بلیط قطار مشهد

امتیاز دهید:
11430 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 4.9 از 5 بلیط قطار مشهد با بالاترین تخفیف و ارزانترین نرخ
قاصدک 24

 

مشهد چگونه شهری است؟


مشهد، دومین شهر پهناور و یکی از کلان شهرهای ایران است که بیش از 300 کیلومتر مربع مساحت دارد. مشهد به خاطر وجود حرم امام رضا(ع) یکی از پرتردد ترین شهرهای ایران به حساب می آید و سالانه میلیون ها زائر از شهرهای مختلف ایران و سایر کشورها به این شهر سفر می کنند. محبوبیت مشهد از یک سو و راحتی سفر با قطار از سوی دیگر، بلیط قطار مشهد را به یکی از پرفروش ترین ها در میان بلیط های قطار تبدیل کرده است. به علاوه خرید اینترنتی بلیط قطار به دلیل راحتی و سرعت روز به روز در حال افزایش در میان مسافران است.

بلیط قطار مشهد-حرم امام رضا

راه آهن مشهد


ساختمان اصلی راه آهن مشهد در سال 1345 افتتاح شده و حوزه استحفاظی آن از ایستگاه مشهد تا ایستگاه نقاب به طول 272 کیلومتر و از ایستگاه فریمان تا ایستگاه سرخس به طول 159 کیلومتر و تا مرز 165 کیلومترگسترده شده است. گفته می شود که ظرفیت تخلیه و بارگیری در راه آهن مشهد تا سال 94، 200 واگن در شبانه روز و تعداد سکوهای اعزام مسافر نیز 13 سکو بوده است. ایستگاه های مهم راه آهن خراسان را ایستگاه های مشهد، نیشابور، نقاب، شهید مطهری و سرخس تشکیل می دهند.

بلیط قطار مشهد-راه آهن مشهد

برخی از نقاط دیدنی مشهد


نقاط دیدنی مشهد تنها به مقصدهای زیارتی آن محدود نمی شود. علاوه بر حرم امام رضا و سایر اماکن متبرکه که محبوب ترین جاذبه این شهر به حساب می آید، آرامگاه نادر شاه، آرامگاه خواجه ربیع، آرامگاه خیام، آرامگاه فردوسی، گنبد هارونیه، ییلاقات طرقبه و شاندیز، زشک، پارک جنگلی و باغ وحش وکیل آباد و آبشار ارتکند نیز مورد علاقه گردشگران این شهر است.

بلیط قطار مشهد-طرقبه

سوغات و ره آورد مشهد


مشهد شهر زعفران ایران، قائن را در خود جای داده است. از این رو، زعفران یکی از سوغات های این شهر به حساب می آید. علاوه بر آن مسافران مشهد، زرشک، نبات، هل، خشکبار، ادویه، قالی و نمد، محصولات چرمی و دیگ های سنگی و فیروزه و عقیق را نیز با خود به عنوان سوغات همراه می آورند.

بلیط قطار مشهد-سوغات مشهد

بلیط قطار تهران مشهد

 

بلیط قطار تهران مشهد و بالعکس یعنی بلیط قطار مشهد به تهران از جمله پر فروشترین بلیط های قطار داخلی هستند. از این رو کارگزاران ریلی مختلفی به ارائه خدمات در مسیر مشهد پرداخته اند. شرکت رجا با قطارهای سیمرغ، سبز، توس، اکسپرس، پردیس سالنی و ... مسافران را در این مسیر جابجا می کند. بد نیست بدانید که خط آهن تهران-مشهد برای نخستین بار در سال 1335 مورد بهره برداری قرار گرفته و خریداران بلیط قطار تهران مشهد برای رسیدن به مشهد باید از بیش از ده ایستگاه از جمله ایستگاه ورامین، پیشوا، ابردژ، کویر، گرمسار، باتری، ده نمک، سرخ دشت، سمنان، آب گرم، لارستان، چاه شیرین و ... عبور کنند. همچنین خریداران بلیط قطار مشهد به تهران و بلیط قطار مشهد کرج نیز در همین مسیر تردد میکنند.

بلیط قطار اهواز مشهد


برای طی مسیر1742 کیلومتری بین اهواز و مشهد قطارهای چهار تخته پلور سبز، شش تخته پارسی، شش تخته لوکس مهتاب یک روز در میان و در مدت زمان حدود 27 ساعت مسافران را جابجا می کنند. هفت تپه، اندیمشک، اراک، قم، تهران، گرمسار، سمنان، دامغان، شاهرود، نقاب اسفراین، سبزوار و کاشمر از ایستگاه هایی هستند که مسافران با عبور از آنها به مشهد می رسند.

بلیط قطار کرمان مشهد


قطار کرمان-مشهد با گذر از ایستگاه های زرند، طبس، بجستان، تربت حیدریه و فریمان به مشهد می رسد. باید بدانید که قطارهای لوکس شش نفری و غزال بنیاد که متعلق به شرکت سفیر می باشند، همه روزه مسافران را در این مسیر جابجا می کنند.

بلیط قطار قم مشهد


قطار قم-مشهد که دو شهر زیارتی مهم را به یکدیگر وصل می کند، یکی از پر تردد ترین مسیرهای قطار کشور است. قطارهای فدک، سروش و اکسپرس و شش نفره رجا با طی مسافت1106 کیلومتر و در مدت 13 ساعت مسافران را از قم به مشهد می رسانند. پیشوا، گرمسار، دامغان، شیرین چشمه، اسفراین، بیهق، فردوس، نیشابور، خیام و فریمان نیز از جمله ایستگاه هایی هستند که در مسیر قم به مشهد قرار گرفته اند.

بلیط قطار بندر عباس مشهد


مسیر ریلی بندرعباس- مشهد نیز یکی از طولانی ترین مسیرهای ریلی کشور به شمار می رود. به نحوی که مسافران پس از طی مسافتی حدود 1400 کیلومتر و 17 ساعت و 45 دقیقه از بندرعباس به مشهد می رسند. به علاوه، مسافرانی که از بندرعباس سوار قطار می شوند از ایستگاه های حاجی آباد، سیرجان، بردسیر، باغین، کرمان، چترود، راور، دیگ رستم، دیهوک، فردوس، بجستان، فیض آباد، تربت حیدریه و ملک آباد عبور می کنند تا به مشهد برسند. این را هم باید بدانید که روزانه سه تا پج قطار در مسیر بندرعباس-مشهد و بالعکس در حال تردد است و 4 هزار مسافر از این طریق جابجا می شوند.

بلیط قطار شیراز مشهد


مسافران می توانند با قطارهای چهار تخته پلور سبز مسافت 2000 کیلومتر شیراز به مشهد را یک روز در میان و در مدت 24 ساعت طی کنند. برای رسیدن به مقصد نیز باید از ایستگاه های مرودشت، سیوند، اقلید، شهرضا، سیستان، اردکان، عباس آباد، بجستان، بشرویه، تربت حیدریه و فریمان عبور کرد.

بلیط قطار اصفهان مشهد


قطارهای چهار تخته غزال، نور و لوکس چهار نفری غدیر از جمله قطارهایی هستد که مسیر 1484 کیلومتری بین اصفهان و مشهد را با طی زمان 18 ساعت و به صورت همه روزه طی می کنند. مسافران برای رسیدن به مشهد باید از ایستگاه هایی چون سیستان، هرند، ورزنه، ساسان، عقدا، ارژنگ، چادرملو، طبس، تربت حیدریه، کاشمر، تربت و فریمان گذر کنند.

بلیط قطار مشهد تهران


برای خرید بلیط قطار مشهد تهران علاوه بر روش های حضوری که این روزها کمتر مورد استفاده قرار می گیرد، می توانید خرید اینترنتی را نیز تجربه نمایید. با این روش قادر خواهید بود با انتخاب نوع قطار، کیفیت امکانات، نوع سرویس دهی و همچنین قیمت بلیط قطار را بررسی کرده و بلیط قطار مشهد تهران خود را با بهترین نرخ ممکن خریداری کنید.


قیمت بلیط قطار مشهد


بدون شک اینکه بلیط قطار خود را از کدام شرکت ریلی خریداری می کنید، بر قیمت بلیط قطار تأثیرگذار است. اما هر شرکت ریلی را که برای سفر انتخاب کنید، باید بدانید که سفر با قطار به خودی خود مقرون به صرفه تر، راحت تر و ایمن تر است. خرید از سامانه اینترنتی فروش بلیط قاصدک24 با فراهم کردن امکان مقایسه قیمت ها، دستتان را در انتخاب باز می گذارد.


خرید بلیط قطار مشهد


برای خرید بلیط قطار مشهد به هر کدام از شهرها علاوه بر خرید حضوری که این روزها کمتر مورد استفاده قرار می گیرد، خرید اینترنتی هم اضافه شده است. بنابراین می توانید با انتخاب نوع قطار، کیفیت امکانات و سرویس دهی و همچنین قیمت را انتخاب کرده و بلیط خود را خریداری کنید. قطارهای سیمرغ، طوس، سبز و فدک از میان 19 نوع قطار موجود در ناوگان ریلی ایران در مسیر مشهد تردد می کنند.رزرو بلیط قطار مشهد در قاصدک24

 

برای رزرو بلیط قطار مشهد، پس از ورود به سامانه خرید بلیط قطار، با انتخاب مبدأ، مقصد، زمان، تعداد مسافر و نیز نوع(عادی، خواهران یا برادران) لیستی از گزینه های موجود برایتان نمایش داده می شود که می توانید با تغییر فیلتر زمان و شرکت های حمل و نقل، بهترین گزینه را انتخاب کرده و از یک سفر ارزان لذت ببرید. همچنین برای جستجوی مسیرهایی که به تازگی به خطوط ریلی کشور اضافه شده اند و نرخ بلیط این مسیرها نظیر قیمت بلیط قطار رشت به مشهد میتوانید به بخش خرید بلیط قطار در قاصدک 24 مراجعه نمایید. در پایان یادآور میشویم برای خرید بلیط قطار مشهد در سایر مسیرها نظیر بلیط قطار مشهد چابهار و بلیط قطار مشهد بوشهر نیز می توانید به قاصدک 24 مراجعه نمایید.فروش بلیط قطار مشهد


فروش بلیط قطار مشهد از طریق مراکز فروش، خرید اینترنتی و خرید موبایلی(هم قطار) صورت می پذیرد. بنابراین مسافران می توانند با داشتن مدارک شناسایی لازم برای خرید حضوری و کارت بانکی عضو شتاب با رمز دوم برای خرید غیرحضوری اقدام کنند.


بلیط قطار برای مقصد مشهد 
بلیط قطار از مبدا مشهد 
بلیط قطار شهرها

 

 

سوالات متداول

برای سوار شدن به قطار شما باید یک کارت شناسایی معتبر را به همراه بلیط قطارتان به مامور بازرسی ارائه کنید. البته اگر بلیط قطار مشهد خود را به صورت آنلاین خریداری کرده اید، بهتر است برای سرعت بخشیدن به این کار از قبل نسخه پی دی اف بلیط مربوطه را روی کاغذ A5 دو رو سفید چاپ نمایید.
پس از خرید بلیط قطار مشهد شما مجاز به حمل وسایل ضروری سفر خود هستید که ابعاد آن از 75 سانتی متر و وزن آن از 30 کیلوگرم تجاوز نکند.
برای کنسل کردن بلیط قطار مشهد تنها کافی است به پنل کاربری خود در قاصدک 24 مراجعه نمایید. حال باید درخواست کنسلی خود را ثبت کرده و مراحل کنسلی بلیط را در همان پنل دنبال کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص به صفحه راهنمای استرداد بلیط قطار در فوتر قاصدک 24 مراجعه نمایید.
قیمت بلیط قطار مشهد برای بزرگسالان کامل بوده و برای کودکان به صورت نیم بها محاسبه می‌شود. مسافران نوزاد نیز می‌بایست هزینه ای برابر با 10 درصد مبلغ بلیط بزرگسال را برای سفر پرداخت نمایند.
بلیط قطار مشهد برای کوپه مخصوص خانم ها، آقایان و مسافران عادی قابل خریداری است. از این رو اگر نیاز به آرامش بیشتری در طول سفرتان دارید می‌توانید بلیط قطار خود را از قسمت ویژه خواهران خریداری نمایید.