کویر مرنجاب

قاصدک 24

کویر مرنجاب کجاست؟


کویر مرنجاب یکی از مناطق کویری استان اصفهان است که در شهر کاشان و قسمت شمالی شهرستان آران و بیدگل قرار گرفته است. برای دسترسی به این منطقه راه های متعددی وجود دارد، برخی از جنوب شرقی کاشان و شهر ابوزید آباد به مرنجاب می روند و گروه دیگری از کویرگردان مسیر گرمسار را برای دسترسی به این کویر انتخاب می کنند. با این حال بهترین راه برای شما با توجه به شهر مبدا و نظر مجری تورتان برنامه ریزی خواهد شد. بنابراین به هیچ عنوان لازم نیست تا در این خصوص نگران باشید.

کی بریم؟


مرنجاب در مسیر جاده ابریشم قرار دارد و جزو مناطقی است که گونه های گیاهی و جانوری مخصوص به خود را دارد. از این رو سفر به آن در هر فصلی از سال دارای زیبایی های خاص خود است. با این حال به دلیل شرایط جغرافیایی این منطقه و گرمای هوای آن، بیشتر مسافران ترجیح می دهند تا در ماه های خنک تر سال یعنی از اوایل آبان تا اوایل فروردین ماه به این کویر سفر کنند.

چی ببریم؟


بهتر است قبل از سفر اطلاعات کافی را در خصوص این منطقه کسب کنید و تا جای ممکن از گروه دور نشوید. لباس مناسب، کفش راحتی، کمی مواد خوراکی مغذی و آب آشامیدنی را فراموش نکنید و برای جلوگیری از آفتاب سوختگی، کلاه و کرم ضد آفتاب به همراه داشته باشید. در نهایت اگر تمایل دارید تا از این منطقه عکاسی کنید هم حتماً دوربین خود را به همراه ببرید.

چی ببینیم؟


اگر با یک گروه کار بلد و حرفه ای همچون قاصدک 24 سفر می کنید به هیچ عنوان لازم نیست تا نگران گشت ها باشید. شما در تور کویر مرنجاب قاصدک 24 به بازدید از کاروانسرای عباسی می روید. این کاروانسرا از معدود کاروانسراهای باقی مانده از دوران صفوی است که در مسیر جاده ابریشم بنا شده و در گذشته به عنوان استراحتگاه مورد استفاده قرار می گرفته است. جالب است بدانید کاروانسرای عباسی امروزه نیز به عنوان یک اقامتگاه سنتی مشغول به فعالیت است که بازدید از آن خالی از لطف نیست. البته گشت های تور کویر مرنجاب به کاروانسرای عباسی خلاصه نمی شود و شما با خرید این تور به کاشان گردی نیز خواهید پرداخت و از باغ فین و حمام فین یا همان قتلگاه امیرکبیر نیز دیدن می کنید.