لطفا برای اطمینان از برقراری پروازهای داخلی، قبل از حرکت وبسایت فرودگاه های https://fids.airport.ir کشور را بررسی کنید.

ویزای روسیه

{{(adult + inf).toLocaleString('fa')}} مسافر
بنر تور
قاصدک 24

روسیه یکی از کشورهای موفق در دنیا با امکانات مدرن، دانشگاه های معتبر در سطح دنیا، جاهای دیدنی و بهترین مراکز خرید شناخته می‌شود. بنابراین دور از انتظار نیست که سالانه افراد زیادی به این کشور سفر یا حتی مهاجرت کنند. همچنین از آنجایی که اولین رکن مهم در سفرهای خارجی، اخذ ویزای آن کشور است؛ چگونگی دریافت ویزای روسیه برای مسافران آن بسیار حائز اهمیت معرفی می‌شود. ما نیز در این مطلب سعی داریم راهنمای کامل و جامعی را پیرامون این موضوع داشته باشیم. برای آشنایی با قیمت ویزای روسیه، ویزای توریستی و تجاری روسیه برای ایرانیان، ویزای دانشجویی و همچنین خرید بلیط هواپیما با قاصدک24 همراه باشید.


مدارک مورد نیاز برای گرفتن ویزای روسیه


هرکدام از ویزاهایی که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم، مدارک خاص خود را شامل می‌شوند. شما پس از انجام مراحل گفته شده در نحوه دریافت ویزای روسیه، می‌توانید مدارک لازم را جمع‌آوری کنید و به قاصدک24 تحویل دهید. همچنین برای خرید تور روسیه می‌توانید سری به قاصدک24 بزنید و برای راهنمایی بیشتر با پشتیبانی آن در تماس باشید.

Russian-passport

مدارک لازم برای ویزای توریستی روسیه

 

 • فرم تکمیل شده (فرمی که برای تقاضای ویزا دریافت کردید، بهتر است کپی آن را نیز همراه داشته باشید.)
 • 1 الی 2 عدد عکس پرسنلی 4*3 با زمینه سفید بدون روتوش
 • اصل پاسپورت با اعتبار حداقل 7 ماه (۲ صفحه خالی برای مهر ورود و خروج و ویزا)
 • رزرو بلیط هواپیما روسیه (رفت و برگشت)
 • بیمه مسافرتی و مدارک رزرو هتل (واچر)
 • ضمانت بازگشت

مدت زمان صدور ویزای توریستی روسیه: حداکثر 10 روز

مدارک لازم برای ویزای تجاری روسیه

 

 • فرم تکمیل شده + 2 نسخه کپی از آن (فرمی که برای تقاضای ویزا دریافت کردید.)
 • 2 عدد عکس پرسنلی تمام رخ 4*3 با زمینه سفید
 • اصل پاسپورت با اعتبار حداقل 7 ماه (۲ صفحه خالی برای مهر ورود و خروج و ویزا)
 • بیمه مسافرتی و مدارک رزرو هتل
 • رزرو بلیط هواپیما روسیه
 • ضمانت بازگشت


مدت زمان صدور ویزای تجاری روسیه: حداکثر 10 روز کاری

مدارک لازم برای ویزای دانشجویی روسیه

 

 • فرم تکمیل شده
 • اصل پاسپورت با اعتبار حداقل 7 ماه (۲ صفحه خالی برای مهر ورود و خروج و ویزا)
 • 1 قطعه عکس دعوت‌نامه از دانشگاه 
 • بیمه مسافرتی

مدت زمان صدور ویزای تجاری روسیه: حداکثر 6 روز کاری

لیست قیمت ویزای روسیه در ایران


از آنجایی که ویزای روسیه دارای انواع مختلفی بوده و از لحاظ اعتبار، مدت زمان اقامت و حتی تعداد مجوز ورود و خروج با یکدیگر تفاوت دارند؛ هزینه‌های آن‌ها ثابت نمی‌باشد. بنابراین برای اطلاع از قیمت ویزای روسیه 1401 (ویزای روسیه 2023) و
دریافت اطلاعات بیشتر با تیم قاصدک 24 (75269-021) تماس بگیرید.

Russian-visa

هزینه ویزای توریستی روسیه


در جدول زیر قیمت ویزای توریستی روسیه را با تعداد تردد و مدت زمان اقامت مشاهده می‌کنید:

قیمت ویزای توریستی روسیه دلار
ویزای توریستی 14 روزه سینگل 155


هزینه ویزای تجاری روسیه


در جدول زیر با قیمت ویزای تجاری روسیه به همراه تعداد تردد و مدت زمان اقامت آشنا می‌شوید:

قیمت ویزای روسیه دلار
ویزای 1 ماهه روسیه (یک بار ورود) 160
ویزای سه ماهه روسیه (یک بار ورود)
240
ویزای سه ماهه روسیه (دو بار ورود) 340


هزینه ویزای دانشجویی روسیه


در جدول زیر قیمت ویزای دانشجویی روسیه را با تعداد تردد و مدت زمان اقامت در این کشور آورده‌ایم:


قیمت ویزای دانشجویی روسیه دلار
ویزای دانشجویی روسیه سینگل 140
ویزای دانشجویی یک ساله روسیه مولتی
450انواع ویزای روسیه


همانقدر که خرید بلیط هواپیما روسیه برای سفر به این کشور یا حتی عبور از آن، مهم شناخته می‌شود؛ دریافت ویزای روسیه نیز بسیار لازم است. همچنین از آنجایی که افراد با هدف‌های متفاوت به این کشور می‌آیند؛ سبب شده ویزای روسیه انواع مختلفی داشته باشد. ما نیز در این بخش به معرفی انواع ویزای روسیه خواهیم پرداخت تا بتوانید ویزای موردنظر خود را انتخاب و برای دریافت آن اقدام کنید. در زیر نمونه ویزای روسیه را مشاهده می‌کنید.

 Sample-Russian-visa


ویزای توریستی روسیه


به‌طور کلی ویزای معمولی روسیه همان ویزای توریستی روسیه (
Russian tourist visa) معرفی می‌شود که برای سفر و بازدید از جاهای دیدنی آن صادر می‌شود. شما با این ویزا می‌توانید در روسیه به گشت‌وگذار بپردازید یا در جشنواره های روسیه شرکت کنید و به دیدن اقوام خود بروید. همچنین خوب است بدانید این ویزا، با نام های ویزای مسافرتی روسیه و ویزای گردشگری روسیه نیز شناخته می‌شود که تفاوتی با یکدیگر ندارند. نحوه دریافت این ویزا نیز به‌مراتب آسان تر و ارزان تر نسبت به انواع ویزای روسیه است که در ادامه به تک‌تک آن‌ها خواهیم پرداخت. (مدت اعتبار: 1 ماه)

اخذ ویزای تجاری روسیه


پس از معرفی ویزای روسیه ارزان که همان ویزای مسافرتی روسیه است؛ نوبت به آشنایی با ویزای تجاری روسیه (
Russian business visa) می‌رسد. این ویزا برای آن دسته از افرادی که قصد تجارت در روسیه و راه‌اندازی یک کسب و کار در این کشور را دارند صادر می‌شود. تمامی تاجران، مدیران شرکت ها و... برای فعالیت در روسیه می‌بایست دعوت نامه خود را برای بررسی و تاییدیه به نمایندگی ها یا وزارت امور خارجه روسیه (یا وزارت امور داخلی روسیه) ارسال کنند. مدت زمان این ویزا نیز می‌تواند 30 روزه و 90 روزه سینگل و مولتی یا یک ساله مولتی باشد.

Travel-to-Russia-with-a-visa

ناگفته نماند در میان انواع ویزای روسیه، مواردی وجود دارند که از لحاظ زمان اقامت به دسته های زیر تقسیم می‌شوند:

 1. ویزای یک بار ورود روسیه: اعتبار این ویزا کوتاه تر از ویزای چند بار ورود است و فرد تنها یک بار می‌تواند به کشور وارد و از آن خارج شود. معمولا این ویزا را با نام ویزای سه ماهه روسیه می‌شناسند و آن را از طریق قاصدک24 دریافت می‌کنند.
 2. ویزای چند بار ورود روسیه: اعتبار این ویزا طولانی تر از ویزای یک بار ورود روسیه است و فرد مجوز چند بار ورود و خروج از کشور را دارد. معمولا این ویزا را با نام ویزای یکساله روسیه می‌شناسند و آن را از طریق قاصدک 24 دریافت می‌کنند. شرط اخد ویزای کاری روسیه (چند بار ورود) نیز تمدید اعتبار قرارداد کاری توسط شرکت مربوطه است.

به‌جز موارد گفته شده موارد دیگری نیز در انواع ویزای روسیه وجود دارند که هزینه ویزای روسیه برای هر کدام متفاوت است. در زیر به مهم ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • ویزای دانشجویی روسیه: ویزای تحصیلی روسیه (Student Visa Russia) برای دانشجویان و تمامی افرادی که قصد تحصیل در روسیه را دارند؛ صادر می‌شود. شما با داشتن ویزای تحصیلی روسیه می‌توانید مجوز اقامت در روسیه را برای تحصیل و شرکت در دانشگاه های این کشور دریافت کنید. همچنین به یاد داشته باشید مهم ترین رکن اخذ ویزای تحصیلی روسیه یا ویزای دانشجویی روسیه، به همراه داشتن مدارک پذیرش دانشگاهی است.
 • ویزای کاری روسیه: ویزای کاری روسیه (Working Visa Russia) همان‌طور که از نامش پیداست، برای افرادی که قصد کار در روسیه و پیشنهاد شغلی (Job Offer) را دارند صادر می‌شود. افراد با داشتن این ویزا می‌توانند مجوز کار در روسیه را دریافت و فعالیت خود را آغاز کنند. (توجه: این ویزا از گران ترین ویزاهای روسیه بوده و دریافت آن به‌سهولت ویزای گردشگری روسیه نیست.)
 • ویزای خصوصی روسیه: ویزای خصوصی روسیه (Russian private visa) برای دریافت ویزای درمانی روسیه و همچنین اقامت از طریق دعوت نامه ی اقوام مناسب است. افرادی که اقوام و آشنایانشان در روسیه سکونت دارند می‌توانند از آن‌ها درخواست دعوت نامه بکنند. با داشتن تاییدیه این دعوت نامه که توسط دفاتر ویزای محلی وزارت روسیه صورت می‌گیرد، ویزای روسیه به آن‌ها تعلق خواهد گرفت. پس‌از دریافت، مسافران فرصت دارند برای مدت کوتاهی (3 ماهه) در این کشور اقامت داشته باشند.
  برای درمان: ویزای درمانی روسیه از طریق اخذ ویزای خصوصی امکان پذیر است که مهمترین رکن در اخذ آن، اثبات عدم توانایی درمان در ایران است. به‌عبارت دیگر، اگر امکان درمان یا جراحی در ایران وجود داشته باشد؛ دیگر ویزای روسیه را دریافت نخواهید کرد. شما با این ویزا می‌توانید در کشور روسیه امور درمانی خود را انجام دهید و به‌مدت 3 ماه اقامت داشته باشید. (ویزای سه ماهه روسیه)
 • ویزای ترانزیت روسیه: برای افرادی که قصد عبور از روسیه و رسیدن به مقصدی دیگر را دارند، اخذ ویزای ترانزیت روسیه (Russian transit visa) توصیه می‌شود. برای اخذ ویزای ترانزیت روسیه می‌بایست درخواست خود را به‌همراه مدارک به سفارت این کشور ارسال کنید و منتظر تایید آن بمانید. ناگفته نماند این ویزا با نام ویزای فرودگاهی روسیه نیز شهرت دارد و مدت زمان اعتبار آن برای سفرهای زمینی 10 روز اقامت و برای سفرهای هوایی 3 روز است.

نحوه دریافت ویزای روسیه


در این بخش به نحوه ویزای روسیه می‌پردازیم و شما را گام‌به‌گام با مراحل آن آشنا می‌کنیم. تفاوتی ندارد که خواهان دریافت
ویزای گروهی روسیه باشید یا ویزای زمینی روسیه؛ زیرا مراحل ابتدایی آن با هم مشابه هستند.

مراحل:

 1. دریافت فرم ویزای روسیه به‌صورت آنلاین
 2. تکمیل فرم موردنظر
 3. پرینت فرم (فیزیکی، چاپی)
 4. امضا توسط متقاضی
 5. جمع‌آوری مدارک گفته شده در فرم (در ادامه آن‌ها را معرفی می‌کنیم.)
 6. در نهایت تحویل مدارک به‌همراه فرم به قاصدک24
 7. اختصاصی: در مواقع خاص از متقاضی برای مصاحبه در سفارت دعوت می‌شود.

شرایط جدید ویزای روسیه برای ایرانیان


شرایط اخذ و نرخ ویزای روسیه 2023 (ویزای روسیه 1401) برای ایرانیان تفاوت چندانی نکرده است بلکه مراحل دریافت آن مطابق موارد گفته شده می‌باشد. ولیکن برای اطلاع از وضعیت دقیق آن می‌توانید با قاصدک 24 تماس بگیرید و از شرایط آن در هر لحظه با خبر شوید.

مراحل اخذ ویزای روسیه در قاصدک 24


قاصدک 24 علاوه‌بر خدمات گردشگری گوناگون مانند خرید بلیط های مسافرتی، رزرو هتل، تور و... ، شرایط دریافت انواع ویزا را نیز فراهم کرده است. شما می‌توانید برای اخذ ویزای مسافرتی روسیه، ویزای عمان، ویزای فرانسه و... از قاصدک24 استفاده کنید. برای این منظور می‌توانید با شماره‌ی (75269-021) تماس حاصل فرمایید و در کمترین زمان ممکن خریدهای خود را انجام دهید. برای اطلاع از قیمت ویزای روسیه، گرفتن ویزای توریستی، تجاری و دانشجویی روسیه برای ایرانیان نیز با همین شماره در تماس باشید.

سوالات متداول در مورد اخذ ویزای کشور روسیه

ویزای توریستی روسیه 1401 به مدت 14 روزه و یک بار ورود صادر می‌شود.
خیر. روسیه دارای ویزای شینگن نیست و در 26 کشور اروپاییِ عضو شینگن قرار ندارد.
خیر. ولیکن برای ویزای مولتی روسیه و بیشتر از 3 ماه امکان درخواست حضور شما در کنسولی وجود دارد.