چند نوع بلیط اتوبوس در سامانه های اینترنتی فروش بلیط سفر فروخته می‌شود؟

امتیاز دهید:
2 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 5 از 5 چند نوع بلیط اتوبوس در سامانه های اینترنتی فروش بلیط سفر فروخته می‌شود؟- قاصدک 24
بلیط اتوبوس نیز همانند بلیط هواپیما در انواع مختلفی به خریداران ارائه می شود. از این رو خریدار می تواند بسته به بودجه و مقصد سفر خود، بلیطی را انتخاب نماید که خرید آن راحت تر است. البته به طور معمول تفاوت فاحشی میان قیمت انواع بلیط اتوبوس وجود ندارد. با این حال برای آشنایی بیشتر مسافران قصد داریم تا در این مطلب با عنوان " چند نوع بلیط اتوبوس در سامانه های اینترنتی فروش بلیط سفر فروخته می شود؟ " به معرفی انواع بلیط اتوبوس بپردازیم؛ با قاصدک 24 همراه باشید.

سفر با اتوبوس

معرفی انواع بلیط اتوبوس در سامانه های اینترنتی فروش بلیط سفر


کاربران سامانه های اینترنتی فروش بلیط سفر می توانند دو نوع بلیط اتوبوس را به صورت آنلاین خریداری نمایند. یکی از این بلیط ها، بلیط اتوبوس معمولی است که معمولاً در مسیرهای مختلف قیمت کمتری دارد اما در مقابل امکانات محدودتری را نیز در اختیار مسافران قرار می دهد و در برخی موارد از کیفیت لازم برخوردار نمی باشد. بلیط دوم نیز بلیط اتوبوس VIP است که نسبت به بلیط های معمولی، قیمت بالاتری دارد و خدمات بهتری را به مسافران خود ارائه می کند. در حال حاضر این دو نوع بلیط توسط اغلب شرکت های اتوبوسرانی موجود در کشور به مسافران ارائه می شوند و کاربران می توانند آنها را از طریق سامانه های اینترنتی فروش بلیط سفر نظیر قاصدک 24 به صورت آنلاین تهیه کنند. البته خدمات قاصدک 24 تنها به فروش بلیط اتوبوس خلاصه نمی شود و این سامانه، مجموعه کاملی از ملزومات سفر را در اختیار مشتریان خود قرار می دهد.

به همین جهت مسافران می توانند از خدمات این مجموعه هم در سفرهای زمینی خود و هم در مسافرت های هوایی شان بهره بگیرند. برای این کار تنها کافی است تا کاربران با مراجعه به صفحه نخست این سایت بلیط سفر مورد نظر خود را از میان بلیط های هواپیما، قطار و اتوبوس انتخاب نمایند و با جستجوی مسیر مورد نظرشان در کمترین زمان، بلیط دلخواه خود را خریداری کنند. همچنین برای خرید بیمه مسافرتی و رزرو هتل به صورت آنلاین نیز کاربران تنها کافی است تا روی گزینه خدمت مورد نظر کلیک کرده و با پر کردن فیلدهای مربوطه آن را خریداری نمایند.

چه امکاناتی با خرید بلیط اتوبوس وی آی پی از آن مسافران می شود؟


همانطور که می دانید تعداد صندلی های قرار گرفته در اتوبوس های وی آی پی نسبت به اتوبوس های معمولی کمتر است. در نتیجه این اتوبوس ها حریم شخصی بیشتری را در اختیار هر مسافر قرار می دهند. نکته قابل توجه دیگر در خصوص این صندلی ها این است که صندلی های تعبیه شده در اتوبوس های وی آی پی معمولاً تا زاویه 145 درجه خم می شوند. در نتیجه مسافر می تواند در مسیرهای طولانی از این صندلی ها به عنوان تخت استفاده نماید. البته ناگفته نماند که قبل از این کار باید حتماً هماهنگی های لازم با مسافر صندلی پشتی انجام شود تا مشکلی برای او ایجاد نگردد.

وجود مانیتور شخصی در هر صندلی نیز می تواند مسافر را در طول مسیر سرگرم نماید. این مانیتورها به مسافر امکان می دهد تا با اتصال فلش مموری، فیلم یا موسیقی مورد علاقه خود را پخش نماید و با هنذفری به آنها گوش دهد. اتوبوس های وی آی پی همچنین دارای سیستم های سرمایشی و گرمایشی مناسبی هستند و از تهویه، یخچال، پرده، آفتاب گیر برقی، جعبه کمک های اولیه و… نیز برخوردار می باشند.

صندلی اتوبوس های وی آی پی
جالب است بدانید بدنه اغلب اتوبوس های وی آی پی موجود در ایران عایق کاری شده است. از این رو مسافر دیگر صدای موتور را نمی شنود و مجبور به تطبیق خود با تکان های شدید این وسیله نقلیه در جاده نیست. حرکت روان این اتوبوس ها در جاده نیز که به جهت تنظیمات موتور و چرخ های آنها است، مسافر را از حرکت بر روی دست اندازها کلافه نمی کند و حس لذت بخش آرامش را در او پدید می آورد.

چرا بلیط اتوبوس معمولی بخریم؟


همانطور که گفتیم اغلب اتوبوس هایی که به عنوان یک اتوبوس معمولی تولید می شوند تعداد صندلی های بیشتری دارند به گونه ای که 38 تا 50 صندلی در فاصله بسیار کمی از هم در این نوع اتوبوس ها جاسازی میشود. این ویژگی موجب می گردد تا فضای محدودتری در اختیار هر مسافر قرار بگیرد و امکان خواباندن صندلی نیز برای افراد مهیا نباشد. در نتیجه به طور کلی می توان گفت که خرید بلیط اتوبوس معمولی نسبت به اتوبوس های وی آی پی از نظر امکانات اصلاً به نفع مسافر نیست. مگر اینکه مسیر بسیار کوتاه باشد یا تفاوت قیمت دو بلیط به حدی باشد که مسافر با خرید بلیط اتوبوس معمولی بتواند به مقدار قابل توجهی در هزینه های سفر خود صرفه جویی نماید. برای آشنایی بیشتر با این موضوع بد نیست مطلبی با عنوان " کدام اتوبوس برای مسافرت بهتر است؟ " را نیز در قاصدک 24 بخوانید.

در پایان یادآور می شویم که برای خرید انواع بلیط اتوبوس، بلیط قطار و هواپیما تنها کافی است تا سری به وب سایت قاصدک 24 بزنید. در قاصدک 24 شما می توانید بلیط سفر دلخواه خود را با مراجعه به بخش مربوط به هر بلیط، انتخاب نموده و آن را در سریع ترین زمان ممکن رزرو کنید. البته لازم به ذکر است که امکان خرید انواع بلیط هم اکنون از طریق نسخه اندروید اپلیکیشن خرید بلیط سفر قاصدک 24 نیز مهیا است که برای انجام آن تنها کافی است این برنامه را از کافه بازار دانلود و روی تلفن همراه هوشمند خود نصب نمایید.