بلیط هواپیما مشهد

{{(adult + inf).toLocaleString('fa')}} مسافر
قاصدک 24

مشهد، دومین شهر پهناور ایران با وجود حرم امام رضا (ع)، یکی از پرترددترین مقاصد زیارتی و گردشگری کشور به شمار می‌رود. از این رو سفر هوایی به این شهر بسیار پرطرفدار است و پیدا کردن پرواز مشهد با قیمت مناسب موضوع مهمی به شمار می‌رود. به خصوص در زمان‌های شلوغ همچون تعطیلات و مناسبت‌های خاص مانند ولادت یا شهادت امام رضا (ع) که بلیط‌ها سریع به فروش می‌رسند. پس با ما همراه شوید تا با انواع بلیط، مهم‌ترین نکات و نحوه رزرو بلیط هواپیما مشهد بیشتر آشنا شوید.

 

انواع بلیط هواپیما مشهد را بشناسید

 

 بلیط‌ هوایی مشهد به صورت سیستمی، چاتر و لحظه آخری می‌تواند به فروش برسد. هر یک از این انواع بلیط هواپیما با ویژگی‌ها، مزایا و معایب خود را دارند. از این رو شما باید ابتدا اهداف و انتظارات خود همچون زمان سفر، میزان بودجه، و... را در سفر به مشهد مشخص کنید. سپس بر اساس آن‌ها بهترین نوع بلیط هواپیما مشهد را بخرید. پس در ادامه با ما همراه شوید تا مشخصات هر یک را بیشتر بشناسید.

 بلیط هواپیما مشهد


بلیط
هواپیما سیستمی مشهد

 

بلیط سیستمی که بیشتر با نام بلیط معمولی مشهد شناخته می‌شود، توسط شرکت‌های هواپیمایی با نرخ مصوب، برنامه پرواز و ظرفیت مشخص به فروش می‌رسد. توجه داشته باشید قیمت بلیط هواپیما سیستمی مشهد ثابت است و تفاوتی ندارد چه زمانی و از چه روشی (حضوری، شرکت هواپیمایی یا سایت‌های اینترنتی) آن را خریداری می‌کنید.

اگر تاریخ مشخصی برای سفر به این شهر دارید، این امکان فراهم شده تا از مدت‌ها قبل بلیط سیستمی مشهد را رزرو کرده و نگران از دست دادن ظرفیت نباشید. از سویی امکان استرداد این نوع پرواز آسان‌تر از سایر بلیط‌ها است و میزان جریمه کمتری دارد. از دیگر نکات مثبت رزرو این نوع بلیط مشهد نیز می‌توان به تخفیف‌های ویژه برای کودکان تا 12 سال اشاره کرد. یک مزیت بزرگ برای سفرهای خانوادگی شما!

 بلیط هواپیما سیستمی مشهد


بلیط هواپیما چارتر مشهد

 

اصولا مسافران جهت خرید بلیط ارزان مشهد به دنبال پروازهای چارتری هستند. لازم است بدانید این نوع بلیط لزوما همیشه بهترین گزینه برای شما نخواهد بود. در ادامه با همراه شوید تا بدانید چه زمانی بلیط چارتر برای شما مقرون به صرفه است.

       
 • قیمت بلیط چارتر مشهد نوسان پیدا می‌کند و بر خلاف پرواز سیستمی، همیشه ثابت نیست. در واقع  چارتر کننده‌ها برای جلوگیری از ضرر و دستیابی به سود مد نظر خود، طبق شرایط موجود قیمت‌ها را تغییر می‌دهند.

 • هنگامی که تقاضا برای سفر پایین باشد و بلیط‌ها فروش نرفته باشند، برای مثال روزهای وسط هفته یا فصول سرد سال، اصولا قیمت پرواز چارتری مشهد کاهش پیدا می‌کند تا بلیط‌ها سریع‌تر به فروش بروند و چارتر کننده ضرر نکند.

 •  اگر در برنامه‌ریزی سفر خود انعطاف دارید، پیشنهاد می‌شود در زمان‌های کم تقاضا و خلوت، لیست بلیط‌های چارتر مشهد را مورد بررسی قرار دهید. زیرا احتمال پیدا کردن پرواز ارزان بیشتر خواهد بود.

 •  برعکس در ایام پر سفر همچون روزهای آخر هفته یا مناسبت‌های خاص مانند ایام نوروز، محرم و صفر و... که صندلی‌های هواپیما سریع رزرو می‌شوند، قیمت بلیط چارتری مشهد ممکن است برابر و حتی گران‌تر از بلیط سیستمی هم باشد. بنابراین لزوما بلیط چارتری همیشه  ارزان‌ترین انتخاب نخواهد بود.

 • میزان جریمه بلیط چارتر بر خلاف سیستمی بیشتر است. مبلغ آن هم طبق قوانین چارترکننده تعیین خواهد شد. بنابراین اگر از زمان برنامه سفر خود مطمئن نیستید و احتمال کنسلی زیاد است، توصیه می‌شود پرواز چارتر مشهد را نخرید.

 • قیمت بلیط هواپیما چارتر مشهد برای کودک 2 تا 12 سال با بزرگسال تفاوتی ندارد و مانند بلیط سیستمی شامل تخفیف نمی‌شود.  بنابراین در سفرهای خانوادگی پرواز سیستمی می‌تواند انتخاب بهتری باشد. 

بلیط چارتر مشهد

بلیط هواپیما لحظه آخری مشهد

 

بلیط لحظه آخری در واقع نوعی بلیط چارتر به شمار می‌رود و چون تا نزدیکی زمان پرواز نتوانسته به فروش برسد، این گونه نامیده می‌شود. در صورتی که تقاضا برای خرید صندلی هواپیما پایین باشد، چارترکننده جهت جلوگیری از ضرر، نرخ بلیط را کاهش می‌دهد. پس اگر می‌توانید سریع چمدان‌ها را ببندید و آماده حرکت شوید، این زمان بهترین فرصت برای خرید بلیط لحظه آخری ارزان مشهد خواهد بود. توصیه می‌شود نکات زیر را هم مد نظر داشته باشید:

 • در ایام پر سفر مانند ولادت و شهادت امام رضا (ع) که ظرفیت‌ صندلی‌های هواپیما به سرعت پر می‌شوند، ممکن است بلیط لحظه آخری با قیمت برابر یا حتی گران‌تر از بلیط سیستمی هم به فروش برسد. پس لزوما همیشه بلیط چارتر لحظه آخری مشهد ارزان نیست.

 •  توجه داشته باشید پرواز ارزان لحظه آخری مشهد همیشه در دسترس نیست. بیشتر در فصل‌های کم سفر که تقاضا برای خرید بلیط پایین است، احتمال خرید بلیط هواپیما لحظه آخری مشهد با قیمت کم برای شما بیشتر خواهد بود. می‌توانید از چند روز تا چندساعت مانده به پرواز جهت بررسی آن‌ها اقدام کنید.

 • بلیط ارزان لحظه آخری مشهد تقریبا غیر قابل استرداد است و امکان کنسلی ندارد. میزان جریمه هم با توجه به قوانین چارتر کننده تعیین می‌شود و مبلغ آن بالا است. پس اگر برنامه سفر دقیق و مشخصی ندارید، این نوع بلیط اصلا انتخاب مناسبی برای شما نخواهد بود.

 بلیط لحظه آخری مشهد


معتبرترین ایرلاین های پرواز مشهد

 

با توجه به آن که مشهد از مقاصد پرطرفدار گردشگری به شمار می‌رود، ایرلاین‌های معتبر متعددی به این شهر پرواز ارائه می‌دهند. از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به ایران ایر، ماهان ایر، کاسپین، قشم، وارش، تابان، آتا، کاسپین، معراج و هواپیمایی آسمان اشاره کرد. به منظور بررسی شرکت‌های هواپیمایی در مسیر مورد نظر خود کافی است مبدا، مقصد و تاریخ سفر را در قاصدک 24 مشخص کنید. لیست پروازهای مشهد به همراه ایرلاین آن‌ها در دسترس قرار خواهند گرفت. علاوه بر این، در سمت راست صفحه با استفاده از فیلتر شرکت هواپیمایی می‌توانید لیست را بر اساس ایرلاین مورد نظر خود محدود سازی کنید.

 ایرلاین پرواز مشهد


قیمت بلیط هواپیما مشهد

 

قیمت بلیط هواپیما مشهد به عوامل مختلفی بستگی دارد. شناخت آن‌ها به شما کمک می‌کند آسان‌تر بلیط مورد نظر خود را با قیمت مناسب پیدا کنید. در ادامه با مهم‌ترین عوامل موثر بر قیمت پرواز بیشتر آشنا خواهیم شد:

 • کلاس‌ پروازی: یکی از مهم‌ترین عوامل موثر بر قیمت بلیط هواپیما مشهد کلاس‌های پروازی هستند. در واقع در هر کلاس امکانات و خدمات متفاوتی ارائه می‌شود. برای مثال اگر به دنبال پرواز ارزان مشهد هستید، کلاس پرواز اکونومی با سطح امکانات معمولی انتخاب مناسب‌تری است. اگر هم قصد دارید مسیر را راحت‌تر طی کنید و امکانات بیشتری داشته باشید می‌توانید کلاس پرواز بیزینس را مد نظر داشته باشید. البته هزینه بیشتری هم باید بپردازید.

 •  شرکت هواپیمایی: نوع ایرلاین نیز بر قیمت بلیط هواپیما اثر گذار است. شرکت‌های هواپیمایی با توجه به خدمات و امکاناتی که در پروازهای خود ارائه می‌دهند، قیمت‌گذاری‌ متفاوتی دارند. بنابراین حتما هنگام بررسی پروازهای مشهد، مشخصات ایرلاین‌های مختلف را مورد بررسی قرار داده و با توجه به اهداف سفر خود گزینه مناسب را انتخاب کنید.

 • میزان تقاضا: در روزهای پر سفر مانند تعطیلات، مناسبت‌های مذهبی خاص و روزهای آخر هفته، تقاضا برای سفر افزایش پیدا ‌کرده و قیمت بلیط هم بالا می‌رود. برعکس در زمان‌های کم سفر و خلوت، ممکن است قیمت‌ها کاهش پیدا کرده و احتمال خرید بلیط ارزان افزایش پیدا کند. از این رو میزان تقاضا، از مهم‌ترین عوامل موثر بر قیمت بلیط هواپیما مشهد به شمار می‌رود.

 • کلاس نرخی: کلاس نرخی به منظور تمایز در قیمت‌گذاری بلیط‌های سیستمی ایجاد می‌شود. هر شناسه نرخی هم میزان بار مجاز و قوانین کنسلی متفاوتی دارد. متناسب با شرایط سفر خود می‌توانید کلاس نرخی مورد نظر خود را انتخاب کنید.

 •     نوع بلیط: در بخش‌های قبل اشاره شد که نوع بلیط هواپیما نیز بر قیمت تاثیر گذار است. بلیط‌های سیستمی عموما قیمت ثابتی دارند. از سویی بیشتر اوقات هنگامی که تقاضا پایین باشد و بلیط‌ها به فروش نرفته باشند، قیمت بلیط چارتر و لحظه آخری کاهش پیدا می‌کند و انتخاب مناسبی برای خرید بلیط هواپیما ارزان مشهد خواهد بود.

مهم‌ترین عوامل موثر بر قیمت بلیط هواپیما مشهد

کلاس‌ پروازی

کلاس نرخی

شرکت هواپیمایی

میزان تقاضا در زمان پرواز

نوع بلیط (سیستمی و چارتر)

 

قیمت بلیط هواپیما تهران مشهد

 

پرواز مشهد از مبدا تهران بسیار پرتردد است. جهت رزرو کافی است به صفحه بلیط هواپیما تهران مشهد در قاصدک 24 مراجعه کنید. هم‌چنین با تعیین مبدا، مقصد، تاریخ و تعداد مسافران در سایت می‌توانید به لیست تمام پروازهای موجود دسترسی پیدا کنید.

قیمت بلیط هوایی تهران مشهد بر اساس پارامترهای مختلفی همچون نوع بلیط هواپیما (سیستمی و چارتر)، شرکت هواپیمایی، کلاس پروازی، ساعت و تاریخ پرواز تعیین می‌شود. از این رو حتما از ابزار‌های فیلتر جست و جو قاصدک 24 استفاده کرده و بر اساس اهداف و بودجه سفر خود، لیست پروازهای هوایی تهران مشهد را شخصی‌سازی نموده و سریع‌تر به گزینه مدنظر خود دست پیدا کنید.

 قیمت بلیط هواپیما تهران مشهد


قیمت بلیط هواپیما مشهد تهران

 

پرواز از مبدا مشهد به تهران نیز بسیار پرطرفدار است. کافی است به  صفحه بلیط هواپیما مشهد تهران در قاصدک 24 مراجعه نموده و لیست پروازها را بررسی کنید. توصیه می‌شود از فیلترهای جست و جو در سمت راست صفحه استفاده کرده و لیست را بر اساس ساعت پرواز، محدوده قیمت بلیط، کلاس پروازی، نوع بلیط و شرکت‌های هواپیمایی طبق انتظارات خود شخصی‌سازی نموده و آسان‌تر به بلیط قیمت مناسب مشهد تهران دسترسی پیدا کنید. 


محبوب‌ترین پروازها به مقصد مشهد

 

علاوه بر تهران می‌توانید از سایر شهرهای ایران، بلیط هواپیما مشهد را خریداری کنید. در ادامه با پرترددترین پروازهای داخلی به مقصد مشهد بیشتر آشنا خواهیم شد: 


پرواز مشهد


محبوب‌ترین پروازها از مبدا مشهد

 

پرواز از مبدا مشهد علاوه بر مقصد تهران در سایر شهرها نیز ارائه می‌شود که در ادامه با پرترددترین آن‌‌ها آشنا خواهیم شد: بهترین زمان خرید بلیط هواپیما مشهد

 

بهترین زمان خرید بلیط هواپیما مشهد، با توجه به اهداف و خواسته‌های هر فرد از سفر متفاوت است. به طور کل هنگام جست‌و‌جو در نظر داشته باشید بهترین زمان برای تهیه بلیط هواپیما مشهد فصل بهار و پاییز است. ماه‌های مهر، آبان، فروردین و اردیبهشت به علت ارزان‌تر بودن بهای هتل‌، مناسب‌تر بودن هوا و ترافیک کمتر سفر زیارتی لذت‌بخش‌تر و قیمت‌ مناسب‌تری را برای شما مهیا می‌کنند.

توجه داشته باشید در ایام پر سفر همچون نوروز، تعطیلات، روزهای آخر هفته و مناسبت‌های خاص مانند ولادت و شهادت امام رضا (ع) و محرم و صفر، تقاضا و قیمت خرید بلیط هواپیما مشهد افزایش پیدا می‌کند. از این رو اگر قصد سفر در این روزها را دارید، هر چه زودتر اقدام به خرید کنید تا با گزینه تکمیل ظرفیت مواجه نشوید.

 خرید بلیط هواپیما مشهد


چگونه بلیط ارزان هواپیما مشهد بخرید؟

 

همانطور که گفته شد نرخ بلیط هواپیما مشهد به عوامل مختلفی بستگی دارد. از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به کلاس پروازی، شرکت هواپیمایی، نوع بلیط (سیستمی و چارتر)، میزان تقاضا و... اشاره کرد. پس جهت خرید بلیط ارزان هواپیما مشهد باید توجه داشته باشید هنگام جستجو، بلیط‌ها را باید در شرایط یکسان با هم مقایسه کنید و نباید از ابتدا به دنبال ارزان‌ترین گزینه باشید.

 •     ارزان ترین بلیط هواپیما مشهد همیشه بهترین گزینه برای شما نیست. لازم است ابتدا بودجه و شرایط سفر خود را مشخص کنید. سپس بر اساس آن ارزان‌ترین نوع بلیط، کلاس پروازی، شرکت هواپیمایی، کلاس نرخی، تاریخ و ساعت پرواز را مورد نظر خود را انتخاب کنید.

 • اگر عجله ندارید، زمان‌های کم سفر همچون روزهای وسط هفته، ایام غیر تعطیل و فصل‌های کم سفر همچون زمستان را انتخاب کنید و انتخاب بلیط‌های ارزان چارتری و لحظه آخری را مد نظر داشته داشته باشید.

 •     هنگام جست و جو از تقویم قیمتی (با مشخص کردن مبدا، مقصد و تاریخ پرواز در قاصدک 24، تقومی قیمتی به نمایش در می‌آید) استفاده کنید.  این تقویم، ارزان‌ترین قیمت پرواز در روزهای مختلف را نشان می‌دهد و در واقع یکی از  بهترین ابزار‌ها برای پیدا کردن بلیط هواپیما ارزان مشهد به شمار می‌رود.

 بلیط ارزان هواپیما مشهد

 

نکات مهم در رزرو بلیط هواپیما مشهد

 

هنگام جست‌و‌جو برای بلیط هواپیما مشهد لازم است به نکات متعددی توجه داشته باشید. در ادامه با کاربردی‌ترین موارد آشنا خواهیم شد:

 1. فرودگاه‌ مشهد: فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد، از پرترافیک‌ترین فرودگاه‌های کشور (دومین فرودگاه پرتردد ایران) در سال بیش از 7 میلیون مسافر را جا‌به‌جا می‌کند. از مهم‌ترین امکانات فرودگاه مشهد می‌توان به اینترنت، رستوران و کافی‌شاپ، فروشگاه خرید سوغاتی و صنایع دستی، خدمات تاکسی و اجاره خودرو، سرویس بهداشتی و نمازخانه، خدمات به افراد توانیاب و خدمات اورژانس اشاره کرد.

 2. فاصله پرواز تهران مشهد: فاصله هوایی پرواز تهران مشهد حدود 741 کیلومتر است و متوسط 1:30 دقیقه تا رسیدن به مقصد زمان می‌برد.

 3. بار مجاز: بار مجاز در پرواز به عوامل مختلفی از جمله کلاس پروازی، طول مسیر، نوع هواپیما و ایرلاین بستگی دارد. به طور کل میزان بار مجاز پروازهای داخلی در کلاس اکونومی 20 کیلوگرم و در کلاس بیزینس 30 کیلوگرم است. حتما وزن مجاز بلیط مورد نظر خود را قبل از رزرو مورد بررسی قرار دهید.

 رزرو بلیط هواپیما مشهد


چگونه بلیط هواپیما مشهد را کنسل کنید؟

 

شرایط استرداد و کنسلی بلیط هواپیما مشهد با توجه به نوع بلیط و قوانین ایرلاین‌ها می‌تواند متفاوت باشد. از این رو قبل از خرید بلیط، حتما قوانین استرداد و میزان جریمه را به طور کامل مورد بررسی قرار دهید. البته جای نگرانی نیست. قاصدک 24 در طول این مسیر همراه شما خواهد بود.

پشتیبانان ما در تمامی ساعات شبانه‌روز شما را درباره شرایط کنسلی و میزان جریمه راهنمایی خواهند کرد. هم‌چنین می‌توانید با مراجعه به پنل خرید خود در سایت قاصدک 24 و انتخاب بلیط هواپیما مشهد در لیست بلیط‌های خریداری شده، بر گزینه در خواست کنسلی کلیک کنید. پس از آن میزان جریمه محاسبه شده کسر خواهد شد و مبلغ باقی‌مانده در کوتاه‌ترین زمان به حساب شما بازخواهد گشت.

 

راهنمای خرید اینترنتی پرواز مشهد با قاصدک 24

 

جهت خرید بلیط هواپیما مشهد کافی است به ابتدای همین صفحه از قاصدک 24، از بهترین سایت‌های فروش بلیط هواپیما مشهد مراجعه نموده و مراحل زیر را طی کنید:

 1. ابتدا سربرگ بلیط هواپیما را انتخاب کرده و نوع پرواز (داخلی یا خارجی) را انتخاب کنید.

 2. سپس یکی از گزینه‌های یک طرفه یا دو طرفه را جهت خرید بلیط هوایی مشهد انتخاب کنید.

 3.  پس از آن، مبدا، مقصد، تاریخ سفر و تعداد مسافران باید مشخص شود. (با مشخص کردن تاریخ سفر، تقویم قیمتی را مشاهده خواهید کرد که ارزان‌ترین قیمت بلیط را در روزهای مختلف در محدوده تاریخ انتخابی شما نشان می‌دهد)

 4.  با کلیک بر گزینه جست وجو، لیست پروازهای موجود مشهد به نمایش در می‌آید.

 5. با کلیک بر گزینه جزئیات بلیط، قیمت بلیط برای نوزاد، کودک و بزرگسال و تمامی اطلاعات لازم برای پرواز در دسترس شما قرار خواهد گرفت.

 6.  با فیلترهای موجود در سمت راست صفحه می‌توانید لیست را بر اساس نوع بلیط، کلاس پروازی، ساعت پرواز و شرکت‌های هواپیمایی، طبق اهداف سفر خود محدودتر کرده و سریع‌تر بلیط مشهد مدنظر خود را بیابید.

 7. پس از بررسی کامل جزئیات و قوانین پرواز، بلیط مورد نظر خود را انتخاب کرده و بر گزینه خرید کلیک کنید. سپس با ثبت اطلاعات درخواست شده و پرداخت آنلاین هزینه، بلیط هواپیما مشهد خود را دریافت کنید.


خرید اینترنتی پرواز مشهد

هم‌چنین این امکان را دارید تا با تیم پشتیبانی قاصدک 24 در هر ساعت از شبانه‌روز تماس گرفته و پرسش‌ها و درخواست‌های خود را در زمینه جست و جو، خرید و حتی استرداد بلیط هواپیما مشهد مطرح کنید.

سوالات متداول در مورد بلیط هواپیما مشهد

می‌توانید در زمان‌های کم تقاضا همچون روزهای وسط هفته و ایام غیر تعطیل اقدام به تهیه بلیط کنید. در این مواقع تهیه بلیط چارتر و لحظه آخری نیز می‌تواند هزینه‌های سفر شما را بسیار کاهش دهد.
مدت زمان پرواز مشهد تهران و بالعکس در حدود یک ساعت و نیم است.
از آنجایی که شهر مشهد تنها دارای یک فرودگاه است تمام بلیط‌های هواپیما این شهر به مقصد فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد رزرو می‌شوند.
بهترین زمان برای تهیه بلیط هواپیما مشهد فصل بهار و پاییز است. به طور کلی ماه‌های مهر، آبان، فروردین و اردیبهشت به علت ارزان بودن بهای هتل‌ها انتخاب بهتری هستند.
برای کنسل کردن بلیط هواپیما مشهد چارتر و سیستمی می‌توانید وارد پنل کاربری خود در قاصدک24 شوید و بلیط خود را استرداد کنید.