قوانین بردن مواد غذایی در هواپیما

امتیاز دهید:
17 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 5 از 5 با مهم ترین قوانین بردن مواد غذایی در هواپیما آشنا شوید!- قاصدک 24

در برخی مواقع ممکن است هنگام سفر به مقصد خود، برای اینکه در طول پرواز سرگرم شوید، مقداری تنقلات را در ساک دستی خود قرار دهید. همینطور ممکن است هنگام بازگشت به خانه، چمدان خود را پر از خوراکی‌های خوشمزه کرده باشید اما در گیت امنیتی دچار مشکل شوید. حتماً می‌پرسید چطور چنین چیزی ممکن است؟ اما بد نیست بدانید که در گیت بازرسی حتی مواد غذایی همراه شما نیز مورد توجه قرار می‌گیرند و اگر شما در این موارد، پروتکل‌های لازم را در نظر نگرفته باشید، باید خوراکی همراه خود را دور بیاندازید، چرا که به هیچ عنوان مجاز به حمل آن نیستید. بنابراین اگر قصد دارید تا بلیط هواپیما را به مقصد مورد نظر خود خریداری کنید، بهتر است حتماً قبل از رزرو، با قوانین بردن مواد غذایی در هواپیما  آشنا باشید.

carrying-food-on-the-plane

قوانین حمل مایعات در هواپیما


حتماً در خصوص قوانین حمل مایعات در هواپیما آگاه هستید. چرا که این مهمترین قانونی است که علاوه بر مواد خوراکی بر روی سایر مواد کرمی شکل نظیر شامپو، کرم مرطوب کننده، مایع لنز و مواردی از این دست، در یک پرواز اعمال می‌شود. از این رو اگر شما یک بطری آب به همراه دارید، سوپ رقیقی را برای فرزند خود آماده کرده اید و یا در نظر دارید که هر نوع ماده غذایی مایع دیگری را با خود حمل کنید، باید بدانید که در یک چمدان در نهایت مجاز به حمل 6 بطری 96 گرمی از مایعات هستید که در کیف های زیپ دار یا پلاستیک های مشخص حمل شوند. این موارد به ویژه اگر یک بلیط هواپیما خارجی را برای مقصد خود خریداری کرده باشید با وسواس بیشتری بازرسی می‌شوند. بنابراین بهتر است نسبت به این موضوع بی توجه نباشید تا در گیت امنیتی معطل نشوید.

بردن مواد خوراکی خشک در هواپیما چه شرایطی دارد؟


اگر قصد دارید هر نوع ماده خشکی نظیر نان، بیسکوئیت، شکلات، پنیر، میوه خشک شده و مواردی از این دست را با خود به هواپیما ببرید باید حتماً آن‌ها را در بسته بندی‌های مشخصی قرار دهید و یا از ظروف شفاف برای حمل استفاده نمایید. این کار به این دلیل است که مامور امنیتی بتواند با سرعت بیشتری چمدان شما را بازرسی نماید و مجوز ورود شما به هواپیما را صادر کند. ناگفته نماند بردن آجیل در هواپیما نیز از همین قوانین پیروی می‌کند.

carrying-nuts-on-plane


آیا بردن مشروبات الکلی در هواپیما مجاز است؟


به علت قوانین ایران در بردن مواد غذایی در هواپیما شما با خرید هر نوع بلیط سفری مانند بلیط قطار یا اتوبوس، مجاز به حمل هیچ نوع مشروبات الکلی نیستید. اما در سفرهای خارجی مجوز حمل این ماده خوراکی با قوانین دیگری سنجیده می‌شود. از این رو اگر شما نوشیدنی های الکلی مانند الکل خالص و یا رم را به همراه داشته باشید باید خلوص این مواد از 140 بیشتر نباشد. بنابراین شما تنها مجاز به حمل نوشیدنی های الکلی با غلظت کمتر از 70 درصد الکل هستید که در بطری های کوچک بسته بندی شده‌اند و به فرض مثال شما
آن‌ها را از مراکز خرید موجود در فرودگاه ها خریداری کرده‌اید. البته این مورد به سیاست های داخلی شرکت های هواپیمایی نیز وابسته است. از این رو شما حتی ممکن است با وجود اینکه مجوز حمل مایعات در هواپیما (الکلی) را دریافت کرده‌اید، نتوانید آن را در هواپیما بنوشید.

قوانین حمل مواد غذایی یخ زده با هواپیما


اگر مواد خوراکی را به صورت فریز شده با خود حمل می‌کنید، تنها مجاز هستید کیسه هایی که کاملاً یخ زده هستند را با خود به داخل هواپیما ببرید. از این رو به هیچ عنوان این اجازه را نخواهید داشت که کیسه هایی که حتی کمی آب شده اند را با خود حمل کنید. فراموش نکنید که کیسه های یخی آب شده، معمولاً به هنگام بازرسی چمدان، توسط ماموران دور انداخته می‌شوند و شما حتی حق اعتراض به این رفتار را هم نخواهید داشت. پس حتما قبل از سفر به مجوز حمل مواد غذایی یخ زده با هواپیما که در این بخش ذکر شد دقت کنید تا دچار دردسر در فرودگاه نشوید. برای هدر ندادن وقت خود در فرودگاه نیز بهتر است حتما قبل از سفر از قوانین حمل دارو در هواپیما آگاه شوید.

carrying-frozen-food-by-plane


قوانین بردن کنسرو در هواپیما


اجازه بردن کنسرو در هواپیما معمولاً تنها در حالتی که کنسرو شکل مناسبی داشته به مسافران صادر می‌شود. از این رو اگر کنسرو شما ظاهر مشکوکی داشته و یا بخشی از آن دچار نشتی شده باشد معمولاً مجاز به حمل آن درهواپیما نیستید و باید آن را دور بیاندازید. برای جلوگیری از آب به آب شدن در سفر نیز توصیه می‌کنیم به طور کلی حتما قبل از مصرف به تاریخ انقضای کنسروهای غذایی دقت کنید.

بار مجاز بردن مواد غذایی در هواپیما


اگر وزن ماده خوراکی شما به نوعی غیر معمول باشد، کالای شما جنبه تجاری پیدا خواهد کرد و شما مجاز به حمل آن با چمدان خود نیستید. به طور مثال در مقدار مجاز حمل زعفران در هواپیما شما به ازای هر گذرنامه، تنها قادر خواهید بود 100 گرم زعفران را در چمدان خود قرار دهید. از این رو اگر بخواهید بیش از این مقدار زعفران را با خود حمل کنید باید مجوز لازم را از گمرک دریافت نمایید.

Permitted-amount-of-saffron-transport-on-plane


در پایان یادآور می‌شویم که برای خرید انواع بلیط سفر تنها کافی است تا سری به وب سایت قاصدک 24 بزنید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قوانین و الزامات قانونی بار مسافر در هر سفر و یا مدارک مورد نیاز او برای ورود به وسایل نقلیه، می‌توانید مطالب موجود در وبلاگ قاصدک 24 را مطالعه نمایید. فراموش نکنید که برای سرعت بخشیدن به سفر خود می‌توانید بیمه مسافرتی، انواع بلیط و یا حتی هتل مورد نیاز خود را از سایت یا اپلیکیشن جامع خرید بلیط سفر قاصدک 24 خریداری نمایید.