راهنمای خرید جانبی

قاصدک 24

همانطور که می بینید در صفحه اصلی سامانه خرید اینترنتی بلیط هواپیما قاصدک 24 در گوشه سمت چپ بالای تصویر دو گزینه "ثبت نام" و "ورود" وجود دارد. همانطور که قبلا توضیح دادیم خرید ازقاصدک 24 ملزم به ثبت نام نیست اما اگر شما به عضویت این سامانه در آمده باشید امکاناتی به حساب کاربری شما اختصاص داده می شود که باعث می شود در خرید های بعدی به مراتب زمان کمتری را صرف کنید.
(1) برای ثبت نام ابتدا باید با کلیک بر روی این گزینه وارد بخش عضویت سایت شوید.
(2) در بخش مربوطه شماره موبایل خود را با صفر ابتدایی ( به طور مثال: ******* 0912) در سامانه ثبت کنید و سپس روی آیکون "ثبت نام" کلیک نمایید.
(3) همانطور که میبینید رمز ورود به سامانه، در مدت زمان کوتاهی به شماره شما ارسال می شود.
(4) پس از دریافت رمز عبور می توانید با وارد کردن شماره موبایل خود و رمز عبورتان در بخش "ورود به سیستم" و کلیک به روی آیکون "ورود" وارد بخش کاربری خود شوید.
(5) در صورتی که به هر دلیلی رمز عبور خود را گم یا فراموش کرده اید می توانید با کلیک به روی آیکون "فراموشی رمز عبور" وارد بخش مربوطه شده و رمز عبور خود را بازیابی نمائید.


(6) در این بخش نیز تنها کافیست شماره موبایل خود را وارد کنید و سپس بر روی گزینه " بازیابی" کلیک نمائید.

(7) پس از وارد نمودن شماره موبایل و رمز عبور، وارد ناحیه کاربری خود شده اید همانطور که می بینید اولین گزینه پیش روی شما "داشبورد" است. داشبورد امکان مشاهده میزان اعتبار شما، بلیط هایی که تا کنون از سامانه خریده اید و همچنین آخرین بازدیدتان را برایتان فراهم می سازد.

(8) گزینه دوم " افزایش اعتبار" است. این گزینه به منظور ایجاد یک اعتبار اولیه و شارژ آن ایجاد شده است تا خریدار بتواند در خریدهای آینده خود بدون اینکه نیاز باشد اطلاعات بانکی خود را مجددا در سیستم وارد کند از اعتبار خود در سامانه بلیط بخرد. شما می توانید با ورود به این بخش، به هر میزان که می خواهید اعتبار خود را شارژ نمائید. برای این کار تنها کافیست میزان مبلغ مورد نظرتان را به تومان در فیلد "مبلغ اعتبار" تایپ کنید و با کلیک بر روی گزینه "پرداخت" وارد درگاه خرید اینترنتی شوید.
(9) پس از ورود به درگاه اینترنتی به تکمیل اطلاعات بانکی خود بپردازید و روی گزینه پرداخت را کلیک کرده تا اعتبار شما شارژ گردد.


(10) گزینه دیگری که پیش روی شماست " لیست مسافران" است. این بخش به شما امکان می دهد فهرست کسانی که قبلا برایشان بلیط خریده اید را مشاهده نمائید.
(11) و (12) با کلیک به روی گزینه "ویرایش" یا "حذف" که در انتهای هر ردیف وجود دارد به ویرایش یا حذف مسافران اسبق خود بپردازید.

(13) در بخش "پروفایل" نیز می بایست با وارد کردن نام و نام خانوادگی خود، آدرس ایمیلتان (به طور مثال: gmail.com@******)، شماره موبایل با صفر ابتدایی، شماره کارت بانکی ( شماره 16 رقمی درج شده به روی کارت بانکی)، نام صاحب حساب (به فارسی) و انتخاب بانکی که در آن حساب دارید از لیست نمایش داده شده، به تکمیل اطلاعات حساب کاربری خود بپردازید.

(14) اگر از آن دسته افراد هستید که اغلب رمز عبورتان را فراموش می کنید، می توانید از گزینه " تغییر رمز عبور" استفاده نمائید. در این بخش می توانید با وارد نمودن رمز عبور فعلی تان و رمزی که می خواهید از آن پس با آن به سیستم وارد شوید اقدام به تغییر رمز عبور خود نمائید.
(15) برای خروج از بخش کاربری بر روی آیکون " خروج " کلیک نمائید.

(16) بخش ورود به سیستم در صفحه اصلی نیز همان امکانات قسمت " ثبت نام" را در اختیارتان می گذارد با این تفاوت که اگر ثبت نام نکرده باشید نیز می توانید از این بخش اقدام به ثبت نام نمائید. (رجوع شود به توضیحات 2 تا 6)

(17) برای استفاده از قسمت "پیگیری بلیط"، باید قبلا اقدام به خرید یک بلیط هواپیما کرده باشید؛ در واقع می بایست بلیطی وجود داشته باشد تا آن را پیگیری نمائید.
(18) حال وارد سیستم شوید.

(19) همانطور که می بینید شما به بخش کاربری خود هدایت می شوید و در قسمت اطلاعات بلیط می توانید به مشاهده و پیگیری بلیط هواپیما خریداری شده خود بپردازید.

(20) سومین گزینه در صفحه اصلی آیکون "پرداخت آنلاین" است. زمانی که شما اقدام به خرید یک بلیط هواپیما از سایت قاصدک 24 می کنید در واقع بلیط مورد نظر خود را رزرو کرده اید و درخواست خرید آن را برای کارشناسان بخش فروش ما ارسال نموده اید. کارشناسان قاصدک 24 نیز با بررسی درخواست شما و میزان مبلغی که برای بلیط واریز کرده اید، اقدام به خرید بلیط هواپیما مربوطه می نمایند و آن را پس از صدور به آدرس ایمیل خریدار ارسال می نمایند اما در بعضی مواقع، قیمت بلیط به صورت لحظه ای تغییر می نماید. بخش پرداخت آنلاین از این رو ایجاد شده است تا در صورتی که کارشناسان بخش فروش هنگام صدور بلیط شما متوجه تغییر نرخی در آن شدند، شما بتوانید با ورود به این بخش بدون نیاز به طی کردن مجدد مسیر خرید باشد، ما به التفاوت آن را پرداخت نمائید.
(21) برای استفاده از این بخش می بایست با ورود به بخش پرداخت آنلاین و با ثبت الزامی نام و نام خانوادگی خود (به فارسی)، شماره موبایل خود با صفر ابتدایی و همچنین مبلغ ما به التفاوت که از طریق کارشناسان فروش به شما اعلام شده است، به پرداخت کسری موجودی خود بپردازید. دقت نمایید که مبلغ را می بایست به تومان وارد کنید.
(22) با کلیک بر روی آیکون " پرداخت"، وارد درگاه خرید اینترنتی شوید و به تکمیل اطلاعات بانکی خود بپردازید.