بلیط قطار تهران

قاصدک 24

تهران چگونه شهری است؟


تهران قلب ایران و بزرگ ترین شهر کشور است که مساحتی حدود 730 کیلومتر مربع دارد. این شهر مرکز ساختارهای اداری و بیش از نیمی از فعالان صنعت کشور به شمار می آید. از این رو همواره سیل جمعیت در تمام فصل های سال به سوی آن روان است. همین امر باعث شلوغ بودن مسیرهای هوایی و زمینی منتهی به این بیست و هفتمین شهر جهان شده است. در نتیجه برای مسافرانی که از شهرهای دیگر کشور به تهران سفر می کنند، قطار می تواند انتخاب آسان و کم هزینه ای باشد.

بلیط قطار تهران

راه آهن تهران


کلنگ ساختمان راه آهن تهران در سال 1306 شمسی و در محل ایستگاه کنونی آن به زمین زده شد. راه آهن تهران با مجموع خطوط 805 کیلومتر و 25 ایستگاه با استان های قم، قزوین، سمنان و اصفهان در ارتباط است. ضمن آنکه ایستگاه های گار تهران، گار آپرین، لشگری، کرج، ری، تپه سفید و نیک پسندی از جمله مهم ترین ایستگاه های راه آهن تهران به شمار می روند.

بلیط قطار تهران

برخی از نقاط دیدنی تهران


اگرچه تهران شهری با ساختارهای مدرن به شمار می آید اما از جاذبه های گردشگری تهی نیست. علاوه بر کاخ های به جا مانده از دوران پهلوی و قاجار مانند کاخ نیاوران، گلستان، صاحبقرانیه، مرمر، شمس العماره، کوشک احمد شاهی و عمارت عثمانی، ده ها موزه و فرهنگسرا نیز در این شهر، علاقه مندان را به خود می خواند.

بلیط قطار تهران- کاخ گلستان تهران

رزرو بلیط قطار تهران در قاصدک24


برای رزرو بلیط قطار تهران از هر یک از شهرهای ایران، پس از ورود به سامانه خرید بلیط قطار، با انتخاب مبدأ، مقصد، زمان، تعداد مسافر و نیز نوع(عادی، خواهران یا برادران) لیستی از گزینه های موجود برایتان نمایش داده می شود که می توانید با تغییر فیلتر زمان و شرکت های حمل و نقل، بهترین گزینه را انتخاب کرده و از یک سفر ارزان لذت ببرید.


قیمت بلیط قطار تهران


بدون شک اینکه بلیط قطار خود را از کدام شرکت ریلی خریداری می کنید، بر قیمت بلیط قطار تأثیرگذار است. اما هر شرکت ریلی را که برای سفر انتخاب کنید، باید بدانید که سفر با قطار به خودی خود مقرون به صرفه تر، راحت تر و ایمن تر است. خرید از سامانه اینترنتی فروش بلیط قاصدک 24 با فراهم کردن امکان مقایسه قیمت ها، دستتان را در انتخاب باز می گذارد.

بلیط قطار مشهد تهران


خط آهن مشهد-تهران برای نخستین بار در سال 1335 مورد بهره برداری قرار گرفته و مسافران برای رسیدن به تهران باید از بیش از ده ایستگاه از جمله ایستگاه چاه شیرین، لارستان، آب گرم، سمنان، سرخ دشت، ده نمک، باتری، گرمسار، کویر، ابردژ، پیشوا و ورامین عبور کنند. گفتنی است که مسیر تهران-مشهد یکی از شلوغ ترین مسیرهای ریلی کشور به شمار می رود. از این رو شرکت های ریلی مختلفی به ارائه خدمات در این مسیر پرداخته اند. برای مثال می توان به شرکت رجا اشاره کرد که با قطارهای سیمرغ، سبز، توس، اکسپرس، پردیس سالنی و ... مسافران را در این مسیر جابجا می کند.

بلیط قطار تهران-قطار مشهد به تهران

بلیط قطار بندرعباس تهران


اگر شما یکی از مسافران مسیر بندرعباس-تهران هستید، این را بدانید که پس از سوار شدن در ایستگاه بندرعباس، باید 13 ایستگاه و مسیری 18 تا 20 ساعته را پشت سر بگذارید تا به تهران برسید. این ایستگاه ها عبارتند از: فین، تزرج، سیرجان، احمدآباد، بافق، یزد، میبد، اردکان، نائین، زواره، بادرود، کاشان و محمدیه در قم. همچنین مسافرانی که می خواهند از طریق قطار از بندرعباس به سمت تهران حرکت کنند، از قطارهای غزال بنیاد و چهار تخته مهر البرز با ظرفیت کوپه چهار نفر بهره مند خواهند شد. ضمن اینکه امکان انتخاب قطارهای لوکس شش نفری را هم دارند.

بلیط قطار یزد تهران


سفر با قطار از شهر تاریخی یزد به قلب ایران، تهران با طی مسافت650 کیلومتر می تواند سفری راحت باشد. قطارهای پردیس سالنی، لوکس شش نفره، لوکس شش تخته غدیر و یا 4 تخته مهر البرز مسافران را در این مسیر جابجا می کنند. نظرآباد، ارژنگ، اردکان، بادرود، کاشان، فیروزآباد و قم نیز ایستگاه هایی هستند که برای رسیدن به مقصد باید آنها را پشت سر گذاشت.

بلیط قطار کرمان تهران


مسافرانی که از سمت کرمان به تهران حرکت می کنند، می توانند از قطارهای 6 تخته و نیز قطارهای غزال بنیاد استفاده کنند که کوپه های 4 نفره دارد. همچنین شرکت قطارهای مسافری جوپار یکی از اصلی ترین شرکت هایی است که در مسیر کرمان- تهران و بالعکس به ارائه خدمات مشغول می باشد. باید بدانید که قطار کرمان با عبور از ایستگاه های زرند، بافق، یزد، کاشان و محمدیه و طی مسافتی 1009 کیلومتری به تهران می رسد.

بلیط قطار شیراز تهران


حرکت از شهر شاعران ایران به مقصد تهران با تهیه بلیط قطارهای 5 ستاره فدک بسیار دلپذیرتر شده است. مسافران این قطار در مدت 18 ساعت و با سرعت 150 کیلومتر بر ساعت از شیراز به تهران خواهند رسید. علاوه بر این قطار، سایر قطارها از جمله چهار تخته پلور سبز متعلق به شرکت رجا نیز در تمام روزهای هفته به جابجایی مسافران در ،این مسیر مشغول می باشند. مرودشت، سیوند، صفاشهر، اقلید، آباده، شهرضا، اصفهان از جمله ایستگاه هایی هستند که مسافران پیش از رسیدن به مقصد از آنها گذر خواهند کرد. بادرود، کاشان و قم

بلیط قطار اصفهان تهران


برای رسیدن به اصفهان باید از ایستگاه های فیروزآباد، کاشان، سرخ گل بادرود، اسپیدان، گرم آب، چاریسه و سیستان عبور کرد. این سفر در قطارهای چهار تخته خلیج فارس و در مدت زمان 7 ساعت برای مسافران ممکن خواهد بود.

بلیط قطار تبریز تهران


مسافرانی که بلیط قطار تبریز -تهران تهیه کرده و قصد سفر به پایتخت دارند، می توانند این مسیر750 کیلومتری را با قطارهای لوکس چهار تخته توس، اکسپرس، چهار تخته خلیج فارس، لوکس البرز و یا درجه یک سهند طی کنند. به علاوه با افتتاح راه آهن تبریز- میانه نیز مسیر 13 ساعته تبریز تا تهران به 6 ساعت کاهش یافته است. در مسیر رسیدن به تهران نیز قطار در ایستگاه های مهمی چون عجب شیر، بناب، مراغه، هشترود، زنجان، سلطانیه، خرمدره، تاکستان، قزوین، آبیک و کرج توقف خواهد داشت.

بلیط قطار اهواز تهران


اگر می خواهید بلیط قطار اهواز به تهران را تهیه کنید، باید بدانید که قطارهای دانمارکی شش صندلی، درجه یک چهار تخته پلور سبز و اتوبوسی 80 نفره از جمله قطارهایی هستند که در این مسیر تردد می کنند. مسافران با عبور از ایستگاه های هفت تپه، اندیمشک، تنگ هفت، شوش، دورود، ازنا، مومن آباد، اراک و قم این مسیر 850 کیلومتری را طی خواهند کرد.


خرید بلیط قطار تهران


برای خرید بلیط قطار تهران به هر کدام از شهرها علاوه بر خرید حضوری که این روزها کمتر مورد استفاده قرار می گیرد، خرید اینترنتی هم اضافه شده است. بنابراین می توانید با انتخاب نوع قطار، کیفیت امکانات و سرویس دهی و همچنین قیمت را انتخاب کرده و بلیط خود را خریداری کنید. قطارهای سیمرغ، طوس، سبز و فدک از میان 19 نوع قطار موجود در ناوگان ریلی ایران در مسیرتهران تردد می کنند.


فروش بلیط قطار تهران


فروش بلیط قطار تهران از طریق مراکز فروش، خرید اینترنتی و خرید موبایلی(هم قطار) صورت می پذیرد. بنابراین مسافران می توانند با داشتن مدارک شناسایی لازم برای خرید حضوری و کارت بانکی عضو شتاب با رمز دوم برای خرید غیرحضوری اقدام کنند.


بلیط قطار برای مقصد تهرانبلیط قطار از مبدا تهران
 

 

سوالات متداول

عوامل زیادی بر روی قیمت بلیط قطار تهران تاثیر گذارند که از میان آنها می‌توانیم به مسیر، نوع قطار، شرکت ریلی و... اشاره کنیم. از این رو بهتر است برای اطلاع از قیمت انواع بلیط سفر به قاصدک 24 مراجعه نمایید.
در حال حاضر امکان کنسلی آنلاین انواع بلیط سفر در قاصدک 24 مهیا است. از این رو برای کنسلی بلیط قطار تهران تنها کافی است به پنل کاربری خود در قاصدک 24 مراجعه نموده و مراحل کنسلی بلیط خود را دنبال کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص به صفحه راهنمای استرداد بلیط قطار در فوتر قاصدک 24 مراجعه نمایید.
شما می‌توانید در قاصدک 24 بلیط قطار تهران خود را به صورت آنلاین و برای سفرهای رفت و برگشت خریداری کنید. همچنین امکان خرید این نوع بلیط برای قطارهای سریع السیر و VIP نیز وجود دارد و مسافران می‌توانند از قابلیت کوپه دربست نیز در این مسیر استفاده نمایند.
مسیر تهران مشهد و بالعکس از جمله شلوغ ترین مسیرهای ریلی کشور است. از این رو شرکت های ریلی، قطارهای متعددی را در این مسیر به کار گرفته اند که از میان آنها می‌توانیم به قطارهای سیمرغ، سبز، توس، اکسپرس، پردیس سالنی و ... اشاره کنیم.
از آنجایی که تهران پایتخت ایران و از جمله مهمترین شهرهای کشور به شما می‌آید، بلیط قطار آن از مبدا شهرهای متفاوتی به فروش می‌رسد. شرکت های ریلی مختلف نیز از قطارهای متفاوتی در این مسیرها استفاده کرده اند. از این رو شما پس از خرید بلیط قطار تهران ممکن است با یکی از قطارهای سیمرغ، طوس، سبز و فدک که از میان 19 نوع قطار موجود در ناوگان ریلی ایران در مسیرتهران تردد می کنند، سفر کنید.