شرایط خرید انواع بلیط سفر برای اتباع خارجی

در ایران نیز همچون سایر کشورهای جهان، شهروندانی وجود دارند که اصلیت ایرانی نداشته و جزو اتباع خارجی به شمار می آیند. این افراد اغلب تبعه کشورهایی چون افغانستان، پاکستان، عراق و هند هستند و طبیعی است که مایل باشند همچون شهروندان ایرانی برای تفریح یا کار به شهرهای دیگری از کشور سفر کرده و حتی مسافرت های خارجی داشته باشند. اما آیا امکان سفر اتباع خارجی ساکن ایران و یا حتی مسافران خارجی در کشور وجود دارد و این افراد می توانند بلیط سفر خود را به صورت اینترنتی از قاصدک 24 خریداری نمایند؟ برای یافتن پاسخ این سوالات با قاصدک24 در ادامه مطلب همراه باشید.

بدیهی است که اتباع خارجی ساکن ایران و حتی گردشگران خارجی نیز می توانند همچون مسافران ایرانی در کشور سفر کرده و یا حتی مسافرت خارجی داشته باشند. با این حال برای سفر این افراد شرایط و قوانین خاصی وجود دارد که بهتر است این دسته از مسافران به آنها توجه نمایند تا در طی سفر دچار مشکل خاصی نگردند و مسافرتی بی دغدغه را تجربه نمایند. در این میان اگر اتباع خارجی تمایل دارند تا بلیط سفر خود را به صورت اینترنتی و از سامانه جامع خدمات سفر و فروش بلیط هواپیما قاصدک24 خریداری نمایند بد نیست به نکات زیر نیز توجه ویژه ای داشته باشند.

سفر اتباع خارجی در ایران

اتباع خارجی مجاز به خرید کدام بلیط ها از سایت قاصدک 24 هستند؟


اتباع خارجی به شرط در اختیار داشتن پاسپورت معتبر و ویزای کشور مقصد، می توانند انواع بلیط هواپیما داخلی و خارجی، بلیط قطار و حتی بلیط اتوبوس را از سایت قاصدک 24 خریداری و آن را در آدرس ایمیل خود دریافت نمایند. البته خرید اینترنتی هر یک از این بلیط ها شرایط خاصی دارد که در ادامه به صورت تفکیک شده به هر کدام از آنها اشاره می کنیم.


بیشتر بخوانید: پیش فروش بلیط قطار نوروز 1403


 


خرید بلیط هواپیما برای اتباع خارجی


اتباع خارجی برای خرید انواع بلیط هواپیما خارجی و داخلی از قاصدک 24 می بایست تمامی مراحل خرید بلیط را بر اساس روال عادی و راهنمای موجود در سایت طی کرده و تنها در هر بخش، فیلد مربوط به مسافر اتباع خارجی را پر نمایند. این افراد باید به این نکته نیز توجه کنند که به جای کد ملی باید شماره پاسپورت خود را در کادر مربوطه وارد نمایند. همچنین لازم به ذکر است که تبعه کشورهای افغانستان، عراق، سوریه، یمن و پاکستان برای سفر به ترکیه می بایست بلیط خود را به صورت رفت و برگشت یا دو طرفه خریداری کرده و ویزای معتبر و تائیدیه واچر هتل را نیز به همراه داشته باشند. در نهایت گفتنی است برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص سایر کشورهایی که خرید بلیط هواپیما برای سفر اتباع خارجی به آنها، به صورت دو طرفه الزامی است می توانید به سفارت این کشورها در ایران مراجعه نموده یا مراتب را از کارشناسان تیم پشتیبانی قاصدک 24 جویا شوید.

اتباع خارجی مقیم ایران

خرید بلیط قطار برای اتباع خارجی


اتباع خارجی برای خرید بلیط قطار از قاصدک 24 می بایست نام و نام خانوادگی خود را به همراه تاریخ تولد و شماره گذرنامه خود در فیلدهای مربوطه وارد نمایند. در نتیجه، در اختیار داشتن گذرنامه معتبر شرط لازم و اصلی خرید بلیط قطار برای این دسته از مسافران است. با این حال اگر مسافری از اتباع خارجی به ویژه تبعه کشورهای افغانستان و پاکستان گذرنامه نداشته باشد می تواند با ارائه برگه تردد خود که دارای اعتبار 10 الی 15 روزه است با قطار سفر کند. لازم به ذکر است فرزندان زیر ده سال این اتباع خارجی نیز می توانند با برگه تردد والدین خود مسافرت نمایند اما فرزندان بالای 10 سال باید برگه تردد جداگانه دریافت نمایند.

مسافر اتباع خارجی قطار نیز می تواند برای خرید اینترنتی بلیط سفر خود از راهنمای خرید بلیط قطار موجود در سایت استفاده نماید و در هر بخش، اطلاعات مورد نیاز در فیلد مربوط به اتباع خارجی را تکمیل نماید. لازم به ذکر است در خرید اینترنتی بلیط قطار نیز مسافر خارجی می بایست شماره گذرنامه خود را به جای کد ملی در فیلد مربوطه وارد نماید.

سفر اتباع خارجی با قطار

خرید بلیط اتوبوس برای اتباع خارجی


در خرید اینترنتی بلیط اتوبوس معمولاً تنها اطلاعات خریدار به عنوان سرپرست مسافران به ثبت می رسد و مشخصات هر یک مسافران به صورت جداگانه درج نمی شود. از این رو از آنجایی که اطلاعات مورد نیاز به هنگام خرید بلیط اتوبوس تنها نام، نام خانوادگی، جنسیت و شماره تماس مسافر است، اتباع خارجی نیز می توانند با درج اطلاعات خواسته شده به صورت صحیح، بلیط اتوبوس مورد نیاز خود را به صورت اینترنتی خریداری نمایند. با این حال این افراد بهتر است فراموش نکنند که برای سفر با اتوبوس حتماً گذرنامه معتبر خود را در اختیار داشته باشند که به هنگام بازرسی مدارک با مشکل مواجه نگردند. همچنین لازم به ذکر است اتباع خارجی برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص روند خرید اینترنتی بلیط اتوبوس می توانند به راهنمای خرید این بلیط در فوتر سایت قاصدک 24 مراجعه نمایند.

کنسلی انواع بلیط سفر برای اتباع خارجی


اتباع خارجی در صورت لغو سفر خود می توانند مراحل کنسلی و استرداد هزینه بلیط خریداری شده خود را بر اساس راهنماهای موجود در سایت پیگیری کرده یا با تیم پشتیبانی قاصدک 24 تماس حاصل نمایند. لازم به ذکر است هزینه بلیط کنسل شده پس از تائید درخواست و کسر جریمه مصوب، تا 72 ساعت به حساب کارت یا پنل کاربری مسافر واریز می گردد.

در پایان یادآور می شویم که برای خرید انواع بلیط سفر اعم از بلیط هوایپما، قطار و اتوبوس در کمترین زمان ممکن، تنها کافی است سری به بخش های مربوط به این سفرها، در سایت قاصدک 24 بزنید یا بلیط مورد نظر خود را از اپلیکیشن قاصدک24 خریداری نمایید. لازم به ذکر است برای این کار باید در ابتدا نسخه اندروید این اپ را از کافه بازار دانلود و آن را بر روی تلفن همراه خود نصب نمایید. بدین ترتیب می توانید در هر ساعت از شبانه روز و تنها با استفاده از تلفن هوشمند خود، بلیط مورد نظرتان را به صورت آنلاین خریداری کنید. ناگفته نماند امکان خرید تور مسافرتی اعم از تور بالی، تور هند، تور فیلیپین و... در قاصدک24 وجود دارد. شما همچنین می‌توانید از بیمه مسافرتی قاصدک24 استفاده نمایید و سفرهای خارجی یا داخلی خود را بیمه کنید.