چگونه سفر خود با قطار را شخصی سازی کنیم؟

اگر تصمیم دارید با خرید بلیط قطار به نقاط مختلف ایران سفر کنید، باید به شما بگوییم که یکی از بهترین و ایمن ترین راه ها را برای مسافرت انتخاب کرده اید. سفر با قطار، یک سفر خاطره انگیز و لذت بخش است و به راحتی و با رعایت چند نکته ساده نیز شخصی سازی می شود. شاید بپرسید منظور از شخصی سازی کردن یک سفر چیست؟ برخی از مسافران اغلب با خودروی خود، سفر می کنند و سفرهای جاده ای را به انواع دیگر سفر ارجح می دانند. یکی از دلایل این امر این است که این افراد در وسایل نقلیه عمومی، احساس آرامش نمی کنند و تصور می کنند که با خرید یک بلیط هواپیما، قطار یا اتوبوس نمی توانند از حریم شخصی خود محافظت نمایند. به همین دلیل تصمیم گرفته ایم تا در مطلبی با عنوان " چگونه سفر خود با قطار را شخصی سازی کنیم؟ " راهکارهای ساده ای را به این افراد ارائه کنیم تا با استفاده از آنها بتوانند از حریم شخصی و محدوده امن خود در سفر محافظت نمایند؛ با ما در قاصدک 24 همراه باشید.

به نوع قطار خود توجه کنید


اولین اصل در شخصی سازی هر مسافرت این است که به هنگام خرید هر نوع بلیط سفری اعم از بلیط اتوبوس، قطار و ... به نوع آن وسیله نقلیه دقت کنید. شما برای سفر در قطار می توانید بلیط انواع قطارهای کوپه ای و سالنی را رزرو کنید اما اینکه که کدام نوع از این قطارها بیش از سایرین، مناسب شما است بیشتر به این بستگی دارد که شما چه نوع سفری را پیش رو دارید. به طور مثال اگر شما به عنوان یک مسافر، تنها سفر می کنید قطعاً در قطارهای اتوبوسی احساس بهتری خواهید داشت و اگر یک سفر خانوادگی یا دسته جمعی را برنامه ریزی کرده اید، بهتر است از امکانات قطار رجا در قطارهای کوپه ای استفاده کنید.

سفر با قطار اتوبوسی

در انتخاب بلیط دقت لازم را به کار بگیرید


بلیط های قطار جهت رفاه بیشتر حال مسافران در سهمیه های گوناگونی به خریداران ارائه می شوند. از این رو اگر تجربه خرید از سامانه های خرید اینترنتی بلیط سفر نظیر قاصدک 24 را داشته باشید حتماً به هنگام رزرو بلیط، متوجه وجود سه سهمیه "مسافرین عادی"، "ویژه خواهران" و "ویژه برادران" در سایت شده اید. شاید ندانید اما این سهمیه بندی، دقیقاً به این خاطر ایجاد شده است که شما بتوانید بهتر و راحت تر سفر خود را شخصی سازی کنید و در طول سفر آرامش داشته باشید. به همین خاطر اگر شما به عنوان یک خانم، به تنهایی سفر می کنید و تمایل دارید تا در طول سفر از حریم شخصی خود، بهتر و بیشتر محافظت نمایید، می توانید از بلیط های ارائه شده در سهمیه ویژه خواهران استفاده نمایید.


بیشتر بخوانید: تاریخ پیش فروش بلیط قطار نوروز 1403انواع مختلف بلیط قطار

از قابلیت کوپه دربست استفاده نمایید


تصور کنید که یک خانواده سه نفره هستید و قصد دارید تا با یک قطار 4 تخته سفر کنید. بدیهی است که اگر شما سه صندلی از یک کوپه این قطار را رزرو نمایید و صندلی چهارم بنا بر اتفاق به یک مسافر تنها فروخته شود، نه شما در طول سفر احساس راحتی می کنید و نه قطعاً مسافر چهارم از بودن در یک جمع خانوادگی رضایت دارد. بنابراین شما می توانید با خرید صندلی باقی مانده یا همان دربست کردن کوپه، شرایط را به نحو دیگری برای سفر خانوادگی خود مهیا نمایید. لازم به ذکر است که برای این کار شما باید به هنگام خرید بلیط قطار مورد نظرتان با انتخاب کوپه دربست، باقی مراحل را طی کنید تا سیستم به طور خودکار هزینه صندلی چهارم را نیز در فاکتور شما لحاظ نموده و کوپه را به صورت کامل در اختیارتان قرار دهد.بیشتر بخوانید: کوپه دربست قطار چیست؟ چطور یک کوپه دربست قطار بگیریم؟دربست کردن کوپه در خرید اینترنتی بلیط قطار

از لوازم شخصی خود در سفر بهره بگیرید


یکی دیگر از راهکارهایی که موجب می شود تا شما در طول سفر آرامش داشته باشید، استفاده از لوازم شخصیتان در وسایل نقلیه عمومی است. البته این به آن معنا نیست که شما می توانید پتو و روتختی خود را برای سفر با هواپیما یا قطار به همراه خود ببرید. اما اگر ساعت حرکت شما به گونه ای است که شب را در مسیر هستید و یا به طور مثال بلیط قطار مشهد را از مبدا تهران خریداری نموده اید و سفری طولانی را پیش رو دارید، بد نیست یک ملحفه نازک و یک بالش گردنی به همراه داشته باشید تا بتوانید با خیال راحت در طول مسیر استراحت کنید.

البته لازم به ذکر است که پک لوازم بهداشتی و مورد نیاز برای استراحت، در برخی از قطارها نظیر قطارهای فدک به طور رایگان در اختیار مسافران قرار می گیرد. اما اگر تصور می کنید که استفاده از این پک ممکن است آن حس آرامش لازم را در شما ایجاد نکند، بهتر است حتماً از لوازم شخصی خود در طول سفر بهره بگیرید.

استفاده از لوازم شخصی در سفر با قطار
در پایان یادآور می شویم که برای خرید انواع بلیط سفر اعم از بلیط هواپیما داخلی و خارجی، بلیط قطار و بلیط اتوبوس تنها کافی است تا سری به وب سایت قاصدک 24 بزنید. در قاصدک 24 شما می توانید علاوه بر خرید بلیط، بیمه مسافرتی مورد نیاز خود در سفرهای خارجی را نیز خریداری نموده و حتی هتل خود در سراسر کشور را نیز به صورت آنلاین رزرو نمایید. در این بین جهت دسترسی ساده تر به خدمات مسافرتی قاصدک 24 می توانید از اپلیکیشن این مجموعه نیز استفاده نمایید. برای این کار تنها کافی است تا نسخه اندروید اپلیکیشن خرید بلیط سفر قاصدک 24 از کافه بازار دانلود و آن را بر روی تلفن همراه هوشمند خود نصب نمایید. بدین ترتیب قادر خواهید بود هر نوع بلیط سفری را به راحتی از طریق تلفن همراه خود خریداری نموده و فایل پی دی اف آن را در ایمیل خود دریافت نمایید.