Uzbekistan background
ویزای توریستی ازبکستان

ویزای توریستی ازبکستان

زمان پردازش

زمان پردازش: حداقل ۷ روز کاری

اعتبار ویزا

اعتبار ویزا: ۳۰ روزه

نوع ویزا

۱ مسافر

قیمت‌های ویزای ازبکستان

برای هر مسافر

قیمت ازبکستان ۳۰ روزه

قیمت ویزا

برای هر نفر

۹۰ دلار

note

ویزا بصورت لیبل می باشد 

مراحل اخذ ویزای توریستی ازبکستان

درخواست اولیه

درخواست اولیه وارد کردن اطلاعات اولیه و ثبت درخواست

پرداخت هزینه

پرداخت هزینه لینک پرداخت از طریق درگاه بانکی

ارسال مدارک

ارسال مدارک ارسال مدارک به صورت فیزیکی

phoneOutgoing

دریافت تماس در صورت نیاز کارشناسان ما برای هماهنگی با شما تماس می گیرند.

پردازش ویزا

پردازش ویزا (حداقل ۷ روز کاری) دریافتو آپلود مدارک، ارسال مدارک برای سفارت

دریافت ویزا

دریافت ویزا ویزا بصورت لیبل میباشد

مدارک لازم برای ویزای توریستی ازبکستان

عکس پرسنلی

عکس پرسنلی عکس جدید ۳ * ۴

پاسپورت

پاسپورت اصل پاسپورت

فرم اطلاعات

فرم اطلاعات تکمیل فرم اطلاعات فردی و خانوادگی به طور جداگانه برای هر یک از متقاضیان

اگر می‌خواهید به ازبکستان بروید و در شهرهای تاریخی و باستانی آن مانند سمرقند و بخارا گشت و گذار کنید، باید ویزا بگیرید. ویزاهای ازبکستان در انواع مختلفی صادر می‌شوند و هر کدام دارای شرایط متفاوتی هستند. بنابراین برای آشنایی با نحوه اخذ ویزا در ایران و هزینه ویزای ازبکستان، قاصدک24 را در ادامه این مطلب همراهی کنید.

انواع ویزای ازبکستان

همانطور که گفتیم ویزای ازبکستان انواع مختلفی دارد و هر کدام از آن‌ها برای اهداف جداگانه‌ای صادر می‌شوند. به عنوان مثال اگر قصد تفریح و گردش دارید، باید ویزای توریستی بگیرید. در مقابل اگر برای کار به ازبکستان می‌روید، نوع ویزای شما متفاوت خواهد بود. در زیر با این موارد بیشتر آشنا می‌شویم:

  • ویزای توریستی ازبکستان: ویزای توریستی همان ویزای سفر به ازبکستان است و با اهداف گردشگری صادر می‌شود. به عبارتی دیگر اگر می‌خواهید به این کشور مسافرت کنید و هدف دیگری جز بازدید و گشت و گذار ندارید، باید ویزا توریستی بگیرید. با این ویزا به مدت 1 ماه مجوز اقامت در ازبکستان را خواهید داشت و پس از گذشت این زمان باید از کشور خارج شوید. ویزاهای توریستی ازبکستان هم معمولا به صورت یک بار ورود صادر می‌شوند. در ادامه با شرایط ویزای توریستی ازبکستان و قیمت آن بیشتر آشنا می‌شویم.
  • ویزای تجاری ازبکستان: اگر هدفتان از سفر تجارت، کسب و کار و سرمایه‌گذاری است، باید ویزای تجاری ازبکستان را تهیه کنید.
  • ویزای کاری ازبکستان: با ویزای کاری ازبکستان مجوز کار و اشتغال در این کشور را خواهید داشت. برای صدور این ویزا یکی از اصلی‌ترین شرایط، داشتن جاب آفر یا پیشنهاد شغلی از کارفرما است.
  • ویزای ترانزیت ازبکستان: ویزای ترانزیت با عنوان ویزای فرودگاهی ازبکستان هم شهرت دارد و در فرودگاه صادر می‌شود. با این ویزا مجوز عبور از ازبکستان و سفر با پرواز بعدی به مقصد اصلی خود را خواهید داشت. معمولا مدت زمان اعتبار ویزا ترانزیت ازبکستان بسیار محدود است و شما نمی‌توانید از فرودگاه خارج شوید.
  • ویزای تحصیلی ازبکستان: این ویزا با هدف تحصیل در ازبکستان و گذراندن دوره‌های تحصیلی صادر می‌شود. ویزای تحصیلی با عنوان ویزای دانشجویی ازبکستان نیز مشهور است و به شما مجوز شرکت در دانشگاه‌ها، موسسه‌ها و سایر مراکز مشابه را می‌دهد.

ویزاهای دیگری نیز همچون ویزای انلاین ازبکستان، ویزا ازبکستان فوری و ویزای یکساله ازبکستان وجود دارند که در فقط در شرایط خاصی تایید می‌شوند. برای اطلاع دقیق‌تر از وضعیت آن با تیم قاصدک 24 (75269-021) تماس حاصل فرمایید.

یکی دیگر از دسته‌بندی‌های انواع ویزا براساس تعداد ورود و خروج به کشور است که در زیر به آن‌ها می‌پردازیم:

  1. ۱. ویزای یک بار ورود ازبکستان: ویزای یک بار ورود ازبکستان همان ویزای سینگل است و به شما مجوز یک بار ورود به کشور را می‌دهد. به عبارتی دیگر اگر می‌خواهید بیشتر از یک بار به ازبکستان وارد و از آن خارج شوید، این ویزا برایتان مناسب نخواهد بود. معمولا ویزاهای یک بار ورود برای اهداف توریستی صادر می‌شود و فرد نیازی به ورود مجدد ندارد.
  2. ۲. ویزای چند بار ورود ازبکستان: ویزای چند بار ورود ازبکستان همان ویزای مولتی شناخته می‌شود و به شما مجوز ورود و خروج بیشتر از یک مرتبه را می‌دهد. معمولا ویزاهای مولتی برای تاجران، سرمایه‌گذاران و مسافران با اهداف کاری و تحصیلی صادر می‌شود.

شرایط جدید ویزای ازبکستان برای ایرانیان

شرایط اخذ ویزای ازبکستان در ایران تفاوتی با زمان گذشته ندارد و نیاز به مدارک زیادی نیست. فقط باید پاسپورت، عکس و مشخصات فردی خود را به قاصدک24 ارسال کنید و ویزای توریستی ازبکستان را پس از طی مراحل اداری دریافت نمایید.

سوالات متداول در مورد گرفتن ویزای ازبکستان

question چگونه ویزای ازبکستان بگیریم؟

chevron-down

برای اخذ ویزای ازبکستان در ایران تنها کافی است مدارک خود را به همراه فرم تقاضای ویزا به قاصدک 24 ارسال کنید و پاسپورت را با لیبل ویزا تحویل بگیرید.

faq-item آیا انگشت نگاری در سفارت برای اخذ ویزای ازبکستان الزامی است؟

chevron-down

خیر. ویزای سفر به ازبکستان برای ایرانیان نیاز به مراجعه حضوری به سفارت برای انگشت نگاری یا مصاحبه ندارد.

faq-item قیمت ویزای ازبکستان چقدر است؟

chevron-down

نرخ ویزای ازبکستان با توجه به نوع ویزا، مدت زمان اقامت و تعداد ورود و خروج متفاوت ارائه می‌شود. در این مطلب به هزینه ویزای توریستی ازبکستان پرداخته‌ایم.

faq-item ویزای توریستی ازبکستان چند روزه است؟

chevron-down

ویزای توریستی ازبکستان به صورت ۱ ماهه ۱ بار ورود صادر می‌شود.

faq-item مدت زمان ویزای توریستی ازبکستان چقدر است؟

chevron-down

دریافت ویزای ازبکستان ۷ روز کاری زمان می‌برد.

faq-item ویزای الکترونیکی ازبکستان برای ایرانیان صادر می‌شود؟

chevron-down

خیر. ویزای الکترونیکی ازبکستان برای ایرانی ها وجود ندارد و ویزا به صورت لیبل بر پاسپورت متقاضی درج می‌شود.

faq-item آیا می‌توان ویزای توریستی ازبکستان را تمدید کرد؟

chevron-down

خیر. امکان تمدید ویزای توریستی ازبکستان میسر نیست و شما باید پس از اتمام زمان مجاز اقامت از کشور خارج شده و مجددا برای گرفتن ویزای ازبکستان درخواست دهید. البته توجه داشته باشید در برخی موارد استثنایی مانند بیماری و جنگ ممکن است امکان تمدید ویزای توریستی ازبکستان وجود داشته باشد.

مشاوره تلفنی

برای مشاوره و ثبت در خواست تماس بگیرید

75269 - 021

75269 - 021

phoneCall