شرکت هواپیمایی قشم (Qeshm Airlines)

{{(adult + inf).toLocaleString('fa')}} مسافر
قاصدک 24

هواپیمایی قشم ایر، یکی از ایرلاین های دولتی ایران است که فعالیت خود را در سال ۱۳۷۲ با اجاره نمودن هواپیما، تحت عنوان «شرکت هواپیمایی فراز قشم» آغاز کرد. این شرکت از سال ۱۳۷۵ با انعقاد قرارداد اجاره با مالکین دو هواپیماهای مسافری پهن پیکر، به پرواز در مسیرهای تهران- قشم، تهران- دبی و دیگر شهرهای ایران پرداخت و بعدها در سال 1379 توانست تعداد ناوگان خود را به هفت فروند هواپیما افزایش دهد.

در سال ۱۳۸۵ مالکین شرکت، تصمیم به واگذاری آن نمودند تا در نهایت در سال ۱۳۸۸ شرکت هولدینگ توسعه سورینت قشم متعلق به بابک زنجانی، مالک فراز قشم گردید. این شرکت که فراز و فرودهای بسیاری را از سرگذراند، در هجدهم دی ماه سال 91 به « شرکت هواپیمایی قشم» تغییر نام یافت و پس از دو سال، به مالکیت وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران درآمد.

لوگوی شرکت هواپیمایی قشم

بلیط هواپیما قشم ایر


بلیط هواپیما قشم ایر در 21 مقصد بین المللی و 19 مقصد داخلی در اختیار مسافران است و از قیمت مطلوبی برخوردار می باشد. برای تهیه بلیط هواپیما قشم ایر، علاوه بر آژانس های هواپیمایی مختلف، می توانید به سامانه خرید بلیط هواپیما قاصدک24 نیز مراجعه نمایید.

ضمنا شرکت هواپیمایی قشم ایر، به منظور آسایش و رفاه حال مسافران خود، سامانه ای را راه اندازی نموده تا مسافران این هواپیمایی قادر باشند علاوه بر روش های معمول، بلیط هواپیما قشم ایر خود را با مراجعه به این سامانه خریداری نمایند.

سامانه 4764 این هواپیمایی در 24 ساعت شبانه روز آماده ارائه همه نوع بلیط هواپیما قشم ایر، به کاربران محترم است.


هواپیمای قشم ایر


شرکت هواپیمایی قشم به طور کلی دارای 24 فروند هواپیما است که 13 فروند آن فعال می باشند. این ناوگان، مجموعه ای ازهواپیماهای دور برد و برد متوسط را شامل می شود که بیش از 3000 صندلی را در اختیاران مسافران قشم ایر قرار می دهد.

ناوگان پروازی قشم ایر
تصویر ناوگان پروازی قشم ایر
جالب است بدانید یکی از هواپیماهای ایرباس آ-300-600 این شرکت، به شماره ثبت EP-FQM، به عنوان هواپیمای اختصاصی باشگاه پرسپولیس تهران شناخته می شود.


مسیرهای پرواز قشم ایر


پرواز هواپیماهای قشم ایر، علاوه بر مسیرهای داخلی، عتبات عالیات و دمشق، در سایر مسیرهای بین المللی نظیر دبی، شارجه، راس الخیمه، منامه بحرین و... نیز به انجام می رسد. به عبارت دیگر این ایرلاین به 27 مقصد بین المللی و 29 شهر در ایران پرواز می کند. لاوه بر اینها، این شرکت با در اختیار داشتن ۲ فروند هواپیمای ایلوشین ۷۶ باری، در مسیرهای مختلفی از جمله تهران- شانگهای، تهران- استانبول، تهران- کابل، تهران- دبی و تهران- اسلام آباد نیز به حمل بار تا ظرفیت 50 تن می پردازد.


پروازهای داخلی هواپیمایی قشم ایر


 1. از مبدا تهران: آبادان، اهواز، اصفهان، ارومیه، بندرعباس، فرودگاه چابهار، بندر ماهشهر، تبریز، خوی، زابل، زاهدان، سنندج، سهند، شیراز، قشم، کرمانشاه، کیش، مشهد و یزد
 2. از مبدا اهواز: اصفهان، مشهد و تهران
 3. از مبدا آبادان: تهران و مشهد
 4. از مبدا اصفهان: فرودگاه قشم، بندر ماهشهر، کیش، مشهد، اهواز و تهران
 5. از مبدا بندرعباس: ساری، تبریز و تهران
 6. از مبدا بندر ماهشهر: اصفهان، شیراز، مشهد و تهران
 7. از مبدا تبریز: شیراز، بندرعباس و تهران
 8. از مبدا زاهدان: گرگان، مشهد و تهران
 9. از مبدا زابل: مشهد
 10. از مبدا ساری: بندرعباس
 11. از مبدا شیراز: بندر ماهشهر، تبریز، تهران، مشهد و کیش
 12. از مبدا قشم: گرگان، اصفهان، تبریز، کرمانشاه، مشهد و تهران
 13. از مبدا کرمانشاه: بندرعباس، تهران، قشم و مشهد
 14. از مبدا کیش: تهران، مشهد و اصفهان
 15. از مبدا مشهد: زابل، بندر ماهشهر، شیراز، کیش، قشم، اصفهان، کرمانشاه، آبادان، اهواز، زاهدان و تهران

اگر قصد سفر دارید و به دنبال برنامه پروازهای داخلی قشم ایر هستید، این لیست کمکتان می‌کند.پروازهای خارجی ایرلاین قشم ایر


 1. روسیه: مسکو، سن پترزبورگ و سوچی
 2. گرجستان: تفلیس
 3. ارمنستان: ایروان
 4. ترکیه: استانبول، ازمیر، سابیها و اسپارتا
 5. رومانی: بخارست
 6. بلغارستان: وارنا و صوفیه
 7. هندوستان: گوآ
 8. تایلند: بانکوک
 9. امارات: دبی
 10. عراق: بغداد، نجف و سلیمانیه
 11. قبرس: لارناکا
 12. صربستان: بلگراد
 13. کرواسی: زاگرب

اگر قصد سفر دارید و به دنبال برنامه پروازهای خارجی قشم ایر هستید، این لیست کمکتان می‌کند.
مسیرهای پروازی قشم ایر

مسیرهای پروازی بین المللی ایرلاین قشم از مبدا داخل


 1. از مبدا قشم: دبی
 2. از مبدا اصفهان: دبی، نجف و بغداد
 3. از مبدا یزد: نجف
 4. از مبدا شیراز: نجف و بغداد
 5. از مبدا مشهد: نجف و بغداد
 6. از مبدا تبریز: بغداد
 7. از مبدا ارومیه: بغداد
 8. از مبدا ساری: بغداد

و مسیرهای آتی شرکت هواپیمایی قشم


 1. تهران- هامبورگ- تهران
 2. تبریز- هامبورگ- تبریز
 3. تهران- صوفیا- تهران
 4. تهران- بروکسل- تهران

البته توجه داشته باشید که برای ورود به کشورهای خارجی با بلیط هواپیما قشم ایر، می‌بایست در آزمایشگاه مورد تایید قشم ایر تست کرونا داده و نتیجه‌ی آن را (در صورت منفی‌بودن) به پذیرش فرودگاه ارائه دهید.


قطب‌های شرکت هواپیمایی قشم ایر


بسیاری از ایرلاین های دنیا به منظور دسترسی هرچه بهتر به بازار، فرودگاه هایی را به عنوان قطب انتخاب می کنند. انتخاب این فرودگاه ها به راه های دسترسی و ظرفیت آنها و همچنین میزان هزینه ای که یک ایرلاین می تواند صرف قطب خود کند، برمی گردد. از این رو قشم ایر نیز همانند سایر ایرلاین های کشور و دنیا قطب هایی را برای خود برگزیده است که شامل فرودگاه های بین المللی امام خمینی و فرودگاه دیرستان در قشم به عنوان قطب نخست و فرودگاه بین المللی کیش به عنوان قطب دوم می شوند.

نکته آخر اینکه قشم ایر، همواره در تلاش است تا با برگزاری دوره های تخصصی خلبانی، مهندسی و تعمیر و نگهداری هواپیما و بازرگانی و خدمات پرواز، توسط عالی ترین مدرسان بین المللی برای پرسنل خود، سیر تکاملی رو به رشدی را برای این شرکت رقم بزند. از این رو امید است با به کارگیری نیروی انسانی جوان و شایسته در کنار پرسنل با تجربه این شرکت به علاوه ارائه خدمات درون پروازی ویژه با استاندارهای جهانی، کماکان انتخاب اول مسافران ایرانی باشد.