بلیط قطار بندرعباس

{{(adult + inf).toLocaleString('fa')}} مسافر
قاصدک 24

بندرعباس چگونه شهری است؟


بندرعباس مرکز استان هرمزگان و بزرگ ترین بندر تجاری ایران است. این شهر با مساحتی در حدود 27316 کیلومتر مربع یکی از مهم ترین شهرهای جنوبی ایران نیز به شمار می رود. حجم بالای ترانزیت در بندرعباس این شهر را به یکی از قطب های اشتغال ایران بدل کرده است. با در نظر گرفتن این موضوع، جمعیت این شهر در فصل های مختلف سال در نوسان است.

بلیط قطار بندرعباس

راه آهن بندرعباس


راه آهن هرمزگان با 613 کیلومتر خط اصلی و 309 کیلومتر خط فرعی در سال 1373 و با راه اندازی محور بافق به بندرعباس فعالیت خود را آغاز کرد. این خط آهن به دلیل وجود محور صنعتی مهم بافق به بندرعباس که مسیری برای دسترسی کشورهای آسیای میانه به آب های خلیج فارس است، از اهمیت زیادی برخوردار است.


برخی از نقاط دیدنی بندرعباس


بندر عباس یا بندر گمبرون سابق که پس از شکست پرتغالی ها توسط شاه عباس صفوی به نام بندرعباس تغییر یافت، آثار تاریخی بیشماری را در خود جای داده است. بنابراین اگر بلیط قطار به بندرعباس را تهیه کرده اید و عازم این شهر هستید، بازدید از مکان هایی چون عمارت کلاه فرنگی، حمام گله داری، معبد هندوها، مسجد ناصری، مسجد صحراباغی، مجموعه آب انبارهای موزه، مجموعه برکه های باران و ... را از دست ندهید.

معبدهندوها در بندرعباس

سوغات و ره آورد بندر عباس


برای اینکه از بندر عباس چیزی همراه خود به عنوان سوغات ببرید، می توانید به بازارهای سنتی این شهر مانند بازار اوزی ها، بازار لاری ها، بازار شهرداری سر بزنید. ماهی، میگو، خرما، گوآوا، ارده و مسقطی و نیز صنایع دستی مانند لباس های گلابتون دوزی شده و چنته از محصولات مهم بندرعباس به شمار می روند.

بلیط قطار بندرعباس با قیمت

رزرو بلیط قطار بندرعباس در قاصدک 24


برای رزرو بلیط قطار بندرعباس، پس از ورود به سامانه خرید بلیط قطار، با انتخاب مبدأ، مقصد، زمان، تعداد مسافر و نیز نوع (عادی، خواهران یا برادران) لیستی از گزینه های موجود برایتان نمایش داده می شود که می توانید با تغییر فیلتر زمان و شرکت های حمل و نقل، بهترین گزینه را انتخاب کرده و از یک سفر ارزان لذت ببرید.

با این کار میتوانید از قیمت بلیط قطار در برخی از مسیرهای خاص مثلا قیمت بلیط قطار ساری به بندرعباس نیز مطلع شوید. البته تنها راه سفر به بندرعباس بلیط قطار نیست و شما می‌توانید از طریق هوایی یا با اتوبوس نیز اقدام کنید. به عنوان مثال یکی از ارزان‌ترین و آسان‌ترین راه‌های سفر زمینی خرید بلیط اتوبوس بندرعباس است که قاصدک24 آن را در تمامی ایام سال ارائه می‌دهد.


بلیط قطار بندرعباس


یکی از محورهای ارتباطی مهم به استان هرمزگان، قطار می باشد. از شهر بندرعباس روزانه دو قطار مسافری به مقصد تهران حرکت می کند. یک قطار دیگر با نام قطار غزال نیز یک روز در میان مسیر بندرعباس – تهران و بلعکس را طی میکند.همچنین از ایستگاه مسافری راه آهن بندرعباس یک قطار به مقصد اصفهان و قطار دیگری به مقصد مشهد نیز مسافرین را جابجا میکند.


خرید بلیط قطار بندرعباس


برای خرید بلیط قطار بندرعباس به هر کدام از شهرها علاوه بر خرید حضوری که این روزها کمتر مورد استفاده قرار می گیرد، خرید اینترنتی هم اضافه شده است. بنابراین می توانید با انتخاب نوع قطار، کیفیت امکانات و سرویس دهی و همچنین قیمت را انتخاب کرده و بلیط خود را خریداری کنید. قطارهای غزال بنیاد، مهر البرز و لوکس شش نفره از میان 19 نوع قطار موجود در ناوگان ریلی ایران در مسیر بندرعباس تردد می کنند. همچنین اگر علاقمندید در سریع‌ترین زمان ممکن به بندرعباس سفر کنید؛ می‌توانید اقدام به رزرو بلیط هواپیما نمایید.

بلیط قطار برای مقصد بندرعباس 
بلیط قطار از مبدا بندرعباس