امکانات اتوبوس های وی آی پی

سفر با اتوبوس به ویژه در مسیرهای طولانی، شاید کمی سخت و طاقت فرسا به نظر برسد؛ اما اگر در خرید بلیط اتوبوس خود دقت به خرج دهید، حتی این سفر نیز برایتان راحت و لذت‌بخش خواهد شد. برای این کار تنها باید بلیطی را خریداری نمایید که ویژگی‌های خاصی داشته باشد. به طور مثال ساعت حرکت آن با برنامه روزانه شما تنظیم باشد و صبح خیلی زود یا آخر شب حرکت نکند؛ بلیط مربوط به اتوبوسی باشد که امکانات رفاهی مناسبی دارد؛ قیمت بلیط با بودجه سفر شما همخوانی داشته باشد و مواردی از این دست که باید به آن‌ها دقت کنید. حال ممکن است بپرسید کدام نوع از اتوبوس‌ها این ویژگی را دارند؟ اگر شما نیز قصد دارید یک سفر جاده‌ای با خدمات رفاهی مطلوب داشته باشید با قاصدک 24 همراه شوید تا هر آن چیزی که در مورد اتوبوس های وی ای پی باید بدانید را معرفی کنیم.

تفاوت اتوبوس وی آی پی با اتوبوس معمولی


برای روشن‌تر شدن تفاوت اتوبوس وی ای پی با معمولی، فرض کنید برای سفر خود قصد خرید بلیط هواپیما دارید. بدیهی است که بلیط هواپیمایی که مربوط به صندلی‌های بخش فرست کلاس هستند، نسبت به بلیطی که در بخش اکونومی به فروش می‌رسد، امکانات بیشتری دارد. صندلی‌های بخش فرست کلاس حتی فضای خصوصی بیشتری را در اختیارتان قرار می‌دهند؛ در حالی که در صندلی‌های اکونومی، شما حریم شخصی زیادی را در اختیار ندارید. در عوض بلیط‌های بخش اکونومی قیمت پایین‌تری دارند و ممکن است برای بودجه سفر شما مناسب تر باشند.

فرست کلاس هواپیما

در اتوبوس نیز اوضاع به همین منوال است. ما در ایران دو نوع اتوبوس مسافربری داریم، اتوبوس معمولی و اتوبوس وی آی پی. این اتوبوس‌‌ها از نظر امکانات درست همانند هواپیماهای معمولی و لوکس هستند. با این تفاوت که شما برای سوار شدن به یک هواپیمای لوکس می‌بایست مبلغ قابل توجه‌تری را نسبت به یک هواپیماهای معمولی پرداخت کنید. در حالی که در اتوبوس‌ها این قیمت‌ها در بازه نرخی کمتری تغییر می‌کنند و آنچنان به جیب مسافر فشار وارد نمی‌کنند. در نتیجه مسافر می‌تواند با پرداخت اندک هزینه‌ای بیشتر، یک بلیط اتوبوس وی آی پی را خریداری کرده و سفری سرشار از آرامش را تجربه نماید. اما چه چیزی اتوبوس های وی آی پی را ویژه می‌کند؟


بیشتر بخوانید: بهترین و امن ترین صندلی اتوبوس کجاست؟
امکانات اتوبوس وی آی پی


اتوبوس های وی آی پی نسبت به اتوبوس‌های معمولی، تعداد صندلی کمتری دارند. این اتوبوس‌ها معمولاً بین 20 الی 25 صندلی را در خود جای داده‌اند و بسیار راحت و بزرگ هستند. صندلی اتوبوس های وی ای پی تا زاویه 145 درجه خم شده و به راحتی به تخت تبدیل می‌شوند. با این حال بهتر است قبل از خم کردن صندلی خود با مسافر پشتی خود در این خصوص هماهنگ نمایید تا مشکلی برای حریم خصوصی او ایجاد نکنید.

نکته قابل توجه دیگر در این اتوبوس‌ها این است که اغلب صندلی های اتوبوس های وی ای پی دارای مانیتور شخصی هستند. این مانیتورها در طول سفر، مسافر را سرگرم می‌کنند و به او امکان می‌دهند تا فیلم مورد علاقه خود را تماشا کند یا به موسیقی دلخواه گوش کند. از دیگر امکانات اتوبوس وی ای پی می‌توانیم به سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی مناسب، تهویه، یخچال، پرده، آفتاب‌گیر برقی، جعبه کمک‌های اولیه و... اشاره کنیم.

اتوبوس های وی ای پی


در اتوبوس های وی ای پی، دیگر خبری از سر و صدای موتور و تکان‌های شدید اتوبوس نیست. چرا که بدنه این اتوبوس‌ها به خوبی عایق کاری شده تا سر و صدای اضافه‌ای در آن شنیده نشود. سیستم چرخ‌ها و نحوه کار گذاشتن آن‌ها در اتوبوس نیز به گونه‌ای تنظیم شده است تا مسافر حرکتی روان را در جاده حس کند و اگر حتی صندلی روی چرخ را رزرو کرده ، از حرکت اتوبوس بر روی دست اندازهای جاده کلافه نشود.

بهترین اتوبوس وی آی پی در ایران


در ایران شرکت‌های حمل و نقل بسیاری وجود دارند که مسافران خود را با اتوبوس های وی آی پی جابه‌جا می‌کنند. خوب است بدانید امروزه این شرکت‌ها خدمات خود را به صورت اینترنتی عرضه می‌کنند. بنابراین شما می‌توانید بلیط اتوبوس‌های معمولی و وی آی پی را به راحتی و در کوتاه‌ترین زمان از طریق قاصدک 24  دریافت کنید. این بلیط‌ها برای انواع مختلفی از اتوبوس فروخته می‌شوند؛ چرا که در حال حاضر شرکت‌های متعددی همچون ولوو، اسکانیا و مان اتوبوس‌های خود را هم به صورت معمولی و هم به صورت ویژه طراحی کرده و روانه بازار می‌سازند. البته باید بگوییم در میان اتوبوس وی آی پی شرکت مان و اتوبوس VIP ایران پیما طرفداران بیشتری دارند.

اتوبوس وی آی پی مان


بدنه اتوبوس مان نیز نسبت به دیگر اتوبوس های وی آی پی کشیده‌تر بوده و تعداد صندلی‌های بیشتری را در خود جای داده است. با این حال باز هم فضایی مناسب و راحت را در اختیار مسافران قرار می‌دهد. این اتوبوس حتی در بین رانندگان نیز محبوب است؛ چرا که رانندگی با آن بسیار راحت و به نوعی خوش دست است. سیستم تهویه این اتوبوس هم در نوع خود منحصر به فرد می‌باشد و چرخ‌های اتوبوس نیز تکان‌های کمتری را به بدنه وارد می‌کنند. در نتیجه بسیاری از رانندگان و مسافران معتقدند اتوبوس های مان بهترین اتوبوس های وی آی پی موجود در ایران هستند.

در نهایت، خبر خوش اینجا است که بلیط اتوبوس مان همچون سایر بلیط‌های اتوبوس شرکت‌های حمل و نقل مسافری مانند بلیط اتوبوس همسفر، به صورت اینترنتی در قاصدک 24 قابل خریداری است. قاصدک 24 همچنین مجموعه‌ای کامل از بلیط‌های قطار و هواپیما را نیز به فروش می‌رساند. بنابراین برای تجربه هر نوع سفر هوایی و زمینی مناسب است. نکته قابل توجه دیگر در خصوص این سامانه این است که خرید از قاصدک 24 بسیار ساده و آسان است به نوعی که این پروسه حتی با استفاده از گوشی‌های هوشمند تلفن همراه و اپلیکیشن بلیط هواپیما قاصدک 24 نیز انجام پذیر است. امکان لغو سفر و استرداد آنی هزینه نیز از جمله دیگر خدمات قاصدک 24 می‌باشد و با پشتیبانی تیمی مجرب از کارشناسان صورت می‌پذیرد. در نهایت آنچه که قاصدک 24 را به مجموعه‌ای جامع بدل می‌سازد پاسخگویی به همه نیازهای مسافران با ایجاد امکان رزرو هتل، خدمات تور و ویزا و بیمه کردن سفر است.