بلیط قطار بندرعباس

قاصدک 24

بندر عباس زیبا با جاهای دیدنی فراوان خود، از مقاصد گردشگری پرطرفدار کشور به شمار می‌رود. به همین جهت، بسیاری از مسافران به دنبال یک سفر امن و ارزان زمینی  با قطار به بندر عباس هستند. اگر شما هم قصد سفر به این بندر زیبا را دارید، با ما همراه شوید تا با نحوه خرید بلیط قطار بندر عباس با قیمت مناسب و نکات کاربردی در این راستا بیشتر آشنا شوید.


بلیط قطار بندرعباس

انواع قطارهای بندر عباس را بشناسید

 

بندر عباس با جاذبه‌های گردشگری فراوان، از محبوب‌ترین مقاصد سفر  داخلی به شمار می‌رود. به همین جهت، ناوگان‌های ریلی متعددی از مبدا و به مقصد این شهر فعالیت دارند. خوب است بدانید قطارها به دو صورت کوپه‌‌ای و سالنی ارائه می‌شوند. هر یک هم با توجه به نوع امکانات و خدمات امتیازبندی متفاوتی دارند.

 

 قطارهای سالنی در واقع فاقد کوپه هستند؛ چیدمان صندلی آن‌ها شبیه به هواپیما و اتوبوس است و به صورت 3 ستاره و 4 ستاره قابلیت رزرو دارند. قطارهای کوپه‌ای هم  به شکل  4 تخته یا 6 تخته با امتیاز 3 تا 5 ستاره ارائه می‌شوند. در برخی از این قطارها، صندلی‌ها به صورت تختخواب هم قابل استفاده هستند. قبل از تهیه بلیط قطار، پیشنهاد می‌شود در ادامه با مهم‌ترین شرکت‌های ریلی و قطارهای بندر عباس بیشتر آشنا شوید:

 

شرکت‌های ریلی  قطار بندر عباس

 

همان طور که گفته شد شرکت‌های ریلی متعددی از جمله شرکت قطار جوپار، رجا، بن‌ریل، نور و سیر کوثر از مبدا و به مقصد بندرعباس در حال فعالیت هستند. هنگام انتخاب بلیط این نکته را در نظر داشته باشید که هر شرکت با توجه به عوامل مختلفی همچون نوع قطار و سطح امکانات و خدماتی که ارائه می‌دهد، می‌تواند قیمت متفاوتی داشته باشد. پس حتما با توجه به شرایط سفر و میزان بودجه خود، شرکت ریلی و نوع قطار بندر عباس را انتخاب کنید.

 

 اگر قصد بررسی امکانات و نرخ بلیط قطار بندرعباس را دارید می‌توانید به سایت قاصدک 24 مراجعه کرده و با تعیین مبدا، مقصد و تاریخ سفر به لیست قطارهای بندر عباس به همراه قیمت دسترسی پیدا کنید. با کلیک بر گزینه جزئیات، مشخصات کامل هر بلیط شامل نوع کوپه، امتیاز، امکانات و ظرفیت را می‌توانید مشاهده کنید. برای مثال با انتخاب قطارهای غزال می‌توانید یک سفر آرام همراه با امکانات مجهز داشته باشید. در مقابل قطارهای جوپار و قطار البرز رجا گزینه مناسب‌تری برای یک سفر زمینی اقتصادی به شمار می‌روند. 

معرفی امکانات راه آهن بندر عباس هرمزگان

 

راه آهن هرمزگان با راه اندازی محور بافق به بندرعباس با 613 کیلومتر خط اصلی و 309 کیلومتر خط فرعی از سال 1373 فعالیت خود را آغاز کرده است. محور صنعتی مهم بافق به بندرعباس که مسیری جهت دسترسی کشورهای آسیای میانه به آب‌های خلیج فارس است، موجب شده راه‌آهن بندرعباس از اهمیت بسیار زیادی برخوردار باشد. از راه آهن بندرعباس به بسیاری از شهرهای کشور می‌توان سفر کرد. از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به تهران، مشهد، اصفهان، کرمان، اهواز، تبریز، رشت، شیراز و... اشاره کرد.

 

از مهم‌ترین امکانات ایستگاه راه آهن بندر عباس هم می‌توان به سرویس بهداشتی، نمازخانه، دستگاه خودپرداز، پارکینگ عمومی، رستوران، فروشگاه صنایع دستی هرمزگان، غرفه‌های فروشگاهی، گیشه‌های فروش بلیط قطار بندرعباس و .... اشاره کرد.

 • آدرس: بلوار راه آهن بندرعباس، ایستگاه راه آهن بندر عباس

 •       تلفن:   ۰۷۶۳۲۱۷۴۰۰۱-۰۷۶۳۲۱۷۴۰۰۲-۰۷۶۳۲۱۷۴۰۰۳


قیمت بلیط قطار بندر عباس

 

قیمت بلیط قطار بندر عباس با توجه به نوع قطار، امکانات ارائه شده، طول مسیر و... می‌تواند متفاوت باشد. بدیهی است هر چه مسیر طولانی‌تر باشد یا نوع قطاری که انتخاب می‌کنید مجهز‌تر باشد، نرخ بلیط قطار بندر عباس هم افزایش پیدا می‌کند. خوب است بدانید قیمت بلیط قطار در زمان‌های مختلف نوسان زیادی ندارد. اما در ایام پر سفر همچون تعطیلات عید نوروز ممکن است قیمت کمی افزایش یابد. به طور کل توصیه می‌شود در زمان‌های شلوغ و پرتقاضا برای سفر هر چه زودتر اقدام به خرید بلیط قطار بندر عباس کنید تا با گزینه تکمیل ظرفیت روبه‌رو نشوید.

 

جهت بررسی قیمت بلیط قطار بندر عباس می‌توانید به سایت قاصدک 24 مراجعه کرده و با تعیین مبدا، مقصد و تاریخ سفر به لیست بلیط‌های قطار به همراه قیمت دسترسی پیدا کنید. حتما هنگام بررسی و مقایسه نرخ‌ها، جزئیات کامل بلیط همچون نوع قطار و امکانات آن را مشاهده کرده و با توجه به شرایط و بودجه سفر خود، گزینه قیمت مناسب را انتخاب کنید. برای مثال قطارهای 5 ستاره، با امکانات لوکس و مجهز قیمت بیشتری دارند. هم‌چنین قطارهای کوپه‌ای 6 تخته با ستاره پایین‌تر، اصولا ارزان‌تر هستند. 

هم‌چنین اگر در فکر سفر به این شهر با اتوبوس هستید، خوب است بدانید می‌توانید به صفحه بلیط اتوبوس بندرعباس در سایت قاصدک 24 مراجعه نموده و لیست بلیط‌های موجود را در مسیر و تاریخ انتخابی خود مشاهده کرده و اینترنتی خریداری کنید.

 

بلیط رفت و برگشت قطار بندر عباس

 

توصیه می‌شود اگر می‌دانید تاریخ برگشت شما چه زمانی است، بلیط رفت و برگشت قطار بندر عباس را خریداری کنید تا سفر خود را با آرامش خاطر سپری کنید و دغدغه تکمیل ظرفیت نداشته باشید. بدین منظور کافی است در سایت قاصدک 24، ابتدا گزینه رفت و برگشت را انتخاب کرده و سپس مبدا، مقصد، تاریخ سفر و تعداد مسافران را مشخص نموده تا بتوانید خرید بلیط قطار رفت و برگشت بندرعباس را انجام دهید.  

 

بلیط قطار کوپه دربست بندر عباس

 

این امکان فراهم شده تا بتوانید یک کوپه را به صورت دربست رزرو کنید. قیمت بلیط قطار کوپه دربست بندرعباس هم  با توجه به پارامترهای مختلفی مانند طول مسیر، نوع قطار، تاریخ سفر و... می‌تواند متفاوت باشد. با رزرو قطار کوپه دربست بندر عباس، درواقع هزینه هر صندلی اضافه با کسر خدمات ایستگاهی و پذیرایی محاسبه می‌گردد. از این رو، اصولا قیمت این نوع بلیط اقتصادی‌تر از رزرو بلیط تکی است و برای سفرهای جمعی خانوادگی و دوستانه گزینه مناسبی به شمار می‌رود.

 

اگر قصد بررسی قیمت و خرید بلیط قطار کوپه دربست بندر عباس را دارید کافی است در سایت قاصدک 24 مبدا، مقصد و تاریخ سفر خود را مشخص کرده و گزینه کوپه دربست را انتخاب کنید و از لیست قطارهای موجود، گزینه مورد نظر خود را خریداری کنید. 

 

بلیط حمل خودرو با قطار بندر عباس

 

اگر قصد دارید در طول سفر به بندر عباس از خودرو خود استفاده کنید، کافی است بلیط حمل خودرو با قطار بندر عباس را رزرو کنید. در این راستا باید مبدا، مقصد و تاریخ سفر خود را در سایت قاصدک 24 تعیین کرده و پس از آن گزینه حمل خودرو را می‌خواهم را انتخاب نموده تا بتوانید بلیط مورد نظر خود را خریداری کنید.

 

این نکته را در نظر داشته باشید بلیط حمل خودرو با قطار بندر عباس را باید به صورت جداگانه از سایر بلیط‌ها تهیه کرد. حتما  قوانین و شرایط مرتبط با حمل را به طور دقیق بررسی کنید؛ سپس با وارد کردن مشخصات خودرو، بلیط را خریداری کنید.

 

بلیط قطار بندر عباس ویژه خواهران / برادران

 

این امکان فراهم شده تا بتوان کوپه مخصوص خواهران یا برادران را رزرو کرد. بدین منظور لازم است با تعیین مبدا، مقصد و تاریخ سفر، یکی از گزینه‌های مسافرین عادی، ویژه خواهران یا ویژه برادران را انتخاب نموده و بلیط قطار بندر عباس را خریداری کنید.

 

 رزرو بلیط ارزان قطار بندر عباس

 

اگر قصد خرید بلیط قطار بندر عباس با قیمت مناسب را دارید، حتما نوع قطار و امکانات آن را به دقت مورد بررسی قرار دهید. برای مثال اگر قطارهایی با  امکانات  لوکس و مجهز همچون قطارهای غزال را انتخاب کنید، نرخ بلیط هم بالا خواهد رفت و گزینه مناسبی برای خرید بلیط ارزان قطار بندر عباس به شمار نمی‌رود. در مقابل قطارهای درجه 2، می‌توانند گزینه مناسبی برای خرید ارزان ترین بلیط قطار بندر عباس به شمار روند.  

 

توجه داشته باشید با وارد کردن مبدا، مقصد و تاریخ سفر در سایت قاصدک 24، تقویم قیمتی به نمایش در می‌آید و پایین‌ترین قیمت بلیط‌ را در روزهای مختلف نشان می‌دهد. در واقع یک ابزار کاملا کاربردی برای پیدا کردن بلیط ارزان قطار بندر عباس در دسترس شما قرار خواهد گرفت. بعد از کلیک بر گزینه جست و جو هم می‌توانید لیست بلیط‌ها را در تاریخ انتخابی خود مشاهده نموده؛ بر اساس کم‌ترین قیمت مرتب‌سازی کرده و سریع‌تر بلیط ارزان مورد نظر خود را پیدا کنید. بلیط قطار برای مقصد بندرعباس 


شرکت‌های ریلی از مراکز بسیاری از استان‌های کشور به مقصد بندر عباس، بلیط قطار ارائه می‌دهند. در ادامه با لیست پرترددترین  بلیط‌های قطار به بندر عباس بیشتر آشنا خواهیم شد:
 بلیط قطار از مبدا بندرعباس 

با خرید بلیط قطار می‌توانید از بندر عباس به بسیاری از شهرهای کشور سفر کنید. در ادامه با پرترددترین آن‌ها آشنا خواهیم شد: 


چگونه بلیط قطار بندر عباس را کنسل کنید؟

 

اگر در برنامه سفر شما تغییر ایجاد شد و قصد کنسلی بلیط قطار بندر عباس را پیدا کردید تنها کافی است به پنل کاربری خود در سایت قاصدک 24 مراجعه نموده و از لیست بلیط‌های قطار، بلیط مورد نظر خود را انتخاب کرده و بر گزینه درخواست کنسلی کلیک کنید. طبق قوانین شرکت ریلی، مبلغ جریمه  از حساب شما کسر شده و  باقی‌مانده آن هم به شما باز‌گردانده می‌شود. هم‌چنین توجه داشته باشید در صورتی که مشخصات بلیط را اشتباه وارد کرده باشید، در بیشتر مواقع امکان اعمال تغییرات وجود ندارد؛ باید بلیط را کنسل کرد و دوباره خرید. هر گونه درخواست و ابهامی هم در زمینه استرداد بلیط قطار بندر عباس دارید، می‌توانید در تمام ساعات شبانه‌روز با تیم پشتیبانی قاصدک 24 تماس بگیرید.

 

 در ادامه هم درصد جریمه کنسلی بلیط قطار بندر عباس را می‌توانید بررسی کنید:

 

 • کنسلی قبل از ساعت ۱۲ ظهر روز قبل از حرکت، 10 درصد مبلغ بلیط جریمه دارد.

 • کنسلی پس از ساعت 2 ظهر روز قبل تا 3 ساعت مانده تا حرکت قطار، 30 درصد مبلغ بلیط جریمه دارد.

 • کنسلی از 3 ساعت باقی مانده تا زمان حرکت قطار، 50 درصد قیمت بلیط جریمه دارد.

 • کنسلی پس از حرکت قطار، 100٪  قیمت بلیط جریمه دارد.

 

راهنمای خرید اینترنتی بلیط قطار بندر عباس در قاصدک 24

 

با مراجعه به قاصدک 24، از بهترین سایت‌ های فروش آنلاین بلیط قطار بندر عباس می‌توانید به سادگی در زمانی کوتاه بلیط مورد نظر خود را خریداری کنید. در ادامه با مراحل رزرو به طور کامل آشنا خواهیم شد:

 

 1. سربرگ بلیط قطار را از منو وبسایت قاصدک 24 انتخاب کنید.

 2. با توجه به شرایط سفر خود یکی از گزینه‌های یک طرفه یا رفت و برگشت، مسافران عادی، ویژه خواهران، ویژه برادران، کوپه دربست، حمل خودرو می‌خواهم را انتخاب کنید.

 3. سپس مبدا، مقصد، تاریخ سفر و تعداد مسافران را تعیین کرده و بر گزینه جستجو کلیک کنید تا به لیست بلیط قطار بندر عباس دسترسی پیدا کنید.

 4. با کلیک بر گزینه جزئیات، مشخصات کامل بلیط قطار بندرعباس شامل نوع کوپه، امکانات، ظرفیت، ایستگاه‌های توقف و قوانین استرداد را می‌توان مورد بررسی قرار داد.

 5. فیلتر‌های نتایج در سمت راست صفحه نیز به منظور شخصی‌سازی لیست بلیط‌ها بر اساس ساعت حرکت، شرکت‌های حمل و نقل ریلی و نوع قطار به کار برده می‌شوند. پس با توجه به شرایط سفر خود  لیست را محدود کرده و سریع‌تر رزرو بلیط قطار بندر عباس مورد نظر خود را به انجام برسانید.

 6.  پس از بررسی و مقایسه مشخصات، قوانین و قیمت‌‌ قطارهای موجود، خرید آنلاین بلیط قطار بندرعباس را با کلیک بر گزینه انتخاب بلیط، ثبت اطلاعات درخواستی و پرداخت اینترنتی هزینه انجام دهید.

 7. هم‌چنین در نظر داشته باشید تیم پشتیبانی قاصدک 24 در تمام ساعات شبانه‌روز پاسخ‌گوی هر گونه پرسش‌ و درخواست‌ در زمینه خرید بلیط قطار بندر عباس و حتی کنسلی آن خواهد بود. کافی است با شماره 75269-021 تماس بگیرید.

سوالات متداول در مورد بلیط قطار بندرعباس

پس از خرید بلیط قطار بندر عباس شما می‌توانید وسایل ضروری سفر خود  که ابعاد آن از 75 سانتی متر و وزن آن از 30 کیلوگرم تجاوز نکند را حمل کنید. هم‌چنین یک ساک دستی با اندازه منطقی هم می‌توان همراه داشت. اگر میزان بار بیشتری هم دارید، می‌توانید به قسمت بار قطار تحویل دهید. 
برای کنسل کردن بلیط قطار بندر عباس کافی است به پنل کاربری خود در قاصدک 24 مراجعه کنید. سپسدرخواست کنسلی خود را ثبت کرده و مراحل کنسلی بلیط را در همان پنل دنبال کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص به صفحه راهنمای استرداد بلیط قطار مراجعه نمایید.
قطار بندر عباس تهران و برعکس یکی از طولانی‌ترین مسیرهای ریلی کشور به شمار می‌رود و حدود 18 تا 20 ساعت زمان خواهد برد.
قیمت بلیط قطار بندر عباس برای بزرگسالان کامل محاسبه می‌گردد و برای کودکان 2 تا 12 سال به صورت نیم بها است. برای مسافران نوزاد از بدو تولد تا 2 سالگی نیز بادی هزینه‌ای برابر با 10 درصد مبلغ بلیط بزرگسال پرداخت شود.
پیش فروش بلیط قطار در یک بازه زمانی مشخص انجام می‌شود. (از قبل این زمان زمان اعلام می‌گردد) برای آن که با گزینه تکمیل ظرفیت مواجه نشوید توصیه می‌شود در زمان تعیین شده بلیط قطار بندر عباس را در مسیر مورد نظر خود خریداری کنید.
بندر عباس با راه آهن استان‌های متعددی همچون تهران، مشهد، اصفهان، کرمان، اهواز، تبریز، رشت، شیراز و... در ارتباط است. هم‌چنین از شهرهای بین راهی هم می‌توانید سوار قطار شده و خود را به بندر عباس برسانید.
با مراجعه به سایت قاصدک 24 و انتخاب تهران به عنوان مبدا و بندرعباس به عنوان مقصد و وارد کردن تاریخ سفر، می‌توانید به لیست قطار تهران بندر عباس دسترسی پیدا کرده و با کلیک بر گزینه انتخاب بلیط، رزرو بلیط قطار بندرعباس مورد نظرخود را انجام دهید.
برای سفر زمینی به قشم می‌توانید بلیط قطار بندر عباس را خریداری کرده و پس از رسیدن به مقصد، سوار کشتی‌های مسافربری شده و خود را به قشم برسانید. جهت بررسی نرخ بلیط قطار هم می‌توانید مبدا، مقصد و مقصد و  تاریخ سفر خود را در سایت قاصدک 24 وارد نموده و به لیست قیمت‌ها دسترسی پیدا کنید.