استرداد بلیط هواپیما ماهان

امتیاز دهید:
1 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 5 از 5 چگونه بلیط هواپیما ماهان را کنسل کنیم؟- قاصدک 24

برخی از مسافران تصور می‌کنند که اگر بخواهند سفر هوایی یا زمینی خود را کنسل کنند، تفاوت چندانی ندارد که بلیط خود را از کدام شرکت هوایی یا ریلی خریداری کرده‌اند. گذشته از این موضوع که آیا چنین ذهنیتی اصلاً درست است یا نه، بد نیست به این افراد یادآوری کنیم که نوع بلیط هواپیما می‌تواند تاثیر مستقیمی بر روی میزان جریمه کنسلی بلیط شما داشته باشد. به همین خاطر است که معمولاً به کسانی که در تاریخ سفر خود یا نحوه انجام آن دچار شک و تردید هستند توصیه می‌شود که برای سفر هوایی خود از بلیط های سیستمی شرکت های هواپیمایی استفاده نمایند.

چرا که مسافری که بلیط هواپیما ماهان سیستمی را خریداری کرده است اطمینان دارد بعد از کنسلی سفر خود می‌تواند در ازای پرداخت جریمه‌ای کوچک، مابقی پول بلیط خود را پس بگیرید. در مقابل اما کنسل کردن بلیط چارتر همین ایرلاینف وابسته به سیاست‌های چارتر کننده آن است. به همین خاطر بلیط سیستمی ماهان، انتخاب مطمئن‌تری برای سفرهای بی برنامه است اما کنسل کردن این بلیط نیز نیازمند توجه به نکاتی است که آن‌ها را با هم در ادامه این مطلب بررسی می‌کنیم. پس با قاصدک 24 برای آشنایی با نحوه کنسلی بلیط هواپیما ماهان همراه باشید.

استرداد بلیط هواپیما ماهان


ساده‌ترین راه برای خرید بلیط هواپیما ماهان


اگر می‌خواهید بلیط قطار، اتوبوس یا هواپیما خود را به ساده‌ترین شکل ممکن و در سریع‌ترین زمان کنسل کنید ابتدا باید مناسب‌ترین روش را برای خرید آن انتخاب کنید. اما از آنجایی که ما بلیط را برای کنسل کردن، خریداری نمی‌کنیم و در واقع قصدمان از خرید بلیط، سفر کردن است بهتر است همواره از این روش برای تهیه انواع بلیط اتوبوس، قطار و هواپیما مورد نیاز خود استفاده کنیم.

خرید اینترنتی بلیط سفر از مجموعه‌ای که امکان کنسل کردن آنلاین بلیط را نیز فراهم می‌کند به شما کمک می‌کند تا خرید ساده‌ای را تجربه کنید. در مقابل اگر به هر دلیل ممکن مجبور به لغو سفر خود و کنسل کردن بلیط نیز شدید لازم نیست به دفاتر خدمات مسافرتی مراجعه کنید و می‌توانید بلیط خود را از طریق همان مجموعه و تنها با چند کلیک کنسل نمایید. به طور مثال سامانه جامع خرید بلیط سفر قاصدک 24 به گونه‌ای طراحی شده است که برای همه مخاطبان حتی بی‌تجربه‌ترین آن‌ها هم کاربری ساده داشته باشد. بدین ترتیب هر خریدار می‌تواند تنها با انتخاب مبدا، مقصد و تاریخ سفر خود در فیلدهای مربوطه، فهرست کاملی از بلیط‌های هواپیمای موجود در تاریخ موردنظرش را مشاهده نماید. این فهرست بنا به خواست کاربر و با استفاده از فیلترهای تعبیه شده در سیستم محدود می‌گردد تا خریدار در کوتاه‌ترین زمان ممکن، خرید آنلاین بلیط هواپیما دلخواه خود را به انجام رساند؛ این بلیط پس از پرداخت در درگاه خرید، به آدرس پست الکترونیکی کاربر ارسال می‌گردد. همچنین امکان گرفتن استعلام بلیط هواپیما از قاصدک 24 در پنل کاربری هر مسافر وجود دارد.

نحوه اطلاع از شرایط کنسلی بلیط هواپیما ماهان


باید در جواب سوالی که در ابتدای متن مطرح کردیم بگوییم شاید تاثیر برندها در کنسلی انواع بلیط سفر آنچنان چشمگیر نباشد اما شرکت‌های هوایی و ریلی در این میان بی‌تاثیر نیز نیستند. قوانین و سیاست‌های داخلی هر مجموعه و نحوه قیمت گذاری بر روی بلیط‌های هواپیما و قطار در استرداد آن‌ها نیز ایفای نقش می‌کنند. به همین جهت حتی نام شرکت‌ها نیز می‌تواند در تعیین درصد جریمه کنسلی بلیط های سفر موثر باشد.

به طور مثال اگر شما بلیط هواپیما ماهان را برای سفر خود خریداری کرده‌اید به منظور اطلاع از درصد جریمه کنسلی آن در زمان‌های مختلف می‌توانید به صفحه مقررات و قوانین قاصدک 24 مراجعه نمایید. این جدول به شما کمک می‌کند در صورتی که از انجام سفر خود مطمئن نیستید و می‌خواهید بلیط هواپیما خریداری شده را کنسل نمایید، بتوانید زمان مناسبی را برای آن انتخاب کنید. انتخاب زمان مناسب در کنسل کردن بلیط هواپیما سیستمی ماهان به شما کمک می‌کند تا جریمه کمتری را بپردازید و بتوانید بخش بیشتری از هزینه خود را مسترد نمایید.

چگونگی کنسل کردن بلیط هواپیما ماهان


اگر بلیط خود را از مجموعه قاصدک 24 خریداری کرده‌اید برای کنسلی بلیط هواپیما ماهان باید به پنل کاربری خود در این سامانه مراجعه نمایید. سپس از قسمت داشبورد گزینه مربوط به بلیط های هواپیما را انتخاب کنید، روی بلیط مورد نظر خود کلیک کنید و درخواست کنسلی آن را برای همکاران ما ارسال نمایید. فراموش نکنید که اگر در یک خرید به طور همزمان، چند بلیط را رزرو کرده‌اید به هنگام مراجعه به پنل حتماً باید در انتخاب بلیط مربوطه دقت نمایید.

ناگفته نماند که کنسل کردن بلیط هواپیما ماهان از طریق سایت این هواپیمایی نیز امکان‌پذیر است. البته اگر بلیط خود را از سایت همین ایرلاین خریداری کرده باشید می‌توانید آن را از طریق وب سایت ماهان ایر کنسل کنید که با توجه به کاربری ساده فروشگاه‌های آنلاین، اغلب خرید از سایت‌های هواپیمایی به کاربران توصیه نمی‌شود.

کنسلی بلیط چارتر ماهان


همانطور که در ابتدا گفتیم بلیط‌های سیستمی هواپیما به جهت قوانینی که در خرید و کنسلی آن‌ها وجود دارد نوع مطمئن‌تری از بلیط‌های هواپیما برای مسافرت هستند. در مقابل بلیط‌های چارتر شاید در مواقعی قیمت‌های وسوسه کننده‌ای برای خرید داشته باشند؛ اما ابداً انتخاب مناسبی برای سفرهایی که برنامه آن‌ها مبهم است، نیستند. با همه این‌ها اگر شما برای سفر خود یک بلیط چارتر خریداری کرده‌اید و حال مجبور به کنسل کردن آن هستید می‌توانید درخواست کنسلی خود را با مراجعه به پنل کاربریتان، برای همکاران ما در قاصدک 24 ارسال نمایید تا شرایط استرداد بلیط ماهان چارتری شما بررسی شود. فراموش نکنید مقدار جریمه‌ای که برای کنسلی بلیط چارتر ماهان شما در نظر گرفته می‌شود، کاملاً وابسته به سیاست‌های چارترکننده آن است و گاهی بخشی از این هزینه و در مواقعی، 100 درصد آن سوخت می‌گردد.

کنسلی بلیط هواپیما ماهان


در پایان یادآور می‌شویم برای خرید بلیط هواپیما ماهان و سایر ایرلاین‌های داخلی و خارجی تنها کافی است تا سری به قاصدک 24 بزنید. شما از طریق این مجموعه می‌توانید علاوه بر انواع بلیط سفر، بیمه مسافرتی و تور خود را نیز به صورت آنلاین خریداری کنید و با رزرو هتل در سراسر کشور برای اقامتگاه خود نیز چاره اندیشی نمایید.