هزینه‌های سفر به وان؛ چطور با کم‌ترین هزینه به وان سفر کنیم؟

محدودیت‌های مالی در سال‌های اخیر باعث شده است تا گردشگران از تورهایی که از قیمت‌های پایین‌تری برخوردار هستند؛ استقبال بیشتری داشته باشند. شهر وان ترکیه یکی از شهرهای خوش قیمت و اقتصادی ترکیه است که با کمترین هزینه می‌توان به آن سفر کرد. سفر به وان نسبت به سایر شهرهای ترکیه بسیار ارزان‌تر است و سفر زمینی به وان یکی از بهترین گزینه‌ها در بین مسافرت‌های خارجی برای گردشگران ایرانی است. در این مطلب از قاصدک24  همراه ما باشید تا با هزینه‌های سفر به وان آشنا شوید.

هزینه‌های سفر به وان چقدر است؟

چرا به وان سفر کنیم؟

 

 • عدم نیاز به ویزا: ایرانیان برای سفر به وان و در کل کشور ترکیه نیاز به گرفتن ویزا ندارند و تنها کافی است پاسپورت آن‌ها بیشتر از 6 ماه اعتبار داشته باشد.
 • نزدیکی به ایران: شهر وان از نزدیک‌ترین شهرهای شرقی ترکیه به ایران است که همین باعث شده است ایرانیان زیادی با کم‌ترین هزینه و حتی به صورت زمینی به این مقصد خارجی سفر کنند.
 • تور خارجی ارزان: اگر به قیمت تورهای خارجی نیز نگاهی بیندازید؛ قیمت تور وان از ارزان‌ترین تورهای خارجی است که گردشگران می‌توانند سفر کنند.
 • جاذبه‌های گردشگری فراوان: شهر وان از جاذبه های، فرهنگی و تاریخی زیادی نیز برخوردار است که گردشگران زیادی را راضی می‌کند. دریاچه وان نیز یکی از محبوب‌ترین تفریحات وان و بزرگ‌ترین دریاچه ترکیه است که در شهر وان قرار دارد.
 • مراکز خرید با قیمت‌های مناسب: مراکز خرید وان ترکیه بسیار فراوان هستند که عرضه‌کننده برندهای لوکس و بین‌المللی بوده و برای خرید لباس و پوشاک مناسب هستند.

 

جاهای دیدنی وان کدام است؟

هزینه سفر به وان با خودرو شخصی

 

از آنجایی که شهر وان مرز زمینی مشترک با ایران دارد؛ گردشگران زیادی با خودروی شخصی خود نیز به این شهر سفر می‌کنند. سه مرز زمینی برای سفر زمینی به وان وجود دارد که عبارتند از:

 

 1.  مرز رازی: مرز رازی در شهرستان خوی تبریز، نزدیک‌ترین مرز زمینی به وان است که حدودا یک ساعت با وان فاصله دارد.
 2. مرز بازرگان: این مرز که از مهم‌ترین نقاط گمرک ایران است؛ در شهرستان ماکو قرار دارد.
 3. مرز سرو: از دیگر مرزهای زمینی ترکیه واقع در ارومیه مرز سرو است که می‌توانید خودتان را به وان برسانید.

 

هزینه سفر به وان ترکیه با ماشین چقدر است

دوراهی بر سر سفر زمینی به وان

 

 برای سفر زمینی به وان به دو صورت می‌توانید اقدام کنید که در ادامه با آن آشنا خواهید شد.

1. می‌توانید ابتدا به ماشین شخصی یا اتوبوس، خودتان را به یکی از مرزهای زمینی وان برسانید و سپس با پارک خودرو در یکی از پارکینگ‌ها، با استفاده از ون‌ها و تاکسی‌هایی که یکسره تا وان حرکت می‌کنند؛ خودتان را به شهر وان برسانید.

2. همچنین می‌توانید با خودروی شخصی به صورت مستقیم تا وان حرکت کنید که در این روش چند نکته وجود دارد که قبل از سفر باید در نظر بگیرید.


نکات سفر زمینی به وان با خودروی شخصی

برای اینکه در شهر وان تردد داشته باشید؛ باید دارنده گواهینامه بین‌المللی باشید و این گواهینامه تا یک سال اعتبار داشته باشد.


برای عبور از مرز و تردد در ترکیه باید هزینه‌ای بابت دریافت پلاک بین‌المللی پرداخت کنید تا پلاک شما تعویض گردد.


در سفر با خودروی شخصی کارت ماشین و دیگر مدارک مربوط به ماشین را به همراه داشته باشید تا در صورت نیاز به ماموران در ترکیه ارائه دهید.


برای گرفتن مجوز عبور از مرز، باید هزینه‌هایی را پرداخت کنید.


هزینه‌هایی مربوط به عوارض شهرداری در بدو ورود به ترکیه از شما گرفته می‌شود.خودروی شما باید حداقل مدت 10 روز بیمه داشته باشد.


همچنین اطلاع داشته باشید که قیمت بنزین در کشور ترکیه از ایران گران‌تر بوده؛ پس برای سفر با خودروی شخصی این نکته مهم را نیز در نظر بگیرید.

 


هزینه سفر به وان با خودروی شخصی شامل تمامی این هزینه‌ها برای خروج از کشور به همراه هزینه‌ سوخت محسوب می‌شود.

 

 


بیشتر بخوانید: جذاب‌ترین جاهای دیدنی وان ترکیه در بهار و زمستان + عکس


 

سفر زمینی به وان ترکیه

هزینه سفر به وان با اتوبوس

 

سفر به با وان به‌وسیله اتوبوس علاوه بر اینکه ارزان‌تر از سایر روش‌ها محسوب می‌شود؛ سریع‌تر از روش‌هایی از قبیل قطار است. همچنین در هنگام رد شدن از مرز می‌توانید سوار اتوبوس دیگری شوید و هیچ گونه معطلی در مرز تجربه نکنید. هزینه سفر به وان به وسیله اتوبوس تقریبا بین یک‌ و نیم تا دو و نیم میلیون تومان است.


 

برای رزرو تور وان کلیک کن!

 هزینه سفر به وان با قطار

 

 سفر به وان بوسیله قطار نیز روش مناسب و راحتی است که پیشنهاد می‌شود. شما می‌توانید از راه آهن تهران و تبریز عازم سفر به وان شوید. اگر از تهران حرکت کنید حدود 11 ساعت زمان می‌برد تا به وان برسید؛ ولی از شهر تبریز کمی نزدیک‌تر بوده و حدودا 10 ساعت را در مسیر خواهید بود. هزینه بلیط قطار وان 250 هزار تومان است که برای برگشت نیز باید پرداخت کنید.
 


بیشتر بخوانید: راهنمای سفر به وان 1401 | سفر زمینی و هوایی، هتل‌ها و مراکز خرید


هزینه سفر به وان با هواپیما

 

سفر هوایی به وان سریع‌ترین و همچنین گران‌ترین راه رسیدن به شهر وان است. مسافت هوایی از تهران به وان حدود یک ساعت است . ولی اگر از طریق سفر هوایی به استانبول به وان بروید؛ دو ساعت تا رسیدن به استانبول راه دارید و از آن جا نیز دو ساعت تا وان باید طی کنید. هزینه بلیط هواپیما تهران تا وان حدودا از یک میلیون و هشتصد تا سه میلیون تومان است.

هزینه سفر به وان با هواپیما
 

هزینه اقامت در هتل‌های شهر وان


در شهر وان هم می‌توانید در هتل‌های مختلف اقامت کنید و هم هتل آپارتمان‌هایی که در این شهر وجود دارند را انتخاب کنید که از قیمت پایین‌تری برخوردار هستند.

شروع قیمت یک شب اقامت در هتل‌های مختلف در شهر وان به شرح زیر است:

 • هزینه یک شب اقامت در هتل‌های پنج ستاره شهر وان: از 200 لیر شروع می‌شود.
 • هزینه یک شب اقامت در هتل‌های چهار ستاره شهر وان: از 100 لیر شروع می‌شود.
 • هزینه یک شب اقامت  در هتل‌های سه ستاره در وان: از 90 لیر شروع می‌شود.
 • هزینه یک شب اقامت در هتل‌های دو ستاره در وان: از 80 لیر شروع می‌شود.

 

هزینه اقامت در هتل‌های وان چقدر است؟


 اقامت در هاستل یا هتل آپارتمان 


در شهر وان علاوه بر هتل‌ها می‌توانید در هاستل یا هتل آپارتمان هم اقامت کنید. همچنین هزینه اقامت در هاستل پایین‌تر از هتل است.

 • هزینه اقامت در هاستل وان : تنها هاستل شهر وان بک پکرز نام دارد که در خیابان جمهوریت و در محله باهچیوان قرار دارد. این هتل آپارتمان اتاق‌های تک تخته و دو تخته نیز دارد و قیمت اتاق‌ها بین 30 تا 100 لیر در شب است.
 • هزینه اقامت در هتل آپارتمان وان : یک هتل آپارتمان به نام  New Apartment Hotel نیز در شهر وان وجود دارد که قیمت اجاره یک سوییت چهارنفره‌ در آن، شبی 800 لیر است.
 • هزینه اقامت در آپارتمان وان: همچنین آپارتمان‌ها نیز با قیمت‌های مختلفی نسبت به دوری و نزدیکی از مرکز شهر وجود دارند. مثلا هزینه اقامت در یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر، 600 لیره برای هر شب است؛ ولی همین آپارتمان در خارج از شهر ممکن است تا 200 لیره ارزان‌تر باشد. هزینه اقامت در آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر نیز شبی 900 تا 1000 لیره است که در خارج از شهر قیمت آن 700 تا 800 لیره است.

 

برای رزرو بلیط هواپیما کلیک کن!

 

نکته مهم: البته هزینه اقامت در شهر وان ممکن است تا حدودی تحت تاثیر فصل‌های پرگردشگر نیز باشد و در این فصل‌ها هزینه‌ها با افزایش روبرو خواهد شد.


هزینه اقامت در هتل آپارتمان‌های وان

 جمع بندی

 
در این مطلب سعی کردیم درباره هزینه‌های سفر زمینی به وان صحبت کرده و هزینه‌های سفر زمینی  و سفر هوایی به وان را مورد بررسی قرار دهیم. همچنین درباره هزینه‌های اقامت در هتل‌های شهر وان نیز، اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم. اگر قصد سفر به ترکیه را دارید؛ بهتر است بدانید که وان از مقرون به صرفه‌ترین شهرها برای خرید و تفریح محسوب می‌شود. برای سفر به وان می‌توانید از خدمات آنلاین رزرو بلیط هواپیما، رزرو بلیط قطار و همچنین  بلیط اتوبوس  در قاصدک24 استفاده نمایید.

سوالات متداول در مورد هزینه‌های سفر به وان

پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماه و رسید عوارض خروج از کشور
سفر به وان هم از طریق مرز هوایی و هم از طریق مرزهای زمینی به وسیله اتوبوس، قطار و ماشین شخصی امکان پذیر است.
شهر وان یک شهر تاریخی با جاذبه‌های طبیعی و مراکز تفریحی و تجاری مدرن است. قلعه وان، کتیبه خشیارشاه، دریاچه وان، موزه وان و موارد دیگری که در متن معرفی شده از جمله جاذبه‌های این شهر هستند.
خیر. برای سفر به وان ترکیه اخذ پاسپورت ضروری است.