چرا فرست کلاس همچنان بهترین است؟

امتیاز دهید:
22 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 3.8 از 5 چرا فرست کلاس همچنان بهترین است؟- قاصدک 24

اگر از آن دسته مسافرانی هستید که هنگام خرید بلیت هواپیما، ناخودآگاه چشمتان به دنبال کلمه فرست کلاس می گردد، قاصدک 24 خواندن مطلب زیر را به شما توصیه می کند. گفته می شود که در سال های گذشته، تعدادی از شرکت های هوایی خدمات فرست کلاس را از فهرست امکانات خود کنار گذاشته و در حال ارائه کابین های بیزینس کلاس به مشتریان هستند. این امر باعث شد تا محبوبیت فرست کلاس به رتبه دوم نزول کند. اما آن شرکت هایی که هنوز فرست کلاس را در پروازهای خود جای می دهند، هم روی زمین و هم هوا مزیت هایی برای مسافران خود در نظر گرفته اند که پرداختن قیمت بیشتر ارزش آن ها را دارد. در زیر به چند مزیت فرست کلاس می پردازیم:

خدمات VIP از زمین تا آسمان


شاید جالب باشد بدانید که تعدادی از شرکت های هوایی خدمات مربوط به ماشین شخصی به مسافران فرست کلاس ارائه می دهند. این خدمات شامل قیمت بلیت، از در خانه شما تا فرودگاه و از فرودگاه تا هتل مقصد شما می شود. همچنین شما به احتمال زیاد، می توانید در فرودگاه های اصلی این شرکت ها خدمات انحصاری مربوط به گرفتن کارت پرواز را مشاهده کنید. به همین منظور، کسانی پشت میزهای شخصی check-in نشسته و آماده پاسخگویی به مشتریان می باشند.

علاوه بر این، سالن های فرست کلاس شخصی تر بوده و سرویس های غذاخوری عالی و نیز گستره ای متنوع از خدمات شخصی از جمله آب گرم های اختصاصی دارند. برای مثال لوفتهانزا شما را از ترمینال فرست کلاس خود در فرانکفورت سوار بر یک ماشین مجلل به سمت هواپیما می برد. این خط هوایی حتی تجربه نشستن با پورشه را در قالب یک تور کوچک از فرانکفورت یا مونیخ برایتان رقم می زند تا به شما در گذران وقت کمک کند. باید افزود که ایرفرانس و لوفتهانزا سرویس جت شخصی نیز در سراسر اروپا ارائه می کنند.

چرا فرست کلاس همچنان بهترین است؟

حریم شخصی


امروزه کابین های فرست کلاس کوچک تر از گذشته هستند. اگرچه هنوز شرکت هایی وجود دارند که با دو برابر بیشتر مسافر در کابین های فرست کلاس خود پرواز می کنند، بقیه تعداد مسافران خود را به زیر ده نفر در هر کابین رسانده اند. برای مثال فرست کلاس رؤیایی بریتیش ایرویز در هواپیماهای دریم لاینر بوئینگ خود اکنون فقط هشت صندلی به جای چهار صندلی ارائه می دهد. بنابراین اگر می خواهید از شلوغی دوری کنید، فرست کلاس هنوز بهترین انتخاب است. علاوه بر این، از توجه بی نهایت خدمه آموزش دیده و وظیفه شناس هم در طول پرواز بهره خواهید برد.

چرا فرست کلاس همچنان بهترین است؟

غذاخوری و امکانات خوب


اگرچه بسیاری از شرکت های هوایی، در سالن های فرودگاه ها سرویس پذیرایی مناسب به مسافران فرست کلاس خود ارائه می دهند، همزمان زمان بسیاری هم برای برنامه ریزی و آماده کردن همین خدمات در داخل هواپیما صرف می کنند. باید بدانید که بیشتر این منوهای غذایی توسط آشپزهای جهانی طراحی می شوند. پس اگر می خواهید این طعم های لذیذ را امتحان کنید، بخشی از اشتهایتان را برای پرواز نگه دارید. اگر هم به جمع کردن کیف لوازم بهداشتی از شرکت های هوایی مختلف علاقه مند هستید، باز هم فرست کلاس بهترین گزینه است. حتی علاوه بر تمام این موارد مفیدی که خانه را برای شما تداعی می کنند، خطوط هوایی، فرست کلاس خود را با پتوها و بالش های عالی برای خوابیدن و نیز ظروف غذای با کیفیت مجهز می کنند.

چرا فرست کلاس همچنان بهترین است؟

صندلی ها و سوییت ها


آن جایی که بسیاری از شرکت های هوایی امروزه در حال کمرنگ کردن مرز بین فرست کلاس و بیزینس کلاس هستند، در صندلی یا ارائه سوییت است. در زمان نه چندان دور، اگر با فرست کلاس در پروازهای طولانی مدت پرواز می کردید، فقط می توانستید سوییت داشته باشید.

در واقع خط هوایی سنگاپور اولین خط هوایی بود که سوییت های پروازی خود را در هواپیماهای A380 ارائه کرد. به فاصله اندکی امیریت(Emirates) با امکانات بیشتر از راه رسید. در سال های اخیر دلتا ایرلاین، با معرفی سوییت های بیزینس کلاس دلتا وان خود و نیز قطر ایرویز با معرفی کابین بیزینس کلاس کیوسوییت(Qsuite) که رزو کردن را اندکی گیج می کند، این روند را بهبود بخشیدند.

در مقابل، اتحاد با نخستین کابین آپارتمانی خود، کلیت مفهوم انحصاری بودن را دگرگون کرد. این کابین دارای یک تخت جداگانه و نیز فضایی برای قدم زدن در پشت درهای بسته است. این شرکت همچنین خدمات رزیدنس کلاس را به مسافران ارائه می دهد که یک پله بالاتر از فرست کلاس است.

رزیدنس کلاس شامل یک سرویس بهداشتی و حمام شخصی و نیز یک تخت دو نفره در یک اتاق خواب خصوصی نزدیک محل نشیمن است. فقط یکی از این کابین های فرست کلاس روی هر A380 وجود دارد و شامل خدمات سفارشی از یک تخت خصوصی می شود. اما خواه آپارتمان، سوییت شخصی، نیمه سوییت یا صندلی های مسطح، همه شرکت های هوایی که فرست کلاس را ارائه می دهند، سنگین ترین سرمایه گذاری ها را روی این کابین ها می کنند تا اطمینان یابند که مسافران نهایت راحتی را تجربه خواهند کرد. حتی لوفتهانزا با استفاده از فیلترهای هوا و مرطوب کننده ها، هوای رقیق را به کابین ها وارد کرده که فشار هوای پایین تری از هوای معمول دارد.

چرا فرست کلاس همچنان بهترین است؟

امکانات استراحت


در حالی که بسیاری از شرکت های هوایی در کابین های پریمیم اکونومی کلاس خود سالن های غذاخوری در اختیار مسافران قرار می دهند، بعضی ایرلاین ها برای مسافران فرست کلاس خود کابین های جداگانه ای جهت استراحت در نظر می گیرند. در این سالن ها مسافران می توانند دور هم جمع شده و از نوشیدنی های تازه لذت ببرند. برای مثال اعتبار شرکت ویرجین آتلانتیک به خاطر حفظ سالن های خود در کابین های پروازی است، آن هم در طول سال هایی که دیگر این سالن ها به خاطر مسائل اقتصادی مورد توجه شرکت های هوایی نبودند.

به علاوه، مسافران در خدمات فرست کلاس، سرویس های بهداشتی بهتر با فضای بیشتر برای رفع خستگی و عوض کردن لباس های خود در اختیار دارند. به طور مثال، امیریت و اتحاد امکانات حمام را برای مسافران فرست کلاس در هواپیماهای A380 خود در نظر گرفته اند. حتی اگر شرکت شما امکانات حمام به شما ارائه نمی دهد شما می توانید به محض رسیدن در سالن های فرست کلاس فرودگاه توقف کرده تا در زیر دوش های آب گرم، آب بی هیچ محدودیتی بر بدن شما جاری شود.

چرا فرست کلاس همچنان بهترین است؟

به نظر نمی رسد که هر تغییری که ایرلاین ها انجام دهند تجربه پرواز با فرست کلاس به طور کامل از بین برود. هنوز مسافرانی وجود دارند که تمایل دارند که هزینه های بالایی برای بهره بردن از امکانات بیشتر در پروازهای طولانی مدت بپردازند. به احتمال زیاد آن شرکت های هوایی که خدمات فرست کلاس خود را به یکی از ویژگی های منحصر به فرد و متمایز کننده برند خود تبدیل کرده اند، این کار را در مسیرهای اصلی خود انجام خواهند داد.

مطالب مرتبط:


انواع کلاس پروازی