تور مسافرتی

محبوب‌ترین تورهای قاصدک24

لیست محصولات
کارگزار مستقیم تورهای آسیایی و اروپایی
انواع تور مسافرتی

قبل‌از آن که به انواع تورهای مسافرتی بپردازیم، خوب است بدانید به‌طور کلی به پکیج‌های گردشگری که از امکانات حمل‌ونقل، اقامتگاه و گشت های شهری برخوردار هستند تور می‌گویند. تورهای مسافرتی را نیز از چند جهت می‌توان به دسته‌بندی‌های متفاوت تقسیم کرد. امکانات، شرایط و حتی قیمت تور در تمامی این بخش‌ها متفاوت بوده و هر فرد با توجه به نیاز و علاقه‌ی خود یکی‌از آ‌ن‌ها را انتخاب می‌کند. در زیر این دسته‌بندی‌ها را مشاهده می‌کنید.

انواع تور مسافرتی
از نظر مقصد تور داخلی

تور داخلی: تور داخلی به آن نوع از تورهای مسافرتی گفته می‌شود که در شهرهای ایران و مناطق داخلی کشور برگزار می‌شوند. افرادی که تمایل دارند در ایران به گشت‌وگذار و تفریح بپردازند تور گردشگری داخلی را انتخاب می‌کنند. همچنین ممکن است تمامی این تورها تور تفریحی نباشند و از طریق شرکت‌ها و سازمان ها برای سفرهای کاری تدارک دیده باشند. قیمت تور داخلی نیز با توجه به شهر مقصد متفاوت بوده و عوامل زیادی بر میزان آن تاثیرگذار هستند که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت. همچنین خوب است بدانید بهترین تور داخلی لزوما گران و دارای اقامت زیاد نبوده و با یک انتخاب هوشمندانه می‌توانید بهترین تجربه را در سفر داشته باشید. لذا اگر تمایل به رزرو تور دارید حتما بخش «عوامل تأثیرگذار بر روی قیمت تور مسافرتی» را مطالعه کنید.
تور خارجی: تور خارجی از آن نوع تورهای گردشگری است که نه تنها طرفداران زیادی داشته بلکه کمی با تور گردشگری داخلی تفاوت دارد. به‌عنوان مثال برای سفرها و پروازهای خارجی شما نیازمند به اخذ ویزا، پاسپورت و... هستید که در تورهای داخلی هیچکدام از این موارد نیاز نیست. همچنین قیمت تور خارجی از قیمت تور داخلی بیشتر بوده و در خارج از کشور برگذار خواهند شد. اگر تمایل دارید از قیمت دقیق تورهای گردشگری آگاه شوید توصیه می‌کنیم با شماره‌ی (75269-021) تماس حاصل فرمایید.

از نظر شرایط تور گروهی

تور گروهی: تور گروهی به آن دسته از تورهای مسافرتی گفته می‌شود که افراد در کنار هم و به‌صورت دسته‌جمعی سفر می‌کنند. این تورها که هم می‌تواند تور داخلی باشد و هم تور خارجی، بسیار بیشتر از تورهای مستقل لذت‌بخش هستند. زیرا همیشه سفرهای گروهی از جذابیت‌های خاصی برخوردار بوده و روابط بهتر و صمیمی‌تری میان مسافران شکل می‌گیرد. به‌عنوان مثال تور کویر یکی‌از این تورهای گردشگری شناخته شده و اغب به‌صورت گروهی برگزار می‌شود. این تور تفریحی برای برای عاشقان کویرگردی به صورت دسته‌جمعی بی‌نظیر بوده که بهترین زمان سفر آن از پاییز تا بهار است.

خوب است بدانید خود تور گروهی نیز انواعی داشته و به دو بخش تقسیم می‌شود. بخش اول آن دسته از تورهای مسافرتی گروهی هستند که از واسطه‌ی آشنایی قبلی صورت می‌گیرند. به این تورها تورهای از قبل شکل‌گرفته یا تور سفارشی می‌گویند. ابتدا اعضای گروه انتخاب می‌شوند و سپس برای مقصد دلخواه با شرایط موردنظر خود به دنبال تورگردان می‌گردند. در نوع بعدی، تور گروهی عمومی معرفی می‌شود که اعضای آن آشناییت قبلی با یکدیگر ندارند. آن‌ها در طول سفر و به واسطه‌ی برخوردها و بازی‌ها با یکدیگر آشنا شده که حتی ممکن است در پایان تور به دوستان هم مبدل شوند.

تور مستقل: این تورهای گردشگری تنها از طریق آژانس های گردشگری ثبت نام شده و به‌صورت گروهی برگزار نمی‌شود. این مراکز بلیط های موردنیاز و محل اقامت را برای شما تعیین می‌کنند تا پس از رسیدن به مقصد آزادانه بتوانید به گردش بپردازید. شرایط این تورهای مسافرتی نیز متفاوت بوده و برخی‌از آن‌ها دارای گشت شهری و بازدیداز جاهای دیدنی نیز هستند. اگر تمایل به رزرو تور مستقل یا بهترین تور داخلی و خارجی دارید می‌توانید با پشتیبانی قاصدک24 تماس بگیرید. آن‌ها شما را با قیمت تور و امکانات هرکدام آشنا می‌کنند تا به‌راحتی و با اطمینان بیشتر بتوانید ثبت نام خود را انجام دهید.

عوامل تأثیرگذار بر روی قیمت تور مسافرتی

قیمت تور مسافرتی به عوامل مختلفی بستگی دارد که در این بخش به تمامی آن‌ها می‌پردازیم. افرادی که به مدیریت هزینه و مخارج در سفر اهمیت می‌دهند و سعی در برنامه‌ریزی دقیق دارند این مطلب را حتما مطالعه کنند.

عوامل تأثیرگذار بر روی قیمت تور مسافرتی
مقصد تور و فاصله‌ی آن تا محل سکونت مقصد تور

هر چه مقصد تور محبوب‌تر و پرطرفدارتر باشد، طبیعتا قیمت تور بالا می‌رود. به‌عنوان مثال تور مشهد، تور شیراز، تور گیلان، تور کیش و... هزینه‌های بیشتری نسبت به شهرهای کم‌طرفدار دارند. همچنین هر چه فاصله‌ی شهر مقصد تا محل سکونت شما بیشتر باشد قیمت تور افزایش پیدا کرده و زمان سفر طولانی‌تر می‌شود. این شرایط برای تورهای گردشگری خارجی نیز صادق بوده و برای کشورهای همسایه ارزان‌تر از تورهای اروپایی است.

نوع حمل‌ونقل تور نوع حمل و نقل تور

پس‌از انتخاب مقصد سفر برای رزرو تور، نوبت‌به نحوه و شیوه‌ی رسیدن به آن می‌رسد. این روش‌ها به خرید بلیط هواپیما، بلیط قطار، اتوبوس و کشتی تقسیم می‌شوند. همانطور که می‌دانید گران‌ترین روش سفر رزرو بلیط هواپیما و استفاده‌از سفرهای هوایی است. این حمل‌ونقل نه تنها آسان بوده بلکه در کمترین زمان ممکن شما را به مقصد خواهد رساند. تنها نکته‌ای که باید دقت کنید قیمت تور با هواپیما است. زیرا تورهای هوایی گران‌تر از تور زمینی برآورد می‌شوند و در عوض آسایش و رفاه بیشتری را برای شما به همراه دارند. بنابراین قاصدک 24 توصیه می‌کند اگر قیمت تور برای شما چندان اهمیت ندارد تورهای مسافرتی هوایی را انتخاب کنید. همچنین اگر به قیمت مناسب و رفاه کافی اهمیت می‌دهید خرید بلیط قطار بهترین راه شماست.

در این بین افرادی نیز وجود دارند که قیمت تور برایشان در اولویت بوده و به طولانی‌بودن مسیر اعتراض نمی‌کنند. برای این دسته از مسافران تورهای زمینی با اتوبوس را پیشنهاد می‌کنیم که قیمت پایین‌تری نسبت‌به سایر تورهای مسافرتی دارد. همچنین خوب است بدانید در مواردخاص تورهای ترکیبی نیز وجود دارند که بخشی‌از مسیر را به‌عنوان مثال با هواپیما و بخش دیگر را با اتوبوس می‌پیمایند.

نوع اقامتگاه تور نوع اقامتگاه تور

نوع اقامتگاه شما در رزرو تور تاثیر مستقیمی بر قیمت تور می‌گذارد و همین امر سبب می‌شود آگاهی از شرایط آن مهم باشد. اقامتگاه های مختلفی در شهرها وجود دارند که به هتل های ارزان، هتل های چند ستاره، هتل آپارتمان، اقامتگاه های بوم گردی و... تقسیم می‌شوند. هرچه امکانات هتل، موقعیت جغرافیایی آن و حتی شهرت آن بیشتر باشد، قیمت آن نیز بالا می‌رود. به‌عنوان مثال هتل ترنج کیش و هتل اسپیناس تهران از معروف ترین هتل های ایران هستند. بنابراین قبل‌از خرید تور آنلاین بهتر است موارد گفته شده را بررسی کنید و با توجه به بودجه‌ی خود، تورهای مناسب را انتخاب کنید. هرچه هتل شما مدرن تر و بهتر باشد قیمت تورهای ویژه بالا خواهد رفت.

زمان برگزاری تور زمان برگزاری تور

زمان برگزاری تور یکی از مهمترین عوامل تأثیرگذار بر روی قیمت تور مسافرتی است. به عبارتی دیگر، اگر در تعطیلات، مراسم ها و جشن های مناسبتی، عید نوروز و قربان و... اقدام به رزرو تور کنید؛ با هزینه‌های بالایی مواجهه خواهید شد. در مقابل اگر ایام خلوت و کم تردد مانند زمان امتحانات، ماه رمضان و... را انتخاب کنید بهترین تورهای داخلی نصیبتان خواهد شد. یکی دیگر از موارد بسیار حائز اهمیت نیز، چگونگی خرید تور لحظه آخری واقعی است که در ادامه به آن نیز می‌پردازیم.

شرایط و امکانات تور شرایط و امکانات تور

تورهای مسافرتی موظف به ارائه‌ی بیمه مسافرتی برای ثبت نام کنندگان هستند ولیکن بسیاری از آن‌ها به این امر توجه نمی‌کنند. حتی ممکن است برای قراردادن آن در پکیج خود، هزینه‌ی بیشتری را از شما دریافت کنند. بنابراین توصیه می‌کنیم قبل از رزرو تور، به امکانات و خدماتی که تورگردان برای شما عرضه می‌کند دقت کنید. به‌عنوان مثال آن دسته از تورهای مسافرتی که گشت شهری، لیدر، ترانسفر و بیمه مسافرتی دارند نسبت‌به سایر تورهای گردشگری گران‌تر هستند.

نکات مهم در خرید تورهای ارزان
  • - قبل از رزرو تور، هتل های ارائه شده را بررسی کنید.
  • - اگر در انتخاب نوع حمل‌ونقل سفر تردید دارید؛ بهتر است به فاصله‌ی سکونت خود تا مقصد دقت کنید. در برخی موارد، قیمت تور با بلیط هواپیما برای افرادی که مسافت زیادی تا مقصد دارند به‌صرفه‌تر خواهد بود. زیرا هرچه زمان طولانی‌تری در سفر و تور باشید مخارج نیز بالاتر خواهند رفت.
  • - اگر تمایل به رزرو تور ارزان خارجی یا تور داخلی ارزان دارید؛ حتما به زمان سفر خود دقت کنید. بی‌شک رزور تور در زمان‌های شلوغ و پرجمعیت که تمامی ایرانیان اقدام به مسافرت می‌کنند؛ گران خواهد بود.
  • - یکی‌از مواردی که توصیه می‌کنیم به قیمت تور دقت نکنید؛ بیمه مسافرتی برای رزرو تورهای مسافرتی خارجی است. با وجود آن که قیمت تور افزایش پیدا خواهد کرد؛ خیالتان از بابت حوادث پیش‌بینی نشده راحت بوده و سفر امن‌تری را تجربه می‌کنید.
بهترین زمان برای رزرو تور لحظه آخری

تورهای لحظه آخری از محبوب‌ترین تورهای مسافرتی هستند که افراد زیادی سعی در خرید آن‌ها دارند. باتوجه به شرایط خاص ثبت نام این تورهای گردشگری، لازم است اطلاعات کافی را در این زمینه داشته باشید. بهترین زمان برای رزرو تور لحظه آخری ایامی معرفی می‌شود که شرکت‌های هواپیمایی و هتل‌های مقصد، هزینه‌ها را برای تکمیل‌شدن ظرفیت بلیط و اتاق‌ها کاهش می‌دهند. در زیر به این زمان‌ها اشاره می‌کنیم.

  • - پس از تعطیلات مناسبتی
  • - پس از اعیاد و جشن ها
  • - هنگام شروع مدارس یا دانشگاه‌ها
  • - ماه‌های بسیار گرم و کم‌تردد
  • - اوایل هفته یا پروازهای اخروقت

تنها نکته‌ای که در تور لحظه آخری واقعی باید توجه کنید؛ بررسی لحظه‌ایِ آن است. شما می‌بایست قیمت تور را مدام نگاه کنید تا در صورت کاهش آن و عرضه‌ی تور لحظه آخری ثبت نام خود را انجام دهید. همچنین توصیه می‌کنیم وسایل موردنیاز خود در سفر را از پیش آماده کنید تا فرصت کافی برای آماده‌شدن داشته باشید. (این تورهای مسافرتی در فاصله‌ی کمی از شروع حرکت ارائه می‌شوند.)

سوالات متداول در مورد تورهای گردشگری
آیا تور مسافرتی امن است؟ امنیت تور

بهتر است قبل از اقدام به رزرو تور، از برگزارکنندگان سوالاتی در مورد امنیت و حفاظت شما در سفر داشته باشید. همچنین توصیه می‌کنیم از آژانس های معتبر اقدام به خرید آنلاین تور کنید تا از تمامی جهات خیالتان راحت باشد.

هزینه ی غذا در تور تفریحی گروهی به عهده‌ی چه کسی است؟ هزینه غذا در تور

معمولا مجری تور موظف به پرداخت این هزینه است و در هنگام ثبت نام بر قیمت تور اثر داده می‌شود.

تفاوت قیمت تور گردشگری و تور لحظه آخری واقعی چقدر است؟ تفاوت قیمت اونواع تور

20 تا 50 درصد

آیا می‌توان تورهای مسافرتی را کنسل کرد؟ کنسل کردن تور

بله این امکان وجود دارد ولی می‌بایست جریمه ی آن را بپردازید. کنسلی هرچه به زمان تور نزدیک باشد، جریمه‌ی بیشتری را شامل می‌شود.

سطح تور چقدر است و راهنمای آن چه کسی است؟ راهنمای تور

اگر در تورهای ویژه برای کوهنوردی، کویرگردی، تاریخی، هنری و... ثبت نام می‌کنید؛ می‌بایست به سطح آن دقت کنید. به‌عنوان مثال اگر به‌تازگی کوهنوردی را آغاز کرده‌اید، تورهای مسافرتی حرفه‌ای مناسب شما نیست. همچنین مهارت و دانش راهنمای تور در این موارد بسیار مهم هستند که همانند قیمت تور، اولویت بالایی دارند. بنابراین قبل‌از خرید آنلاین تور اطمینان‌های لازم را کسب کنید.

چه کسی موظف به پرداخت هزینه های ورودی است؟ هزینه های ورودی

معمولا تورهای مسافرتی هزینه‌های ورودی مراکز دیدنی را متقبل نمی‌شوند و پرداخت آن به‌عهده‌ی مسافران است. لذا بر قیمت تور تاثیری نذاشته و در صورت لزوم می‌توانید از آن مراکز بازدید نکنید.

آیا می توانیم در طول مسیر از اعضای تور جدا شویم؟ جدا شدت از اعضای تور

برای مدت زمان محدودی بله.