بهترین زمان سفر به اصفهان کدام فصل است؟

اصفهان شهر معروف در ایران و جهان است که جاذبه‌های گردشگری زیادی دارد، برای بازدید بهتر این مکان‌ها نیاز به زمان مناسبی دارید تا بهتر بتوانید از شگفتی‌های این جاذبه‌های تاریخی و طبیعی لذت ببرید.

اینجا کلیک کنید:
بلیط هواپیما

 

بهترین زمان مسافرت به اصفهان
پل خواجو اصفهان


بیشتر بخوانید: راهنمای جامع سفر به اصفهان
بهترین زمان سفر به اصفهان


برای سفر به اصفهان باید زمانی را انتخاب کنید که از همه نظر مناسب باشد تا بتوانید از مناظر طبیعی و آثار تاریخی این شهر لذت ببرید. در ضمن باید زمانی را انتخاب کنید که از گرما و سرما، شلوغ بودن شهر و ترافیک هم در امان باشید.

 

 

اینجا کلیک کنید:
بلیط هواپیما اصفهان

 


بهترین زمان سفر به اصفهان از نظر آب‌و‌هوا


اصفهان یکی از شهرهای نیمه کویری ایران است که از یک طرف به کوهستان زاگرس و از طرف دیگر به کویر منتهی می‌شود.
 آب‌و‌هوای اصفهان در تابستان گرم و خشک است و در زمستان سرد می‌شود. پس برای سفر به اصفهان با توجه به شرایط آب‌و‌هوای این شهر زمان رفتن به اصفهان را انتخاب کنید.

بهترین زمان سفر به اصفهان از اول اسفند تا آخر اردیبهشت و همچنین از اول شهریور تا آخر مهر که هوا معتدل و خنک است. وجود رودخانه زاینده‌رود در شرایط آب‌و‌هوای این شهر بسیار تاثیرگذار است، زمانی که هوا گرم می‌شود آب رودخانه کم شده و هوای اصفهان هم گرم‌تر می‌شود ولی در زمستان تقریبا برعکس است.

 


وجود زاینده رود در شرایط آب و هوای اصفهان بسیار تاثیرگذار است.


 

بهترین زمان رفتن به اصفهان
سی‌و‌سه پل اصفهان

 

 

بهترین زمان سفر به اصفهان از نظر تعداد گردشگران


در فصل بهار و تعطیلات نوروز شهر اصفهان مملو از جمعیت است و این شهر بسیار شلوغ می‌شود. همین مسئله باعث می‌شود قیمت هتل‌ها و ورودی اماکن دیدنی اصفهان افزایش پيدا کند، همچنین ترافیک در بیشتر خیابان‌ها افزایش پیدا می‌کند.

بهترین زمان مسافرت به اصفهان از نظر تعداد گردشگران اردیبهشت ماه و فصل پاییز که مدارس باز می‌شود است که هوا بسیار عالی و قیمت اقامتگاه‌ها و هتل‌ها کاهش می‌یابد و خبری از شلوغی و ترافیک در خیابان‌های اصفهان نیست.

 


بیشتر بخوانید: سفری خاطره‌انگیز به بهترین کویرهای اصفهان
بهترین زمان سفر به اصفهان
سفر به اصفهان در پاییز

 

اینجا کلیک کنید:
بلیط اتوبوس اصفهانبهترین زمان مسافرت به اصفهان از نظر جشن‌ها


اصفهان از شهرهای قدیمی ایران است که هر ساله جشن‌ها و رویدادهای مختلفی در این شهر برگزار می‌شود. بیشتر گردشگران و مسافران که به مراسم و آیین محلی اصفهان علاقه دارند در این ایام به اصفهان سفر می‌کنند
.

  • جشن آبریزان زاینده‌رود: یکی از این مراسم ویژه در اصفهان بود که دیگر برگزار نمی شود.

  • سقاخانی: از دیگر مراسمی است که در ماه محرم در اصفهان بسیار باشکوه برگزار می‌شود.

  • جشن هفت سین: مردم اصفهان در یک روز سبزه‌های خودشان را در محل مخصوص که اغلب در باغ غدیر اصفهان است می‌آورند. هر نفر یک کارت می‌گیرد و در آخر جشن با نظر داوران جوایزی به برنده‌شدگان اهدا می شود.


بیشتر بخوانید: بهترین مراکز خرید اصفهان و بازارهای سنتی + آدرسبهترین فصل سفر به اصفهان
بهترین فصل سفر به اصفهان چه زمانی است؟

  • شب اسفند: از آیین و مراسمات ویژه پایان سال است که در کاشان و اصفهان هر ساله پنج روز مانده به نوروز برگزار می‌شود.

  • جشنواره هفت هزار پا: مراسم ویژه‌ای که در کوه صفه برگزار می شود که برنامه‌های شاد و بانشاطی در این جشن اجرا می‌شود، همچنین جشنواره بادبادک‌ها، اجرای دف‌نوازی، جشنواره هنرهای نمایشی، جشنواره لبخند شاد نوروزی هم برگزار می‌شود. هدف از برگزاری این جشن‌ها پر کردن اوقات فراغت مردم و گردشگران و مسافران نوروزی است.

  • آتش افروزی: از آیین ویژه دی‌ماه است که نوجوانان و جوانان بر بالای تپه آتش روشن می‌کنند، مردم بومی اصفهان رسیدن نور آتش به درختان را مایه برکت به محصولاتشان می‌دانند.

 


بهترین مراسم اصفهان جشن آبریزان زاینده رود بوده که به دلیل کم آبی دیگر برگزار نمی شود.


 

بهترین فصل سفر به اصفهان
جشن هفت‌سین از مراسم باستانی اصفهان

 

 

بهترین زمان رفتن به اصفهان از نظر هزینه‌ها


اصفهان شهری زیبا و بزرگ است که سفر به این شهر هزینه‌هایی در بر خواهد داشت.

 

 

هزینه های سفر به اصفهان

هزینه بلیط سفر به اصفهان

هزینه اقامت

هزینه خورد و خوراک

هزینه حمل‌و‌نقل

هزینه خرید سوغاتی

 

اینجا کلیک کنید:
بلیط قطار اصفهان از جاهای دیدنی اصفهان در چه فصلی دیدن کنیم؟


بازدید هر کدام از جاهای دیدنی اصفهان فصل و زمان خاصی را می‌طلبد
.

  1. فصل بهار: بازدید از آبشارها و مناظر اطراف اصفهان را در فصل بهار از دست ندهید که در این فصل آبشارها پر‌آب و خروشان هستند و مناظر اطراف آن سرسبز و بسیار شگفت‌انگیز و رویایی هستند.
  2. فصل تابستان: اگر در فصل تابستان به اصفهان سفر می‌کنید از مناظر سرسبز زاینده‌رود بهره ببرید، البته در این فصل زاینده‌رود خیلی کم‌آب است. در فصل تابستان سعی کنید بیشتر شب‌ها به بازدید از مکان‌های دیدنی اصفهان بروید که بازدید از آنها در شب خیلی جذاب و هیجان‌انگیز است.
  3. فصل پاییز: بازدید از کویرهای اصفهان در فصل گرم و تابستان تقریبا غیرممکن است زیرا که هوای کویر بسیار گرم و سوزان است و بازدید از این جاذبه‌های طبیعی اصفهان مخصوص فصل زمستان و پائیز است که هوای کویر خنک‌تر است.
  4. فصل زمستان: اما اگر در فصل زمستان که هوا سرد و خشک است به اصفهان سفر کردید، سعی کنید به بازدید جاهای دیدنی سربسته مانند موزه های اصفهان بروید و از دیدن آثار تاریخی لذت ببرید. در فصل زمستان شهر اصفهان بسیار خلوت است و قیمت هتل و دیگر هزینه‌ها بسیار کاهش می‌یابد.

 


در فصل تابستان هوای کویر گرم و سوزان است بهتر است پاییز به این مناطق سفر کنید.
بهترین زمان برای مسافرت به اصفهان چه وقت است
مسجد شیخ لطف‌الله اصفهان
بیشتر بخوانید: معرفی 12 موزه جذاب و دیدنی در اصفهان + عکس و آدرس


 

سوالات متداول درباره بهترین زمان سفر به اصفهان

جشن آبریزان زاینده‌رود، سقاخانی، جشن هفت‌سین، شب اسفند، جشنواره هفت هزار پا و آتش افروزی


جمع‌بندی

برای اينکه بدانید بهترین زمان برای مسافرت به اصفهان چه‌وقت است؟ مطالعه این مقاله را از دست ندهید. ما در این پست سعی کردیم بهترین زمان سفر به اصفهان را از نظر آب‌و‌‌هوا و تعداد گردشگران و بهترین فصل سفر برای دیدن مراسم ویژه‌ای که در اصفهان برگزار می‌شود، را معرفی کنیم. شما هم اگر قصد سفر به اصفهان را دارید با تهیه بلیط از قاصدک ۲۴ با خیال آسوده سفر کنید.