمی، شکستنی و ... .

بلیط برای مسیر مورد نظر دریافت کرده ام اما فراموش کرده ام آن را همراه خود ببرم، مشکلی پیش خواهد آمد؟


برای عبور از گیت بلیط و سوار شدن به قطار، بلیط معتبر نیاز است. اما اگر کارت شناسایی معتبر و مشخصات بلیط را همراه داشته باشید، می توانید به باجه صدور بلیط المثنی در ایستگاه مراجعه کرده و با پرداخت 5% بهای بلیط، بلیط المثنی تهیه کنید.

آیا امکان حضور کودکان ذکور در کوپه خواهران فراهم است؟

فقط افراد ذکور کمتر از 6 سال می توانند در کوپه خواهران مستقر شوند.

آیا امکان حمل خودروی شخصی با قطار برای من وجود دارد؟

اگر به هر دلیلی می خواهید خودروی شما در سفر همراهتان باشد، در هنگام رزرو بلیط خود از قسمت رزرو از محل، آیتم حمل خودرو را انتخاب کرده و ادامه مراحل را انجام دهید. دانستن این نکته نیز ضروری است که خودرو بیمه شده و هزینه آن به تناسب مدل و نوع خودرو دریافت می گردد.

روال لغو، انصراف و استرداد بلیط قطار به چه صورت است؟

امکان استرداد بلیط قطارهای خریداری شده بر روی سامانه قاصدک 24 به صورت اینترنتی فراهم است. کاربر برای این منظور تنها کافی است پس از به مراجعه به پنل کاربری خود در این سامانه، در قسمت داشبورد، روی بلیطی که تمایل دارد آن را کنسل کند، کلیک نماید و سپس باقی مراحل کنسلی بلیط قطار خریداری شده خود را بر اساس راهنمای استرداد بلیط قطار موجود در سایت، پیگیری نماید.

چه زمانی باید در ایستگاه حضور داشته باشم؟

اگر بدون توجه به ترافیک مسیر منتهی به ایستگاه راه آهن، تنها نیم ساعت قبل از زمان حرکت، از خانه راه بیفتید، بی شک از قطار جا خواهید ماند. بنابراین توصیه می شود با در نظر گرفتن این موضوع، حداقل یک ساعت پیش از حرکت قطار در ایستگاه حاضر باشید تا برایتان مشکلی پیش نیاید. چون قطارها باید طبق زمان مندرج در بلیط، ایستگاه مبدأ را به سمت شهر مقصد ترک کنند.

آیا امکان صدور بلیط بی نام وجود دارد؟

خیر. در قطارهای بین شهری امکان صدور بلیط بی نام وجود نداشته و همه بلیط ها با نام صادر می شوند. شماره قطار، تاریخ حرکت، شماره سالن و صندلی، شماره سریال بلیط و نام مسافر در سیستم فروش می باشد.

آیا پس از خرید بلیط، امکان تغییر نام و نام خانوادگی بلیط خریداری شده وجود دارد؟

از طريق سايت اينترنت خير، اما از طريق مراجعه به ايستگاه، اين كار با پرداخت مجدد مبلغ كامل بليط امكانپذير ميباشد.

منظور از رزرو از محل بین راهی چیست؟

نحوه فروش بعضي از قطارها در برخي از مسيرها مانند تهران-شاهرود، تهران-يزد (پرديس)، تهران-مشهد (پرديس)، تهران-زنجان و تهران-ميانه با عنوان سهميه رزرو از محل بين راهي انجام ميشود.د

در صورتی که بلیط رفت و برگشت تهیه کرده باشیم ولی حرکت قطار یکی از مسیرها لغو شده باشد، با بلیط مسیر دیگر چه می توان کرد؟

در صورت لغو یکی از مسیرها، باید هر دو بلیط خود را به ایستگاه یا مراکز فروش بلیط برده و نسبت به دریافت هزینه هر دو قطار اقدام نمایید، به شرطی که از زمان حرکت قطار دوم نگذشته باشد.

شرایط استفاده از بلیط نیم بها در قطارهای داخلی چیست؟

بلیط نیم بها فقط برای افراد 2 تا 12 سال و با ارائه کارت شناسایی صادر می شود. اما برای کودکان زیر 2 سال در صورت عدم تخصیص جا، 10 درصد مبلغ بلیط به عنوان مبلغ بیمه دریافت می گردد. همچنین سفر به تنهایی برای نوجوانان زیر 17 سال امکان پذیر نمی باشد.اگر بلیط قطار خریداری کرده اما قصد کنسل کردن آن را داشته باشم، چه مقدار از وجه بلیط به من برگشت داده می شود؟

شرايط استرداد براي بليط هاي داخلي به اين صورت است: تا ساعت 12ظهر روز قبل از حركت 90%بهاي بليط عودت ميشود؛ از ساعت 12ظهر روز قبل از حركت تا 3ساعت مانده به حركت 70%بهاي بليط به شما عودت داده ميشود؛ از 3ساعت مانده به حركت تا لحظه حركت قطار 50%بهاي بليط به شما عودت داده ميشود؛ پس از حركت قطار امكان استرداد وجود ندارد و بليط شما سوخت خواهد شد.


بلیط تهیه کرده ام اما مطلع شدم که برنامه حرکت قطار لغو شده است، آیا وجه کامل بلیط را دریافت می کنم؟

بله. وجه کامل بلیط تا یک ماه پس از تاریخ حرکت در تمام مراکز فروش بلیط به مسافر پرداخت می شود. مسافر همچنین این انتخاب را دارد که به جای دریافت وجه، با اولویت برای قطارهای بعدی بلیط تهیه کند.

در صورت گم شدن بلیط آیا امکان صدور مجدد آن وجود دارد؟

بليط تهيه شده از طريق سامانه خرید اینترنتی را هر چند بار كه بخواهيد ميتوانيد چاپ كنيد.

در یک کوپه دربست چند نفر همراه اضافه می توان برد؟

فقط یک مسافر اضافه بر نفرات خود می توانید در یک کوپه دربست همراه خود ببرید. البته وجه کامل بلیط در قطار از ایشان دریافت شده و فقط هم اجازه ماندن در همان کوپه را دارند.

اتباع خارجی برای خرید بلیط به جای کد ملی چه چیزی را باید وارد کنند؟

در صورت انتخاب اتباع خارجی در قسمت اطلاعات مسافران، در قسمت پایین شماره پاسپورت از شما درخواست می شود که باید آن را پر کنید.

اتباع خارجی برای تردد در قطار به چه مدارکی نیاز دارند؟

برای سوار شدن به قطار نیز همراه داشتن پاسپورت معتبر الزامی می باشد. البته برای اتباع افغانی فاقد پاسپورت معتبر، همراه داشتن برگه تردد 10 الی 15 روزه لازم است. ضم اینکه فرزندان زیر 10 سال آنها نیز با همان برگه تردد می توانند سوار قطار شوند. برای فرزندان بالای 10 سال، برگه تردد جداگانه باید دریافت شود.

آیا برای خرید بلیط قطار از این سامانه سقف خریدی وجود دارد؟

خیر. محدودیتی برای تعداد کوپه و سقف خرید کاربر در سامانه قاصدک24 وجود ندارد.

در صورتی که به علت تأخیر در حرکت قطار از شروع سفر منصرف شوم، می توانم وجه خود را دریافت کنم؟

اگر این تأخیر بیش از یک ساعت بوده و به مسافران اطلاع رسانی شود و در ضمن باجه فروش بلیط ایستگاه باز و بلیط شما نیز تا قبل از حرکت قطار استفاده نشده باشد، می توانید وجه کامل بلیط خود را در همان روز از ایستگاه مبدأ دریافت کنید.

بیمه حوادث انفرادی با بیمه مسافرتی چه تفاوتی دارد؟

بیمه حوادث هزینه های پزشکی ناشی از حادثه، فوت در اثر حادثه، نقص عضو و از کار افتادگی دائم و کامل در اثر حادثه، نقص عضو و ار کار افتادگی دائم و جرئی در اثر حادثه، غرامت روزانه به علت از کار افتادگی موقت در اثر حادثه و حوادثی از این دست را شامل می شود. در حالی که پوشش بیمه های مسافرتی به طور کلی حادثه، صدمات بدنی، صدمات و بیماری حاد، هزینه های پزشکی و بستری در بیمارستان، پرداخت هزینه فوریتهای دندانپزشکی، جابجایی یا بازگرداندن بیمه شده به کشور محل اقامت، بازگرداندن جسد متوفی، بازگشت بستگان همراه بیمه شده به کشور محل اقامت، سفر اضطراری یکی از بستگان، بازگردادن کودکان بی سرپرست، بازگشت اضطراری به کشور به دلیل فوت یکی از اعضای نزدیک خانواده، تحویل دارو، معاضدت حقوقی، تأخیر در ورود بار همراه بیمه شده، حواله وجه نقد و... را مشمول می گردد. به عبارت دیگر این دو بیمه کاملاً از هم متفاوت می باشند از این رو بهتر است برای مسافرتهای داخلی از بیمه حوادث انفرادی و برای مسافرتهای خارجی از بیمه مسافرتی استفاده شود.

آیا می‌توان بیمه های مسافرتی را به صورت قسطی خریداری نمود؟

بیمه های مسافرتی حق بیمه زیادی ندارند و معمولاً تا حداکثر یکسال صادر می شوند. اغلب افراد نیز در مدت زمان کوتاهی بعد از خرید بیمه، اقدام به سفر می کنند از این رو حق بیمه به طور معمول نقداً پرداخت می شود.

آیا در بیمه مسافرتی دوره انتظار وجود دارد؟

دوره انتظار در بیمه های مسافرتی معنایی ندارد و اعتبار بیمه نامه به محض درج مهر خروج در پاسپورت آغاز خواهد شد.

چرا باید برای سفرم بیمه مسافرتی بخرم؟

با توجه به بالا بودن هزینه های درمانی در کشورهای دیگر، یکی از شرایط صدور ویزا برای سفرهای خارج از کشور داشتن بیمه نامه مسافرتی معتبر می باشد.

چه سفرهایی نیازمند بیمه مسافرتی هستند؟

به عنوان یک مسافر می توانید برای تمامی سفرهای خود بیمه تهیه کنید اما در سفرهای خارجی ملزم به خرید بیمه نامه مسافرتی می باشید؛ چرا که یکی از شرایط صدور ویزا در اغلب سفارتخانه ها، داشتن بیمه نامه مسافرتی معتبر است. برای سفرهای داخلی نیز می توانید از بیمه حوادث انفرادی استفاده نمایید.

آیا برای سفر به شهرهای داخلی نظیر مشهد، کیش، شیراز و... نیز می‌توان بیمه مسافرتی تهیه کرد؟

بیمه مسافرتی تنها برای سفرهای خارج از کشور است از این رو می توانید برای سفرهای داخلی خود اقدام به تهیه بیمه حوادث انفرادی یا گروهی نمایید. پوشش این بیمه نامه مطابق با نیازهای داخلی است و در صورت بروز خسارت می توانید بر اساس قوانین، از شرکتهای بیمه غرامت دریافت کنید.

چه عواملی تعیین کننده میزان حق بیمه پرداختی مسافر، در بیمه نامه های مسافرتی می‌باشند؟

در بیمه نامه های مسافرتی سن بیمه گذار، کشور مقصد، تعداد روز و میزان تعهدات که 30 یا 50 هزار یورو می باشد میزان حق بیمه پرداختی مسافر را تعیین می کنند.

تفاوت خرید قسطی و نقدی بیمه مسافرتی در چیست؟

امکان قسط بندی در بیمه ها صرفاً به منظور رعایت حال و بالا بردن رضایتمندی مشتری است اما پرداخت خسارت منوط به پرداخت به موقع اقساط بیمه نامه است یعنی اگر در حین خسارت چنانچه قسطی که سررسید آن گذشته و مبلغ آن پرداخت نشده، داشته باشید خسارت به نسبت مبلغ واریزی پرداخت خواهد شد. در صورتی که قسط معوق نداشته باشید و سررسید قسط های بعدی نیز نرسیده باشد و به خسارت بخورید، شرکت بیمه خسارت را کامل پرداخت می نماید. مگر اینکه در بیمه نامه به صورت دیگری توافق شده باشد.

چه زمانی برای تمدید بیمه مسافرتی مناسب است؟

بیمه نامه های مسافرتی کوتاه مدت اند و در بازه زمانی مشخصی صادر می شوند از این رو قابل تمدید نیستد.

آیا مسافرت با تور نیز نیازمند خرید بیمه مسافرتی است؟

معمولاً آژانسهای مسافرتی برای تورهای خود بیمه حادثه تهیه می نمایند و در صورت بروز حادثه هزینه های درمانی تحت پوشش بیمه نامه قرار می‎ گیرد. در حالی که بیمه مسافرین خارج از کشور علاوه بر حادثه هرگونه هزینه های درمانی دیگر را نیز تحت پوشش قرار می دهد. از این رو بهتر است قبل از شروع سفر، از مسئول تور خود جویا شوید که بیمه آژانس چه پوششهایی دارد تا در صورت نیاز نسبت به تهیه بیمه نامه مسافرتی نیز اقدام نمایید.

بیمه مسافرتی چیست و چه پوشش هایی را شامل می شود؟

بیمه نامه مسافرتی عبارت است از پوشش صدمات بدنی و بیماری بیمه شده که پس از شروع سفر بروز نموده و یا عارضه ناگهانی و غیر قابل پیش بینی که ابتلا به آن یا آغاز آن، پس از شروع سفر بوده و موجب درخواست امداد از طرف بیمه شده یا نمایندگان وی شود.
برای مشاهده کلیه خدمات بیمه های مسافرتی در سفرهای خارجی می توانید به صفحه بیمه مسافرتی در وبسایت قاصدک 24 مراجعه نمایید.

کدام شرکت بیمه، کاملترین بیمه مسافرتی را ارائه می‌کند؟

در حال حاضر، بیمه سامان دارای بیمه نامه های مسافرتی سامان با پوششها و خدمات بسیار کامل قابل ارائه به سراسر ایران می باشد. پاسخگویی 24 ساعته و مورد قبول بودن برای کلیه سفارتخانه ها و همچنین ارائه خدمات در خارج از کشور به صورت رایگان تا سقف تعهدات از خدمات ویژه و منحصر بفرد بیمه سامان هست.
گفتنی است تنها بیمه نامه مسافرتی سامان دارای پوشش چمدان یاب و طرح ویژه زیارتی به کشورهای عراق و سوریه با تحت پوشش قرار دادن اقدامات تروریستی می باشد و در سایر بیمه نامه ها این پوششها خارج از تعهدات بیمه نامه می باشد.

آیا داشتن بیمه مسافرتی برای سفر اجباری است؟

برای سفرهای خارج از کشور داشتن بیمه نامه مسافرتی الزامی است چرا که یکی از شرایط صدور ویزا داشتن بیمه نامه مسافرتی معتبر می باشد.

بیمه حوادث اربعین چه تفاوتی با بیمه نامه های مسافرتی دارد؟

بیمه های مسافرتی با تعهداتی بر اساس یورو و ارز خارجی تعیین می شوند. همچنین حملات تروریستی و بمب گذاری در این بیمه ها و شرایط جنگ، تحت پوشش بیمه نامه نمی باشد. بیمه حوادث اربعین که در ایام محرم و اربعین جهت بهره مندی زائرین صادر می گردد، خطرات زیر را تحت پوشش قرار داد و بسیار ارزان قیمت تر از بیمه مسافرتی می باشد. علاوه بر آن عملیات تروریستی، بمب گذاری، شرایط جنگ و نیز حملات داعش را نیز تحت پوشش قرار می دهد.

* هزینه بستری در بیمارستان و معالجات پزشکی
* هزینه انتقال به نزدیکترین بیمارستان و یا ایران
* هزینه بازگرداندن جسد بیمه شده در صورت فوت در عراق
* فوت و نقص عضو
* فوت و نقص عضو در صورت حوادث تروریستی و بمب گذاری
* تهیه و ارسال داروی ضروری

گفتنی است مبلغ هر کدام از موارد فوق بسته به شرکت بیمه متفاوت خواهد بود.

صدور بیمه نامه مسافرتی چقدر زمان می‌برد؟

صدور بیمه نامه مسافرتی منوط به همراه داشتن اصل پاسپورت یا یک نسخه کپی از صفحه اول آن، تاریخ و ساعت پرواز است. در اینصورت صدور بیمه نامه مسافرتی برای شما اصلاً زمانبر نخواهد بود و در کمتر از ۱۰ دقیقه امکانپذیر است.

بیمه نامه های مسافرتی تا چه زمانی اعتبار دارند؟

بیمه نامه های مسافرتی از هنگام خروج شما از کشور شروع و بسته به مدت زمان خریداری شده که در متن بیمه نامه قید می شود از یک هفته تا یکسال اعتبار دارد.

ایا خرید بیمه مسافرتی برای افراد با سابقه بیماری یا بیماری های خاص امکانپذیر است؟

برای تهیه بیمه مسافرتی خارج از کشور، محدودیت سابقه بیماری و یا محدودیتهای جسمی و حرکتی و ... وجود ندارد و در صورت بروز حوادث و اتفاقات، طبق شرایط عمومی بیمه نامه پرداخت خسارت صورت می پذیرد.

آیا به همراه داشتن بیمه مسافرتی برای روز مصاحبه در سفارت الزامی است؟

کشورهای متفاوت، مدارک متفاوتی را برای روز مصاحبه در نظر می گیرند از این رو بهتر است اطلاعات مدارک مورد نیاز را از سایت سفارت مربوطه دریافت نمایید. گفتنی است بعضی از سفارت خانه ها، حتی رقم تعهد بیمه نامه را نیز برای سفر شما تعیین می کنند و برخی دیگر اصلاً به همراه داشتن بیمه مسافرتی در روز مصاحبه ضرورت نمی دهند.

اگر در حین مسافرت خارجی اقدام به تهیه بیمه نامه مسافرتی کنم، می‌توانم از تعهدات بیمه نامه بهره‌مند شوم؟

در صورتی كه تاريخ حادثه يا علت نياز به بيمه مسافرتی پس از خروج از كشور و ثبت بيمه نامه توسط شركت بيمه باشد، امكان استفاده از بيمه نامه مقدور می باشد.

خرید بیمه مسافرتی شینگن نیازمند چه مدارکی است؟

برای صدور بیمه نامه مسافرتی تنها اصل پاسپورت یا یک نسخه کپی از صفحه اول آن مورد نیاز می باشد. بدین ترتیب شما می توانید با مراجعه حضوری یا غیر حضوری و به صورت آنلاین اقدام به خرید بیمه نامه مسافرتی نمایید.

فایل بلیط برای ایمیل من ارسال نشده است، چگونه آن را دریافت کنم؟

پس از انجام فرآیند خرید بلیط و صدور آن، فایل بلیط به آدرس الکترونیکی خریدار ارسال می گردد. اگر ایمیل حاوی فایل بلیط را دریافت نکرده اید، می توانید بلیط خریداری شده را از لینکی که به همین منظور برای شما پیامک شده است، دانلود نمایید. در غیر این صورت با ثبت شماره موبایل و رمزعبور در سیستم و مراجعه به پنل شخصی خود، قادر خواهید بود به راحتی فایل بلیط مورد نظرتان را دانلود نمایید. شایان ذکر است رمزعبور پس از ثبت نام، به شماره موبایل ثبت شده خریدار در سامانه ارسال می شود.

چگونه بلیط سیستمی خود را کنسل کنم؟

با کلیک بر روی گزینه «پیگیری بلیط» و ورود به پنل شخصی خود می توانید بلیط سیستمی مورد نظر خود را انتخاب و آن را کنسل نمایید. با این حال قبل از ارسال درخواست کنسلی، حتماً قوانین و جدول کنسلی را مطالعه کرده و درصد جریمه بلیط خود را کنترل کنید.

* توجه: اگر به عنوان مسافر قصد دارید پرواز سیستمی خود را کنسل نمایید (یعنی پرواز شما لغو نشده یا دارای تاخیر نبوده است) می بایست گزینه «مطابق قوانین کنسلی» را انتخاب نموده و وارد مرحله بعد شوید. گفتنی است در صورتی که کاربر یکی از دو گزینه موجود را به اشتباه انتخاب نماید و درخواست کنسلی او از جانب سامانه قاصدک 24 رد شود، مسئولیت کنسلی دوباره یا تغییر درصد جریمه بر عهده شخص خریدار است. لذا خواهشمندیم در ارسال صحیح درخواست کنسلی دقت لازم را مبذول فرمایید.

بلیط چارتر خود را چگونه کنسل کنم؟

به منظور کنسل نمودن بلیط چارتر خود می بایست مراحل زیر را طی نمایید:

- در اولین گام با واحد پشتیبانی قاصدک 24 تماس گرفته و میزان جریمه بلیط چارتر خود را جویا شوید.

- همکاران ما طی تماس تلفنی میزان جریمه و مدت زمان معتبر برای ارسال درخواست کنسلی را به شما اطلاع می دهند تا در مدت زمان اعلام شده توسط کارشناسان قاصدک 24 نسبت به کنسل کردن بلیط چارتر خود در سیستم اقدام نمایید.

- توجه داشته باشید در صورتی که طی این زمان، بلیط چارتر مورد نظر توسط مسافر کنسل نشود، مسئولیت رد درخواست یا افزایش جریمه به عهده شخص خریدار است. گفتنی است با پایان یافتن زمان مقرر دیگر امکان کنسل نمودن بلیط چارتر در سیستم وجود ندارد و خریدار موظف است تمامی مراحل را مجدداً پیگیری نماید.

* توجه: به طور کلی کنسلی بلیط های چارتر بسته به قوانین تامین کننده بلیط و در صورت موافقت آن صورت می پذیرد. با این حال در اغلب موارد این نوع از بلیط های هواپیما تنها تا ساعت 12 ظهر یک روز قبل از پرواز قابل استرداد می باشند.

چگونه بلیط قطار خود را کنسل کنم؟

فایل پی دی اف ارسالی به آدرس ایمیل خود را در کاغذ دو رو سفید پرینت نمایید و به صورت حضوری به یکی از آژانس های مسافرتی نماینده رجا در سطح شهر مراجعه نمایید. در حال حاضر بلیط قطار فدک یا رجا شما تنها با مراجعه حضوری به آژانس های نمایندگی رجا قابل استرداد می باشند. شایان ذکر است امکان استرداد بلیط قطار به صورت انلاین، به زودی در وبسایت قاصدک 24 مهیا می شود.

درصد جریمه بلیط های قطار چقدر است؟

به طور کلی قوانین کنسلی برای تمامی بلیط های قطار یکسان و به شرح زیر می باشد:
بلیط قطار شما تا ساعت 12 ظهر یک روز قبل از حرکت قطار 10%، از 12 تا 3 ساعت قبل از حرکت 30% و از 3 ساعت مانده تا لحظه حرکت قطار مشمول 50% جریمه خواهد شد. بعد از حرکت قطار نیز بلیط شما سوخت کامل محسوب می شود.

پس از خرید بلیط هواپیمای خارجی به کدام فرودگاه مراجعه کنم؟

کلیه پروازهای خارجی از مبدا تهران، از فرودگاه امام خمینی (ره) انجام می گیرند.

پس از خرید بلیط هواپیما از مبدا تهران به کدام ترمینال فرودگاه مراجعه کنم؟

نام ترمینال در بلیط خریداری شده شما درج شده است با این حال برای پروازهای خروجی می توانید طبق جدول زیر عمل نمایید.

ترمینال 1: کیش ایر، زاگرس
ترمینال 2: ایران ایر، ایران ایرتور، آتا، قشم ایر، معراج، نفت
ترمینال 4: ماهان، کاسپین، آسمان، اترک، تابان، سپاهان، ساها، سپهران

چگونه نام مسافر را در بلیط خریداری شده تصحیح نمایم؟

جهت اطلاع از امکان اصلاح نام در بلیط های چارتر خریداری شده و استعلام درصد هزینه آن با واحد پشتیبانی قاصدک 24 تماس حاصل نمایید. در صورت تائید درخواست، می توانید با مراجعه به فیلد «واریز ویژه» و پرداخت هزینه، با پشتیبانی جهت دریافت فایل اصلاح شده بلیط تماس بگیرید. گفتنی است این امر در پروازهای چارتر با توجه به زمان باقی مانده تا پرواز و در صورت موافقت تامین کننده بلیط، تنها با پرداخت جریمه قابل امکان پذیر است.
* توجه: امکان اصلاح نام مسافر در بلیط های سیستمی به هیچ عنوان امکان پذیر نمی باشد. از این رو خواهشمندیم به هنگام تکمیل فرآیند خرید دقت لازم را در ثبت اسامی مبذول فرمایید.

چگونه اصل بلیط مهردار را تهیه کنم؟

اگر جهت دریافت ویزا یا ارز خود نیازمند دریافت اصل بلیط مهردار هستید می بایست پس از هماهنگی با تیم پشتیبانی، به دفتر مرکزی قاصدک 24 واقع در تهران، خیابان میرداماد، خیابان البرز، تابان شرقی، ملکی سودمند، پلاک 2، واحد 10 مراجعه نمایید. در غیر این صورت با تقبل هزینه پست می توانید اصل بلیط مهردار خود را در اسرع وقت و درب منزل تحویل بگیرید.

هزینه بلیط کنسل شده چه زمانی به حساب من واریز می‌شود؟

استرداد وجه در بلیط های سیستمی پس از ثبت درخواست کنسلی، حداکثر تا 72 ساعت و در بلیط های چارتر تا 7 روز کاری انجام می پذیرد. ضمناً جهت استرداد وجه پروازهایی که از طرف ایرلاین کنسل می شوند ، به صورت آنلاین می توانید به هنگام ثبت درخواست کنسلی روی گزینه "استرداد بدون جریمه" کلیک نمایید.
* توجه: برای این منظور تنها مجاز به انتخاب گزینه "استرداد بدون جریمه" هستید. در صورتی که کاربر یکی از دو گزینه موجود را به اشتباه انتخاب نماید (بر روی گزینه " مطابق قوانین کنسلی" کلیک نماید)، مسئولیت رد درخواست یا کنسلی دوباره بر عهده شخص خریدار است.

گفتنی است اگر بلیط هواپیمای شما نزدیک به پرواز و در فرودگاه کنسل شده است، می توانید با دریافت بلیط مهر شده نسبت به دریافت کل هزینه بلیط اقدام نمایید. در بلیط های چارتر نیز برای استرداد بدون جریمه بلیط های با تاخیر بیش از دو ساعت، نیازمند دریافت بلیط مهردار می باشید.

چرا پیامک خرید بلیط برایم ارسال نشده اما از حسابم پول کسر شده است؟

اگر پس از تکمیل فرآیند خرید بلیط پیامک دریافت نکرده اید به این معناست که در هنگام خرید بلیط خطایی رخ داده یا احتمال صدور بلیط وجود داشته اما پیامک به هر دلیلی برای شما ارسال نشده است. در این حالت هرگز اقدام به خرید مجدد نکنید و جهت اطلاع از وضعیت بلیط خود با پشتیبانی قاصدک 24 تماس بگیرید. در صورتی که اطمینان یافتید خرید شما ناموفق بوده است می توانید مجدداً نسبت به خرید بلیط هواپیما خود اقدام نمایید. گفتنی است مبلغ کسر شده در خریدهای ناموفق، ظرف مدت زمان 1 تا 72 ساعت به حساب خریدار باز گردانده می شود.
* توجه: استعلام خرید تنها با اعلام شماره موبایل ثبت شده در سیستم از سوی خریدار امکان پذیر است.

آیا قیمت بلیط اتوبوسی که به صورت آنلاین خریداری می‌شود با قیمت خرید حضوری آن در تعاونی ها متفاوت است؟

خیر، قیمت بلیط اتوبوس در هر دو روش خرید، چه به صورت حضوری و چه به صورت آنلاین یکسان است.

آیا قیمت بلیط های اتوبوس توسط سایت قاصدک 24 تعیین می‌شود؟

قیمت کلیه بلیط های اتوبوس توسط تعاونی های مسافربری تعیین میگردد و قاصدک 24 هیچ گونه دغل و تصرفی در این زمینه ندارد.

در هر بار خرید، امکان تهیه چند بلیط اتوبوس وجود دارد؟

به طور کلی شما محدودیتی در خرید تعداد بلیط اتوبوس مورد نیاز خود ندارید اما در هر بار خرید تنها میتوانید 4 صندلی اتوبوس را انتخاب و رزرو نمایید. به عبارت دیگر اگر برای سفر خود به بیش از 4 صندلی اتوبوس نیاز دارید میبایست عملیات خرید فعلی خود را به اتمام رسانده و برای خرید بلیط های باقی مانده، مجدداً اقدام کنید. شایان ذکر است در برخی از تعاونی ها استثنائاً محدودیتی برای تهیه بلیط اتوبوس در هر بار خرید وجود ندارد.

آیا موقعیت صندلی خریداری شده در سایت با واقعیت آن تطابق دارد؟

بله، شماره و موقعیت صندلی انتخابی در سایت با واقعیت آن تطابق دارد و شما میبایست روی همان صندلی که به هنگام خرید انتخاب کرده اید، بنشینید. مگر اینکه با مسافر دیگری برای تغییر دادن جا توافق کرده و صندلی خود را با صندلی وی عوض کنید.

برای ارسال بار نیز باید بلیط اتوبوس بخرم؟

اگر میخواهید بار خود را با اتوبوس به مقصد بفرستید و خود مسافر آن نیستید، باید در این مورد با تعاونی های مربوطه هماهنگ کنید و نیازی به خرید آنلاین بلیط اتوبوس از قاصدک 24 ندارید.

بلیط اتوبوس کدام شرکت های مسافربری در قاصدک 24 به فروش می‌رسد؟

بلیط اتوبوس کلیه تعاونی هایی که به صورت آنلاین خدمات خود را به مسافران ارائه میکنند نظیر شرکت های مسافربری همسفر، سیر و سفر، میهن نور، عدل، رویال سفر و... در قاصدک 24 به فروش میرسد.

چگونه محل سوار شدن به اتوبوس ها را پیدا کنم؟

از آنجایی که نام ترمینال مبدا بر روی بلیط اتوبوس خریداری شده درج شده است شما میتوانید با مراجعه به غرفه تعاونی مربوطه در ترمینال مبدا، اطلاعات لازم در خصوص سکو و محل سوار کردن مسافر اتوبوس مورد نظر خود را به دست بیاورید.

مقدار بار مجاز در سفر با اتوبوس برای مسافرت های داخلی و خارجی چقدر است؟

طبق قوانین سازمان راهداری هر مسافر اتوبوس در سفرهای داخلی مجاز به حمل 20 کیلوگرم بار بوده و در سفرهای خارجی نیز برای حمل 40 کیلوگرم بار مجوز دارد. بنابراین اگر مقدار بار شما از میزان مجاز آن بیشتر است با قاصدک 24 تماس حاصل نمایید و از قوانین تعاونی مربوطه در این خصوص مطلع شوید.

آیا می‌توانم بعد از خرید آنلاین بلیط، در بین راه سوار اتوبوس شوم؟

در صورت خرید آنلاین از طریق قاصدک 24، برای اینکه در بین راه سوار اتوبوس شوید حتماً باید با دفتر شرکت مسافربری مربوطه در این خصوص هماهنگ کرده و پرس و جو کنید که آیا این امکان وجود دارد تا در نقطه خاصی به سایر مسافرین در اتوبوس ملحق شوید. شایان ذکر است این هماهنگی میبایست توسط خود مسافر صورت بگیرد و قاصدک 24 در این خصوص مسئولیتی ندارد.

حتماً باید برگه اطلاعات خرید اینترنتی بلیط اتوبوس رو چاپ کنم؟

برای سوار شدن به اتوبوس بهتر است 30 دقیقه قبل از حرکت در ترمینال حضور داشته باشید. با این کار میتوانید شماره بلیطی که توسط قاصدک 24 برای شما پیامک شده را به غرفه تعاونی مربوطه اطلاع دهید و از آنها بخواهید برای شما بلیط کاغذی صادر کنند. در غیر این صورت بهتر است برای در اختیار داشتن اطلاعات کامل بلیط خود، به پنل خریدتان در وبسایت قاصدک 24 مراجعه نمایید و اطلاعات مرتبط با شماره بلیط سفر خود را پرینت بگیرید.

چطور میتوانم نام مسافر و مشخصات وی را در بلیط اصلاح کنم؟

بهتر است پس از انتخاب بلیط اتوبوس و پیش از پرداخت هزینه آن حتماً مشخصات بلیط را با مشخصات درخواستی مقایسه و از صحت ان مطمئن شوید. با این حال اگر به هر دلیلی مجبور به اصلاح اطلاعات بلیط خود هستید برای انجام هرگونه تغییرات در بلیط با قاصدک 24 تماس بگیرید تا پس از انجام هماهنگی های لازم با تعاونی مربوطه اطلاعات بلیط شما اصلاح و مجددا صادر شود. شایان ذکر است برخی از تعاونی ها برای انجام این تغییرات از مسافر جریمه دریافت میکنند که هزینه آن بر عهده شخص خریدار است.

برای سفر با اتوبوس باید چه مدارکی به همراه داشته باشم؟

برای سفرهای داخلی همراه داشتن کارت ملی و بلیط اتوبوس ضرورت دارد و در سفرهای خارجی گذرنامه معتبر نیز به لیست این مدارک اضافه میشود.

اگر بلیط اتوبوسی را خریداری کنم اما سوار آن نشوم چطور می‌توانم پول خود را پس بگیرم؟

اگر سفر شما به هر دلیلی لغو شده یا از اتوبوس خود جا مانده اید، میتوانید بر اساس قوانین استرداد بلیط اتوبوس تا 24 ساعت پس از حرکت 50 درصد مبلغ بلیط خود را مسترد نمایید که برای این کار میتوانید به صورت حضوری به تعاونی مربوطه مراجعه نمایید یا با قاصدک 24 تماس بگیرید. گفتنی است هزینه بلیط کنسل شده طی 24 الی 72 ساعت به حسابی که خریدار با آن بلیط خود را تهیه کرده است، باز میگردد.

لینک دانلود بلیط اتوبوس برای من پیامک نشده است چگونه بلیط خریداری شده را دریافت کنم؟

پیامک ارسال شده به خریدار حاوی شماره بلیط رزرو شده است و لینک دانلود ندارد. بدین ترتیب مسافر برای دریافت اطلاعات کامل بلیط خود و چاپ آن میبایست به پروفایل خود در سایت قاصدک 24 مراجعه و پنل خرید خود را چک نماید.

آیا تهیه بلیط برای کودکان و نوزادان زیر دو سال نیز ضرورت دارد؟

خیر تهیه بلیط اتوبوس برای نوزادان و کودکان زیر 5 سال ضروری نیست.

آیا برای سفر معلولین با اتوبوس شرایط ویژه ای در نظر گرفته شده است؟

متاسفانه شرایط ویژه ای برای این دسته از مسافران تدارک دیده نشده است و آنها نیز میبایست همانند سایر مسافرین از خدمات معمول اتوبوس بهره بگیرند.

آیا امکان حمل حیوانات خانگی نظیر سگ، گربه و... با اتوبوس وجود دارد؟

امکان حمل سگ و گربه در اتوبوس های مسافربری وجود ندارد اما اگر مسافر تمایل دارد یک پرنده را به عنوان حیوان خانگی با خود حمل کند ابتدا میبایست با راننده اتوبوس در این مورد هماهنگ کرده و سپس پرنده را با قفس به صندوق اتوبوس تحویل دهد. گفتنی است در این روش چون پرنده با صندوق حمل میشود مسئول مشکلات تنفسی احتمالی حیوان بر عهده شخص مسافر است.

قیمت بلیط اتوبوس بزرگسالان با کودکان متفاوت است؟

برای کودکان زیر 5 سال نیازی به تهیه بلیط اتوبوس نیست و نرخ بلیط اتوبوس کودکان بالای 5 سال و بزرگسالان یکسان است.

آیا امکان استرداد آنلاین بلیط اتوبوس در قاصدک 24 مهیا است؟

امکان استرداد بلیط اتوبوس در قاصدک 24 در حال حاضر به صورت تلفنی مهیا میباشد و در آینده ای نزدیک شرایط استرداد آنلاین نیز در این سامانه فراهم میگردد.

آیا در سفرهای خارجی اتوبوس ها در مرز عوض می‌شوند؟

خیر، مبدا تا مقصد سفر با یک اتوبوس طی میشود.

آیا امکان سفر دو نوزاد با یک بزرگسال در هواپیما وجود دارد؟

برای اینکه دو نوزاد بتوانند با یک بزرگسال سفر کنند یکی از نوزادان باید بیشتر از 12 ماه سن داشته و قادر به نشستن بر روی صندلی دارای کمربند ایمنی باشد. بنابراین در صورتی که هر دو نوزاد کمتر از 12 ماه سن داشته باشند، میبایست مسافر بزرگسال دومی که حداقل 18 ساله باشد نیز آنها را همراهی کند.

آیا قطار، کوپه مخصوص به آقایان دارد؟

بله، از آنجایی که بلیط قطار در سه سهمیه مسافران عادی، ویژه برادران و ویژه خواهران به فروش می رسد می توان گفت که در قطار، کوپه مخصوص آقایان نیز وجود دارد. از این رو مسافرانی که تمایل به خرید بلیط قطار در این کوپه دارند باید به هنگام رزرو اینترنتی بلیط خود، پس از تعیین مبدا و مقصد سفر، سهمیه ویژه برادران را انتخاب و سپس بلیط قطار مورد نظر خود را جستجو نمایند.

در چه صورت برای سفر به خارج از کشور می توان بلیط یک طرفه خرید؟

همانطور که می دانید برخی از کشورها به جهت سیاست های سختگیرانه و محدودیت هایی که در زمینه پذیرش پناهنده دارند، مسافران را برای ورود به خاک کشور خود ملزم به خرید بلیط دو طرفه می کنند. اما شما در صورتی که دارای ویزای دانشجویی با بیش از یک ماه اعتبار و یا کارت اقامت کشور مورد نظر خود باشید، نیازی به تهیه بلیط دو طرفه ندارید و می توانید بلیط خود را به صورت یک طرفه برای مقصد دلخواهتان رزرو نمایید.

آیا می توان بلیط خریداری شده برای سفر را از یک ایرلاین به ایرلاین دیگر انتقال داد؟

خیر، چنین امکانی در خرید اینترنتی بلیط هواپیما وجود ندارد. بنابراین اگر شما تمایل دارید که سفر پیش روی خود با ایرلاینی به جز ایرلاین بلیط خریداری شده خود، به انجام برسانید می بایست در ابتدا بلیط رزرو شده خود را کنسل کرده و سپس مجدداً از ایرلاین دیگری، یک بلیط هواپیما به مقصد مورد نظر خود بخرید. به عبارت دیگر از آنجایی که هر ایرلاین قوانین خاص خود را دارد، امکان انتقال بلیط سفر از یک ایرلاین به ایرلاین دیگر وجود ندارد.

آیا بار یک چمدان ۳۰ کیلویی به علاوه یک چمدان ۱۵ کیلویی با بار دو چمدان ۲۳ کیلویی برابر است؟

هر چند که مجموع بار در هر دو نوع این چمدان ها یکسان است اما در صورتی که ایرلاین شما به صورت مشخص اعلام کرده است که برای سفر خود نیاز به دو چمدان 23 کیلویی دارید، شما نمی توانید این چمدان ها را با یک چمدان 30 کیلویی و یک چمدان 15 کیلویی تعویض نمایید. با این حال در مواردی که مقدار بار مجاز شما به صورت کلی یک چمدان 40 کیلویی اعلام می شود می توانید در صورت هماهنگی با ایرلاین مربوطه از دو چمدان کوچک 20 کیلویی که هر دو به صورت یک جا و در یک بسته بندی مناسب قرار گرفته اند، استفاده نمایید.

آیا در خرید اینترنتی می توانم برای دوستان و بستگان خود بلیط بخرم؟

بله، در صورتی که شما اطلاعات شخصی و کامل همسفران، دوستان و بستگان خود را در اختیار داشته باشید می توانید با وارد کردن اطلاعات آنها در فیلد مسافران، برای آنها نیز بلیط سفر مورد نظرشان را خریداری نمایید.

اگر بلیط قطارم قبل از سفر گم شد، چه کار کنم؟

اگر بلیط قطار مسافری مفقود شود در صورتی که او ۴۵ دقیقه مانده به حرکت قطار در ایستگاه حضور پیدا کند، می تواند یک بلیط المثنی را با پرداخت ۵ درصد از بهای کل بلیط از باجه بلیط فروشی آنلاین خریداری نماید. مسافرانی که بلیط خود را به صورت اینترنتی و از قاصدک 24 خریداری کرده اند نیز می توانند در صورت مفقود شدن نسخه کاغذی بلیط خود، با مراجعه به پنل کاربری شان در این مجموعه، مجدداً از بلیط خود پرینت بگیرند.