برای سفر نوروزی با قطار از کجا بلیط بخریم؟

امتیاز دهید:
3 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 4.7 از 5 برای سفر نوروزی با قطار از کجا بلیط بخریم؟- قاصدک 24
همانطور که می دانید پیش فروش بلیط قطارهای نوروزی هر ساله در اواسط بهمن ماه آغاز می شود. در این برنامه فروش، مسافرانی که برای سفر در ایام نوروز برنامه ریزی کرده اند می توانند بلیط قطار مورد نظر خود را برای روزهای پایانی سال و تعطیلات عید، حدود یک ماه زودتر خریداری کرده و برای سفر خود مهیا شوند. این پروسه به کارگزاران ریلی کشور امکان می دهد تا با توجه به مقدار تقاضای موجود، ظرفیت لازم را به مسیرهای ریلی کشور اختصاص دهند تا مسافران به راحتی بتوانند در پیک سفر ملزومات مسافرت زمینی خود را مهیا کنند. اما چطور و از کجا باید بلیط قطار سفر نوروزی خود را خریداری کنیم؟ برای یافتن پاسخ این سوال با قاصدک 24 در ادامه این مطلب با عنوان " برای سفر نوروزی با قطار از کجا بلیط بخریم؟ " همراه باشید.

خرید بلیط قطار در نوروز

پیش فروش بلیط قطارهای نوروزی


پیش از هر چیز این نکته را یادآور می شویم که در حال حاضر (مورخ 25 بهمن ماه 1399) به جهت شیوع پاندمی کرونا، تنها ظرفیت پیش فروش بلیط قطار نوروز 1400 تا تاریخ 24 اسفند ماه 99 از سوی شرکت های حمل و نقل ریلی باز شده است. در نتیجه هم اکنون امکان خرید بلیط قطار به هر مقصد داخلی برای روزهای 25 ام اسفند ماه و ایام نوروز وجود ندارد و باز شدن این ظرفیت، منوط به تصمیمات آتی کارگزاران ریلی کشور است. بر این اساس اگر برنامه سفر شما قطعی و انجام آن ضروری است می توانید از انواع دیگر بلیط سفر نظیر بلیط اتوبوس و هواپیما برای این منظور استفاده نمایید و یا اخبار شرکت های ریلی در این خصوص را پیگیری نمایید.

فراموش نکنید که این پیش فروش هر ساله در بازه های زمانی متفاوت به دو صورت حضوری و آنلاین برگزار می گردد. از این رو شما می توانید بلیط قطار سفر نوروزی خود را در زمان تعیین شده از طریق دفاتر خدمات مسافرتی یا وب سایت های معتبر فروش اینترنتی، نظیر قاصدک 24 خریداری نمایید.

موجودی بلیط قطار


برای بسیاری از مسافران کسب اطلاعات در خصوص آخرین موجودی انواع بلیط سفر اعم از بلیط هواپیما و قطار به مقصد مورد نظرشان به یک دغدغه بدل شده است. این در حالی است که این کار بسیار ساده و سریع به انجام می رسد. همانطور که گفتیم فروش بلیط قطار امروزه از طریق مراکز فروش حضوری و سامانه های آنلاین فروش بلیط قطار صورت می پذیرد. اما نکته قابل توجه در خصوص فروش بلیط قطار این است که کلیه اطلاعات موجود در سامانه های اینترنتی فروش بلیط، مراکز خرید حضوری و ایستگاه های راه آهن یکسان است.

از این رو برای خرید بلیط قطار در یک مسیر خاص تنها کافی است به یکی از این مراکز مراجعه نمایید. بدیهی است که برای این کار بهترین و سریعترین راه، مراجعه به مراکز فروش اینترنتی بلیط است که برای این منظور می توانید از وبسایت قاصدک 24 کمک بگیرید. گفتنی است اطلاع به موقع از پیش فروش بلیط های قطار در بازه های زمانی متنوع جهت مراجعه به سامانه های فروش اینترنتی بلیط نیز از دیگر مواردی است که می تواند به خرید بلیط ارزان قیمت قطار منجر شود. برای این منظور تنها کافی است اخبار مربوط به پیش فروش ها را از طریق شبکه های اجتماعی قاصدک 24 پیگیری نمایید.

خرید بلیط قطار رجا و فدک

خرید اینترنتی بلیط قطار


همانطور که گفتیم موجودی بلیط قطار در مراکز فروش حضوری و سامانه های آنلاین یکسان است. از این رو خرید بلیط قطار از سامانه های اینترنتی، ساده تر و سریع تر می تواند مقدمات سفر شما را فراهم کند. برای خرید اینترنتی بلیط قطار از این قبیل سامانه ها نظیر قاصدک 24 ابتدا باید به بخش مربوط به این خدمت در سایت مراجعه نمایید. سپس می توانید با انتخاب مبدا، مقصد و تاریخ سفر خود و تکمیل فیلدهای مربوط به سهمیه مسافران (مسافرین عادی، ویژه خواهران و ویژه برادران) به جستجوی بلیط مورد نظر خود بپردازید.

ناگفته نماند که در این مرحله شما می توانید بلیط قطار خود را به صورت رفت و برگشت نیز خریداری کرده و حتی کوپه خود را دربست کنید. در نهایت پس از نمایش فهرست نتایج می توانید بلیط مورد نظر خود را انتخاب و با اتصال به درگاه بانکی و پرداخت هزینه، آن را خریداری نمایید. نسخه پی دی اف بلیط قطار خریداری شده در کوتاهترین زمان به آدرس پست الکترونیکی شما ارسال می شود که می توانید پرینت آن در ورق دو رو سفید را به عنوان بلیط چاپ شده به مامور بازرسی قطار ارائه دهید.

کنسلی آنلاین بلیط قطار در کوتاهترین زمان


از جمله دیگر دغدغه های مسافران برای خرید بلیط از پیش فروش بلیط قطار نوروز 1400 این است که اگر به هر دلیل ممکن نتوانند که خود را برای سفر آماده نمایند آیا می توانند که بلیط را کنسل کنند؟ در پاسخ به این عزیزان باید بگوییم که امکان کنسلی آنلاین انواع بلیط هواپیما، قطار و اتوبوس در قاصدک 24 فراهم است. از این رو در صورتی که شما نتوانید خود را برای سفرهای نوروزی آماده کنید، می توانید با مراجعه به پنل کاربری خود در این سایت، درخواست کنسلی بلیط مورد نظرتان را برای همکاران ما ارسال نمایید. این درخواست در کمترین زمان پس از کسر درصد جریمه کنسلی تائید خواهد شد و شما می توانید مابقی هزینه پرداختی خود را طی 72 ساعت آینده در حساب خود داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید راهنماهای استرداد انواع بلیط در فوتر سایت قاصدک 24 را مطالعه نمایید.

در پایان یادآور می شویم که شما علاوه بر انواع بلیط سفر می توانید تور و بیمه مسافرتی دلخواه خود را نیز از قاصدک 24 خریداری کنید و همچنین برای رزرو هتل به صورت آنلاین در سراسر کشور نیز از این مجموعه کمک بگیرید.