قیمت بلیط هواپیما در فصل پاییز ارزانتر است یا تابستان؟

امتیاز دهید:
1 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 5 از 5 قیمت بلیط هواپیما در فصل پاییز ارزانتر است یا تابستان؟- قاصدک 24
همانطور که می دانید و قبلاً نیز در مطالب بسیاری نظیر " عوامل تاثیرگذار در قیمت بلیط هواپیما کیش " اشاره کرده ایم، قیمت بلیط هواپیما تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار دارد. به طور مثال نوع هواپیما، کلاس پروازی آن و حتی فاصله بین مبدا و مقصد سفر در این امر تاثیرگذار است. اما در این میان عامل دیگری به نام زمان نیز نقش مهمی را ایفا می کند. البته این فاکتور، هم زمان خرید بلیط را شامل می شود و هم زمان سفر، از این رو تصمیم گرفته ایم تا در مطلبی با عنوان " قیمت بلیط هواپیما در فصل پاییز ارزانتر است یا تابستان؟ " به بررسی این موضوع بپردازیم؛ با قاصدک 24 همراه باشید.

جزئیات قیمت بلیط هواپیما در تابستان


تابستان، فصل سفر است و بسیاری از خانواده ها به ویژه کسانی که فرزند محصل دارند در تابستان مسافرت می کنند. به همین خاطر در این فصل، تقاضا برای خرید انواع بلیط سفر از جمله بلیط هواپیما بیشتر است و طبیعی است که تامین کنندگان نیز از این فرصت استفاده کنند و بلیط خود را با نرخ به نسبت بالاتری به فروش برسانند. البته باز نمی توان گفت که قیمت بلیط هواپیما در تابستان به نسبت سایر فصل ها گرانتر است. چرا که این امر به مقصد سفر نیز وابسته است مثلا اگر شما تصمیم بگیرید که در تابستان به یکی از شهرهای جنوبی ایران سفر کنید معمولاً هزینه بالایی را برای خرید بلیط نمی پردازید. پس اگر با آب و هوای گرم مشکل نداشته باشید شاید بتوانید با سفر به کیش، قشم و اهواز یک سفر تابستانی اقتصادی را تجربه کنید.

سفر در تابستان
از نظر زمان خرید بلیط نیز بهتر است یکی از روزهای وسط هفته را برای تهیه بلیط سفر خود انتخاب نمایید. چرا که معمولاً بلیط هواپیما در روزهای دوشنبه و سه شنبه ارزان قیمت تر است. البته این موضوع را نیز نمی توان یک قانون کلی دانست و بهتر است قیمت بلیط هواپیما حداقل یک هفته قبل از خرید، توسط کاربر در سایت مربوطه چک شود تا در نهایت مسافر بتواند یک بلیط ارزان هواپیما را برای سفر خود خریداری نماید. البته ناگفته نمایند که برای این کار، قیمت بلیط هواپیما و انواع دیگر بلیط سفر نظیر بلیط قطار و اتوبوس، باید از یک سایت معتبر نظیر قاصدک 24 چک شود. چرا که این سایت انواع بلیط سفر خود را با کمترین سود و ارزانترین نرخ ممکن به فروش می رساند تا مسافر نیز بتواند سفری مقرون به صرفه را تجربه کند.

البته خدمات سایت قاصدک 24 تنها به فروش بلیط ارزان هواپیما، بلیط اتوبوس و قطار خلاصه نمی شود و انواع بیمه نامه مسافرتی نیز در این سایت به فروش می رسد. نکته قابل توجه اینجا است که بیمه نامه سفر قاصدک 24، در برخی از مسیرها حتی به صورت رایگان نیز به مسافران ارائه می شود. کاربران محترم این مجموعه حتی می توانند جهت اقامتشان در مقصد، عملیات رزرو هتل خود را به صورت اینترنتی و از طریق این سایت به انجام رسانند که همین امر نیز موجب صرفه جویی در زمان خرید خدمات مسافرتی توسط مسافران می گردد.

افت قیمت بلیط هواپیما در پاییز


در پاییز معمولاً با پایان یافتن سفرهای تابستانی، قیمت بلیط هواپیما نیز کاهش می یابد. از این رو خانواده هایی که از نظر زمانی در مضیقه نیستند می توانند برنامه سفر خود را در این فصل بچینند و سفر مقرون به صرفه تری را تجربه کنند. البته برخی شهرها در پاییز طرفداران بیشتری دارند این قبیل مقاصد، معمولاً در این فصل خوش آب و هوا تر هستند و همین امر نیز موجب می شود تا تقاضا برای خرید بلیط آنها بیشتر باشد. به طور مثال مناطق کویری از جمله مقاصدی هستند که پاییز بهترین زمان سفر به آنها است. از این رو شاید بلیط هواپیما به مقصد این شهرها در پاییز پر فروش تر باشد اما به طور یقین نمی توان گفت که قیمت بالاتری نیز دارد. چرا که به طور معمول قیمت کلیه بلیط های سفر در این فصل کاهش می یابد.

در نتیجه به طور کلی می توان گفت در شرایط یکسان معمولاً بلیط هواپیما در پاییز، ارزان قیمت تر است. دلیل این امر نیز این است که با کاهش سفرها دست اندرکان صنعت سفر و گردشگری تلاش می کنند که با جذب مخاطب سود بیشتری را از آن خود کنند. پس در یک معامله برد – برد با کاهش قیمت بلیط هواپیما، مسافران را به سفر ترغیب می کنند. البته در برخی از سایت ها نظیر قاصدک 24 همواره انواع بلیط سفر با پایین ترین نرخ ممکن به فروش می رسد. از این رو کاربر در هر فصلی از سال که مایل به سفر باشد می تواند بلیط ارزان هواپیما، قطار و یا حتی اتوبوس خود را از این سایت خریداری نماید.

سفر در پاییز
در پایان یادآور می شویم که کاربران محترم مجموعه قاصدک 24 برای خرید کلیه خدمات مسافرتی مورد نیاز خود نظیر بلیط هواپیما، بلیط قطار و اتوبوس، بیمه مسافرتی و رزرو هتل می توانند علاوه بر سایت قاصدک 24 از خدمات اپلیکیشن خرید بلیط سفر قاصدک 24 نیز بهره بگیرند. برای این کار مسافران محترم تنها کافی است تا نسخه اندروید این اپلیکیشن را از کافه بازار دانلود و آن را روی تلفن همراه هوشمند خود نصب نمایند. بدین ترتیب می توانند در هر ساعت از شبانه روز تنها با دسترسی به اینترنتی بلیط مورد نظر خود را خریداری و مقدمات سفرشان را فراهم نمایند.