Kazakhstan background
ویزای توریستی قزاقستان

ویزای توریستی قزاقستان

زمان پردازش

زمان پردازش: حداقل ۱۰ روز کاری

اعتبار ویزا

اعتبار ویزا: ۳۰ روزه

نوع ویزا

۱ مسافر

قیمت‌های ویزای توریستی قزاقستان

برای هر مسافر

زمان ویزا

هر مسافر

۳۰ روزه

۱۸۰ دلار

note

ویزا بصورت لیبل می باشد 

مراحل اخذ ویزای توریستی قزاقستان

درخواست اولیه

درخواست اولیه وارد کردن اطلاعات اولیه و ثبت درخواست

پرداخت هزینه

پرداخت هزینه لینک پرداخت از طریق درگاه بانکی

ارسال مدارک

ارسال مدارک ارسال مدارک به صورت فیزیکی

phoneOutgoing

دریافت تماس در صورت نیاز کارشناسان ما برای هماهنگی با شما تماس می گیرند.

پردازش ویزا

پردازش ویزا (حداقل ۷ روز کاری) دریافتو آپلود مدارک، ارسال مدارک برای سفارت

دریافت ویزا

دریافت ویزا ویزا بصورت لیبل میباشد

مدارک لازم برای ویزای توریستی قزاقستان

عکس پرسنلی

عکس پرسنلی عکس جدید ۳ * ۴

پاسپورت

پاسپورت اصل پاسپورت

فرم اطلاعات

فرم اطلاعات تکمیل فرم اطلاعات فردی و خانوادگی به طور جداگانه برای هر یک از متقاضیان

اگر قصد دارید به قزاقستان، وسیع‌ترین کشور احاطه شده در خشکی، سفر کنید و از شهرهای تاریخی آن همچون آستانه و آلماتی دیدن نمایید، باید از شرایط ورود به این کشور باخبر شوید. بنابراین در پاسخ به پرسش متداولِ «آیا قزاقستان ویزا میخواد؟» باید بگوییم بله، برای سفر به این کشور نیازمند گرفتن ویزا هستید؛ ولی اینکه شرایط ويزاي قزاقستان براي ايرانيان چگونه است؟ قیمت ویزا چقدر است؟ آیا می‌توان بدون ویزا به قزاقستان سفر کرد؟ مواردی است که در ادامه مطلب به آن‌ها خواهیم پرداخت. با قاصدک24 همراه شوید.

انواع ویزای قزاقستان

قبل از اینکه نحوه اخذ ویزا را شرح دهیم، ابتدا باید با ویزای درخواستی خود آشنا شوید. انواع ویزای قزاقستان براساس هدف سفر طبقه‌بندی می‌شوند و سفارت نیز بر همین اساس ویزا صادر می‌کند. پس به دقت ویزاهای گفته شده را مطالعه کنید و ویزای موردنظر خود را انتخاب نمایید.

  • ویزای توریستی قزاقستان: اگر قصدتان از این سفر بازدید از جاهای دیدنی، گردش، دیدن اقوام و به طور کلی اهداف گردشگری است، باید ویزای توریستی قزاقستان را تهیه کنید. این ویزا به صورت 1 ماهه و 1 بار ورود صادر می‌شود و به مدت 3 ماه اعتبار دارد. نکته دیگری که باید توجه کنید این است که اگر مدت زمان اقامت شما کمتر از 14 روز است، نیازی به اخذ ویزای قزاقستان ندارید. چرا که ویزای قزاقستان برای ایرانیانی صادر می‌شود که می‌خواهند بیشتر از 14 روز در این کشور بمانند. اقامت‌های کمتر از 2 هفته نیازی به دریافت ویزا نخواهند داشت. در ادامه با قیمت و نحوه اخذ ویزای قزاقستان بیشتر آشنا می‌شویم.
  • ویزای تجاری قزاقستان: اگر به دنبال تجارت، خرید و فروش و سرمایه‌گذاری هستید، باید ویزای تجاری قزاقستان را دریافت کنید.
  • ویزای کاری قزاقستان: اگر تصمیم به اشتغال در قزاقستان دارید و پیشنهاد شغلی از کارفرمایان این کشور دریافت کرده‌اید، باید برای ویزای کاری قزاقستان درخواست دهید.
  • ویزای تحصیلی قزاقستان: اگر می‌خواهید به تحصیل در دوره‌های آموزشی، موسسه‌ها و دانشگاه‌های این کشور بپردازید، می‌بایست برای ویزای تحصیلی قزاقستان اقدام کنید.
  • ویزای ترانزیت قزاقستان: اگر هدف شما سفر به کشور دیگری بوده و فقط می‌خواهید از این کشور عبور کنید و توقف کوتاهی داشته باشید، باید ویزای ترانزیت یا ویزای فرودگاهی قزاقستان بگیرید.

افزون بر این موارد دسته‌بندی دیگری در انواع ویزای قزاقستان وجود دارد که براساس میزان ورود و خروج می‌باشد:

  1. ویزای یک بار ورود قزاقستان: ویزای یک بار ورود همان ویزای سینگل قزاقستان است و به شما مجوز یک بار ورود به کشور را می‌دهد. به عبارتی دیگر اگر می‌خواهید فقط یک بار به این کشور وارد شوید و نیازی به ورود و خروج مجدد ندارید، باید ویزای سینگل قزاقستان را تهیه کنید. (معمولا ویزاهای یک بار ورود برای اهداف توریستی صادر می‌شوند که در آن فرد نیازی به ورود مجدد ندارد.)
  2. ویزای چند بار ورود قزاقستان: ویزای چند بار ورود همان ویزای مولتی قزاقستان است و به شما مجوز ورود و خروج بیشتر از یک بار را می‌دهد. پس اگر می‌خواهید بیشتر از یک مرتبه به این کشور وارد و از آن خارج شوید، باید ویزای مولتی قزاقستان بگیرید. (معمولا ویزاهای مولتی با اهداف تجاری و کاری صادر می‌شوند و فرد نیاز به رفت و آمد بیشتری دارد.)

شرایط جدید ویزای قزاقستان برای ایرانیان

دولت قزاقزستان در سال 1401 اعلام کرده است: «فقط ایرانیانی که می‌خواهند بیشتر از 14 روز در این کشور بمانند، باید ویزا تهیه کنند.» بنابراین اگر سفر شما به این کشور و مدت زمان اقامتتان کمتر از 14 روز است نیازی به تهیه ویزا ندارید. در مقابل اگر می‌خواهید بیشتر از 14 روز اقامت داشته باشید، طبق شرایط ویزای قزاقستان برای ایرانیان باید ویزای توریستی کشور قزاقستان را دریافت کنید.

سوالات متداول در مورد اخذ ویزای قزاقستان

question قیمت ویزای قزاقستان چقدر است؟

chevron-down

هزینه ویزای قزاقستان با توجه به نوع ویزا، مدت زمان اقامت و تعداد ورود و خروج به کشور متفاوت است. در این مطلب به انواع ویزای قزاقستان و قیمت اخذ ویزای قزاقستان برای ایرانیان پرداخته‌ایم.

faq-item صدور ویزای قزاقستان چقدر زمان می‌برد؟

chevron-down

بلافاصله پس از درخواست ویزای قزاقستان و تحویل مدارک به قاصدک 24، امور اداری مربوطه انجام می‌شود و پس از حداکثر 10 روز کاری ویزا صادر خواهد شد.

faq-item آیا اخذ ویزای توریستی قزاقستان نیاز به انگشت نگاری در سفارت دارد؟

chevron-down

خیر. گرفتن ویزای قزاقستان لزومی به مراجعه حضوری در سفارت برای انجام امور مصاحبه یا گردشگری ندارد.

faq-item چگونه ویزای قزاقستان بگیریم؟

chevron-down

ویزای قزاقستان برای ایرانی ها مراحل سختی ندارد و شما پس از جمع‌آوری مدارک و ارسال آن‌ها به قاصدک24، ویزای خود را در کمترین زمان دریافت خواهید کرد.

faq-item ویزای توریستی قزاقستان چند روزه است؟

chevron-down

ویزای توریستی قزاقستان به صورت 1 ماهه و 1 بار ورود ارائه می‌شود. به عبارتی دیگر با این ویزا مجوز 30 روز اقامت در این کشور را خواهید داشت.

faq-item اعتبار ویزای قزاقستان چقدر است؟

chevron-down

از زمان صدور ویزای قزاقستان 3 ماه فرصت دارید تا از آن استفاده کنید. پس از گذشت این 3 ماه استفاده از ویزای کشور قزاقستان میسر نبوده و دیگر اعتباری نخواهد داشت.

faq-item صدور ویزای قزاقستان به صورت الکترونیکی است یا لیبل؟

chevron-down

ویزای قزاقستان برای ایرانیان به صورت لیبل (برچسب) بر پاسپورت درج می‌شود.

faq-item آیا می‌توان ویزای توریستی قزاقستان را تمدید کرد؟

chevron-down

خیر. تمدید ویزای توریستی قزاقستان میسر نبوده و شما موظف هستید پس از اتمام زمان مجازِ اقامت، از کشور خارج شوید و مجددا برای ویزا درخواست دهید. البته موارد اسثتنایی هم وجود دارند که شامل جنگ، حوادث غیرمنتظره و بیماری می‌شوند. در این زمان‌ها احتمال تمدید ویزای قزاقستان داده می‌شود.

مشاوره تلفنی

برای مشاوره و ثبت در خواست تماس بگیرید

75269 - 021

75269 - 021

phoneCall