کویر ورزنه

قاصدک 24

کویر ورزنه کجاست؟


در 100 کیلومتری جنوب شرقی اصفهان، درست جایی میان اصفهان و یزد، شهری باستانی و زیبا به نام ورزنه قرار دارد. این شهر که پر از جاذبه های طبیعی و تاریخی بیشماری است امروزه مقصد بسیاری از کویرنوردان است. چرا که کویر زیبای ورزنه در 10 کیلومتری آن یعنی جایی در جنوب غربی تالاب گاوخونی واقع شده است.

کی بریم؟


اغلب کسانی که تورهای کویرگردی را برای سفرهای چند روز خود انتخاب می کنند به هیچ عنوان نمی خواهند تا در گرمای طاقت فرسا و تابستانه این مناطق گرفتار شوند. به همین دلیل، بیشتر مسافران تور کویر ورزنه را از اوایل پاییز تا اواسط بهار خریداری می کنند. بدین ترتیب می توانند در آب و هوایی خنک و بهاری از تپه های شنی و جذاب این منطقه دیدن کنند.

چی ببریم؟


در سفر به مناطق کویری می بایست بیش از هر چیز دیگری مراقب سلامت پوست خود باشید. بنابراین بهتر است کوله ای کوچک دست و پا کنید و کرم ضد آفتاب، عینک آفتابی و یک کلاه آفتابگیر را در آن جا دهید. فراموش نکنید که به خاطر اختلاف دما در شبانه روز باید چند دست لباس گرم نیز به همراه داشته باشید. در نهایت هم یک کفش مناسب به پا کنید و برای ثبت بهترین لحظات، دوربین عکاسی خود را فراموش نکنید.

چی ببینیم؟


اگر با یک گروه کار بلد و حرفه ای همچون قاصدک 24 سفر می کنید به هیچ عنوان لازم نیست تا نگران گشت ها باشید. شما در تور کویر ورزنه قاصدک 24 به بازدید از آسیاب شتر می روید که به نوعی نماد شهر ورزنه است و بیش از 300 سال قدمت دارد. گاو چاه ورزنه دیگر گشت این تور است که در آن چاه آبی را می بینید که به وسیله یک گاو از آن آب می کشند. این چاه امروزه یکی از آثار گردشگری شهر ورزنه به شمار می رود. سایت گردشگری واحه، بزرگترین سایت تفریحی کویری در ایران است که امکانات رفاهی، اقامتی و تفریحی بسیاری را در اختیار گردشگران قرار می دهد که از میان آنها می توانیم به موتور سواری، زیپلاین، شتر سواری، سافاری و پاراگلایدر اشاره کنیم. در نهایت نیز از کبوتر خانه دیدن میکنید که یک بنای خشتی است. این بنا در حقیقت 12 پایه استوانه ای شکل است که حفره هایی برای رفت و آمد کبوترها در آن ایجاد شده است.