بهترین غذاهای سنتی شیرازی

امتیاز دهید:
1 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 4 از 5 غذاهای سنتی شیراز با عکس | غذاهای شیرازی خوشمزه- قاصدک 24
شیراز را می‌توان سرزمین غذاهای خوش رنگ و عطرآگین دانست که هر فرد را با هر مزاج و سلیقه‌ای جذب خود می‌کند. تنوع غذاهای سنتی شیراز به قدری زیاد است که در آن انواع پلو، آش، خورش و کوفته‌های لذیذ پیدا می‌شود. بنابراین در این مطلب قصد داریم سفری پرماجرا و وسوسه‌کننده به دنیای غذاهای شیرازی داشته باشیم و با بهترین غذاهای محلی شیراز آشنا شویم.

غذاهای سنتی شیراز چیست؟


همانطور که گفتیم غذا های سنتی شیراز تنوع زیادی دارند که برخی از آن‌ها همراه با گوشت طبخ می‌شوند، برخی بدون گوشت و دسته‌ای دیگر پلو هستند. ما در این بخش به سراغ خوشمزه‌ترین غذاهای سنتی شیرازی می‌رویم و شما را با طرز تهیه و تصاویر آن آشنا می‌کنیم.

کلم پلو شیرازی، بهترین غذای سنتی شیراز


یکی از بهترین غذاهای سنتی شیراز، کلم پلو نام برده می‌شود که آوازه‌ی آن به گوش تمامی ایرانیان رسیده است. در طرز تهیه این پلو شیرازی خوش طعم از برنج، کلم برگ، سبزی مخصوص، پیاز و ادویه استفاده می‌شود. برخی از افراد کلم پلو شیرازی را با مرغ سرو می‌کنند و برخی دیگر گوشت‌های قل قلی داخل آن می‌ریزند. البته شما می‌توانید این غذاي سنتي شيراز را بدون گوشت تهیه کرده و نوشجان کنید. همچنین خوب است بدانید شیرازی‌ها کلم پلو را با کلم قمری نیز درست می‌کنند که طعم بی‌نظیری دارد.

عکس کلم پلو شیراز

اشکنه، خوشمزه‌ترین غذای سنتی شیرازی


اگر قصد دارید یک غذای سریع و آسان میل کنید که از پرطرفدارترین غذاهای سنتی استان شیراز است، حتما اشکنه را انتخاب کنید. این غذا همراه با نان سرو می‌شود و به دلیل استفاده از شنبلیله عطر وسوسه‌کننده‌ای دارد. برای تهیه اشکنه شیرازی از پیاز، شنبلیله (خشک/تازه) ، سیب زمینی،
ادویه و کمی آرد و آب استفاده می‌کنند. سپس تخم مرغ‌ها را درون آن می‌شکنند تا پخته شده و به قوام برسد. بدین ترتیب غذای سنتی شیرازی شما در کمترین زمان آماده خواهد شد!

عکس غذاهای محلی شیراز

کوفته سبزی شیرازی سنتی


یکی از مقوی‌ترین و سالم‌ترین غذاهای سنتی شیراز، کوفته سبزی شیرازی است. کوفته در میان اکثر ایرانیان جایگاه ویژه‌ای دارد و کمتر کسی پیدا می‌شود که از طعم لذیذ آن صرف نظر کند. در تهیه
کوفته سبزی شیرازی سنتی از گوشت چرخ کرده، پیاز، نخود، برنج آشی، سبزی مخصوص، ادویه و پیاز داغ استفاده می‌شود. در داخل کوفته‌ها نیز آلو بخارا یا گردو می‌گذارند و میل می‌کنند. خوب است بدانید برخی از افراد در کوفته سبزی شیرازی همراه با نخود از عدس، لپه و گندم نیز استفاده می‌کنند. برخی دیگر نیز وجود دارند که کوفته سبزی شیرازی بدون گوشت ترجیح می‌دهند. تنها باید توجه داشته باشید که در هنگام تهیه کوفته سبزی شیرازی بدون گوشت حتما مواد را خوب ورز بدهید تا در هنگام پخت وا نروند و چسبندگی لازم را داشته باشند.

کوفته سبزی شیرازی اصل

هویج پلو از غذاهای سنتی شیراز


هویج پلو یکی از پلوهای شیرازی خوشمزه است که از بهترین غذاهای سنتی شیراز نیز شناخته می‌شود. در تهیه هویج پلو شیرازی از برنج، هویج‌های خلالی، شکر، گوشت قل قلی یا مرغ، زعفران، پیاز و ادویه استفاده می‌کنند. برای تزئین این غذا نیز روی آن زرشک، کشمش، خلال بادام و پسته می‌ریزند. هویج پلو طعم شیرینی دارد و با ته دیگ نان یا سیب زمینی بسیار خوشمزه می‌شود.

عکس هویج پلو شیرازی

آلبالو پلو شیرازی


تا اینجا با برخی از پلوهای شیرازی آشنا شدیم و آموختیم که تقریبا تمامی آن‌ها را می‌توانید با انواع گوشت یا بدون گوشت طبخ کنید. در آلبالو پلو نیز همین موضوع صدق می‌کند و شما قادر خواهید بود در دستور تهیه آن از گوشت قل قلی شده یا مرغ
ریش ریش استفاده کنید. همچنین می‌توانید گوشت را از دستور حذف کرده و یک غذای سنتی شیرازی گیاهی داشته باشید. برای این کار تنها باید هسته آلبالو‌ها را درآوردید و آن‌ها را با شکر بپزید و از صافی رد کنید. شربت باقیمانده را درون شیشه بریزید و نگهدارید. سپس گوشت‌ها را همراه با پیاز قل قلی کنید یا یک سینه مرغ را ریش ریش کنید و در روغن تفت دهید. در نهایت باید برنج را به مدت 7 دقیقه بپزید و آبکش کنید. آلبالوها و گوشت‌ها را در لا به لای برنج بریزید و بر روی آن‌ها شربتی که درون شیشه نگه داشته‌اید را اضافه کنید. اجازه دهید برنج همراه با مواد دم بکشد. آلبالو پلو شیرازی شما آماده است!

کوفته هلو، از لذیذترین غذاهای سنتی شیراز


کوفته هلو غذای سنتی شیرازی ها است که به علت شمایل ظاهری آن به هلو شهرت دارد؛ در صورتی که در تهیه آن از هیچ هلویی استفاد نمی‌شود. برای پخت کوفته هلو شیرازی اصل گوشت چرخ کرده را همراه با پیاز و هویج رنده شده ورز دهید و به آن ادویه و آرد نخودچی
اضافه کنید. در لایه میانی کوفته‌ها آلو بخارا و زرشک بگذارید یا در صورت دلخواه از گردو و کشمش استفاده کنید. سپس کوفته هلو شیرازی را داخل سس بریزید و اجازه دهید بپزد. مواد لازم این سس شامل رب، کمی هویج رنده شده، دارچین، تعداد کمی آلو و پیاز داغ است.

کوفته هلو شیراز

غذاهای شیرازی معروف


در این بخش به سراغ غذاهای سنتی شیراز می‌رویم که شهرت و محبوبیت زیادی میان افراد دارند و اکثر آن‌ها در بهترین رستوران های شیراز نیز یافت می‌شوند. پس برای آشنایی با غذاهاي معروف شيراز
قاصدک 24 را در ادامه همراهی کنید.

قورمه به (خورشت به قورمه شیرازی)


قورمه به شیرازی یک خورش خوش رنگ و طعم است که به علت وجود به در آن خاصیت زیادی دارد. در تهیه خورشت به قورمه شیرازی از گوشت گوسفندی
، لپه، به، پیاز و کمی شکر و زعفران دم کرده همراه با ادویه استفاده می‌‌کنند. البته برخی از شیرازی‌ها قورمه به را با مرغ نیز تهیه می‌کنند که طعم بی‌نظیری دارد. شما می‌توانید این غذای شیرازی خوشمزه را در رستوران های غذای سنتی نوشجان کنید یا در منزل درست کنید.

آش ماست شیرازی


یکی از غذاهای شیرازی خوشمزه آش ماست است که به عنوان پیش غذا و غذای اصلی طبخ می‌شود. شیرازی‌ها این آش پرطرفدار را به عنوان افطاری در ماه رمضان و نذری برای مراسم‌های گوناگون آماده می‌کنند. در طرز تهیه آش ماست شیرازی از پیاز، برنج، لپه، گوشت گردن بدون استخوان، شوید و ترخون استفاده می‌شود. پس از پخت مواد نیز به آن ماست ترش و ادویه
اضافه می‌کنند و به خوبی آن را هم می‌زنند تا آش نبرد. برای تزئیین این غذای سنتی شیرازی نیز پیاز داغ می‌ریزند و نوشجان می‌کنند.

شیرازی پلو (کته شیرازی)


شیرازی پلو نه تنها از معروف ترین غذاهای شیرازی است بلکه یکی از پرعطرترین پلوهای این استان نیز شناخته می‌شود. در طرز تهیه شیرازی پلو از برنج، مرغ، بادمجان، زعفران، کره، آب مرغ، آبلیموترش، زرده تخم مرغ، ادویه و ماست چکیده استفاده می‌کنند. همانطور که از مواد لازم این غذا مشخص است، شیرازی پلو شباهت زیادی به ته چین دارد و به همین علت با اسامی ته چین مرغ و بادمجان یا کته شیرازی نیز شناخته می‌شود. برای تزئین نیز روی آن زرشک یا کشمش می‌ریزند و با سبزی، ماست و سالاد شیرازی میل می‌کنند. اگر به این استان سفر کردید توصیه می‌کنیم حتما این غذای سنتی شیرازی را امتحان کنید و از طعم فوق العاده‌ی آن لذت ببرید.

غذاهای محلی شیرازی

یخنی نخود (آبگوشت نخود شیرازی)


آبگوشت یک وعده غذایی خوشمزه و منحصر به فرد است که نمی‌توان ساده از گذشت؛ مخصوصا اگر آن را به روش شیرازی‌ها طبخ کنید و یک آبگوشت محلی بی‌نظیر داشته باشید. یخنی نخود نیز همان
آبگوشت نخود شیرازی است که از گوشت گوسفندی، نخود، لوبیا قرمز/لوبیا چیتی، پیاز، گوجه فرنگی، سیب‌زمینی، رب گوجه و ادویه تهیه می‌شود. این آبگوشت خوش رنگ از غذاهای سنتی شیراز بوده که می‌توانید آن را در رستوران‌های محلی این استان سفارش دهید و نوشجان کنید.

بهترین غذاهای محلی شیراز


پس از معرفی غذاهای معروف استان فارس نوبت به آشنایی با بهترین غذاهای محلی شیرازی می‌رسد.

شکر پلو از بهترین پلوهای شیرازی


در فهرست غذاهای محلی شیراز، شکر پلو جایگاه ویژه‌ای دارد و در مراسم مذهبی به عنوان غذای نذری شیراز طبخ می‌شود. البته برخی از افراد این پلوی خوش طعم را در افطاری‌های ماه رمضان و مجالس رسمی نیز درست می‌کنند. در طرز تهیه شکر پلو برنج را آبکش کرده و با شهد شکر و گلاب و زعفران مزه دار می‌کنند. زمانی که پلو دم کشید روی آن انواع مغز و خلال پسته، بادام، پوست نارنگی یا پرتغال و... می‌ریزند. خوب است بدانید اکثر شیرازی‌ها شکر پلو را با قیمه سرو می‌کنند و برخی دیگر در کنار آن گوشت مرغ یا گوشت ماهیچه می‌گذارند.

رب پلو شیراز


اگر به دنبال غذای محلی شیراز هستید که اصل این شهر باشد و طعم بسیار متفاوت و وسوسه‌کننده‌ای داشته باشد، رب پلو را امتحان کنید. برای طبخ این پلو، برنج را آبکش کنید؛ یک سس خوشمزه که ترکیبی از سینه مرغ ریش ریش شده، رب انار، مغز گردو
   ، کشمش پلویی، شکر، پیاز، چوب دارچین و ادویه است، تهیه کنید؛ لا به لای برنج از این مواد بریزید و اجازه دهید دم بکشد. رب پلوی شیرازی اصیل شما آماده است! این غذا را می‌توانید در کنار ماست و سبزی میل کنید و از طعم متفاوت آن شگفت‌زده شوید.

دو پیازه آلو، غذاي محلي شيراز


دو پیازه آلو شیرازی غذایی آسان، سریع و لذیذ است که همراه با نان سرو شده و هر سلیقه‌ای را جذب خود می‌کند. مواد اصلی این غذا شامل سیب زمینی و پیاز می‌شود. برای پخت آن ابتدا سیب زمینی‌ها را بپزید و سپس آن‌ها را به صورت مکعبی خرد کنید. پیازها را نگینی کرده و در روغن تفت دهید. در نهایت مواد را با یکدیگر مخلوط نمایید؛ ادویه بزنید و در صورت دلخواه به آن رب و جعفری اضافه کنید. پس از کمی تفت دادن، دو پیازه آلوی شما آماده است! این غذای محلی شیرازی خوشمزه را در کنار ترشی سرو کنید و یک وعده غذایی سالم داشته باشید.

دو پیازه آلو شیرازی

آش سبزی شیرازی


یکی دیگر از آش های شیرازی، آش سبزی است که معمولا در ماه رمضان سرو می‌شود یا به عنوان غذای نذری شیرازی پخته می‌شود. این آش سنتی را با نام آش صبحانه نیز می‌شناسند. در آش سبزی از گوشت گوسفندی با استخوان، سبزی مخصوص (شوید، تره، ترخون) ، برنج نیم دانه، نخود، عدس، لوبیا قرمز
، پیاز و ادویه استفاده می‌کنند.
 

در این مطلب سعی داشتیم با بهترین غذاهای سنتی شیراز آشنا شویم. افزون بر موارد گفته شده، لوبیا پلو و دمپخت شیرازی با گوشت نیز از غذاهای محلی شیراز بوده و طرفداران زیادی دارند. برای خرید بلیط هواپیما شیراز، بلیط قطار و بلیط اتوبوس آن نیز می‌توانید از قاصدک 24 استفاده کنید و سفری فراموش نشدنی به این شهر تاریخی را تجربه نمایید.