بلیط قطار زنجان

امتیاز دهید:
2877 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 5 از 5 خرید بلیط قطار زنجان با تخفیف در مجموعه کامل فروش
قاصدک 24

زنجان چگونه شهری است؟


زنجان یکی از بزرگ ترین شهرهای شمال غربی ایران و از دیگر از استان های آذری زبان ایران است و بیش از نیم میلیون جمعیت دارد. این شهر که از شمال با دیگر استان های آذری نشین ایران، آذربایجان شرقی و اردبیل همسایه است، مرکز خط آهن مهم ناحیه شمالغرب ایران نیز به شمار می رود.

گنبد سلطانیه زنجان

برخی از نقاط دیدنی زنجان


برای مسافرانی که به شهر زنجان سفر می کنند، بازدید از مکان هایی که قرن ها تاریخ را بر دوش خود حمل می کنند، بسیار جذاب است. مکان هایی چون گنبد مشهور سلطانیه، موزه رختشویخانه، بازار سنتی و مسجد جامع زنجان که در کنار جاذبه های طبیعی چون ائل داغی، دودکش جن و تپه های آلا داغ لار بسیاری را به فکر سفر به این شهر می اندازند.

موزه رختشویخانه زنجان

سوغات و ره آورد زنجان


زنجان از سوغاتی های خوشمزه تهی نیست. هم می توانید نان اردک، سقز، شیرینی شستی و سبزیجات کوهی را به عنوان سوغات زنجان با خود بیاورید و هم صنایع دستی چون چاقوی معروف زنجان، چاروق دوزی، گیوه بافی و آثار سوزن دوزی شده.

سوغات زنجان

راه آهن زنجان


خط آهن زنجان که با نام راه آهن ناحیه شمالغرب شناخته می شود، بیش از 70 سال قدمت دارد و در جنوب شهر واقع شده است. این خط آهن به دلیل اتصال تهران به تبریز و نیز غرب به شمال، شرق و جنوب کشور از اهمیت ویژه ای برخوردار است. شایان ذکر است که بلندترین نقطه در خط آهن شمالغرب، ایستگاه سراجو با ارتفاع 1844 متر از سطح دریاست.

ایستگاه قطار زنجان

رزرو بلیط قطار زنجان در قاصدک24


برای رزرو بلیط قطار زنجان از هر یک از شهرهای ایران، پس از ورود به سامانه خرید بلیط قطار، با انتخاب مبدأ، مقصد، زمان، تعداد مسافر و نیز نوع(عادی، خواهران یا برادران) لیستی از گزینه های موجود برایتان نمایش داده می شود که می توانید با تغییر فیلتر زمان و شرکت های حمل و نقل، بهترین گزینه را انتخاب کرده و از یک سفر ارزان لذت ببرید.


قیمت بلیط قطار زنجان


بدون شک اینکه بلیط قطار خود را از کدام شرکت ریلی خریداری می کنید، بر قیمت بلیط تأثیرگذار است. اما هر شرکت ریلی را که برای سفر انتخاب کنید، باید بدانید که سفر با قطار به خودی خود مقرون به صرفه تر، راحت تر و ایمن تر است. خرید از سامانه اینترنتی فروش بلیط قاصدک 24 با فراهم کردن امکان مقایسه قیمت ها، دستتان را در انتخاب باز می گذارد.


خرید بلیط قطار زنجان


برای خرید بلیط قطار زنجان به هر کدام از شهرها علاوه بر خرید حضوری که این روزها کمتر مورد استفاده قرار می گیرد، خرید اینترنتی هم اضافه شده است. بنابراین می توانید با انتخاب نوع قطار، کیفیت امکانات و سرویس دهی و همچنین قیمت را انتخاب کرده و بلیط خود را خریداری کنید. قطارهای شش تخته میلاد، چهار تخته خلیج فارس، درجه یک سهند، لوکس چهار تخته توس و... از میان 19 نوع قطار موجود در ناوگان ریلی ایران در مسیر زنجان تردد می کنند.


فروش بلیط قطار زنجان


فروش بلیط قطار زنجان از طریق مراکز فروش، خرید اینترنتی و خرید موبایلی(هم قطار) صورت می پذیرد. بنابراین مسافران می توانند با داشتن مدارک شناسایی لازم برای خرید حضوری و کارت بانکی عضو شتاب با رمز دوم برای خرید غیرحضوری اقدام کنند.

بلیط قطار مشهد زنجان


قطارهای چهار تخته اکسپرس، غزال بنیاد، پنج ستاره اکونومی و ویژه فدک از جمله قطارهایی هستند که مسیر 16 ساعته مشهد تا زنجان را طی می کنند. در طول این مسیر قطار از ایستگاه هایی چون کاشمر، اسفراین، شاهرود، دامغان، سمنان، تهران، کرج و قزوین می گذرد.

بلیط قطار تهران زنجان


از تهران تا زنجان و بالعکس تنها چهار ساعت و نیم فاصله است. قطارهای ارم، اتوبوسی نگین، درجه یک اتوبوسی ماهان و شش تخته زاگرس از جله قطارهایی هستند که در مسیر تهران به زنجان و بالعکس تردد دارند. ضمن اینکه مسافران برای رسیدن به مقصد باید از ایستگاه هایی چون کرج، هشتگرد، آبیک، قزوین، خرم دره، سلطانیه و بناب عبور کنند.

بلیط قطار تبریز زنجان


طی مسیر کردن از تبریز به زنجان با قطار 8 ساعت به طول خواهد انجامید. ضمن اینکه سفر ریلی شما به زنجان با گذر از ایستگاه های آذرشهر، عجب شیر، مراغه، هشترود و میانه به پایان خواهد رسید.


بلیط قطار برای مقصد زنجان 
بلیط قطار از مبدا زنجان بلیط قطار شهرها