India background
ویزای توریستی هند

ویزای توریستی هند

زمان پردازش

زمان پردازش: ۷ تا ۱۰ روز کاری بعد از انگشت نگاری

اعتبار ویزا

اعتبار ویزا: ۳۰ روزه

نوع ویزا

۱ مسافر

قیمت‌های ویزای هند

ویزای توریستی هند

زمان ویزا

هر مسافر

۳۰ روزه

۱۵۰ دلار

note

ویزا بصورت لیبل می باشد 

مراحل ویزای هند

درخواست اولیه

درخواست اولیه وارد کردن اطلاعات اولیه و ثبت درخواست

پرداخت هزینه

پرداخت هزینه لینک پرداخت از طریق درگاه بانکی

ارسال مدارک

ارسال مدارک ارسال مدارک به صورت فیزیکی

phoneOutgoing

دریافت تماس در صورت نیاز کارشناسان ما برای هماهنگی با شما تماس می گیرند.

انگشت‌نگاری

انگشت‌نگاری انجام انگشت‌نگاری و هزینه مسافر

پردازش ویزا

پردازش ویزا (۷ تا ۱۰ روز کاری بعد از انگشت نگاری) دریافتو آپلود مدارک، ارسال مدارک برای سفارت

دریافت ویزا

دریافت ویزا ویزا بصورت لیبل میباشد

مدارک لازم برای ویزای توریستی هند

عکس پرسنلی

عکس پرسنلی ۲ قطعه عکس ۵ * ۵

پاسپورت

پاسپورت اصل پاسپورت + پاسپورت قدیمی

کارت ملی و شناسنامه

کارت ملی و شناسنامه کپی کارت ملی و شناسنامه

انگشت‌نگاری

انگشت‌نگاری حضور کلیه مسافرین جهت انگشت‌نگاری در مرکز انگشت‌نگاری الزامیست.

بلیط هواپیما

بلیط هواپیما بلیط هواپیما رفت و برگشت

ویزای هند

هند یکی از کشورهای پرجمعیت دنیا شناخته می‌شود که از لحاظ فرهنگ و قدمت همتا ندارد. آثارهای باستانی مهم و باارزشی در این کشور وجود دارند که سالانه توریستان و مسافران زیادی را مجذوب خود می‌کنند. افزون بر این موارد، هند از بهترین کشورهای مهاجر پذیر و توریست پذیر معرفی می‌شود و هر فرد را با ملیت و قوم جداگانه در خود جای داده است.

همچنین شاید جالب باشد بدانید افرادی که در هند سکونت دارند به زبان های بسیار مختلفی صحبت می‌کنند و از بابت آشنایی نداشتن با زبان هندی نیز نباید نگران باشید. در نهایت با توجه به موارد گفته شده، دور از انتظار نیست اگر بگوییم ویزای هند در رده‌ی محبوب ترین ویزاها در سراسر دنیا قرار دارد. بنابراین برای آشنایی با شرایط ویزای هند و همچنین قیمت ویزای هند در ادامه‌ی مطلب با قاصدک 24 همراه باشید.

انواع ویزای هند

ویزای هند از لحاظ نوع، تردد و همچنین مدت زمان اقامت به انواع مختلفی تقسیم می‌شود که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم. همچنین توجه داشته باشید که در انتخاب نوع ویزا می‌بایست با دقت عمل کنید. زیرا مسئولین مربوطه‌ی این کشور به دقت مدارک و اهداف شما از خرید ویزای هند را بررسی خواهند کرد و هرگونه عدم صداقت باعث ریجکتی ویزا خواهد شد. 

  • ویزای توریستی هند: این ویزا با نام‌های ویزای مسافرتی هند، ویزای عادی هند و همچنین ویزای گردشگری هند شناخته می‌شود. شما با داشتن این ویزا می‌توانید سفری دلچسب به هند داشته باشید و به گشت‌وگذار در این کشور بپردازید. علاوه‌بر این موارد، ویزای تحقیقاتی هند برای استادان، محققان و پژوهشگران نیز عرضه می‌شود که به‌علت دشوری‌ها در دریافت آن؛ توصیه می‌کنیم از ویزای توریستی هند استفاده کنید. در ادامه با مدارک لازم برای این ویزا و همچنین قیمت ویزای هند آشنا خواهید شد.
  • ویزای کاری هند: ویزای کاری هند برای آن دسته از افراد توصیه می‌شود که دارای پیشنهاد شغلی از سوی کارفرمایان این کشور هستند. با ارائه مدارک لازم و همچنین دعوت نامه از سوی شرکت ها یا مراکز شغلی هند، دریافت ویزای هند میسر خواهد بود. همچنین خوب است بدانید نوع دیگری از ویزای هند نیز وجود دارد که برای کارآموزان ارائه می‌شود. در گذشته برای شرکت در دوره های کارآموزی و کارورزی، افراد دچار دشواری‌های بسیاری شده و ملزم به دریافت ویزاهای دیگر بودند. اکنون با دریافت ویزای کارآموزی هند و داشتن شرایط لازم، می‌توانید به هند سفر کنید و به آموختن شغل بپردازید.
  • ویزای تجاری هند یا ویزای بیزینس هند: این ویزا را با نام ویزای کسب و کار هند نیز می‌شناسند و برای تاجران، صاحبان کسب و کار و... توصیه می‌شود. لذا اگر قصد تجارت در هند و برپایی شغلی جدید یا گسترش آن را دارید می‌توانید با خرید ویزای تجاری هند به مقصود خود برسید. ناگفته نماند این ویزا جزو ویزاهای بلند مدت هند (مانند ویزای یک ساله هند) قرار دارد که نیازمند مجوزها و دعوت نامه های قانونی است.
  • ویزای ترانزیت هند: ویزای ترانزیت هند به شما امکان عبور از این کشور و رسیدن به مقصد موردنظر را می‌دهد. با این نوع ویزای هند می‌توانید اقامت کوتاه و حداکثر 3 روزه ای در این کشور داشته باشید. همچنین خوب است بدانید تمامی ویزاهای ترنزیتی به ویزای فرودگاهی هند نیز شهرت دارند.
  • ویزای تحصیلی هند: یکی دیگر از انواع ویزای هند که می‌تواند به عنوان ویزای بلند مدت هند نیز صادر شود، ویزای تحصیلی هند است. برای دانشجویان و تمامی افرادی که قصد تحصیل در هند و ورود به دانشگاه ها و مراکز آموزشی این کشور را دارند، خرید این ویزا توصیه می‌شود. البته باید بدانید که شرایط ویزای هند (ویزای دانشجویی هند) دارای فاکتورهای مهمی شناخته می‌شود که مدرک پذیرش از دانشگاه های هند یکی از آن‌هاست.
  • ویزای درمانی هند: اخذ ویزای هند برای درمان به دو صورت شکل خواهد گرفت. نوع اول آن به صورت بلند مدت و نوع دیگر آن به صورت ویزای الکترونیکی هند صادر می‌شود. در نوع ویزای الکترونیکی هند، فرد مجوز اقامت کوتاه (مثلا 60 روزه) را دارد و پس از زمان گفته شده می‌بایست از کشور خارج شود. برای ویزاهای بلند مدت درمانی نیز فرد باید ثابت کند نیازمند جراحی های ضروری و حساس مانند جراحی قلب و مغز است.
  • ویزای ژورنالیستی هند، ویزای ساخت فیلم هند، ویزای کنفرانس هند، ویزای دیپلماتیکی هند: شاید جالب باشد برایتان بدانید هند دارای ویزاهای گوناگون و بیشماری می‌باشد که در کمتر کشوری یافت خواهد شد. این ویزاها به‌ترتیب برای عکاسان، تهیه کنندگان، شرکت کنندگان در همایش ها و سمینارها و همچنین مقامات دیپلماتیک صادر می‌شود. البته باید توجه کنید که هرکدام دارای شرایط خاص و مدارک جداگانه‌ای هستند.

شاید جالب باشد برایتان بدانید هند دارای ویزاهای گوناگون و بیشماری می‌باشد که در کمتر کشوری یافت خواهد شد. این ویزاها به‌ترتیب برای عکاسان، تهیه کنندگان، شرکت کنندگان در همایش ها و سمینارها و همچنین مقامات دیپلماتیک صادر می‌شود. البته باید توجه کنید که هرکدام دارای شرایط خاص و مدارک جداگانه‌ای هستند.

  1. ۱. ویزای یک بار ورود هند: با این ویزا تنها مجوز یک بار ورود و خروج از کشور دارید که به‌صورت ویزای 3 ماهه هند یا کمتر صادر می‌شود. با گرفتن این ویزا قادر خواهید بود فقط یک بار وارد کشور شده و از آن خارج شوید. لذا اگر نیاز به تعداد بیشتری ورود به کشور را دارید بهتر است به سراغ ویزای مولتی هند بروید.
  2. ۲. ویزای چند بار ورود هند: با این ویزا مجوز چند بار ورود و خروج از کشور را دارید و می‌توانید بیش‌از یک بار وارد هند شوید. به‌عنوان مثال ویزای مولتی هند به شما امکان این را می‌دهد که برای تردد در کشور دچار محدودیت نباشید. همچنین توجه داشته باشید که قیمت ویزای هند مولتی به‌طبع بیشتر از سایر ویزاهای یک بار ورود برآورد می‌شود.

شرایط جدید ویزای هند برای ایرانیان

شرایط اخذ ویزا 1402 (ویزای توریستی هند برای ایرانیان) تفاوت چندانی نکرده است. بلکه مراحل دریافت آن مطابق موارد گفته شده می‌باشد. ولیکن برای اطلاع از وضعیت دقیق آن می‌توانید با قاصدک 24 تماس بگیرید و از شرایط آن در هر لحظه با خبر شوید. همچنین به خاطر داشته باشید که برای تور هند نیز می‌توانید از قاصدک24 اقدام به خرید کنید و سفر دلچسب و جذابی را تجربه کنید. 

سوالات متداول در مورد گرفتن ویزای هند

faq-item چگونه ویزای هند بگیریم؟

chevron-down

برای اخذ ویزای هند در ایران تنها کافی است مدارک خود را به همراه فرم تقاضای ویزا به قاصدک 24 ارسال کنید و پاسپورت را با لیبل ویزا تحویل بگیرید. 

faq-item قیمت ویزای هند چقدر است؟

chevron-down

نرخ ویزای هند با توجه به نوع ویزا، مدت زمان اقامت و تعداد ورود و خروج متفاوت ارائه می‌شود. در این مطلب به هزینه ویزای توریستی هند پرداخته‌ایم. همچنین سایت قاصدک 24 امکانخرید بلیط هواپیما هند را داریم. 

question ویزای توریستی هند چند روزه است؟

chevron-down

با ویزای توریستی هند می‌توانید یک ماه در این کشور اقامت داشته باشید. 

faq-item ویزای توریستی هند برای ایرانیان تا چند روز اعتبار دارد؟

chevron-down

مدت زمان اعتبار ویزای گردشگری هند تا 6 ماه می‌باشد. 

faq-item ویزای هند چند روزه صادر می شود؟ 

chevron-down

مدت زمان صدور ویزای هند به‌طور معمول 10 روز به طول می‌انجامد. 

faq-item آیا ویزای هند به صورت لیبل و برچسب است یا به صورت ویزای الکترونیکی صادر می شود؟

chevron-down

ویزا به صورت لیبل بر روی پاسپورت درج می شود. همچنین خوب است بدانید در شرایط خاص امکان دریافت ویزای الکترونیکی نیز وجود دارد. 

مشاوره تلفنی

برای مشاوره و ثبت در خواست تماس بگیرید

75269 - 021

75269 - 021

phoneCall