معرفی انواع قطارهای رجا با امکانات

شرکت رجا در میان انواع قطارهای ایران از بهترین خدمات و امکانات برخوردار است و مسیرهای ریلی بسیار زیادی را در کشور پوشش می‌دهد. البته این تنوع بالا در قطارها سبب می‌شود تا زمان زیادی را به پیدا کردن قطار مناسب و دلخواه خود اختصاص دهید؛ به همین منظور ما در قاصدک 24 قصد داریم به معرفی امکانات قطار رجا و انواع آن بپردازیم تا بتوانید بلیط قطار خود را به آسانی انتخاب کنید و یک سفر ریلی دلچسب داشته باشید.

قطارهای رجا عکس

لیست انواع قطارهای رجا


قطارهای رجا تنوع بسیار زیادی از انواع کوپه‌ای، اتوبوسی، 4 تخته و 6 تخته، لوکس و ارزان و حتی سریع‌السیر و گردشگری دارند. بنابراین در حین خرید بلیط قطار رجا از قاصدک 24 به راحتی می‌توانید نوع قطار دلخواه خود را انتخاب کنید و یک سفر ریلی لذت‌بخش و بدون دردسر داشته باشید. در ادامه به معرفی انواع قطارهای رجا به همراه خدمات رفاهی، ویژگی‌ها، مسیرهای فعالیت و دیگر اطلاعات موردنیاز می‌پردازیم.

قطار سیمرغ رجا با بهترین امکانات قطار رجا ۴ ستاره


معرفی: قطار 4 ستاره سیمرغ از نوع کوپه‌ای با سرعت معمولی شناخته می‌شود و در هر واگن 8 کوپه دارد. هر کوپه هم به 4 تخت اختصاص یافته و از امکانات مطلوبی برخوردار است. شما می‌توانید بلیط قطار سیمرغ را در نوع با پذیرایی و بدون پذیرایی خریداری کنید. ناگفته نماند از نظر خدمات رفاهی، سیمرغ یکی از لوکس ترین انواع قطار رجا شناخته می‌شود و برای مسافت‌های طولانی انتخاب مناسبی خواهد بود.

امکانات: وجود رستوران و بوفه در قطار، بهره‌مندی از وسایل بازی و سرگرمی مانند کتابخانه و پلی استیشن، مجهز به عایق‌بندی صدا و سرما/گرما،  پنجره‌های دوجداره، سیستم تهویه مطبوع، سیستم‌های صوتی و تصویری مناسب مانند تلویزیون، جای شارژر و پریز برق، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی، امکان درخواست ویلچر و جعبه کمک‌های اولیه از مهماندار هر واگن

مسیرها:قطار ۴ ستاره سیمرغ رجا

قطار زندگی رجا با مجلل‌ترین امکانات قطار رجا ۵ ستاره


معرفی: قطار زندگی رجا را می‌توان مجلل‌ترین و لوکس ترین قطار ایران دانست. این قطار تندرو بوده و به صورت کوپه‌ای و 5 ستاره ارائه می‌شود. هر کوپه ظرفیت 4 نفر را دارد و امکان تماس با مهمانداران از طریق آیفون فراهم شده است. شما می‌توانید بلیط قطار زندگی رجا را در 3 نوعِ با عصرانه، با شام و با شام ویژه خریداری کنید. پس اگر به دنبال بهترین امکانات قطارهای رجا هستید و می‌خواهید یک سفر ریلی لوکس و دلچسب به مشهد داشته باشید، از قطارهای زندگی استفاده کنید.

امکانات: وجود رستوران لوکس و دو طبقه در قطار با منوی غذایی متنوع و با کیفیت، امکان تهیه پذیرایی ویژه برای کودکان، امکان پذیرایی از سالمندان و بیماران در کوپه، وجود بوفه و کافه، سرویس خواب کامل همراه با لوازم بهداشتی و دمپایی، بهره‌مندی از کتابخانه/روزنامه/مجلات، مجهز به عایق‌بندی صدا و سرما/گرما،  پنجره‌های دوجداره، سیستم تهویه مطبوع، سیستم‌های صوتی و تصویری مناسب با ریموت مانند تلویزیون، جای شارژر و پریز برق، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی، امکان درخواست ویلچر و جعبه کمک‌های اولیه از مهماندار هر واگن، تنظیم زمان دلخواه برای بیدار شدن

مسیرها:قطار ۵ ستاره زندگی رجا

قطار غزال رجا


معرفی: قطارهای غزال رجا به صورت 4 ستاره و کوپه‌ای هستند. در هر واگن 10 کوپه قرار دارد که هر کدام به صورت 4 تخته ارائه می‌شوند. نوع این واگن‌ها از درجه 1 لوکس چینی است و از نظر خدمات رفاهی جزو بهترین قطارهای رجا شناخته می‌شود. شما می‌توانید بلیط قطار غزال رجا را از قاصدک 24 خریداری کنید. همچنین خوب است بدانید علاوه‌بر رجا، شرکت دیگری به نام بن ریل یا بنیاد هم قطارهای غزال را ارائه می‌دهد که بلیط آن‌ها در دو نوع معمولی و VIP به فروش می‌رسد.

امکانات قطار غزال رجا: وجود رستوران و بوفه در قطار، سیستم‌های صوتی و تصویری مناسب مانند 2 تلویزیون ال سی دی در هر کوپه، ، بهره‌مندی از وسایل بازی و سرگرمی مانند کنسول بازی و پلی استیشن و اسباب بازی برای کودکان، مجهز به عایق‌بندی صدا و سرما/گرما، سرویس خواب، دسترسی به روزنامه و کتاب در کوپه، یخچال و آبسردکن و ماکروفر در قطار، پنجره‌های دوجداره، سیستم تهویه مطبوع، جای شارژر و پریز برق، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی

مسیرها:


قطار ۴ ستاره غزال رجا

قطار سبز رجا


معرفی: یکی دیگر از انواع قطارهای رجا قطار سبز است که به صورت کوپه‌ای و 4 ستاره ارائه می‌شود. هر واگن هم به 8 کوپه 4 تخته اختصاص داده شده است. همچنین باید بدانید ساخت این قطارها برای کشور اتریش بوده و از استحکام بالا و عایق‌بندی صدا و دمای زیادی برخوردار هستند. نوع دیگری از قطارهای سبز رجا هم وجود دارند که با عنوان قطار سبز ویژه شناخته می‌شوند. قطارهای ویژه از نظر خدمات رفاهی تفاوت زیادی با قطار سبز رجا ندارند و فقط طراحی داخلی آن‌ها تغییر کرده است. پس اگر واگن‌ها و کوپه‌های شیک و راحتتر را ترجیح می‌دهید، بلیط خود را برای قطار سبز ویژه تهیه کنید.

امکانات: وجود رستوران و بوفه در قطار، پذیرایی با انواع نوشیدنی سرد و گرم و تنقلات، سیستم‌های صوتی و تصویری مناسب در هر کوپه با قابلیت پخش فیلم و موسیقی، کتابخانه، بهره‌مندی از کادر مجرب پزشکی، مجهز به عایق‌بندی صدا و سرما/گرما، پنجره‌های دوجداره، سیستم تهویه مطبوع، جای شارژر و پریز برق، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی

مسیرها:


از دیگر قطارهای رجا می‌توانیم به قطار نوین اشاره کنیم که با عناوین سیمرغ نوین و سبز نوین هم شناخته می‌شوند. این قطارهای 4 ستاره به صورت کوپه‌های 4 تخته وجود دارند و از بهترین قطارهای رجا هستند. برای اطلاع از امکانات قطار رجا ۴ ستاره نوین هم می‌توانید بخش سیمرغ و سبز را در این مطلب مطالعه کنید.


برای خرید بلیط قطار مهاباد کلیک کنید
 

قطار پلور سبز رجا


معرفی: قطارهای پلور سبز رجا به صورت 4 ستاره و کوپه‌ای هستند و از قطارهای درجه یک شناخته می‌شوند. در هر واگن 10 کوپه با ظرفیت 4 تخته وجود دارد. با اینکه قطار پلور سبز از نوع درجه یک است ولی از نظر مسافران برای مسیرهای طولانی انتخاب مناسبی شناخته نمی‌شود. پس اگر به دنبال بهترین امکانات قطار رجا ۴ ستاره هستید بهتر است با قطار دیگری سفر خود را آغاز کنید. همچنین اگر می‌خواهید هزینه کمتری بپردازید و در عین حال از خدمات رفاهی مناسبی بهره‌مند شوید، به سراغ پلور سبز بروید. (اگر بخواهیم مقایسه کنیم پلور سبز برای افرادی که قصد سفر با قطارهای لوکس رجا را دارند مناسب نیست و برای کسانی توصیه می‌شود که می‌خواهند بلیطی ارزان‌تر از قطارهای مجلل بخرند و در عین حال خدماتی بهتر از امکانات قطار رجا ۳ ستاره داشته باشند.)

امکانات: وجود رستوران و بوفه در قطار، یک وعده پذیرایی از مسافران، روزنامه و آب معدنی رایگان، کتابخانه و چراغ مطالعه، سیستم‌های صوتی و تصویری مناسب مانند دو تلویزیون ال سی دی در هر کوپه با قابلیت پخش فیلم و موسیقی، مجهز به عایق‌بندی صدا و سرما/گرما، پنجره‌های دوجداره، میزهای تاشو، سیستم تهویه مطبوع، جای شارژر و پریز برق، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی مجهز به سیستم سپتیک (با این سیستم درب سرویس‌ها در هنگام توقف قطار قفل نشده و شما می‌توانید از آن‌ها در هر زمان دلخواه استفاده کنید.) ، امکان درخواست ویلچر

مسیرها:


برای خرید بلیط قطار هشتگرد کلیک کنید
 


عکس قطار رجا ۴ ستاره

انواع قطارهای رجا سالنی: پردیس، ریل باس ارم و صبا


معرفی: قطارهای پردیس به صورت 4 ستاره و تندرو هستند. قطار صبا رجا هم 4 ستاره و به صورت اتوبوسی 2 طبقه وجود دارد. قطار ریل باس ارم رجا نیز 3 ستاره بوده و مانند دو قطار قبل، تندرو و سریع‌السیر است. در زیر با امکانات و مسیر تردد هر کدام از این قطارها آشنا می‌شوید.

امکانات: آب معدنی رایگان، سیستم‌های صوتی و تصویری مناسب، مجهز به عایق‌بندی صدا و سرما/گرما، پنجره‌های دوجداره، سیستم تهویه مطبوع، فروش تنقلات، دسترسی به روزنامه، جای شارژر و پریز برق، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی، امکان درخواست ویلچر، ماسک و محلول ضدعفونی‌کننده، کادر پزشکی و جعبه کمک‌های اولیه

مسیرهای حرکت قطار پردیس رجا:


مسیرهای حرکت قطار ریل باس ارم رجا:مسیرهای حرکت قطار صبا رجا:برای خرید بلیط قطار پیشوا کلیک کنید
 

قطار طوس رجا


معرفی: قطار طوس از قطارهای 3 ستاره رجا شناخته می‌شود که به صورت کوپه‌ای و 4 تخته وجود دارد. واگن‌های این قطار ساخت کشور آلمان بوده و از طراحی مدرن، امکانات داخل کوپه قطار مطلوب و امنیت بالا تشکیل شده است. به هر واگن نیز 9 کوپه اختصاص یافته که هر کدام از آن‌ها برای 4 نفر ظرفیت دارند.

امکانات: سفارش غذا و پذیرایی در هنگام خرید بلیط، سرویس خواب کامل و تمیز، آب معدنی رایگان، کتابخانه و چراغ مطالعه، سیستم‌های صوتی و تصویری مناسب در هر کوپه با قابلیت پخش فیلم و موسیقی، مجهز به عایق‌بندی صدا و سرما/گرما، پنجره‌های دوجداره، میزهای تاشو، سیستم تهویه مطبوع، جای شارژر و پریز برق، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی، جعبه کمک‌های اولیه

مسیرها:امکانات رفاهی قطارهای رجا

قطار خلیج فارس رجا


معرفی: قطار خلیج فارس رجا قطاری 3 ستاره با سرعت معمولی است و برخلاف عقیده بسیاری از افراد، از قطارهای سریع‌السیر رجا شناخته نمی‌شود. در هر واگن از این قطار 11 کوپه 4 تخته قرار دارد و خدمات رفاهی مطلوبی را ارائه می‌کنند.

امکانات: وجود رستوران و بوفه در قطار، یک وعده پذیرایی رایگان از مسافران، روزنامه و آب معدنی رایگان، کتابخانه و چراغ مطالعه، سیستم‌های صوتی و تصویری مناسب مانند دو تلویزیون ال سی دی در هر کوپه با قابلیت پخش فیلم و موسیقی، مجهز به عایق‌بندی صدا و سرما/گرما، پنجره‌های دوجداره، میزهای تاشو، سیستم تهویه مطبوع، جای شارژر و پریز برق، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی مجهز، امکان درخواست ویلچر، کادر پزشکی و جعبه کمک‌های اولیه

مسیرها:


برای خرید بلیط قطار پرند کلیک کنید
 


قطار سه ستاره خلیج فارس رجا

انواع قطارهای رجا علاوه‌بر موارد بالا شامل قطار 4 تخته دلیجان، قطار 6 تخته نسیم، قطار 6 تخته میلاد، قطار 6 تخته زاگرس، قطار سهند رجا، قطار سریر رجا، قطار مارال و آهو رجا هم می‌شوند. در نهایت برای برخورداری از امکانات قطار رجا می‌توانید بلیط آن را از قاصدک 24 تهیه و به صورت کاملا آنلاین آن را دریافت کنید.


سوالات متداول درباره انواع قطارهای رجا

از قطارهای چهار تخته رجا می‌توانیم به قطارهای غزال، سبز، پلور سبز و طوس اشاره کنیم.
قطار ریل باس ارم رجا، طوس و خلیج فارس از قطارهای سه ستاره رجا هستند.
قطارهای سریر امکانات زیادی همچون سفارش غذا و نوشیدنی، خرید از بوفه، سرویس خواب و دمپایی، پک لوازم بهداشتی، سیستم سرمایشی و گرمایشی مناسب و سیستم صورتی و تصویری را ارئه می‌کنند.
قطار زندگی و سیمرغ را می‌توان از بهترین انواع قطارهای رجا دانست.