پیش فروش اینترنتی بلیط قطارهای مسافری برای بازه حرکت 01 دی لغایت 30 دی ماه ، از ساعت 08:00 صبح چهارشنبه (8 آذر) انجام‌ خواهد شد.

بلیط قطار قم

قاصدک 24

قم چگونه شهری است؟


شهر قم در 125 کیلومتری جنوب شهر تهران در کنار رودخانه قمرود و در دشت قم قرار دارد. قم که هفتمین شهر پرجمعیت ایران به شمار می آید، رابط استان های صنعتی ایران با تهران و نیز استان های جنوبی ایران با شهرهای شمالی است. این استان از نظر وسعت بعد از البرز، کوچک ترین استان ایران است. قم از دیرباز در شاهراه مواصلاتی و حمل و نقل ایران و نیز در مسیر جاده ابریشم قرار داشته است.

بلیط قطار قم

برخی از نقاط دیدنی قم


قم شهری زیارتی است و زائران بسیاری برای زیارت حرم حضرت معصومه(س) به این شهر می روند. اما قم علاوه بر حرم حضرت معصومه آرامگاه شخصیت های دینی، ادبی و سیاسی برجسته ای نیز هست. از آیت الله بروجردی و طباطبایی تا پروین اعتصامی و قوام السلطنه. علاوه بر این، مساجد مشهوری چون مسجد جمکران، مسجد اعظم، مقابر گنبد سبز و نیز کوه خضر نبی، خانه ملاصدرا و بازار قدیمی قم در فهرست جاذبه های دیدنی این شهر قرار دارند.

خرید آنلاین بلیط قطار قم


سوغات و ره آورد قم


نام قم بیش از هر چیز سوهان آن را به ذهن متبادر می کند. سوهان امروزه محبوبیت زیادی در بین مسافران این شهر دارد و در شکل های متنوع مانند سوهان تخته ای، لقمه ای، آجیلی، گزی و کنجدی عرضه می شود. البته سوهان تنها سوغات قم نیست. حلوا، نان کسمه، نان شیرینی محلی قم و صنایع دستی مانند خرمهره سازی، قالی بافی، معرق و مروار بافی نیز رهاورد قم به حساب می آیند.

بهترین قیمت بلیط قطار قم


راه آهن قم


ایستگاه راه آهن قم یکی از قدیمی ترین ایستگاه های راه آهن ایران است که در سال 1317 تأسیس شده و حتی در فهرست میراث فرهنگی کشور هم به ثبت رسیده است. خط آهن قم از 508 کیلومتر خط اصلی و 30 کیلومتر خط فرعی تشکیل شده و به دلیل قرار گرفتن در مسیر کریدورهای شمال-جنوب و شرق-غرب اهمیت زیادی دارد این را هم باید بدانید که ایستگاه قطار قم از یک طرف با خطوط اداره کل راه آهن اصفهان ، اداره کل راه آهن اراک و از طرف دیگر و از طریق دو محور جدید و قدیم به خطوط اداره کل راه آهن تهران متصل و مرتبط است.

عکس راه آهن قم


خرید بلیط قطار قم


برای خرید بلیط قطار قم علاوه بر خرید حضوری که این روزها کمتر مورد استفاده قرار می گیرد، خرید اینترنتی هم اضافه شده است. بنابراین می توانید با انتخاب نوع قطار، کیفیت امکانات و سرویس دهی و همچنین قیمت را انتخاب کرده و بلیط خود را خریداری کنید.


قیمت بلیط قطار قم


بدون شک اینکه بلیط قطار خود را از کدام شرکت ریلی خریداری می کنید، بر قیمت بلیط قطار قم تأثیرگذار است. اما هر شرکت ریلی را که برای سفر انتخاب کنید، باید بدانید که سفر با قطار به خودی خود مقرون به صرفه تر، راحت تر و ایمن تر است. خرید از سامانه اینترنتی فروش بلیط قاصدک24 با فراهم کردن امکان مقایسه قیمت ها، دستتان را در انتخاب باز می گذارد.
البته تنها راه سفر به قم بلیط قطار نیست و شما می‌توانید از طریق دیگر نیز اقدام کنید. به عنوان مثال یکی از ارزان‌ترین و آسان‌ترین راه‌های رسیدن به این شهر، رزرو بلیط اتوبوس قم است که قاصدک24 آن را در تمامی ایام سال ارائه می‌دهد.

رزرو بلیط قطار قم در قاصدک24


برای رزرو بلیط قطار قم، در قاصدک24 پس از ورود به سامانه خرید بلیط قطار، با انتخاب مبدأ، مقصد، زمان، تعداد مسافر و نیز نوع(عادی، خواهران یا برادران) لیستی از گزینه های موجود برایتان نمایش داده می شود که می توانید با تغییر فیلتر زمان و شرکت های حمل و نقل، بهترین گزینه را انتخاب کرده و از یک سفر ارزان لذت ببرید.


فروش بلیط قطار قم


فروش بلیط قطار قم از طریق مراکز فروش، خرید اینترنتی و خرید موبایلی(هم قطار) صورت می پذیرد. بنابراین مسافران می توانند با داشتن مدارک شناسایی لازم برای خرید حضوری و کارت بانکی عضو شتاب با رمز دوم برای خرید غیرحضوری اقدام کنند.


بلیط قطار برای مقصد قم 
بلیط قطار از مبدا قم