هواپیمایی آوا ایر

قاصدک 24

آوا ایر، یکی از جدیدترین شرکت‌های هواپیمایی ایرانی، فعالیت خود را در بهمن ماه 1402 با انجام پرواز در مسیر تهران مشهد  آغاز کرده و به جمع ایرلاین‌های فعال کشور پیوسته است. در ادامه با ما همراه شوید تا با مشخصات این ایرلاین جدید ایرانی بیشتر آشنا شوید و بتوانید بلیط هواپیما آوا ایر را در مقصد مورد نظر خود به آسانی و با قیمت مناسب خریداری کنید. 

درباره شرکت هواپیمایی آوا ایر

 

آوا ایر، یک شرکت هواپیمایی ایرانی است که در 18 بهمن 1402 نخستین پرواز خود را در مسیر تهران-مشهد- تهران به انجام رسانده است. آوا ایرلاین، از شرکت‌های فعال در صنعت هوانوردی کشور به شمار می‌رود که با سرمایه انسانی متعهد و همراهی مشتریان وفادار و با هدف ارائه خدمت به مردم، در مسیر رشد و توسعه گام برداشته است. جالب است بدانید یک قلب قرمز در لوگو این ایرلاین دیده می‌شود. علاوه بر این، بر روی بدنه هواپیما نوشته Eco friendly airlines به چشم می‌خورد که نشان دهنده شرکت هواپیمایی دوست دار محیط زیست است. 

شرکت هواپیمایی آوا

ناوگان هواپیمایی آوا ایر

 

شناخت ناوگان هوایی آوا ایر، برای بسیاری از مسافران حائز اهمیت است. زیرا می‌توانند از کیفیت هواپیما در پرواز مورد نظر خود اطمینان حاصل پیدا کنند. ناوگان هواپیمایی آوا ایر شامل  سه فروند بوئینگ ۷۳۷ سری ۵۰۰ به رجیستر‌های EP-RBA / EP-RBB / EP-RBC و یک فروند بوئینگ ۷۳۷ سری ۳۰۰ است. خوب است بدانید این ایرلاین مالکیت یک فروند ایرباس ۳۱۰ به رجیستر EP-RBD را دارد که در پروازهای حج هواپیمایی هما مورد استفاده قرار می‌گرفته است.

بلیط هواپیما آوا ایر

 

آوا ایر به عنوان جدیدترین ایرلاین داخلی کشور، با برنامه پروازی به مقاصد تهران و مشهد فعالیت خود را آغاز کرده و در آینده این مسیرهای پروازی در مقاصدی همچون کیش گسترش خواهند یافت. جهت دسترسی و خرید بلیط هواپیما آوا ایر می‌توانید به سایت قاصدک 24 مراجعه کرده و با وارد کردن مبدا، مقصد، تاریخ سفر و تعداد مسافران به لیست پروازهای ایرلاین آوا دسترسی پیدا کنید. سپس جزئیات کامل هر بلیط هواپیما را به همراه قیمت و قوانین به دقت مورد بررسی قرار داده و بلیط مورد نظر خود را اینترنتی خریداری کنید. در ادامه با ما همراه شوید تا انواع بلیط شرکت هواپیمایی آوا را  بیشتر بشناسید و در نهایت بتوانید مقرون به صرفه‌ترین گزینه را خریداری کنید.

بلیط هواپیما آوا ایر

بلیط سیستمی آوا ایر

 

ایرلاین آوا، صندلی‌های هواپیما خود را با ظرفیت و برنامه پرواز مشخص تحت نرخ مصوب با نام بلیط سیستمی یا همان بلیط معمولی به مسافران می‌فروشد. توجه داشته باشید قیمت بلیط سیستمی هواپیمایی آوا ثابت است. پس اگر تاریخ مشخصی برای سفر خود دارید، می‌توانید بلیط پرواز خود را با اطمینان از عدم تغییر قیمت از مدت‌ها قبل خریداری کنید.

هم‌چنین خوب است بدانید با خرید بلیط‌ سیستمی آوا ایر می‌توانید از تخفیف ویژه برای کودکان تا 12 سال بهره‌مند شوید. این موضوع در بلیط چارتر و لحظه آخری متفاوت است. زیرا نرخ بلیط کودک 2 تا 12 سال با بزرگسال هیچ‌گونه تفاوتی ندارد. از دیگر مزایای بلیط سیستمی می‌توان به امکان کنسلی آسان‌تر و مبلغ جریمه پایین‌تر نسبت به پرواز چارتر و لحظه آخری اشاره کرد.

 بلیط سیستمی آوا ایر


بلیط چارتر آوا ایر

 

شرکت‌های چارترکننده با پیش خرید بلیط هواپیمایی آوا ایر و فروش آن‌ها به مسافران سود خواهند کرد. از این‌رو، چارتر کننده‌ها با توجه به شرایط مختلف به منظور حفظ سود مورد نظر خود، ممکن است قیمت‌ها را تغییر دهد. از این رو، بلیط چارتر همیشه با نرخ ثابتی ارائه نمی‌شود و دارای نوسان است.

 

پس اگر قصد خرید بلیط ارزان هواپیما آوا ایر را دارید، خوب است بدانید در زمان‌های خلوت و کم تقاضا برای سفر همچون روزهای وسط هفته یا  ایام غیر تعطیل که بلیط‌ها ممکن است فروش نرفته باشند، چارتر کننده اصولا با کاهش قیمت، به منظور جلوگیری از ضرر اقدام می‌کند. این موقعیت بهترین فرصت برای خرید پرواز ارزان آوا ایرلاین است. بر عکس در زمان‌های شلوغ همچون تعطیلی‌ها و مناسبت‌های خاص، بلیط چارتر ممکن است نرخی برابر یا حتی گران‌تر از بلیط سیستمی داشته باشد.

 بلیط چارتر آوا ایر


بلیط لحظه آخری آوا ایر

 

بلیط لحظه آخری هواپیمایی آوا در واقع نوعی بلیط چارتر است که تا نزدیکی زمان پرواز خریداری نشده‌ است. در صورتی که تقاضا برای خرید بلیط هواپیما پایین باشد، اصولا چارتر کننده قیمت را پایین می‌آورد تا بتواند به سود مورد نظر خود دست یابد. این موقعیت بهترین فرصت برای خرید ارزان ترین بلیط هواپیما آوا ایر است. اگر می‌توانید سریع آماده شوید و خود را به فرودگاه برسانید، بلیط لحظه آخری را از دست ندهید.

 

قیمت بلیط هواپیما آوا ایر

 

قیمت بلیط هواپیما آوا ایر با توجه به عوامل مختلفی می‌تواند تغییر کند. از جمله مهم‌ترین موارد اثرگذار بر نرخ بلیط می‌توان به طول مسیر، نوع بلیط (سیستمی و چارتر)، کلاس پروازی، گروه نرخی، میزان تقاضا و... اشاره کرد. از این رو، باید بتوانید با توجه به اهداف و بودجه سفر خود، بلیط قیمت مناسب را پیدا کنید.

 

اصولا در زمان‌های پر تقاضا مانند روزهای آخر هفته، ایام نوروز و تعطیلی‌ها ممکن است نرخ بلیط پرواز آوا ایر بالا رود. پس اگر قصد دارید در مخارج سفر خود صرفه‌جویی کنید، زمان‌های خلوت‌تر و کم تقاضا را انتخاب نموده یا پروازهای چارتر و لحظه آخری ارزان را خریداری کنید.

 

علاوه بر این، انتخاب کلاس پروازی مناسب هم نقش مهمی در قیمت بلیط هواپیمایی آوا دارد.  با انتخاب کلاس پروازی اکونومی می‌توانید هزینه‌های سفر خود را کاهش دهد. نکته دیگری که باید هنگام بررسی قیمت بلیط هواپیما  توجه داشته باشید گروه‌های نرخی هستند.  هر کلاس نرخی با میزان بار مجاز و قوانین کنسلی متمایز، قیمت‌گذاری متفاوتی می‌تواند داشته باشد. از این رو متناسب با شرایط سفر خود، کلاس نرخی را انتخاب کنید.

 قیمت بلیط هواپیمایی آوا


قیمت بلیط هواپیما رفت و برگشت آوا ایر

 

اصولا خرید بلیط رفت و برگشت آوا ایر، نسبت به خرید دو بلیط یک طرفه مقرون به صرفه‌تر است. پس اگر می‌دانید تاریخ بازگشت شما چه زمانی است و هم‌زمان به دنبال یک سفر اقتصادی هستید، پیشنهاد می‌شود بلیط دو طرفه آوا ایر را خریداری کرده و هزینه‌های سفر خود را کاهش دهید.

 

خرید بلیط ارزان هواپیمایی آوا

 

جهت خرید بلیط هواپیما ارزان آوا ایر لازم است شرایط و بودجه سفر خود را مشخص کنید و طبق این موارد، قیمت مناسب‌ترین پرواز را رزرو کنید. زیرا لزوما ارزان‌ترین بلیط، انتخاب مناسبی برای شما نخواهد بود. هنگام بررسی بلیط ارزان هواپیما حتما عوامل موثر بر قیمت همچون نوع بلیط، کلاس پروازی، شناسه نرخی و میزان تقاضا که در بخش‌های پیشین به طور مفصل توضیح داده شد را لحاظ کنید.  

اگر به دنبال بلیط ارزان آوا ایرلاین هستید، توصیه می‌شود زمان سفر خود را به روزهای خلوت مانند وسط هفته و ایام غیر تعطیل موکول کنید. از چند هفته تا چند روز مانده به سفر هم می‌توانید بلیط‌های چارتر و لحظه آخری را رصد نموده و درنهایت ارزان‌ترین پرواز را خریداری کنید. هم‌چنین می‌توانید هنگام بررسی، بلیط‌‌ها را بر اساس کم‌ترین قیمت در سایت قاصدک 24 مرتب‌سازی کرده و سریع‌تر پایین‌ترین نرخ‌ها را پیدا کنید.

یک نکته بسیار کاربردی هم استفاده از تقویم قیمتی است. هنگام مشخص کردن مبدا، مقصد و تاریخ سفر، تقویم قیمتی به نمایش درمی‌آید که پایین‌ترین قیمت بلیط هواپیما را در روزهای مختلف نشان می‌دهد و ابزاری مناسب برای پیدا کردن بلیط ارزان هواپیمایی آوا ایر ایران خواهد بود. 

 خرید بلیط ارزان آوا ایر


پرترددترین پروازهای آوا ایر

 

همان‌طور که گفته شد آوا ایر با پرواز تهران مشهد و مسیر برگشت یعنی پرواز مشهد تهران فعالیت خود را در بهمن ماه 1402 آغاز کرده است و در آینده نیز قصد دارد برنامه پروازهای خود را به سایر شهرها همچون کیش توسعه دهد.

 پرواز هواپیمایی آوا


کلاس های پروازی آوا ایر

 

به طور کل در هر ایرلاین ایران، اگر به دنبال پرواز اقتصادی باشید و بخواهید در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید، کلاس پروازی اکونومی یا عادی با ارائه امکانات در سطح متوسط یک انتخاب مناسب خواهد بود. از سوی دیگر کلاس پروازی بیزینس یا تجاری با قیمت بالاتر به همراه خدمات و امکانات بیشتر و با کیفیت‌تر مناسب افرادی است که به دنبال آسودگی خاطر بیشتر در طول پرواز خود هستند.

 

بار مجاز هواپیمایی آوا ایر

 

قبل از قطعی کردن رزرو بلیط هواپیمای آوا ایر ایران، به دقت میزان بار مجاز را مورد بررسی قرار دهید. به طور کل محدوده کلی قوانین بار مجاز پروازهای داخلی در کلاس اکونومی 20 کیلوگرم و در کلاس بیزینس 25 کیلوگرم است. کودکان 2 تا 12 سال هم می‌توانند همچون بزرگسالان از این میزان بار استفاده کنند. برای نوزاد این وزن به 10 کیلوگرم خواهد رسید. جریمه اضافه بار هم عموما به ازای هر یک کیلوگرم بار معادل یک درصد قیمت بلیط در همان مسیر محاسبه می‌گردد.

 

 کنسلی بلیط پرواز آوا ایر

 

شرایط کنسلی بلیط هواپیما آوا ایر، با توجه به عوامل مختلفی همچون قوانین ایرلاین و نوع بلیط هواپیما تعیین می‌شود. جهت استرداد پرواز آوا ایر می‌توانید به پنل کاربری خود در قاصدک 24 مراجعه کرده، از لیست بلیط هواپیما، پرواز ایرلاین آوا را انتخاب نموده و بر گزینه درخواست کنسلی کلیک کنید. مبلغ جریمه طبق قوانین محاسبه شده و باقی‌مانده آن به حساب شما باز می‌گردد.

 

راهنمای خرید اینترنتی بلیط هواپیما آوا ایر از قاصدک 24

 

قاصدک 24 یکی از بهترین سایت ‌های فروش بلیط هواپیمایی آوا با تعرفه مناسب به شمار می‌رود. در ادامه گام به گام با مراحل خرید آنلاین بلیط پرواز بیشتر آشنا خواهیم شد:

خرید اینترنتی بلیط هواپیما آوا ایر 

  1. با توجه به مقصد سفر، پرواز داخلی یا خارجی را از سربرگ بلیط هواپیما انتخاب کنید.
  2. یکی از گزینه‌های یک طرفه یا دو طرفه را به منظور رزرو بلیط هواپیما آوا ایر انتخاب کنید.
  3. سپس مبدا، مقصد، تاریخ پرواز و تعداد مسافران را مشخص کنید. (با انتخاب تاریخ سفر، تقویم قیمتی با پایین‌ترین قیمت بلیط در روزهای مختلف به نمایش درمی‌آید و ابزاری کاربردی برای دسترسی سریع به بلیط ارزان به شمار می‌رود)
  4. با کلیک بر گزینه جست‌وجو، لیست پروازها در مسیر و تاریخ انتخابی خود را می‌توانید مشاهده کنید.
  5. با استفاده از فیلترهای جست و جو (سمت راست صفحه نتایج) می‌توانید نوع بلیط، کلاس پروازی، ساعت پرواز و شرکت‌های هواپیمایی را بر اساس اهداف سفر خود محدودتر کرده و آسان‌تر، بلیط مورد نظر خود را پیدا کنید. (با استفاده از فیلتر شرکت هواپیمایی می‌توانید گزینه هواپیمایی آوا را تیک بزنید و فقط لیست پروازهای این ایرلاین را مورد بررسی قرار دهید)
  6. با کلیک بر گزینه جزئیات بلیط، قیمت بلیط نوزاد، کودک و بزرگسال و لیست قوانین به طور کامل در دسترس شما قرار خواهد گرفت.
  7. به دقت قوانین و مشخصات هر پرواز را بررسی و مقایسه کرده، سپس بر گزینه خرید بلیط مد نظر خود کلیک کنید. در مرحله بعد اطلاعات درخواستی را وارد کرده و با پرداخت اینترنتی هزینه، رزرو بلیط هواپیما آوا ایر را قطعی کنید.

در نظر داشته باشید تیم پشتیبانی قاصدک 24، در تمام ساعات شبانه‌روز پاسخ‌گوی پرسش‌های شما در زمینه جست و جو، خرید و استرداد بلیط آوا ایر خواهد بود.

سوالات متداول در مورد شرکت هواپیمایی آوا

چگونه باید بلیط هواپیما آوا ایر را خرید؟
برای خرید بلیط هواپیما آوا ایر می‌توانید از روش خرید حضوری یا غیر حضوری استفاده کنید. البته روش غیرحضوری و خرید آنلاین بلیط هواپیما برای شما مزایای بیشتری همراه خواهد داشت. می‌توانید پرواز مورد نظر خود را با مشخص کردن مبدا، مقصد و تاریخ سفر در سایت قاصدک 24 جستجو کرده؛ بلیط هواپیما آوا ایر را از فهرست نتایج انتخاب نموده و آن را اینترنتی خریداری کنید.
چگونه می‌توان بلیط هواپیمایی آوا ایر را کنسل کرد؟
اگر بلیط هواپیما آوا ایر را از قاصدک 24 خریده‌اید، کافی است به پنل کاربری خود مراجعه کرده و بلیط مورد نظر را کنسل نمایید تا مبلغ جریمه محاسبه شده و باقی مانده آن به حساب شما بازگردد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می‌توانید به صفحه راهنمای استرداد بلیط هواپیما مراجعه کنید.
هواپیماهای ناوگان آوا ایر چیست؟
هم‌اکنون ناوگان هواپیمایی آوا ایر شامل  سه فروند بوئینگ ۷۳۷ سری ۵۰۰ به رجیستر‌های EP-RBA / EP-RBB / EP-RBC و یک فروند بوئینگ ۷۳۷ سری ۳۰۰ است. هم‌چنین این ایرلاین مالکیت یک فروند ایرباس ۳۱۰ به رجیستر EP-RBD را دارد.
چگونه می‌توان ارزان ترین بلیط پرواز آوا ایر را خرید؟
این امکان فراهم شده تا در سایت قاصدک 24 بتوانید لیست پروازها را بر اساس کم‌ترین قیمت مرتب‌سازی کرده و سریع‌تر به ارزان‌ترین پروازها دسترسی پیدا کنید.
شرکت هواپیمایی آوا در کدام مسیرها پرواز دارد؟
این شرکت هواپیمایی از بهمن 1402، پرواز در مسیر تهران مشهد و برعکس را آغاز کرده و درآینده به مقاصد پروازی خود همچون کیش خواهد افزود.