پیش‌فروش اینترنتی بلیت قطارهای مسافری برای بازه حرکت اول تا 22اسفند، از ساعت 17 روز چهارشنبه (12بهمن) انجام‌ خواهد شد.

بلیط قطار اهواز

امتیاز دهید:
3157 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 4.9 از 5 خرید بلیط قطار اهواز با ارزانترین نرخ ممکن
قاصدک 24


اهواز چگونه شهری است؟


اهواز شهر پل های ایران با مساحت 185 کیلومتر مربع، بر فراز رودخانه کارون بنا شده است. این شهر که هفتمین شهر پرجمعیت ایران نیز به شمار می رود، بزرگ ترین ثروت ملی ایران یعنی نفت را در دل خود جای داده است. به طوری که میدان نفتی این شهر، چهارمین میدان بزرگ نفتی ایران به حساب می آید. برای سفر به دل شهر پل های ایران و شب های همیشه زنده اهواز، خرید بلیط قطار می تواند قدم اول باشد.

بلیط قطار اهواز-شهر اهواز

برخی از نقاط دیدنی اهواز


همانگونه که گفتیم، اهواز را شهر پل های ایران لقب داده اند. هم اکنون هفت پل بر روی رودخانه کارون وجود دارد که از جاذبه های دیدنی آن به شمار می آید و از جمله مهم ترین آنها می توان به پل سفید و پل سیاه اشاره کرد. به علاوه، کلیسای پروتستان، کاروانسرای معین التجار، لشگرآباد و آرامگاه علی بن مهزیار نیز از جاذبه های دیدنی این شهر هستند که علاقه مندان را به خود می خوانند.

بلیط قطار اهواز-آرمگاه علی بن مهزیار

سوغات و ره آورد اهواز


اگر به شهر نخلستان های ایران سفر می کنید، کلوچه های خرمایی، قند خرما، قهوه هسته خرما، شیره خرما و فراورده هایی از این دست را می توانید به عنوان سوغات همراه خود بیاورید. انواع ادویه، حلوا ارده و لباس های ستی نیز می تواد سوغات خوبی باشد.

بلیط قطار اهواز-سوغات اهواز

راه آهن اهواز


راه آهن جنوب به دلیل اهمیت نفت، یکی از نخستین خطوط ریلی کشور به شمار می رود که در سال 1306 شمسی عملیات ساخت آن آغاز و در سال 1317نیز به پایان رسید. محورهای اصلی راه آهن جنوب شامل اهواز-اندیمشک، اهواز-بندر امام-ماهشهر و نیز محور اهواز-خرمشهر-شلمچه می شود. در ضمن راه آهن جنوب دارای 18 ایستگاه است که در طول خط اصلی به طول 393 کیلومتر و خط فرعی 180 کیلومتر گسترده شده اند.

بلیط قطار اهواز-راه آهن اهواز

رزرو بلیط قطار اهواز در قاصدک24


برای رزرو بلیط قطار تهران از هر یک از شهرهای ایران، پس از ورود به سامانه خرید بلیط قطار، با انتخاب مبدأ، مقصد، زمان، تعداد مسافر و نیز نوع(عادی، خواهران یا برادران) لیستی از گزینه های موجود برایتان نمایش داده می شود که می توانید با تغییر فیلتر زمان و شرکت های حمل و نقل، بهترین گزینه را انتخاب کرده و از یک سفر ارزان لذت ببرید.


قیمت بلیط قطار اهواز


بدون شک اینکه بلیط قطار خود را از کدام شرکت ریلی خریداری می کنید، بر قیمت بلیط قطار قطار تأثیرگذار است. اما هر شرکت ریلی را که برای سفر انتخاب کنید، باید بدانید که سفر با قطار به خودی خود مقرون به صرفه تر، راحت تر و ایمن تر است. خرید از سامانه اینترنتی فروش بلیط قاصدک 24 با فراهم کردن امکان مقایسه قیمت ها، دستتان را در انتخاب باز می گذارد.


خرید بلیط قطار اهواز


برای خرید بلیط قطار اهواز به هر کدام از شهرها علاوه بر خرید حضوری که این روزها کمتر مورد استفاده قرار می گیرد، خرید اینترنتی هم اضافه شده است. بنابراین می توانید با انتخاب نوع قطار، کیفیت امکانات و سرویس دهی و همچنین قیمت را انتخاب کرده و بلیط خود را خریداری کنید. قطارهای رجا اتوبوسی از جمله قطارهایی هستند که از میان 19 نوع قطار موجود در ناوگان ریلی ایران در مسیر اهواز تردد می کنند.


فروش بلیط قطار اهواز


فروش بلیط قطار اهواز از طریق مراکز فروش، خرید اینترنتی و خرید موبایلی(هم قطار) صورت می پذیرد. بنابراین مسافران می توانند با داشتن مدارک شناسایی لازم برای خرید حضوری و کارت بانکی عضو شتاب با رمز دوم برای خرید غیرحضوری اقدام کنند.

بلیط قطار تهران اهواز


با خرید بلیط قطار تهران اهواز قدم در راهی می گذارید که بخشی از راه آهن تهران -جنوب به شمار می رود و با عبور از ایستگاه های قم، دورود و اندیمشک به شهر اهواز می رسد. این مسیر پس از تهران و مشهد پرترددترین مسیر ریلی کشور به حساب می آید. به نحوی که روزانه 18 قطار از تهران به سمت اهواز حرکت می کنند و تعداد بسیاری بلیط قطار تهران اهواز در طی روز به فروش می رسد. مسافران در این مسیر همچنین از جاذبه های زیبایی چون آبشار بیشه در کنار خط آهن و کوههای بسیار مرتفع زاگرس لذت خواهند برد. شایان ذکر است مسافران برای برگشت نیز میتوانند با خرید بلیط قطار اهواز تهران از این جاذبه ها دیدن کنند.

بلیط قطار یزد اهواز


نظرآباد، شمسی، اردکان، میبد، نائین، زواره، سرخ گل، کاشان، فیروزآباد، قم، اراک، شازند، ازنا، دورود، تنگ هفت، اندیمشک، شوش و هفت تپه از جمله ایستگاه هایی هستند که مسافران با عبور از آنها از یزد به اهواز خواهند رسید.

بلیط قطار اصفهان اهواز


در طول خط اصلی 393 کیلومتری راه آهن جنوب و در مسیر اصفهان به اهواز بیش از 20 ایستگاه وجود دارد. تردد در این مسیر نیازمند عبور از ایستگاه های سیستان، گرم آب، اسپیدان، بادرود، فیروزآباد، کاشان، قم، اراک، سمیه، دورود، تنگ هفت، اندیمشک، شوش، هفت تپه و نظامیه می باشد.

بلیط قطار قم اهواز


برای رسیدن از شهر زیارتی قم به پایتخت فرهنگی جهان اسلام مسافران چندین ایستگاه را پیش روی خود دارند. از جمله این ایستگاه ها عبارتند از ساقه، راهگرد، نانگرد، اراک، شازند، نورآباد، ازنا، دورود، سپید دشت، تنگ هفت، اندیمشک، شوش، هفت تپه و نظامیه.


بلیط قطار برای مقصد اهواز
بلیط قطار از مبدا اهوازبلیط قطار شهرها