شرکت هواپیمایی ماهان

{{(adult + inf).toLocaleString('fa')}} مسافر
قاصدک 24

شرکت هواپیمایی ماهان، از سال 1371 به عنوان اولین شرکت خصوصی در صنعت حمل و نقل و ارائه خدمات مسافری و باری ایران فعالیت خود را آغاز کرده و در طول این سال‌ها با توسعه ناوگان‌ هوایی و امکانات خود توانسته به یکی از خوشنام‌ترین و معتبرترین ایرلاین‌های کشور با پوشش‌دهی گسترده مسیرهای داخلی و خارجی تبدیل شود. در ادامه با ما همراه شوید تا خدمات این شرکت، نکات مهم و نحوه خرید بلیط هواپیما ماهان را بیشتر بشناسید. 

لوگوی شرکت هواپیمایی ماهان

درباره شرکت هواپیمایی ماهان

 

ماهان اولین شرکت خصوصی کشور در صنعت حمل و نقل و خدمات مسافربری و باری به شمار می‌رود. این مجموعه فعالیت خود را از سال 1371 با پرواز تهران کرمان آغاز کرد. پس از آن با رشد ناوگان هوایی و افزایش سطح امکانات، برنامه پروازهای خود را در مسیرهای داخلی و بین المللی متعدد، توسعه داد.

 شرکت هواپیمایی ماهان


ناوگان هواپیمایی ماهان

 

بررسی ناوگان پروازی ماهان به مسافران کمک می‌کند تا قبل از تهیه بلیط هواپیما از کیفیت پرواز مورد نظر خود آگاهی پیدا کنند. طبق اعلام سایت هواپیمایی ماهان، این مجموعه با به‌روزترین و مجهزترین ناوگان داخلی با 55 فروند هواپیما به صورت زیر به مسافران خدمت‌رسانی می‌کند:

 

 

لیست ناوگان هواپیمایی ماهان

 

بوئینگ 400-747

ایرباس A340-600

ایرباس A340-300

ایرباس A300-600

ایرباس A310-300

BAE 146

امبرائر 145

فوکر 50


بلیط هواپیما ماهان

 

ماهان یکی از خوشنام‌ترین ایرلاین‌های داخلی کشور است که با ارائه خدمات با کیفیت، هواپیماهای سالم و مجهز، کادر پرواز حرفه‌ای و پوشش هوایی گسترده در مسیرهای داخلی و خارجی توانسته اعتبار ویژه‌ای میان شرکت‌های هواپیمایی پیدا کند.

 

اگر به دنبال خرید بلیط هواپیما ماهان هستید، خوب است بدانید سامانه قاصدک 24 این امکان را فراهم کرده تا به آسانی فقط با وارد کردن مبدا، مقصد و تاریخ سفر خود به لیست پروازهای ماهان دسترسی پیدا کرده، جزئیات کامل بلیط را بررسی نموده و سپس بلیط انتخابی خود را آنلاین رزرو کنید. در ادامه با ما همراه شوید تا انواع بلیط هواپیمایی ماهان را  بیشتر شناخته و بتوانید بهترین گزینه را برای خود رزرو کنید.

بلیط پرواز ماهان


بلیط هواپیما سیستمی ماهان

 

شرکت ماهان، با ارائه برنامه پرواز و ظرفیت مشخص، صندلی‌های هواپیما خود را با محدوده نرخ مصوب به عنوان بلیط سیستمی به مسافران می‌فروشد. نکته حائز اهمیت درباره این نوع بلیط قیمت آن است. قیمت پرواز سیستمی ماهان همواره ثابت است و از مدت‌ها قبل جهت فروش عرضه می‌شود. از این رو اگر تاریخ دقیق و مشخصی برای سفر خود دارید، این بلیط بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. زیرا این امکان فراهم شده تا هر چه زودتر  پرواز ماهان را رزرو کرده و دغدغه پر شدن ظرفیت را نداشته باشید.

از دیگر مزایای بلیط‌های سیستمی ماهان ارائه تخفیف ویژه برای کودکان 2 تا 12 سال است. توجه داشته باشید در بلیط چارتر نرخ بلیط کودک 2 تا 12 سال و بزرگسال هیچ‌ تفاوتی ندارد. از این رو برای سفرهای خانوادگی می‌تواند انتخاب مقرون به صرفه‌ای باشد.

هم‌چنین توجه داشته باشید شرایط لغو بلیط سیستمی نسبت به بلیط چارتر آسان‌تر است و میزان جریمه آن هم پایین‌تر است. پروازهای چارتر و لحظه آخری اصولا میزان جریمه بالایی دارند. پس اگر برنامه سفر شما قطعی نیست و امکان کنسلی زیاد است، بلیط سیستمی ماهان می‌تواند انتخاب بهتری باشد.

 بلیط هواپیما سیستمی ماهان


بلیط هواپیما چارتر ماهان

 

شرکت‌های چارترکننده با پیش خرید بلیط های هواپیما از ماهان و فروش آن‌ها به مسافران در طول زمان سود می‌کنند. این رو ممکن است با توجه به شرایط به منظور حفظ سود و جلوگیری از ضرر، قیمت‌ها را تغییر دهند. پس بلیط چارتر همیشه نرخ ثابتی ندارد.

ممکن است تصور کنید بلیط چارتر ماهان همیشه گزینه ارزان قیمتی به شمار می‌رود. اما لزوما همیشه این طور نیست. در زمان‌های کم تقاضا برای مقصد مورد نظر شما که بلیط‌ها به فروش نرسیده‌اند، چارتر کننده جهت جلوگیری از ضرر، اصولا قیمت‌ها را کاهش می‌دهد و این زمان بهترین فرصت برای پیدا کردن بلیط ارزان هواپیما خواهد بود.

بر عکس در زمان‌های پر سفر مانند تعطیلی‌ها، مناسبت‌های خاص و روزهای آخر هفته، چارتر کننده دلیلی برای کاهش قیمت ندارد و حتی گاهی ممکن است نرخ پرواز چارتر ماهان را برابر یا گران‌تر از بلیط سیستمی ارائه دهد.

 
بلیط هواپیما چارتر ماهان

بلیط هواپیما لحظه آخری ماهان

 

بلیط لحظه آخری ماهان در واقع نوعی بلیط چارتر است که نتوانسته تا نزدیکی زمان پرواز به فروش برسد. در این موقعیت اگر تقاضا برای خرید بلیط پاین باشد، چارتر کننده قیمت‌ها را کاهش می‌دهد تا ضرر نکند. پس این زمان بهترین فرصت برای خرید بلیط ارزان هواپیما ماهان خواهد بود. اگر می‌توانید سریع چمدان‌ها را ببندید و آماده حرکت شوید، این نوع بلیط می‌تواند برای شما گزینه مناسبی باشد. اما توجه داشته باشید بلیط لحظه آخری، اصولا غیر قابل استرداد است و میزان جریمه آن بسیار بالا است.قیمت بلیط هواپیما ماهان

 

قیمت بلیط هواپیما ماهان با توجه به عوامل مختلفی تعیین می‌شود. طول مسیر و مسافت طی شده، نوع بلیط (سیستمی و چارتر)، کلاس پروازی، شناسه نرخی، میزان تقاضا و... از مهم‌ترین عوامل هستند. از این رو هر فرد باید با توجه به اهداف سفر خود، بلیط با نرخ مناسب را پیدا کند. در ادامه با مهم‌ترین نکاتی که در بررسی قیمت پرواز ماهان باید در نظر داشته باشید، آشنا خواهیم شد:

 • در زمان‌های پر تقاضا برای سفر مانند ایام نورز، تعطیلی‌ها و مناسبت‌های خاص، روزهای آخر هفته، شرایط آب و هوایی مطلوب در مقصد مورد نظر شما و... ممکن است قیمت بلیط افزایش پیدا کند. پس اگر به دنبال پرواز ارزان هستید، در زمان‌های خلوت‌تر سفر کنید. هم‌چنین در زمان‌های کم تقاضا احتمال پیدا کردن بلیط چارتر و لحظه آخری با قیمت پایین‌تر بیشتر خواهد بود. (درباره قیمت انواع بلیط در بخش‌ پیشین به طور مفصل توضیح داده شده است)
 • کلاس‌های پروازی اکونومی ماهان با ارائه خدمات معمولی، هزینه کمتری نسبت به کلاس بیزینس دریافت خواهند کرد. پس اگر به دنبال ارزان‌ ترین بلیط هواپیما هستنید، کلاس اکونومی و اگر به دنبال آسودگی خاطر بیشتر در طول سفر هستید کلاس بیزینس ماهان با پرداخت هزینه بیشتر را انتخاب کنید.
 • شناسه‌های نرخی به منظور تمایز در قیمت‌گذاری بلیط‌های سیستمی تعیین شده‌اند. در هر کلاس نرخی میزان بار مجاز و قوانین کنسلی می‌تواند متفاوت باشد. از این رو هنگام خرید بلیط پرواز ماهان به ویژگی‌ها و قیمت هر شناسه توجه داشته باشید.

 قیمت بلیط هواپیما ماهان


قیمت بلیط هواپیما رفت و برگشت ماهان

 

این نکته را در نظر داشته باشید اصولا خرید بلیط رفت و برگشت ماهان می‌تواند بسیار مقرون به صرفه‌تر از خرید دو بلیط یک طرفه باشد. پس اگر تاریخ برگشت شما مشخص است، توصیه می‌شود بلیط دو طرفه ماهان را خریداری کنید و هزینه‌های سفر خود را کاهش دهید. بدین منظور کافی است در سایت قاصدک 24، گزینه بلیط دو طرفه را انتخاب کرده، سپس مبدا، مقصد، تاریخ رفت و برگشت و تعداد مسافران را مشخص کنید تا لیست پرواز‌های رفت و برگشتی به نمایش درآیند.

 

خرید بلیط ارزان هواپیمایی ماهان

 

توجه داشته باشید همیشه ارزان‌ترین گزینه، بهترین انتخاب برای شما نخواهد بود. از این رو لازم است اهداف، شرایط و بودجه سفر خود را مشخص نموده و طبق آن گزینه قیمت مناسب‌ را رزرو کنید. در این راستا حتما به نوع بلیط(سیستمی و چارتر)، کلاس پروازی (اکونومی و بیزینس)، شناسه نرخی و میزان تقاضا در تاریخ سفر توجه داشته باشید. (در بخش‌های پیشین درباره تاثیر هر یک از این پارامترها بر قیمت بلیط هواپیما به طور کامل توضیح داده شد)

 • اگر تاریخ دقیقی برای برنامه سفر خود ندارید، سعی کنید بلیط خود را برای زمان‌های کم تقاضا مانند وسط هفته و ایام غیر تعطیل خریداری کنید. می‌توانید از چند هفته تا چند روز مانده به پرواز ماهان، بلیط‌های چارتر و لحظه آخری را رصد نموده و ارزان‌ترین گزینه را رزرو کنید.
 • توصیه می‌شود هنگام جست و جو در قاصدک 24، از ابزار تقویم قیمتی استفاده کنید. در این تقویم، ارزان‌ترین قیمت بلیط هواپیما در روزهای مختلف نمایش داده می‌شود و بهترین روش برای پیدا کردن بلیط پرواز ماهان با نرخ مناسب خواهد بود.
 •    در نظر داشته باشید انتخاب کلاس پروازی اکونومی ماهان هزینه‌های سفر شما را کاهش خواهد داد. هم‌چنین ویژگی‌های کلاس نرخی (میزان بار مجاز و قوانین کنسلی) را بررسی کرده و طبق آن ارزان ترین بلیط هواپیما ماهان را خریداری کنید.


بلیط هواپیما ارزان ماهان


لیست پروازهای داخلی ماهان

 شرکت هواپیمایی ماهان در طول هفته پرواز داخلی در مسیرهای متعددی را  ارائه می‌دهد. کافی است مبدا، مقصد و تاریخ سفر خود را در قاصدک 24 وارد کنید تا لیست پروازها به نمایش درآیند. در ادامه با لیست پر ترددترین مسیرهای داخلی ماهان در شهرهایی همچون تهران، کرمان، اصفهان، شیراز، مشهد، یزد، زاهدان، عسلویه، اردبیل، تبریز، چابهار، خرم آباد و... بیشتر آشنا خواهیم شد: 


پروازهای داخلی ماهان

لیست پروازهای خارجی ماهان

 

ماهان علاوه بر مسیرهای داخلی، پرواز خارجی به بسیاری از شهرها را ارائه می‌دهد. در ادامه با لیست پرترددترین مسیرهای بین المللی به مقصد فرودگاه‌هایی همچون استانبول، دبی، شانگهای، موسکو، گوانجو، اربیل، پکن، آنکارا، پوکت و... بیشتر آشنا خواهیم شد:

 


کلاس های پروازی ماهان

 

دو دسته کلاس پروازی در شرکت هواپیمایی ماهان ارائه می‌شود که در ادامه با آن‌ها بیشتر آشنا خواهیم شد:

کلاس اکونومی: اگر به دنبال کاهش هزینه‌های سفر خود هستید، کلاس اکونومی ماهان را در نظر داشته باشید. صندلی‌های راحتی عادی و پذیرایی رایگان در طول پرواز از ویژگی‌های این کلاس پروازی به شمار می‌رود.

کلاس بیزینس: اگر به دنبال آسودگی خاطر و احساس راحتی بیشتر در طول پرواز هستید، کلاس بیزینس ماهان را انتخاب کنید. صندلی‌های مدرن با فضای بیشتر نسبت به کلاس اکونومی همراه سیستم صوتی و تصویری مجهز، سرویس انتخاب غذای ویژه ایرانی و بین المللی و انواع نوشیدنی از مهم‌ترین ویژگی‌های این کلاس به شمار می‌رود.

 کلاس پروازی ماهان


بار مجاز هواپیمایی ماهان

 

میزان بار مجاز در هر پرواز داخلی و خارجی مشخص شده و توصیه می‌شود قوانین مرتبط را قبل از رزرو بلیط هواپیما ماهان بررسی کنید. زیرا به ازای هر کیلوگرم بار اضافه باید جریمه پرداخت کنید.

 

 • میزان بار دستی مجاز ماهان ایر: میزان بار دستی مجاز در کلاس اکونومی حداکثر 5 کیلوگرم و در کلاس بیزینس حداکثر 7 کیلوگرم است. توجه داشته باشید این مقدار در پروازهای داخلی و خارجی ماهان تفاوتی ندارد.
 •  میزان بار مجاز ماهان ایر: به طور معمول وزن مجاز برای کلاس اکونومی در پروازهای داخلی، 20 کیلوگرم و در پروازهای خارجی 25 کیلوگرم است. برای کلاس بیزینس هم در پروازهای داخلی 30 کیلوگرم و در پروازهای خارجی 40 کیلوگرم خواهد بود. هم‌چنین این میزان برای نوزاد در پروازهای داخلی و خارجی 10 کیلوگرم است. توصیه می‌شود در هر پرواز  به دقت میزان بار مجاز را مورد بررسی قرار دهید.
 • هزینه اضافه بار ماهان ایر: هزینه اضافه بار شرکت هواپیمایی ماهان برای هر کیلوگرم معادل 1 درصد قیمت بلیط در همان مسیر محاسبه خواهد شد.

 
بار مجاز هواپیمایی ماهان

چگونه بلیط پرواز ماهان را کنسل کنید؟

 

شرایط کنسلی بلیط هواپیما ماهان، طبق قوانین این شرکت و با توجه به عواملی همچون نوع بلیط هواپیما و کلاس نرخی تعیین می‌گردد. به منظور استرداد پرواز هواپیمایی ماهان کافی است به پنل کاربری خود در قاصدک 24 مراجعه نموده و از لیست بلیط‌های هواپیما، پرواز مورد نظر خود را انتخاب کرده و بر گزینه درخواست کنسلی کلیک کنید.

میزان جریمه طبق قوانین محاسبه و کسر شده و مبلغ باقی‌مانده در مدت زمانی کوتاه به حساب شما باز خواهد گشت. هم‌چنین این امکان را دارید تا در هر ساعت از شبانه‌روز با تیم پشتیبانی قاصدک 24 تماس گرفته و هر گونه ابهام و درخواست خود را در زمینه کنسلی و استرداد بلیط هواپیما ماهان مطرح کنید. 

 

راهنمای خرید اینترنتی بلیط هواپیما ماهان ایر

 

قاصدک 24 یکی از بهترین سایت‌های فروش بلیط هواپیما ماهان در مسیرهای داخلی و خارجی به شمار می‌رود. در ادامه گام به گام با مراحل رزرو بلیط این ایرلاین آشنا خواهیم شد:

 

 1. با توجه به مقصد سفر، ابتدا از سربرگ بلیط هواپیما، پرواز داخلی یا خارجی را انتخاب کنید.
 2. سپس یکی از گزینه‌های یک طرفه یا دو طرفه را جهت خرید بلیط هواپیما ایرلاین ماهان انتخاب کنید.
 3. در مرحله بعد مبدا، مقصد، تاریخ پرواز و تعداد مسافران را مشخص نموده و بر گزینه جستجو کلیک کنید. (با مشخص کردن تاریخ سفر، تقویم قیمتی را مشاهده خواهید کرد که کم‌ترین قیمت بلیط را در روزهای مختلف در محدوده تاریخ انتخابی شما نمایش می‌دهد و بهترین ابزار جهت پیدا کردن بلیط ارزان به شمار می‌رود)
 4. پس از کلیک بر گزینه جست‌وجو، لیست پروازهای موجود در دسترس شما خواهد بود.
 5. فیلترهای جست وجو که در سمت راست صفحه قرار دارند، این امکان را فراهم می‌کنند تا نوع بلیط، کلاس پروازی، ساعت پرواز، تعداد توقف و شرکت‌های هواپیمایی را طبق اهداف سفر خود محدود کرده و هر چه سریع‌تر، بلیط خود را بیابید. (با استفاده از فیلتر شرکت هواپیمایی می‌توانید ماهان را انتخاب نموده و فقط لیست پروازهای این ایرلاین را بررسی کنید)
 6. با کلیک بر گزینه جزئیات بلیط، قیمت بلیط برای نوزاد، کودک و بزرگسال و لیست کامل قوانین در اختیار شما است.
 7.  با دقت کافی، جزئیات و قوانین پرواز را بررسی کنید. سپس بلیط مورد نظر خود را انتخاب نموده و بر گزینه خرید کلیک کنید. سپس اطلاعات درخواست شده را ثبت کنید و درنهایت با پرداخت آنلاین هزینه، بلیط هواپیما ماهان را دریافت کنید.

خرید اینترنتی بلیط هواپیمام ماهان

هم‌چنین خوب است بدانید تیم پشتیبانی قاصدک 24، در هر ساعت از شبانه‌روز پاسخ‌گوی پرسش‌ها و درخواست‌های شما جهت جست و جو، خرید و حتی استرداد بلیط هواپیما ماهان خواهد بود.

سوالات متداول در مورد هواپیمایی ماهان

در پروازهای داخلی اکونومی میزان بار مجاز 20 کیلوگرم به همراه کیف دستی 5 کیلوگرمی هستند. این مقدار در پروازهای بیزینس به 30 و 7 کیلوگرم افزایش پیدا می‌کند.
اگر بلیط خود را از قاصدک 24 خریده‌اید، کافی است با مراجعه به پنل کاربری، در این سایت بلیط خود را کنسل نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر به صفحه راهنمای استرداد بلیط هواپیما در فوتر قاصدک 24 مراجعه نمایید.
برای خرید بلیط هواپیما ماهان می‌توانید از دو روش خرید حضوری و غیر حضوری استفاده نمایید. البته از آنجایی که خرید آنلاین بلیط هواپیما دردسر کمتری دارد، بهتر است پرواز مورد نظر خود را در قاصدک 24 جستجو نمایید و بلیط هواپیما ماهان خود را از فهرست نتایج انتخاب نموده و آن را خریداری کنید.
هواپیماهای ماهان دارای دو کلاس پروازی اکونومی و بیزینس هستند.
اگر بلیط هواپیما ماهان را برای پروازهای داخلی از مبدا تهران خریداری کرده‌اید باید به ترمینال 2 فرودگاه مهرآباد مراجعه کنید. برای پروازهای خارجی نیز می‌بایست به فرودگاه بین المللی امام خمینی بروید.