بلیط قطار خواف

قاصدک 24

خواف چگونه شهری است؟


خواف یکی از شهرهای استان خراسان رضوی است که در 262 کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار گرفته و 123 کیلومتر مرز مشترک با افغانستان دارد. این شهر با مساحتی در حدود 9797 کیلومتر مربع، یکی از شهرها غنی استان به لحاظ صنعتی بوده و به دلیل وجود منابع سنگ آهن به پایتخت سنگ آهن خاورمیانه مشهور است. این را هم باید بدانید که شهر خواف تا سال 1249 هجری قمری که هرات از ایران جدا شد، جزئی از افغانستان بود و در این سال به تابعیت استان خراسان رضوی درآمد.

بلیط قطار خواف

برخی از نقاط دیدنی خواف


جاذبه های دیدنی خواف شامل مسجدها، عمارت ها و مکان های مذهبی می شوند. بنابراین اگر به خواف سفر کردید، بازدید از آثاری چون مدرسه مسجد غیاثیه خرگرد، آرامگاه خواجه غیاث الدین پیر احمد خوافی، آس بادهای نشتیفان، کوشک سلامه، مسجد ملک زوزن، آرامگاه حافظ ابرو، مسجد جامع سنگان و مزار خواجه یار را فراموش نکنید. البته در کنار این مکان های تاریخی جاذبه های طبیعی چون آبشار کفتر دره، سد سلامی، آبشار رِزداب و منطقه حفاظت شده سیرخون نیز وجود دارد.

بلیط قطار خواف

سوغات و ره آورد خواف


مهم ترین سوغات خواف را می توان محصولات کشاورزی آن که پسته و زعفران می باشند، دانست. علاوه بر اینها خوردنی هایی چون بنه، آبنبات، نان محلی و صنایع دستی چون قالیبافی، گلیم بافی، کرباس بافی، نمدمالی، سوزن دوزی و ساخت سازهای موسیقی سنتی هم در زمره سوغاتی های خواف به شمار می آیند.

بلیط قطار خواف

رزرو بلیط قطار خواف در قاصدک24


برای رزرو بلیط قطار خواف به شهرهای تهران و سمنان پس از ورود به سامانه خرید بلیط قطار، با انتخاب مبدأ، مقصد، زمان، تعداد مسافر و نیز نوع(عادی، خواهران یا برادران) لیستی از گزینه های موجود برایتان نمایش داده می شود که می توانید با تغییر فیلتر زمان و شرکت های حمل و نقل، بهترین گزینه را انتخاب کرده و از یک سفر ارزان لذت ببرید.


قیمت بلیط قطار خواف


بدون شک اینکه بلیط قطار خود را از کدام شرکت ریلی خریداری می کنید، بر قیمت بلیط قطار تأثیرگذار است. اما هر شرکت ریلی را که برای سفر انتخاب کنید، باید بدانید که سفر با قطار به خودی خود مقرون به صرفه تر، راحت تر و ایمن تر است. خرید از سامانه اینترنتی فروش بلیط قاصدک 24 با فراهم کردن امکان مقایسه قیمت ها، دستتان را در انتخاب باز می گذارد.


خرید بلیط قطار خواف


برای خرید بلیط قطار خواف به شهرهای تهران و سمنان علاوه بر خرید حضوری که این روزها کمتر مورد استفاده قرار می گیرد، خرید اینترنتی هم اضافه شده است. بنابراین می توانید با انتخاب نوع قطار، کیفیت امکانات و سرویس دهی و همچنین قیمت را انتخاب کرده و بلیط خود را خریداری کنید.


فروش بلیط قطار خواف


فروش بلیط قطار خواف از طریق مراکز فروش، خرید اینترنتی و خرید موبایلی(هم قطار) صورت می پذیرد. بنابراین مسافران می توانند با داشتن مدارک شناسایی لازم برای خرید حضوری و کارت بانکی عضو شتاب با رمز دوم برای خرید غیرحضوری اقدام کنند.

بلیط قطار تهران خواف


مسافرانی که بلیط قطار تهران به خواف را خریداری کرده اند، می توانند با طی مسیر نزدیک به 13 ساعت و عبور از ایستگاه های ورامین، پیشوا، گرمسار، سمنان، دامغان، شاهرود، جاجرم، اسفراین، سبزوار، نیشابور، کاشمر و تربت حیدریه به مقصد خود برسند. گفتنی است که قطارهای شش تخته پارسی و چهار تخته پلور سبز از جمله قطارهایی هستند که در مسیر تهران به خواف تردد می کنند.

بلیط قطار سمنان خواف


اگر می خواهید از سمنان با قطار عازم خواف شوید، بلیط قطار سمنان خواف را تهیه کرده و با گذر از ایستگاه های دامغان، شاهرود، جاجرم، اسفراین، سبزوار، نیشابور، کاشمر و تربت حیدریه به این شهر برسید. قطارهای شش تخته پارسی از جمله قطارهای مسیر سمنان خواف هستند که در مدت زمان نزدیک به 10 ساعت و نیم شما را به مقصد می رسانند.


بلیط قطار برای مقصد خواف بلیط قطار از مبدا خواف