کویر مصر

قاصدک 24

کویر مصر کجاست؟


دل که به جاده می زنیم در ۴۵ کیلومتری شرق جندق و در ۳۰ کیلومتری شمال خور در استان اصفهان، به روستای توریستی کوچکی به نام مصر میرسیم. این روستا که درست در میانه راه دامغان به نائین و اصفهان قرار گرفته یک مقصد آشنا برای علاقمندان به کویرگردی است. چرا که کویر افسون شده و طلایی مصر را به عنوان یک جاذبه طبیعی منحصر به فرد در خود جای داده است. کویری که زیبایی رمل ها و تپه های شنی آن قابل توصیف نیست و برای اینکه بتوانید آرامش شگفت انگیز آن را درک کنید، تنها باید روی شن های داغ و روان آن قدم بردارید.

کی بریم؟


به طور کلی بهترین زمان برای تجربه کویرگردی، فصل پاییز است. اما اگر تور کویر مصر را علاوه بر پاییز در فصل زمستان و دو ماه نخست بهار، یعنی فروردین و اردیبهشت هم خریداری کنید، می توانید سفری خاطره انگیز را برای خود و همراهانتان رقم بزنید.

چی ببریم؟


برای کویرگردی بهتر است تا جای ممکن سبک سفر کنید و از بابت دسترسی به امکانات رفاهی اولیه نگران نباشید. چرا که در روستای مصر می توانید امکانات رفاهی نسبتاً مناسبی را پیدا کنید. بر این اساس تنها کافی است یک دست لباس راحتی خنک بپوشید و کفش مناسب پیاده روی به پا کنید. البته فراموش نکنید که شبهای کویر کمی سرد است پس حتماً یک دست لباس اضافه به همراه داشته باشید و لوازم ضروری شخصی خود نظیر عینک آفتابی، کلاه، دوربین عکاسی و مواردی از این دست را در یک کوله به همراه ببرید.

چی ببینیم؟


اگر با یک گروه کار بلد و حرفه ای همچون قاصدک 24 سفر می کنید به هیچ عنوان لازم نیست تا نگران گشت ها باشید. شما در تور کویر مصر قاصدک 24 به بازدید از نخلستان گرمه می روید که خرمایی مرغوب و درجه یک دارد. دریاچه نمک به عنوان بزرگترین دریاچه های فصلی نمک در ایران، همچون یک آینه بزرگ رو به آسمان، در مقابل چشمانتان قرار می گیرد. برای تجربه ماهی درمانی، سری به دکتر فیش می زنید و در دل یک غار کوچک، پاهای خود را به آب خنک دریاچه پر از ماهی می سپارید. در نهایت نیز تور خود را با شب نشینی در دل کویر پر ستاره به پایان می رسانید و در حالی که چای ذغالی می نوشید، یک شب شاد و پر از موسیقی را به صبح می رسانید.