بلیط قطار مراغه

قاصدک 24

مراغه چگونه شهری است؟


مراغه دومین شهر بزرگ آذربایجان شرقی در کنار رودخانه صوفی چای در دامنه جنوبی کوه سهند قرار گرفته است. از همین رو شهر از دو قسمت تشکیل شده؛ بخش شمالی آن که دامنه های جنوبی ارتفاعات سهند را در بر می گیرد و بخش جنوبی که به شکل دشت و جلگه است.این شهر که به باغ شهر و پایتخت نجوم ایران شهرت دارد، دومین کهن شهر آذربایجان پس از ارومیه نیز هست. بهتر است بدانید که مراغه قدمتی طولانی دارد و در زمان حکمرانی ایلخانی ها پایتخت ایران بوده است.

بلیط قطار مراغه

برخی از نقاط دیدنی مراغه


مراغه در حدود 300 اثر باستانی و تاریخی دارد که در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است. شاید مشهورترین جاذبه مراغه رصدخانه آن باشد که قدمتی 700 ساله دارد. اما مکان هایی چون بازار مراغه، گنبد کبود مراغه، مقبره آقالار، معبد مهر مراغه، گنبد سرخ مراغه و کلیسای هوانس نیز از آثار دیدنی این شهر هستند. البته در کنار این جاذبه های تاریخی می توانید در غارهای اطراف رصدخانه، پل و رودخانه مردق و دریاچه سد علویان نیز گشتی بزنید.

خرید آنلاین بلیط قطار مراغه

سوغات و ره آورد مراغه


سوغات مراغه شاید کمی عجیب باشد، اما این شهر را به شهرت رسانده است: صابون مراغه. در حقیقت صابون مراغه قدیمی ترین سوغات این شهر است. اما این به معنای این نیست که این شهر سوغات شیرین ندارد. باسلق و سجوق، حلوای مراغه، شیرینی چای، دوشاب یا شیره انگور و عسل دامنه سهند از دیگر سوغاتی های مراغه به شمار می روند.

بهترین قیمت بلیط قطار مراغه

راه آهن مراغه


ایستگاه راه آهن مراغه یکی از قدیمی ترین ایستگاه های راه آهن ایران است که در سال 1335 افتتاح شده است. این ایستگاه علاوه بر قطارهای حمل بار و سوخت روزانه میزبان بیش از 5 قطار مسافری به مقصد شهرهای تهران و مشهد است. راه آهن مراغه ارومیه به طول 180 کیلومتر هم در دست ساخت بوده و قرار است علاوه بر ارتباط آذربایجان غربی به حمل و نقل ریلی، امکان اتصال مراغه را به اروپا فراهم کند.


رزرو بلیط قطار مراغه در قاصدک24


برای رزرو بلیط قطار مراغه به شهرهای تهران، مشهد، زنجان و قزوین پس از ورود به سامانه خرید بلیط قطار، با انتخاب مبدأ، مقصد، زمان، تعداد مسافر و نیز نوع(عادی، خواهران یا برادران) لیستی از گزینه های موجود برایتان نمایش داده می شود که می توانید با تغییر فیلتر زمان و شرکت های حمل و نقل، بهترین گزینه را انتخاب کرده و از یک سفر ارزان لذت ببرید.


قیمت بلیط قطار مراغه


بدون شک اینکه بلیط قطار خود را از کدام شرکت ریلی خریداری می کنید، بر قیمت بلیط قطار تأثیرگذار است. اما هر شرکت ریلی را که برای سفر انتخاب کنید، باید بدانید که سفر با قطار به خودی خود مقرون به صرفه تر، راحت تر و ایمن تر است. خرید از سامانه اینترنتی فروش بلیط قاصدک 24 با فراهم کردن امکان مقایسه قیمت ها، دستتان را در انتخاب باز می گذارد.


خرید بلیط قطار مراغه


برای خرید بلیط قطار مراغه به شهرهای تهران، مشهد، زنجان و قزوین علاوه بر خرید حضوری که این روزها کمتر مورد استفاده قرار می گیرد، خرید اینترنتی هم اضافه شده است. بنابراین می توانید با انتخاب نوع قطار، کیفیت امکانات و سرویس دهی و همچنین قیمت را انتخاب کرده و بلیط خود را خریداری کنید.


فروش بلیط قطار مراغه


فروش بلیط قطار مراغه از طریق مراکز فروش، خرید اینترنتی و خرید موبایلی(هم قطار) صورت می پذیرد. بنابراین مسافران می توانند با داشتن مدارک شناسایی لازم برای خرید حضوری و کارت بانکی عضو شتاب با رمز دوم برای خرید غیرحضوری اقدام کنند. برای خرید بلیط قطار میانه کلیک کنید.


بلیط قطار برای مقصد مراغه 
بلیط قطار از مبدا مراغه