رزرو بلیط قطار

امتیاز دهید:
135 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 4.7 از 5 رزرو بلیط قطار
رزرو بلیط قطار

چگونگی رزرو بلیط قطار در سفرهای خانوادگی و کاری، همواره یکی از اصلی ترین دغدغه های مسافرانی که راه های زمینی را برای سفر خود برگزیده اند. شاید تصور کنید روشهای متداولی برای پاسخگویی به این نیاز وجود دارد و رزرو بلیط قطار آنقدرها هم چالش برانگیز نیست اما اگر کمی دقیق تر به موضوع نگاه کنید، قطعاً متوجه اهمیت آن می شوید!

همانطور که می دانید خرید بلیط قطار به صورت حضوری، نیازمند صرف هزینه و زمان کافی است و در دنیای دیجیتال امروز اینگونه خریدها نوعی زحمت بیهوده به حساب می آیند. همین امر نیز موجب شده است تا برخی از آژانسها و دفاتر مسافرتی با بهره مندی از روشهای نوین و همپا با بسیاری از سایتهای رزرو بلیط قطار، نحوه خدمات خود را از حالت فیزیکی و سنتی به الکترونیکی و مدرن تغییر دهند. ارائه بلیط قطار به صورت آنلاین علاوه بر سرعت بخشیدن به خرید مشتریان، فعالان عرصه گردشگری را نیز به مجموعه هایی پیشرو بدل می سازد و رضایت حداکثری مسافران را به هنگام رزرو بلیط قطار در پی خواهد داشت.

علاوه بر اینها همانطور که می دانید با وجود کارگزاران سفرهای ریلی بسیاری که در کشور مشغول به فعالیت و فروش بلیط قطار هستند، رزرو بلیط قطار در برخی از روزهای سال نظیر ایام نوروز و یا تعطیلات تابستان بسیار دشوار می گردد. تقاضای رزرو بلیط قطار در این ایام که مصادف با تعطیلی مدارس و بسیاری از مراکز دولتی در ایران است در مسیرهای پر تردد به طرز چشمگیری افزایش پیدا می کند از این رو پیشنهاد ما برای شما، رزرو اینترنتی بلیط قطار و خرید آنلاین آن در تمامی روزهای سال است.

فروش بلیط قطار در سامانه های اینترنتیفروش بلیط قطار در سامانه های اینترنتی بدون نیاز به مراجعه حضوری کاربر و به صورت آنلاین صورت می پذیرد. بدین ترتیب کاربر می تواند به وسیله یک رایانه و یا حتی تلفن همراه هوشمند خود و با اتصال به اینترنت به یکی از مراکز فروش اینترنتی بلیط قطار مراجعه و با در اختیار داشتن اطلاعات شخصی خود و همراهانش، یک کارت بانکی عضو شتاب و رمز دوم آن، به سادگی و در اسرع وقت نسبت به رزرو بلیط قطار مورد نظر خود از سایت فروشنده اقدام نماید.

رزرو بلیط قطار همزمان در بیش از 1600 نمایندگی سراسر کشور و مراکز اینترنتی فروش بلیط قطار صورت می پذیرد اما نکته قابل توجه در این خصوص این است که اطلاعات تمامی این مراکز یکسان است و اگر یکی از آنها برای فروش بلیط قطار مورد نظر شما ظرفیت خالی نداشته باشد به این معناست که بلیط قطار درخواستی، در سایر مراکز نیز موجود نمی باشد. به عبارت دیگر اگر بلیط مورد نظر خود را در یک سامانه فروش اینترنتی بلیط قطار نیافتید، دیگر نیازی به مراجعه به نمایندگی های دیگر ندارید.

فراموش نکنید اولین شرط در انتخاب یک سامانه فروش اینترنتی بلیط قطار، توجه به نماد اعتماد الکترونیکی و ساماندهی سایت و اطمینان از صحت آن است. این نماد توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، به منظور تایید هویت و محل فعالیت کسب و کارهای اینترنتی، به صاحب امتیاز سایت مربوطه اعطا می گردد.

همچنین یک سامانه معتبر فروش اینترنتی بلیط قطار، جهت پاسخگویی و رفع نیاز مشتریان خود از پشتیبانی لازم و کادری مجرب برخوردار است. این امر موجب می گردد تا کاربر در صورت بروز هرگونه اشکال یا سوال در روند رزرو بلیط قطار خود قادر به رفع نیاز خود طی یک تماس تلفنی و کامل نمودن پروسه خریدش باشد.

قوانین و مقررات رزرو اینترنتی بلیط قطار- اولین و مهمترین قانونی که کاربر می بایست به هنگام رزرو اینترنتی بلیط قطار به آن توجه کند، لزوم درج صحیح مشخصات مسافر است. طبق قوانین راه آهن جمهوری اسلامی ایران کاربر موظف است کلیه اطلاعات درخواستی در فرآیند رزرو اینترنتی بلیط قطار شامل نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد و کد ملی را به صورت صحیح و کامل در وبسایت وارد کند. در قطارهای بين شهری بلیط بی نام وجود ندارد و چنانچه به هر دلیلی بلیط خريداری شده با اطلاعات كارت شناسایی مسافر مطابقت نداشته باشد، مسافر بدون بلیط تلقی خواهد شد.

شایان ذکر است امکان تعويض و تغيير اطلاعات پس از تكميل فرايند رزرو اینترنتی بلیط قطار و خرید آن وجود ندارد و در صورت بروز هرگونه اشتباه، کاربر مجبور به استرداد بلیط قطار خریداری شده می باشد.

- در صورت وارد شدن خسارت به قطار، پرداخت غرامت فقط به دارندگان نسخه چاپی بلیط امکان پذیر است. از این رو به کاربران توصیه می گردد پس از پایان یافتن مراحل رزرو اینترنتی بلیط قطار و پرداخت وجه آن، فایل پی دی اف ارسالی به آدرس پست الکترونیک خود را بر روی کاغذ A4 دورو سفید پرینت نمایند و برای سوار شدن به قطار، بلیط چاپ شده را ارائه نمایند.

- در صورتی که تمایل دارید برای سفر خود از بلیط دو قطار متوالی استفاده نمایید حتماً به هنگام رزرو بلیط قطار به ساعت حرکت قطار دوم توجه فرمایید. طبق قوانین راه آهن جمهوری اسلامی ایران تنها زمانی مجاز به استفاده از دو قطار مسافربری متوالی می باشید که حداقل ۳ ساعت فاصله بین زمان رسیدن قطار اول به مقصد و حرکت قطار دوم در نظر بگیرید، درغیر این صورت مسئولیت جا ماندن احتمالی شما از قطار دوم و کنسل شدن بلیط قطار بر عهده خودتان است.

- اگر مایلید علاوه بر امکانات موجود در قطار، خدمات اضافی نظیر پذیرایی دریافت کنید تنها تا 24 ساعت قبل از حركت، می توانید رزرو بلیط قطار با امكان خريد غذا را انجام دهید. شایان ذکر است امکان پذيرايی، تنها در برخی از قطارهای ويژه، اختياری و با درخواست مسافر انجام می شود لذا به هنگام رزرو اینترنتی بلیط قطار خود می توانید با پرداخت هزينه مربوطه، ان را خریداری نمایید.

- رزرو اینترنتی بلیط قطار برای اتباع خارجی ملزم به در اختیار داشتن گذرنامه معتبر است. این افراد برای رزرو بلیط قطار خود می بایست پس از تکمیل فرم مربوطه شامل نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد و شماره گذرنامه باقی مراحل را همانند سایر مسافران طی کرده و بلیط قطار مورد نظر خود را خریداری نمایند.

- رزرو بلیط قطار به صورت نیم بها برای خانواده محترم شاهد، شخص جانباز و خردسالان 2 تا 12 سال امکان پذیر است. با این حال رزرو اینترنتی بلیط قطار تنها برای کودکان امکان پذیر است و رزرو بلیط قطار جانبازان و خانواده های شاهد تنها از طریق مراکز فروش حضوری و با ارائه كارت شناسایی معتبر بنياد صورت می پذیرد.

رزرو بلیط قطار جانبازان و خانواده های شاهد
- کودک تنها بدون همراه بزرگسال مجاز به رزرو بلیط قطار و مسافرت نمی باشد. طبق قوانین راه آهن جمهوری اسلامی ایران مسافر تنها در صورتی که 17 سال تمام داشته باشد می تواند نسبت به رزرو بلیط قطار اقدام و به تنهایی سفر نماید.

- رزرو بلیط قطار با توجه به سهمیه های تعریف شده در قوانین راه آهن جمهوری اسلامی ایران صورت می پذیرد. این سهمیه ها که به منظور ساماندهی به مسافران و آسایش و راحتی آنان در سه گروه "مسافران عادی"، "ویژه خواهران" و "ویژه برادران" تقسیم بندی شده اند، هر یک دارای ظرفیت و مقررات خاص خود می باشند. از این رو در صورت استفاده نادرست از سهمیه ها به هنگام رزرو بلیط قطار، بلیط صادر شده مسترد می شود و هزینه جریمه آن بر عهده شخص مسافر است.

مقدمات رزرو بلیط قطاریکی از مزیت های رزرو اینترنتی بلیط قطار این است که مسافران را قادر می سازد بلیط قطار مورد نظر خود را ضمن مقایسه با سایر بلیط ها خریداری نموده و از نظر قیمت، ساعت حرکت و نوع قطار، بهترین گزینه برای رزرو بلیط قطار را انتخاب نمایند.

سامانه فروش اینترنتی بلیط قطار قاصدک 24، به منظور سهولت و سرعت بیشتر دسترسی کاربران خود برای رزرو بلیط قطار دلخواهشان، مجموعه کاملی از بلیط های قطار را گردآوری نموده است. این بلیط ها با توجه به نوع قطار اعم از لوکس، درجه یک، درجه دو، سالنی و... از بازه نرخی متفاوتی برخوردارند که همین تنوع در قیمت بلیط قطار نیز یکی از اصلی ترین عوامل رضایت کاربران از مجموعه قاصدک 24 می باشد.

برای رزرو اینترنتی بلیط قطار به ساده ترین شکل ممکن، می توانید با مراجعه به سامانه جامع خرید بلیط قاصدک 24 به آدرس www.ghasedak24.com و تکمیل فیلدهای مبدا، مقصد و تاریخ سفر خود به مجموعه کاملی از بلیط های قطار دست یابید.

فراموش نکنید فهرست دریافتی به منظور سرعت بخشیدن به پروسه خرید شما و ساده تر نمودن روند رزرو بلیط قطار، با فیلترهای تعبیه شده در سیستم نظیر قیمت، زمان و شرکتهای حمل و نقل ریلی محدود می شود. بدین ترتیب می توانید به رزرو اینترنتی بلیط قطاری بپردازید که علاوه بر اینکه محدود به سلیقه احتمالی اپراتور فروش نیست با تمام معیارها و اولویت های شما برای سفر نیز همخوانی دارد.

علاوه بر اینها اگر قصد دارید برای یک سفر خانوادگی بلیط قطار رزرو کنید، می توانید از امکان دربست کردن کوپه استفاده نمایید. برای رزرو بلیط قطار در کوپه دربستی پس از تکمیل فیلدهای مربوطه، گزینه "کوپه دربست" را انتخاب و به مدیریت جستجوی خود بپردازید. شایان ذکر است برای رزرو اینترنتی بلیط قطار در کوپه دربستی، نیازی به افزایش مسافرین تا سقف گنجایش کوپه ندارید بلکه تنها کافیست تعداد واقعی همراهان خود را وارد نمایید تا سیستم به صورت خودکار، صندلی های دیگر کوپه را نیز برای شما ذخیره کند.

رزرو کوپه دربستی و سفر خانوادگی با قطار
در پایان یادآور می شویم رزرو اینترنتی بلیط قطار در قاصدک 24، به سادگی و تنها با در اختیار داشتن اطلاعات شخصی، یک کارت بانکی متصل به شبکه شتاب و رمز دوم آن، آدرس یک پست الکترونیکی و حتی بدون نیاز به ثبت نام در سایت، امکان پذیر است.

بلیط قطار شهرها