از ایران تا ترکیه چند ساعت راه است؟

چند ساعت تا ترکیه راه است؟ برای ترکیه چه پولی ببریم؟ لیر ترکیه چقدر است؟ خرید لیر در ایران ارزان تر است یا ترکیه؟ قیمت بلیط هواپیما استانبول را از کجا بفهمیم؟
سوالاتی که در بالا مشاهده می کنید از پرسش های پرتکرار و رایج در زمینه ی سفر به ترکیه و خرید بلیط هواپیما است که قصد داریم به تک تک آن ها در این مطلب پاسخ دهیم؛ پس با همراه ما باشید.

مدت زمان پرواز تهران استانبول


چند ساعت پرواز تهران تا استانبول؟


راه‌ها و مسیرهای متعددی برای سفر به ترکیه وجود دارد اما اگر قصد دارید هرچه سریع تر و آسان تر به این کشور برسید، راه هوایی و رزرو بلیط هواپیما استانبول را انتخاب کنید. شما می توانید از طریق پرواز خارجی و مراجعه به فرودگاه موردنظر سفر خود را آغاز کرده و پس از حدودا 3 الی 4 ساعت به مقصد برسید. در زیر زمان تقریبیِ رسیدن به این کشور را از برخی استان‌ها مشاهده می‌کنیم.
  1. 3 الی 3:30 دقیقه پرواز تهران تا ترکیه
  2. 3:50 دقیقه پرواز مشهد تا ترکیه
  3. 4 ساعت پرواز اصفهان تا ترکیه
  4. 3:35 دقیقه پرواز شیراز تا ترکیه
ایرلاین های زیادی در این مسیر فعالیت می کنند که می توانید برای خرید بلیط هواپیمایی ماهان، بلیط هواپیما آسمان، هواپیمایی قطر، قشم ایر و دیگر شرکت های هواپیمایی و خرید تور استانبول به قاصدک24 مراجعه کنید. لیست قیمت بلیط هواپیما استانبول تهران یا بلیط هواپیما استانبول به تبریز و... در این وبسایت درج شده است و هزینه ی آن از 2 میلیون تومان شروع می شود.

تا سال 2019 و قبل از افتتاح فرودگاه جدید استانبول، فرودگاه آتاتورک مقصد مسافران در ترکیه شناخته می شد. اما در سال 2018 فرودگاهی پیشرفته توسط شرکت IGA در شمال غربی استانبول (منطقه Arnavutköy) تاسیس شد که به نام فرودگاه جدید استانبول (فرودگاه IGA یا IGA Airport) شهرت پیدا کرد. افزون بر این ها این مکان از هوشمندترین و مدرن ترین فرودگاه های جهان نام برده می شود و جایگزین مناسبی برای آتاتورک است. (شهرکی مملواز امکانات متعدد)


از تهران تا استانبول با هواپیما چند ساعته

چند ساعت تا ترکیه راه است؟


ناگفته نماند علاوه بر رزرو بلیط هواپیما، از راه زمینی نیز که با خرید بلیط اتوبوس یا اتومبیل های شخصی انجام می گیرد، سفر به ترکیه میسر است. شما با این روش به مرزهای مربوطه اعم از: رازی، بازرگان (نزدیک ترین مرز به استانبول) و سِرو مراجعه می کنید و پس از طی مسافتی به اندازه تقریبی 2000 کیلومتر به ترکیه می رسید. از تهران تا استانبول حدودا 30 الی 40 ساعت زمان نیاز است تا پیمودن مسافت، کارهای پاسپورت و چک کردن بارهای مجاز خود را انجام دهید و به ترکیه برسید.

در پایان یادآور می شویم، مسافران محترم می توانند برای خرید اینترنتی بلیط هواپیما استانبول، بلیط ترکیه، بلیط استانبول تهران و همچنین خرید تور ترکیه و تور کوش آداسی به سایت قاصدک24 مراجعه کنند. در این سایت علاوه بر قیمت بلیط هواپیما استانبول تهران، قیمت بلیط تمامی مقاصد نیز وجود دارد.

همچنین اگر قصد مسافرت به کشورهای خارجی دارید بهتر است برای بیمه مسافرتی ثبت نام کنید تا از هرگونه اتفاق و حادثه ای مصون بمانید. در این وبسایت علاوه بر ثبت نام بیمه مسافرتی امکان رزرو هتل و انتخاب اقامتگاه مناسب نیز وجود دارد. برای راهنمایی بیشتر یا پرسش هرگونه سوال پیرامون خرید تور، رزرو هتل و... می توانید با پشتیبانی شبانه روزی قاصدک24 تماس بگیرید یا بخش سوالات متداول قاصدک24 را مطالعه کنید.