بلیط هواپیما لحظه آخری

قاصدک 24

اصولا اگر مسافران به دنبال پرواز ارزان باشند، جست و جو برای بلیط لحظه آخر و چارتری در اولویت‌های آن‌ها قرار خواهد گرفت. اما بلیط هواپیما لحظه آخری چیست، چرا ارزان‌تر است و چگونه می‌توان آن را خرید. حتما در ادامه با قاصدک 24 همراه شوید تا با این نوع بلیط و نکات مهم هنگام خرید آن بیشتر آشنا شوید.

 بلیط هواپیما لحظه آخری


بلیط هواپیما لحظه آخری چیست؟

 

بلیط لحظه آخری در واقع نوعی بلیط چارتر است که به دلیل تکمیل نشدن ظرفیت و نزدیکی به زمان پرواز اغلب با نرخی به مراتب کمتر از نرخ معمول بلیط هواپیما به فروش می‌رسد. به طور تقریبی از یک روز مانده به پرواز تا کمی قبل از بسته شدن باجه‌های صدور کارت پرواز را می‌توان برای خرید بلیط لحظه آخر در نظر گرفت.

خوب است بدانید شرکت‌های چارترکننده همچون آژانس‌های هواپیمایی تعداد مشخص یا همه صندلی‌های هواپیما را از شرکت‌های هواپیمایی پیش خرید می‌کنند و سپس این بلیط چارتر را در محدوده قیمت مصوبی به فروش می‌رسانند.

 چارتر کننده برای آن که به سود مد نظر خود دست پیدا کند، با توجه به شرایط ممکن است قیمت‌ها را تغییر دهد. برای مثال اگر در نزدیکی زمان پرواز، بلیط‌ها به فروش نرسیده باشد برای جلوگیری از ضرر، قیمت‌ها را کاهش می‌دهد. در واقع فروش بلیط هواپیما در لحظه آخر با قیمت ارزان یک راهکار برای حفظ سود چارترکننده به شمار می‌رود.

 

چرا پرواز لحظه آخری ارزان است؟

 

در واقع نمی‌توان گفت همیشه بلیط هواپیما در لحظه آخر با کاهش قیمت روبه‌رو می‌شود. بلیط هواپیما لحظه آخری ارزان زمانی که تقاضا برای پرواز کم باشد و بلیط‌ها فروش نرفته باشند، معنا پیدا می‌کند و چارترکننده برای جلوگیری از ضرر خود، بلیط را با نرخ پایین به فروش می‌رساند. اما در زمان‌های پرسفر و مناسبت‌های خاص که صندلی‌های هواپیما به سرعت پر می‌شوند، قیمت‌ها حتی ممکن است گران‌تر هم عرضه شوند.

اگر چمدان‌های خود را بسته‌اید و آماده سفر هستید، بلیط هواپیما فوری یا لحظه آخری می‌تواند بهترین گزینه برای یک سفر مقرون به صرفه و ارزان باشد. از این رو توصیه می‌شود قیمت بلیط هواپیما را رصد نموده تا بتوانید ارزان‌ترین گزینه را خریداری کنید. در بخش‌های بعدی با ترفندهای جست و جو بلیط لحظه آخری چارتر بیشتر آشنا خواهیم شد.

 بلیط لحظه آخری ارزان


قیمت بلیط هواپیما لحظه آخری

 

همان طور که در بخش‌های پیشین اشاره شد، در صورتی که در نزدیکی پرواز (اصولا کمتر از 24 ساعت)، بلیط‌های هواپیما به فروش نرسیده باشند، شرکت چارترکننده قیمت‌ها را کاهش می‌دهد تا به سود مورد نظر خود دست پیدا کند و در این زمان شما می‌توانید ارزان ترین بلیط لحظه آخری را خریداری کنید. به طور کل قیمت پرواز لحظه آخری ثابت نیست و با توجه به زمان سفر، نوع پرواز و میزان تقاضا تغییر می‌کند. در واقع هنگامی که که تقاضا برای پرواز بالا باشد، قیمت بلیط لحظه آخری ممکن است ثابت بماند و حتی افزایش هم پیدا کند.

 

تفاوت بلیط کنسلی هواپیما و لحظه آخری

 

بلیط‌هایی که توسط مسافران کنسل می‌شود، دوباره برای فروش در دسترس قرار می‌گیرند. توجه داشته باشید هیچ‌گونه تفاوتی بین بلیط هواپیما کنسلی و سایر بلیط‌ها وجود ندارد. اصولا بلیط کنسلی هر چه قدر به زمان پرواز نزدیک‌تر باشد، با قیمت پایین‌تری به فروش می‌رسد و در واقع می‌تواند یک بلیط لحظه آخری ارزان برای فروش باشد.

 
بلیط لحظه آخر هواپیما


تفاوت خدمات بلیط لحظه آخری و سیستمی

 

در واقع از لحاظ دریافت خدمات و امکانات هیچ‌گونه تفاوتی بین بلیط لحظه آخری چارتر و بلیط هواپیما سیستمی وجود ندارد. فرق اصلی آن‌ها در قیمت‌گذاری و قوانین جریمه و استرداد است. توجه داشته باشید قیمت بلیط سیستمی ثابت است؛ اما بلیط چارتری با توجه به میزان تقاضا در قیمت خود تغییر ایجاد می‌کند و اگر در لحظات آخر ظرفیت‌های خالی به فروش نرسیده باشد، آن را با قیمت ارزان‌تر ارائه می‌کند.

این گونه بلیط برای افرادی مناسب است که سریع می‌توانند آماده پرواز شوند. اما باید در نظر داشت اصولا این‌گونه بلیط‌های پای پرواز کنسلی ندارند و درصد جریمه آن‌ها بسیار بالا است. پس حتما با توجه به شرایط سفر، همه گزینه‌ها را بسنجید و سپس بهترین نوع بلیط را انتخاب کنید.

 

بلیط لحظه آخری


بلیط لحظه آخری مناسب چه افرادی است؟

 

اگر انعطاف بیشتری در برنامه سفر خود دارید، چمدان‌ها را بسته‌اید و آماده حرکت هستید، حتما جست و جوی پرواز لحظه آخری را در اولویت خود قرار دهید و به دنبال خرید بلیط پای پرواز باشید تا بتوانید یک سفر ارزان را تجربه کنید.

همان‌طور که در بخش‌های پیشین اشاره شد، خدمات بلیط‌های سیستمی، و لحظه آخری یکسان هستند و تنها از لحاظ قیمت و قوانین کنسلی متفاوت خواهند بود. بنابراین اگر جزو  افرادی که در ادامه معرفی خواهند شد هستید و بلیط لحظه آخر با قیمت ارزان‌تر پیدا کردید، فرصت را از دست ندهید و سریع آماده حرکت شوید.


 • اگر فرآیند مرخصی گرفتن شما طولانی نیست و سریع می‌توانید آماده حرکت شوید،  فرصت خرید بلیط لحظه آخر هواپیما را از دست ندهید.

 • اگر اهل سفر هستید و می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان چمدان خود را ببندید و در فرودگاه حاضر شوید، خرید بلیط چارتر لحظه آخری را از دست ندهید.

 • اگر در شهر دیگری کار می‌کنید و به دنبال بلیط‌های ارزان برای رفت و آمد خود هستید، بلیط هواپیما فوری گزینه مناسبی برای شما خواهد بود.

 • اگر دانشجو هستید، انعطاف بیشتری در برنامه‌‌ریزی سفر خود دارید و به دنبال کاهش هزینه‌های رفت و آمد خود هستید، پروازهای لحظه آخر را حتما در اولویت قرار دهید.

 • اگر به عنوان یک مدیر یا کارمند، سفرهای کاری متعددی پیش رو دارید، بلیط هواپیما لحظه آخری، مناسب‌‌ترین انتخاب برای کاهش هزینه‌های شرکت شما است.


پروازهای لحظه آخری


توجه داشته باشید خرید بلیط در لحظات آخر، به شما شانس بیشتری در تهیه بلیط‌های ارزان قیمت می‌دهد. در واقع از لحاظ اقتصادی به صرفه‌اند اما چندان مناسب مسافرت‌های دسته جمعی و خانوادگی نیستند؛ زیرا چیدمان صندلی اصولا تصادفی است و مسافر نقشی در انتخاب آن‌ها ندارد
.

 

بهترین زمان رزرو بلیط لحظه آخری

 

انتخاب نوع بلیط باید به توجه به اهداف و شرایط سفر شما انتخاب شود. در ادامه با نکات مهم درباره بهترین زمان رزرو انواع بلیط هواپیما و هم‌چنین پرواز لحظه آخری بیشتر آشنا خواهیم شد:

 • اگر برنامه‌ریزی دقیقی برای برنامه سفر خود دارید، بلیط لحظه آخری مناسب شما نیست و بلیط سیستمی گزینه بهتری به شمار می‌رود. زیرا همیشه در دسترس شما نیستند و ممکن است یکی دو روز مانده به سفر بتوانید آن‌ را خریداری کنید. هم‌چنین در زمان‌های پرتقاضا مانند آخر هفته یا تعطیلات و مناسبت‌های خاص، بسیار سخت می‌شود بلیط ارزان هواپیما پیدا کرد.

 • اگر برنامه دقیقی برای سفر ندارید و می‌توانید در انتخاب تاریخ پرواز انعطاف داشته باشید، بلیط‌های چارتر و لحظه آخری گزینه مناسبی به شمار می‌روند. توجه داشته باشید کاهش قیمت پرواز چارتر و لحظه آخری اصولا زمانی اتفاق می‌افتد که تقاضا کم باشد و بلیط‌ها فروش نرفته باشند. برای مثال روزهای وسط هفته یا فصل‌های کم سفر.

 • بهترین زمان خرید بلیط لحظه آخر با قیمت ارزان، یکی دو روز مانده تا ساعاتی قبل از پرواز است. پس اگر سریع می‌توانید آماده حرکت شوید، بلیط‌ها را از چند روز مانده رصد نمایید تا بتوانید ارزان‌ترین را خریداری کنید.

 رزرو بلیط لحظه آخری


قوانین بلیط هواپیما لحظه آخری

 

قبل از خرید هر نوع بلیط توصیه می‌شود به طور کامل جزئیات اطلاعات پرواز و قوانین آن را مورد بررسی قرار دهید و سپس اقدام به خرید نمایید. اگر می‌خواهید بدانید قوانین کنسلی بلیط مورد نظر شما چیست، جای نگرانی وجود ندارد. قاصدک 24 همراه شما است.

کافی است مبدا، مقصد و تاریخ پرواز خود را مشخص کنید تا به لیست هواپیماهای موجود دسترسی پیدا کنید. با کلیک بر گزینه خرید آنلاین می‌توانید اطلاعات کامل پرواز و قوانین کنسلی و میزان جریمه را به طور دقیق مورد بررسی قرار دهید. در ادامه جهت آگاهی بیشتر مهم‌ترین قوانین بلیط هواپیما لحظه آخری را بررسی خواهیم کرد:

 قوانین بلیط لحظه آخری هواپیما


استرداد بلیط هواپیما لحظه آخری

 

بلیط هواپیما لحظه آخری عموما غیر قابل استرداد است. زیرا زمان خرید بلیط تا فسخ کردن آن به طور معمول آن‌قدر کوتاه است که عملا امکان کنسل کردن وجود ندارد. در اندک مواردی که استرداد بلیط هواپیما لحظه آخری امکان‌پذیر است، تامین کننده خود به عنوان واسطه وارد عمل شده و طبق قوانین چارتر کننده، بلیط را مسترد کرده و پس از دریافت وجه از چارتر کننده، باقی مبلغ بلیط را به مسافر عودت می‌دهد.

 هم‌چنین خوب است بدانید مبلغ دریافت شده تحت عنوان کارمزد توسط تامین کننده، بعد از استرداد بلیط هواپیما لحظه آخری و چارتر، مسترد نخواهد شد. به طور جریمه کنسلی بلیط لحظه آخری زیاد است و اگر از برنامه خود مطمئن نیستید، توصیه می‌شود آن را خریداری نکنید.

 

تغییر نام یا تاریخ بلیط لحظه آخری

 

تغییر نام یا تاریخ سفر در بلیط لحظه آخری با توجه به قوانین بلیط چارتری انجام می‌شود. معمولا پس از خرید بلیط لحظه آخری چارتر اگر نیاز به تغییر نام یا تاریخ باشد باید بلیط کنسل شود و بلیط جدیدی خریداری شود.

 تغییر نام در پرواز لحظه آخر درصورت امکان، توسط خود مسافر و با همکاری تامین کننده انجام می‌شود و مسافر همه جریمه‌های آن را متقبل خواهد شد. هم‌چنین جابجایی تاریخ بلیط هواپیما لحظه آخری و چارتر، تنها با سهمیه بلیط آژانس مسافرتی چارتر کننده اولیه امکان پذیر است و پرداخت هرگونه خسارت احتمالی بر عهده مسافر است. توصیه می‌شود در این مورد با پشتیبانی قاصدک 24 در تماس باشید.

 خرید بلیط لحظه آخری هواپیما


جا ماندن مسافر از پرواز لحظه آخری

 

جا ماندن مسافر با بلیط هواپیما لحظه آخری و چارتر، معادل خسارت 100 درصد است. در واقع هیچ وجهی در قبال آن برگردانده نمی‌شود و تمامی مسئولیت آن به عهده مسافر است .از این رو حتما در ساعت مقرر در فرودگاه حضور پیدا کنید.

 با این حال برخی ایرلاین‌ها در این شرایط به مسافران اجازه می‌دهند تا با پرداخت هزینه اندکی، بلیط پرواز بعدی را رزرو کنند. در این شرایط توصیه می‌شود در اولین فرصت بلیط‌های هواپیمای همان ایرلاین را بررسی کنید و بهترین گزینه موجود را بخرید. در این راستا تیم پشتیبانی قاصدک 24 می‌تواند شما را در این مسیر همراهی کند.

 پرواز لحظه آخری


تغییر زمان پرواز توسط آژانس چارتر کننده

 

اگر آژانس چارتر کننده به دلیل کنسل شدن پرواز، نقص فنی و... ساعت پرواز را تغییر دهد، تامین کننده تنها وظیفه اطلاع رسانی را برعهده خواهد داشت و هیچ مسئولیتی در قبال تغییر زمان نخواهد داشت.

 

پرترددترین پروازهای لحظه آخری

 

اصولا پروازهایی که تقاضای بیشتری برای پرواز دارند، بلیط‌های چارتر و لحظه آخری هم بیشتر در آن‌ها عرضه می‌گردد. از این رو در ادامه لیست پرترددترین پروازهای داخلی و خارجی لحظه آخری را بررسی خواهیم کرد.

 

محبوب‌ترین پروازهای لحظه آخری داخلی

 

اصولا در مسیرهای پرطرفدار زیر که تقاضا برای آن‌ها همواره زیاد است، در زمان‌های نزدیک پرواز، شانس بیشتری برای پیدا کردن بلیط هواپیما لحظه آخری خواهید داشت. در ادامه با لیست پرترددترین آن‌ها بیشتر آشنا خواهیم شد: 


پرترددترین پروازهای لحظه آخری


راهنمای خرید بلیط لحظه آخری با قاصدک 24

 

قاصدک 24، بهترین سایت خرید اینترنتی بلیط لحظه آخری هواپیما در تمامی مراحل از جست و جو، رزرو و حتی استرداد بلیط هواپیما با قیمت مناسب همراه شما خواهد بود. در ادامه گام با گام با مراحل خرید آنلاین پرواز لحظه آخری در قاصدک 24 بیشتر آشنا خواهیم شد:

 1. ابتدا مبدا، مقصد و تاریخ حرکت خود را در ابتدای این صفحه از سایت یا اپلیکیشن قاصدک 24 وارد کنید.

 2. با مشخص کردن تاریخ، تقویم قیمتی به نمایش در می‌آید که ارزان‌ترین قیمت‌ها را در محدوده تاریخ انتخابی شما نشان می‌دهد و ابزار مناسبی برای پیدا کردن بلیط ارزان است.

 3. در مرحله بعد، لیست کامل پروازهای موجود به نمایش درمی‌آیند. می‌توانید لیست را بر اساس ساعت و قیمت مرتب‌سازی کنید.

 4. در سمت راست صفحه فیلترهای جست و جو به شما کمک می‌کنند لیست را بر اساس شرایط سفر خود محدودسازی نموده و سریع‌تر بلیط مورد نظر خود را پیدا کنید.

 5. با فیلتر ساعت پرواز می‌توانید لیست را بر اساس زمان انتخابی خود محدود کنید. ممکن است در ساعات کم تقاضا همچون آخر شب بتوانید بلیط با قیمت ارزان‌تری خریداری کنید.

 6. با فیلتر قیمت می‌توانید کف و سقف و بودجه خود را مشخص کنید تا لیست پروازها بر اساس قیمت مورد نظر شما به نمایش درآیند.

 7. در بخش نوع بلیط، می‌توانید لیست را بر اساس بلیط‌های لحظه آخری، چارتر و سیستمی فیلتر کنید. اگر به دنبال پروازهای لحظه آخر باشید، این ابزار بهترین گزینه برای شما است.

 8. با فیلتر شرکت هواپیمایی نیز می‌توانید جداگانه لیست پروازهای هر شرکت هواپیمایی را بررسی و مقایسه نموده و ایرلاین مورد نظر خود را انتخاب کنید.

 9. حالا می‌توانید پرواز مورد نظر خود را انتخاب کرده و آن را رزرو کنید. کافی است بر گزینه خرید آنلاین کلیک کنید.

 10. حتما اطلاعات پرواز، قوانین جریمه و استرداد را به طور کامل مطالعه نموده و سپس بر گزینه درخواست رزرو کلیک کنید.

 11. اطلاعات درخواست شده را ثبت کرده، هزینه را اینترنتی پرداخت نموده و بلیط خود را آنلاین دریافت کنید.

خرید آنلاین بلیط هواپیما لحظه آخری


ابزارهای کاربردی در جست و جو بلیط لحظه آخری

فیلتر نوع بلیط هواپیما

فیلتر قیمت

فیلتر ساعت پرواز

فیلتر شرکت هواپیمایی

تقویم قیمتی


د
ر هر یک از مراحل هر گونه پرسش و ابهامی در طول فرآیند رزرو و حتی استرداد بلیط دارید، می‌توانید در تمامی ساعت شبانه‌روز با تیم پشتیبانی ما در قاصدک 24 در میان بگذارید. هم‌چنین علاوه بر سایت، می‌توانید از اپلیکیشن قاصدک 24 نیز استفاده نموده، به آسانی پرواز داخلی مورد نظر خود را آنلاین رزرو کرده و از سایر خدمات مرتبط همچون رزرو هتل در مقصد مورد نظر خود استفاده کنید. 

سوالات متداول در مورد بلیط لحظه آخری

بلیط لحظه آخری را اصولا در بیشتر مسیرهای پرطرفدار داخلی و خارجی می‌توان پیدا کرد. 
بله، بلیط لحظه آخری همان بلیط چارتری است که به علت نزدیک شدن به زمان پرواز، معمولاً ارزان تر از حد معمول به فروش می‌رسد.
این بلیط دارای دو تعرفه نرخی نوزاد و بزرگسال است و قیمت بلیط لحظه آخری برای کودکان بالای دو سال، با قیمت بلیط بزرگسالان برابر است.
در بلیط‌های لحظه آخری تغییر نام مسافر در بلیط، طبق قوانین چارتر کننده قابل پیگیری است. از این رو این درخواست با دریافت جریمه امکان‌پذیر است.
قوانین کنسلی و استرداد بلیط لحظه آخری دقیقاً همان قوانین بلیط چارتر است و درصد کنسلی این بلیط مطابق قوانین چارتر کننده تعیین می‌شود.