بلیط ارزان هواپیما

{{(adult + inf).toLocaleString('fa')}} مسافر
قاصدک 24

مسافران با اهداف و بودجه‌های متفاوت به دنبال ارزان ترین بلیط هواپیما هستند تا بتوانند سفری مقرون به صرفه را تجربه کنند و هزینه‌های خود را کاهش دهند. ممکن است بپرسید چگونه باید بلیط هواپیما ارزان خرید؟ شاید برخی اوقات پیدا کردن پرواز ارزان دشوار نباشد؛ اما در ایام پرسفر و شلوغ چندان کار راحتی به نظر نمی‌رسد. پس با قاصدک 24 همراه شوید تا با ترفندهای خرید بلیط هواپیما ارزان بیشتر آشنا شوید.

 بلیط هواپیما ارزان


انواع بلیط هواپیما ارزان را بشناسید


به طور کلی هنگام جست و جوی پروازها، با 3 نوع
بلیط هواپیما روبه‌رو می‌شوید که در ادامه با آن‌ها بیشتر آشنا خواهیم شد:

 

بلیط هواپیما ارزان سیستمی

 

بلیط‌های پرواز سیستمی متعلق به شرکت‌های هواپیمایی تعداد مشخصی دارند و قیمت آن‌ها توسط نهادهای مرتبط همچون ایرلاین‌ها و سازمان هواپیمایی کشوری در محدوده مصوبی تعیین می‌شود. توجه داشته باشید، قیمت بلیط هواپیما سیستمی ثابت است، شامل تخفیف نمی‌شود و تفاوتی ندارد از چه روشی (آنلاین، حضوری و...) اقدام به خرید می‌کنید. هم‌چنین در صورت انصراف مسافر، امکان استرداد و کنسلی نیز با پرداخت جریمه امکان‌پذیر است.

 

بلیط هواپیما ارزان چارتر

 

 اصولا افراد چارتر را همان بلیط ارزان هواپیما می‌دانند. در واقع چارترکننده که اصولا شرکت‌ها و دفاتر خدمات مسافرتی هستند، به صورت یکجا تعدادی مشخص یا همه صندلی‌های هواپیما را پیش خرید کرده و به مرور به فروش می‌گذارند. با این روش هم شرکت هواپیمایی بدون پرداخت هزینه‌های اضافی همچون هزینه بازاریابی به سود مورد نظر خود دست پیدا می‌کند و هم چارتر کننده با خرید کلی از ایرلاین‌ها می‌تواند تخفیف بگیرد و حاشیه سود خود را افزایش دهد.


هنگام جست و جو برای بلیط هواپیما چارتر ارزان به موارد زیر توجه داشته باشید:

 • قیمت بلیط چارتر بر خلاف سیستمی نوسان دارد. برای مثال زمانی که تقاضا برای سفر کم باشد یا در نزدیکی پرواز، بلیط‌ها به فروش نرفته باشند، چارترکننده برای جلوگیری از ضرر، قیمت‌ها را کاهش می‌دهد. در این لحظه، بلیط هواپیما چارتر، بهترین گزینه برای خرید ارزان ترین بلیط هواپیما خواهد بود.

 • لزوما بلیط چارتر همیشه ارزان نیست. زمان‌هایی که میزان تقاضا برای سفر زیاد باشد، ممکن است با قیمت بلیط سیستمی برابر و حتی گران‌تر هم باشد. علاوه بر این، بلیط چارتری اصولا کنسلی ندارد و میزان جریمه آن بالاتر است. پس اگر برنامه سفر شما قطعی نیست، پرواز چارتر لزوما نمی‌تواند ارزان‌ترین گزینه باشد.

 • بلیط سیستمی برای کودکان (2 تا 12 سال) شامل تخفیف است، اما در چارتر، نرخ کودک تا 2 سال شامل تخفیف می‌شود و قیمت بلیط 2 سال به بالا با بزرگسال تفاوتی ندارد. پس هنگام سفر با کودک، بلیط سیستمی می‌تواند گزینه ارزان‌تری برای شما باشد.

 • در نظر داشته باشید خدمات و کلاس پروازی بلیط چارتری و سیستمی با هم تفاوتی ندارند (تنها در قیمت و میزان جریمه متفاوت‌اند) و در صورت مشاهده بلیط چاتر با قیمت ارزان‌تر نباید فرصت را برای خرید از دست بدهید.

 

بلیط هواپیما ارزان لحظه آخری

 

 این نوع بلیط، در واقع همان بلیط چارتری است که تا نزدیکی زمان پرواز به فروش نرسیده است و چارترکننده برای جلوگیری از ضرر، آن را با قیمت بسیار پایین می‌فروشد. از این رو بلیط هواپیما لحظه آخری نام می‌گیرد و می‌توان آن را ارزان ترین قیمت بلیط هواپیما دانست.

 
البته توجه داشته باشید اگر تقاضا برای خرید بلیط پرواز کم باشد، در لحظه آخر قیمت‌ها کاهش پیدا می‌کنند. ممکن است اگر تعداد مسافر زیاد باشد، قیمت‌ها چندان هم کم نشود. پس حتما تمام بلیط‌های موجود را مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید ارزان‌ترین گزینه را رزرو کنید.

 

با توجه به این که نرخ بلیط لحظه آخری بسیار پایین است، اصولا امکان استرداد و کنسلی وجود ندارد. پس حتما قبل از رزرو، جزئیات و قوانین کامل بلیط را مورد بررسی قراردهید و اگر از برنامه سفر خود مطمئن هستید، این بلیط هواپیما ارزان را تهیه کنید.

 

قیمت بلیط هواپیما ارزان

 

به طور کل قیمت بلیط هواپیما به عوامل متعددی بستگی دارد. از این رو مفهوم ارزان بودن برای هر پرواز متفاوت خواهد بود و نمی‌توان یک قیمت معین برای آن مشخص کرد. در ادامه با مهم‌ترین عوامل موثر بر قیمت بلیط ارزان بیشتر آشنا خواهیم شد:

 

 • زمان سفر: اصولا در روزهای آخر هفته، ایام تعطیلات، مناسبت‌های خاص و با توجه به شرایط آب و هوایی مقصد، میزان تقاضا برای سفر افزایش پیدا می‌کند. از این رو ممکن است قیمت‌ها نیز بالا رفته و زمان مناسبی برای جست و جو بلیط هواپیما ارزان نباشند.

 • نوع بلیط: همان‌طور که در بالا اشاره شد، نرخ بلیط‌های چارتر و سیستمی ممکن است متفاوت باشد و با توجه به شرایط باید دید کدام گزینه ارزان‌تری است. اما به طور کل بلیط‌های چارتری به علت نوسان قیمت، در زمان‌های کم سفر یا نزدیک پرواز، انتخاب مناسبی برای رزرو بلیط هواپیما ارزان خواهند بود.

 • کلاس پروازی: هر یک از کلاس‌های پروازی خدمات و امکانات متفاوتی ارائه می‌دهند؛ از این رو محدوده قیمت آن‌ها هم متفاوت است. اگر به دنبال سفر لوکس هستید، پروازهای فرست کلاس و بیزنس و اگر به دنبال پرواز ارزان باشید، کلاس اونومی برای شما مناسب خواهند بود.

 • شرکت هواپیمایی: قیمت بلیط هر ایرلاین با توجه نوع خدماتی که ارائه می‌دهند ممکن است متفاوت باشد. از این رو توصیه می‌شود شرکت‌های هواپیمایی معتبر را بشناسید، امکانات و قیمت‌های هر یک را بررسی نموده و ایرلاین مورد نظر خود را انتخاب کنید. به یاد داشته باشید همیشه ارزان‌ترین گزینه بهترین نیست و باید نسبت قیمت و امکانات را در کنار هم سنجید.

 پرواز ارزان


چگونه ارزان ترین قیمت بلیط هواپیما را پیدا کنید؟

 

حالا که با عوامل موثر بر قیمت پرواز و انواع بلیط هواپیما آشنا شدید، باید بدانید با کدام بلیط در چه زمانی می‌توانید یک بلیط ارزان پیدا کرده و سفری مقرون به صرفه داشته باشید. از این رو در ادامه با ترفندهای جست و جو برای پرواز ارزان بیشتر آشنا خواهیم شد.

 

بهترین زمان سفر برای رزرو بلیط هواپیما ارزان

 

اگر در انتخاب تاریخ سفر خود انعطاف دارید، بهتر است زمان‌هایی که تقاضا برای سفر کمتر است را در نظر بگیرید. برای مثال در روزهای تعطیل و فصل‌های پرسفر با توجه به افزایش میزان تقاضا، قیمت بلیط هم افزایش پیدا می‌کند.

مثلا در تهیه بلیط هواپیما مشهد توجه داشته باشید در مناسبت‌های مذهبی اصولا میزان تقاضا برای پرواز بیشتر است و قیمت‌ها افزایش پیدا می‌کنند. در این راستا استفاده از تقویم قیمتی قاصدک 24 به شما کمک می‌کند  در مقصد مورد نظر خود ارزان‌ترین بلیط هواپیما را در روزهای مختلف بررسی کرده و بهترین گزینه را رزرو کنید.

 

بهترین نوع بلیط هواپیما برای ارزان‌ترین پرواز

 

با انواع بلیط‌ در بخش قبل آشنا شدید. پس می‌دانید که می‌توانید با لحاظ کردن نکات زیر، ارزان ترین پرواز هواپیما را رزرو کنید:

 • در زمان‌های نزدیک پرواز یا کم تقاضا برای سفر، خرید بلیط لحظه آخری و چارتر بهترین انتخاب برای خرید بلیط ارزان هواپیما خواهد بود.

 • هنگام پرواز با کودک (2 تا 12 سال) می‌توانید از تخفیف‌های بلیط سیستمی استفاده کنید. بلیط چارتر برای کودک تا 2 سال نرخ متفاوت دارد و قیمت بلیط بالای 2 سال با بزرگسال یکسان است.

 • اگر برنامه سفر شما قطعی نیست و امکان کنسلی وجود دارد، این موضوع را لحاظ کنیدکه بلیط چاتر درصد جریمه بالاتری دارد و در بیشتر موارد امکان استرداد و کنسلی نیست.

 • اگر عجله برای سفر ندارید، رصد بلیط‌های سیستمی با استفاده از تقویم قیمتی کمک می‌کند ارزان‌ترین بلیط هواپیما را در محدوده زمانی مشخص پیدا کنید.

 • سایر پارامترها همچون نوع ایرلاین و کلاس پرواز را لحاظ کنید. برای مثال در بخش عوامل موثر بر قیمت پرواز گفته شد برخی ایرلاین‌ها قیمت ارزان‌تری دارند. هم‌چنین قیمت کلاس‌های پروازی متفاوت است. برای نمونه کلاس پرواز اکونومی، مقرون به صرفه است. جهت بررسی دقیق پارامترها، حتما از فیلترهای جست‌و‌جو قاصدک 24 استفاده کنید.

 

نکات مهم در خرید بلیط ارزان هواپیما

 

در ادامه با مهم‌ترین نکات هنگام جست و جو و خرید ارزان ترین بلیط هواپیما بیشتر آشنا خواهیم شد:

 1. اگر به دنبال بهترین زمان خرید بلیط هواپیما ارزان هستید، توجه داشته باشید وسط هفته و فصل‌های کم سفر در مقصد مورد نظر شما، میزان تقاضا کمتر است و قیمت‌ها کاهش پیدا می‌کند. برای مثال در جنوب کشور با توجه به گرمای هوا در بهار و تابستان، تقاضا برای سفر کمتر است و آسان‌تر می‌توان بلیط ارزان پیدا کرد.

 2. برای پیدا کردن پرواز ارزان در زمان‌های پر سفر و شلوغ و از دست ندادن ظرفیت، بهتر است حداقل از یک ماه قبل اقدام کنید. حتما در هنگام جست و جو با تقویم قیمتی، ارزان‌ترین قیمت‌ها را بررسی کنید.

 3. حداقل 2 تا 3 هفته قبل از پرواز را جهت خرید پرواز ارزان داخلی مد نظر داشته باشید. برای بلیط هواپیما خارجی هم پیشنهاد می‌شود از 7 هفته قبل اقدام کنید. جهت خرید بلیط چارتر و لحظه آخری هم از چند هفته تا یکی دو روز مانده به سفر، قیمت‌ها را بررسی کنید.

 4. تنها قیمت را مد نظر قرار ندهید. ایرلاین، کلاس پروازی، قوانین و جزئیات پرواز خود را نیز بررسی کنید. در واقع هنگام جستجو باید بلیط‌ها با شرایط یکسان را با هم مقایسه نموده و پرواز ارزان‌تر را پیدا کنید نه اینکه دنبال ارزان‌ترین نرخ بلیط هواپیما باشید.

 5. از فیلترهای جست و جو همچون ساعت پرواز، قیمت بلیط، کلاس پرواز، نوع بلیط و شرکت‌های هواپیمایی در قاصدک 24 استفاده کنید. این ابزار به شما کمک می‌کنند انتخاب‌های خود را محدود نموده و سریع‌تر بلیط ارزان هواپیما را پیدا کنید.

 6. با مشخص کردن مبدا و مقصد و با کلیک بر گزینه تاریخ پرواز، می‌توانید تقویم قیمتی را مشاهده کنید. در این تقویم، ارزان‌ترین قیمت روزهای قبل و بعد از تاریخ انتخابی شما مشخص شده است.

 

فیلترهای جست وجو برای پرواز ارزان

 

در بخش‌های قبل توصیه شد از فیلترهای جست و جو و تقویم قیمتی برای پیدا کردن بلیط هواپیما ارزان استفاده کنید. کافی است مبدا، مقصد و تاریخ حرکت را در قاصدک 24 وارد کرده تا به لیست تمام پروازهای موجود دسترسی پیدا کنید.  با فیلترهای جست وجو می‌توانید لیست را طبق اهداف خود محدودسازی کرده و سریع‌تر پرواز ارزان‌تر را پیدا کنید. در ادامه با کاربرد هر یک از فیلترها بیشتر آشنا خواهیم شد:

فیلتر جست و جو

توضیحات


فیلتر ساعت پرواز

ممکن است در زمان‌های کم تقاضا برای پرواز، قیمت بلیط کمی ارزان‌تر ارائه شود. از این رو توصیه می‌شود از فیلتر ساعت قاصدک 24 استفاده کنید.


فیلتر قیمت بلیط

کافی است کف و سقف بودجه خود را مشخص کرده تا ارزان ترین پروازها را در محدوده توان پرداختی خود مشاهده کنید.فیلتر کلاس پروازی

اگر قصد پیدا کردن پرواز ارزان را دارید، توصیه می‌شود فیلتر کلاس پرواز اکونومی را انتخاب کنید. هم‌چنین جهت مقایسه قیمت‌ها می‌توانید سایر کلاس‌ها مانند بیزینس را نیز انتخاب کنید.


فیلتر نوع بلیط

 نوع بلیط را بر اساس ترفندهای پیدا کردن بلیط ارزان سیستمی یا چارتر انتخاب کنید و ارزان ترین بلیط هواپیما را رزرو کنید.


فیلتر شرکت‌های هواپیمایی

 با استفاده از این فیلتر می‌توانید به صورت جداگانه لیست پروازهای هر شرکت هواپیمایی بررسی کنید. برخی ایرلاین‌ها بلیط ارزان‌تری ارائه می‌دهند.

 

متداول ترین پروازهای ارزان قیمت داخلی و خارجی

 

در زیر لیست پرترددترین پروازهای ارزان قیمت داخلی را مشاهده می‌کنید.


 در ادامه لیست پرترددترین  پروازهای ارزان قیمت خارجی را مشاهده می‌کنید
.


کنسلی بلیط هواپیما ارزان


همان طور که در بخش‌های قبل اشاره شد، با توجه به شرایط و زمان سفر، نوع بلیط انتخابی شما می‌تواند متفاوت باشد. گاهی ممکن است بلیط سیستمی برای شما گزینه مقرون به صرفه‌تری باشد و گاهی بلیط چارتر و لحظه آخری. توصیه می‌شود قبل از انتخاب هر یک، قوانین استرداد و کنسلی را به طور کامل مطالعه نموده و سپس انتخاب خود را قطعی کنید.

 

همان طور که گفته شد، اصولا بلیط‌های لحظه آخری و چارتری که با نرخ بسیار پایین عرضه می‌شوند، قابلیت کنسلی ندارند و میزان جریمه آن‌ها بالا است. پس حتما از برنامه سفر خود مطمئن شوید و سپس بلیط را خریداری کنید. علاوه بر این، هنگام کنسلی بلیط سیستمی ارزان نیز در نظر داشته باشید با توجه به زمان اعلام کنسلی و قوانین ایرلاین، میزان جریمه متفاوت خواهد بود. جهت کنسلی رزرو می‌توانید:

 • با پشتیبانان ما در قاصدک 24 در هر ساعت از شبانه‌روز تماس بگیرید تا از شرایط و میزان جریمه خود جویا شوید.

 • پس از آن هم جهت کنسلی بلیط ارزان هواپیما می‌توانید به پنل کاربری خود وارد شده، لیست بلیط‌های هواپیما را انتخاب نموده و گزینه درخواست کنسلی برای پرواز مورد نظر خود را انتخاب کنید.

 
ارزان ترین بلیط هواپیما


رزرو ارزان ترین بلیط هواپیما در قاصدک 24

 

کافی است در قاصدک 24، سایت ارزان بلیط هواپیما، مبدا، مقصد و تاریخ پرواز خود را مشخص نموده و بر گزینه جست وجو کلیک کنید. لیست کامل پروازهای موجود با جزئیات به نمایش درمی‌آید. با قابلیت‌های مختلف همچون تقویم قیمتی، مرتب‌سازی لیست بر اساس قیمت و فیلترهای جست وجو همچون شرکت هواپیمایی، کلاس پروازی و نوع بلیط که بر قیمت تاثیرگذار هستند نیز می‌توانید سریع‌تر بلیط ارزان هواپیما را پیدا کرده و خریداری کنید.

 

توصیه می‌شود جزئیات و قوانین کامل هر بلیط را قبل از رزرو به طور کامل مورد مطالعه قراردهید. شایان ذکر است برای خرید بلیط هواپیما ارزان می‌توانید در هر ساعت از شبانه‌روز به وبسایت یا اپلیکیشن قاصدک 24 مراجعه کنید. هم‌چنین هر سوال یا ابهامی داشتید، با آسودگی خاطر با تیم پشتیبانی ما در 24 ساعت شبانه‌روز در میان بگذارید.

سوالات متداول درباره بلیط ارزان هواپیما

در خرید بلیط ارزان هواپیما بیشتر از اینکه مسیر پروازی مورد توجه باشد، زمان سفر است که اهمیت دارد. بنابراین پاسخ مثبت است و این نوع بلیط در زمان مناسب، در تمامی مسیرهای پروازی قابل خریداری است.
مسیر مورد نظر خود را در سایت جستجو نموده، سپس فهرست نتایج را بر اساس قیمت مرتب سازی کرده و یا از فیلتر بازه نرخی در این زمینه کمک بگیرید. در این صورت می‌توانید در زمان کوتاه‌تری به ارزان ترین بلیط های موجود در سایت دست پیدا کرده خریداری نمایید.
خیر، اگر بلیط ارزان هواپیمای شما از نوع چارتر باشد و شما مجبور به لغو سفر خود شوید، باید درصد جریمه بالایی را برای استرداد این بلیط خود بپردازید. از این رو خرید بلیط ارزان هواپیما همیشه نیز مقرون به صرفه نیست. به علاوه در بلیط چارتر شما باید برای کودکان بالای دو سال خود نیز یک بلیط تمام‌بها را خریداری نمایید؛ در حالی که تعرفه نرخی بلیط کودکان در بلیط سیستمی کمتر از بزرگسالان است.
به طور معمول اغلب بلیط‌های ارزان هواپیما، چارتر هستند. با این حال نمی‌توان گفت که این یک قانون مطلق است و در مواردی بلیط سیستمی از چارتر ارزانتر به فروش می‌رسد.
اگر زمان  به عنوان یک عامل تاثیرگذار در قیمت بلیط هواپیما در نظر گرفته شود، می‌توان گفت اغلب پروازهای آخر شب از سایر پروازهای موجود در طول روز ارزان‌تر هستند. از این رو احتمال خرید بلیط ارزان هواپیما در این نوع پروازها بیشتر است.