Russia background
ویزای توریستی روسیه

ویزای توریستی روسیه

زمان پردازش

زمان پردازش: حداقل ۱۰ روز کاری

اعتبار ویزا

اعتبار ویزا: بر اساس تاریخ پرواز رفت و برگشت

نوع ویزا

۱ مسافر

قیمت‌های ویزای روسیه

ویزای توریستی روسیه

زمان ویزا

هر مسافر

۱۴ روزه

۱۶۰ دلار

۳۰ روزه

۱۶۰ دلار

۳۰ روزه الکترونیک

۱۰۰ دلار

note

اعتبار ویزا بر اساس تاریخ رفت برگشت بلیط پرواز می باشد

مراحل اخذ ویزای روسیه

درخواست اولیه

درخواست اولیه وارد کردن اطلاعات اولیه و ثبت درخواست

پرداخت هزینه

پرداخت هزینه لینک پرداخت از طریق درگاه بانکی

ارسال مدارک

ارسال مدارک اسکن مدارک به بارگذاری بر روی سایت

phoneOutgoing

دریافت تماس در صورت نیاز کارشناسان ما برای هماهنگی با شما تماس می گیرند.

پردازش ویزا

پردازش ویزا (حداقل ۱۰ روز کاری) دریافتو آپلود مدارک، ارسال مدارک برای سفارت

دریافت ویزا

دریافت ویزا ویزا به صورت لیبل میباشد (در صورت انتخاب ویزای الکترونیک ویزا به صورت ایمیل ارسال میگردد. )

مدارک لازم برای ویزای روسیه

عکس پرسنلی

عکس پرسنلی عکس پرسنلی ۳ * ۴

پاسپورت

پاسپورت اصل پاسپورت

بلیط هواپیما و رزرو هتل

بلیط هواپیما و رزرو هتل بلیط هواپیما رفت و برگشت و واچر هتل

coinsHand

مدارک مالی مبلغ ۵۰میلیون تومان ضمانت بازگشت

مدارک لازم برای ویزای الکترونیک روسیه

عکس پرسنلی

عکس پرسنلی اسکن عکس پرسنلی بدون روتوش

پاسپورت

پاسپورت اسکن پاسپورت

بلیط هواپیما و رزرو هتل

بلیط هواپیما و رزرو هتل بلیط هواپیما رفت و برگشت و واچر هتل

fileAttachment

فرم اطلاعات تکمیل فرم اطلاعات فردی و خانوادگی به طور جداگانه برای هر یک از متقاضیان

روسیه یکی از کشورهای موفق در دنیا با امکانات مدرن، دانشگاه های معتبر در سطح دنیا، جاهای دیدنی و بهترین مراکز خرید شناخته می‌شود. بنابراین دور از انتظار نیست که سالانه افراد زیادی به این کشور سفر یا حتی مهاجرت کنند. همچنین از آنجایی که اولین رکن مهم در سفرهای خارجی، اخذ ویزای آن کشور است؛ چگونگی دریافت ویزای روسیه برای مسافران آن بسیار حائز اهمیت معرفی می‌شود. ما نیز در این مطلب سعی داریم راهنمای کامل و جامعی را پیرامون این موضوع داشته باشیم. برای آشنایی با قیمت ویزای روسیه، ویزای توریستی و تجاری روسیه برای ایرانیان، ویزای دانشجویی و همچنین خرید بلیط هواپیما با قاصدک24 همراه باشید.

انواع ویزای روسیه

همانقدر که خرید بلیط هواپیما روسیه برای سفر به این کشور یا حتی عبور از آن، مهم شناخته می‌شود؛ دریافت ویزای روسیه نیز بسیار لازم است. همچنین از آنجایی که افراد با هدف‌های متفاوت به این کشور می‌آیند؛ سبب شده ویزای روسیه انواع مختلفی داشته باشد. ما نیز در این بخش به معرفی انواع ویزای روسیه خواهیم پرداخت تا بتوانید ویزای موردنظر خود را انتخاب و برای دریافت آن اقدام کنید. در زیر نمونه ویزای روسیه را مشاهده می‌کنید.

ویزای توریستی روسیه

به‌طور کلی ویزای معمولی روسیه همان ویزای توریستی روسیه (Russian tourist visa) معرفی می‌شود که برای سفر و بازدید از جاهای دیدنی آن صادر می‌شود. شما با این ویزا می‌توانید در روسیه به گشت‌وگذار بپردازید یا در جشنواره های روسیه شرکت کنید و به دیدن اقوام خود بروید. همچنین خوب است بدانید این ویزا، با نام های ویزای مسافرتی روسیه و ویزای گردشگری روسیه نیز شناخته می‌شود که تفاوتی با یکدیگر ندارند. نحوه دریافت این ویزا نیز به‌مراتب آسان تر و ارزان تر نسبت به انواع ویزای روسیه است که در ادامه به تک‌تک آن‌ها خواهیم پرداخت. (مدت اعتبار: ۱ ماه)

اخذ ویزای تجاری روسیه

پس از معرفی ویزای روسیه ارزان که همان ویزای مسافرتی روسیه است؛ نوبت به آشنایی با ویزای تجاری روسیه (Russian business visa) می‌رسد. این ویزا برای آن دسته از افرادی که قصد تجارت در روسیه و راه‌اندازی یک کسب و کار در این کشور را دارند صادر می‌شود. تمامی تاجران، مدیران شرکت ها و... برای فعالیت در روسیه می‌بایست دعوت نامه خود را برای بررسی و تاییدیه به نمایندگی ها یا وزارت امور خارجه روسیه (یا وزارت امور داخلی روسیه) ارسال کنند. مدت زمان این ویزا نیز می‌تواند 30 روزه و 90 روزه سینگل و مولتی یا یک ساله مولتی باشد.

ناگفته نماند در میان انواع ویزای روسیه، مواردی وجود دارند که از لحاظ زمان اقامت به دسته های زیر تقسیم می‌شوند:

  1. ۱. ویزای یک بار ورود روسیه: اعتبار این ویزا کوتاه تر از ویزای چند بار ورود است و فرد تنها یک بار می‌تواند به کشور وارد و از آن خارج شود. معمولا این ویزا را با نام ویزای سه ماهه روسیه می‌شناسند و آن را از طریق قاصدک24 دریافت می‌کنند.
  2. ۲. ویزای چند بار ورود روسیه: اعتبار این ویزا طولانی تر از ویزای یک بار ورود روسیه است و فرد مجوز چند بار ورود و خروج از کشور را دارد. معمولا این ویزا را با نام ویزای یکساله روسیه می‌شناسند و آن را از طریق قاصدک 24 دریافت می‌کنند. شرط اخد ویزای کاری روسیه (چند بار ورود) نیز تمدید اعتبار قرارداد کاری توسط شرکت مربوطه است.

به‌جز موارد گفته شده موارد دیگری نیز در انواع ویزای روسیه وجود دارند که هزینه ویزای روسیه برای هر کدام متفاوت است. در زیر به مهم ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم:

  • ویزای دانشجویی روسیه: ویزای تحصیلی روسیه (Student Visa Russia) برای دانشجویان و تمامی افرادی که قصد تحصیل در روسیه را دارند؛ صادر می‌شود. شما با داشتن ویزای تحصیلی روسیه می‌توانید مجوز اقامت در روسیه را برای تحصیل و شرکت در دانشگاه های این کشور دریافت کنید. همچنین به یاد داشته باشید مهم ترین رکن اخذ ویزای تحصیلی روسیه یا ویزای دانشجویی روسیه، به همراه داشتن مدارک پذیرش دانشگاهی است.
  • ویزای کاری روسیه: ویزای کاری روسیه (Working Visa Russia) همان‌طور که از نامش پیداست، برای افرادی که قصد کار در روسیه و پیشنهاد شغلی (Job Offer) را دارند صادر می‌شود. افراد با داشتن این ویزا می‌توانند مجوز کار در روسیه را دریافت و فعالیت خود را آغاز کنند. (توجه: این ویزا از گران ترین ویزاهای روسیه بوده و دریافت آن به‌سهولت ویزای گردشگری روسیه نیست.)
  • ویزای خصوصی روسیه: ویزای خصوصی روسیه (Russian private visa) برای دریافت ویزای درمانی روسیه و همچنین اقامت از طریق دعوت نامه ی اقوام مناسب است. افرادی که اقوام و آشنایانشان در روسیه سکونت دارند می‌توانند از آن‌ها درخواست دعوت نامه بکنند. با داشتن تاییدیه این دعوت نامه که توسط دفاتر ویزای محلی وزارت روسیه صورت می‌گیرد، ویزای روسیه به آن‌ها تعلق خواهد گرفت. پس‌از دریافت، مسافران فرصت دارند برای مدت کوتاهی (۳ ماهه) در این کشور اقامت داشته باشند.
  • برای درمان: ویزای درمانی روسیه از طریق اخذ ویزای خصوصی امکان پذیر است که مهمترین رکن در اخذ آن، اثبات عدم توانایی درمان در ایران است. به‌عبارت دیگر، اگر امکان درمان یا جراحی در ایران وجود داشته باشد؛ دیگر ویزای روسیه را دریافت نخواهید کرد. شما با این ویزا می‌توانید در کشور روسیه امور درمانی خود را انجام دهید و به‌مدت ۳ ماه اقامت داشته باشید. (ویزای سه ماهه روسیه)
  • ویزای ترانزیت روسیه: برای افرادی که قصد عبور از روسیه و رسیدن به مقصدی دیگر را دارند، اخذ ویزای ترانزیت روسیه (Russian transit visa) توصیه می‌شود. برای اخذ ویزا می‌بایست درخواست خود را به‌همراه مدارک به سفارت این کشور ارسال کنید و منتظر تایید آن بمانید. ناگفته نماند این ویزا با نام ویزای فرودگاهی روسیه نیز شهرت دارد و مدت زمان اعتبار آن برای سفرهای زمینی ۱۰ روز اقامت و برای سفرهای هوایی ۳ روز است.

شرایط جدید ویزای روسیه برای ایرانیان

شرایط اخذ و نرخ ویزای روسیه ۲۰۲۳ (ویزای روسیه ۱۴۰۲) برای ایرانیان تفاوت چندانی نکرده است بلکه مراحل دریافت آن مطابق موارد گفته شده می‌باشد. ولیکن برای اطلاع از وضعیت دقیق آن و حتی خرید تور روسیه می‌توانید با قاصدک 24 تماس بگیرید و از شرایط آن در هر لحظه با خبر شوید.

سوالات متداول در مورد اخذ ویزای کشور روسیه

question ویزای توریستی روسیه چند روزه است؟

chevron-down

ویزای توریستی روسیه ۱۴۰۲ به مدت ۱۴ روزه و یک بار ورود صادر می‌شود.

faq-item ایا روسیه دارای ویزای شینگن است؟

chevron-down

خیر. روسیه دارای ویزای شینگن نیست و در ۲۶ کشور اروپاییِ عضو شینگن قرار ندارد.

faq-item آیا برای دریافت ویزای روسیه مراجعه حضوری لازم است؟

chevron-down

خیر. ولیکن برای ویزای مولتی روسیه و بیشتر از ۳ ماه امکان درخواست حضور شما در کنسولی وجود دارد.

faq-item ویزای روسیه در شرایط کرونا قوانین خواصی دارد؟

chevron-down

خیر.

faq-item چگونه ویزای روسیه بگیریم؟

chevron-down

برای اخذ ویزای ازبکستان در ایران تنها کافی است مدارک خود را به همراه فرم تقاضای ویزا به قاصدک 24 ارسال کنید و پاسپورت را با لیبل ویزا تحویل بگیرید.

faq-item قیمت ویزای روسیه چقدر است؟

chevron-down

نرخ ویزای روسیه با توجه به نوع ویزا، مدت زمان اقامت و تعداد ورود و خروج متفاوت ارائه می‌شود. در این مطلب به هزینه ویزای توریستی روسیه پرداخته‌ایم.

مشاوره تلفنی

برای مشاوره و ثبت در خواست تماس بگیرید

75269 - 021

75269 - 021

phoneCall