بهترین راه برای خرید گروهی بلیط قطار و مسافرت های دسته جمعی

امتیاز دهید:
2 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 5 از 5 بهترین راه برای خرید گروهی بلیط قطار و مسافرت های دسته جمعی- قاصدک 24
سفر با قطار از جمله مقرون به صرفه ترین راه های مسافرت است. به همین جهت نیز اغلب کسانی که قصد دارند به صورت دسته جمعی سفر کنند این وسیله نقلیه را برای رسیدن به مقصد خود انتخاب می کنند. اما آیا خرید بلیط گروهی در قطار امکان پذیر است یا مسافرانی که قصد دارند به صورت دسته جمعی سفر کنند بهتر است در اولین فرصت برای خرید بلیط اتوبوس اقدام نمایند؟ هر مسافر در یک خرید می تواند تا چند بلیط قطار را برای همسفران خود رزرو کند و بهترین راه برای خرید گروهی بلیط، در این وسیله نقلیه چیست؟ برای یافتن پاسخ این سوالات و باقی دغدغه های خود در خصوص سفرهای دسته جمعی با قطار، تنها کافی است با قاصدک 24 در ادامه مطلب " بهترین راه برای خرید گروهی بلیط قطار و مسافرت های دسته جمعی " همراه باشید.

تعریف گروه در قطار


جالب است بدانید کلمه گروه، در قطارهای مختلف تعریف خاص خود را دارد و این تعریف تا حد زیادی به تعداد همسفران شما در یک سفر وابسته است. به عبارت دیگر اگر خانواده یا همسفران شما 3 الی 4 نفر باشند شاید نتوانیم آنها را یک گروه بنامیم اما اگر شما 6، 8، 12 و یا حتی 18 نفر باشید و قصد داشته باشید که حتماً همگی با هم و در یک مسیر خاص سفر کنید، به طور حتم شما یک گروه را تشکیل می دهید! گروهی که اعضای آن طبیعتاً تمایل دارند در طول سفر نیز از مصاحبت با یکدیگر لذت ببرند و در صندلی هایی نزدیک به هم بنشینند. اما آیا این کار اساساً امکان پذیر است؟

خرید بلیط گروهی در قطار

ترفندهای خرید بلیط قطار گروهی در سامانه های اینترنتی


- بد نیست بدانید که خرید گروهی بلیط قطار، لم مخصوص به خود را دارد. فرض کنید که شما قرار است به عنوان سرپرست گروه، برای خود و همسفرانتان بلیط قطار مشهد بخرید. خب طبیعی است که در اولین گام مبدا، مقصد و تاریخ سفر خود را در یکی از سامانه های خرید اینترنتی بلیط سفر نظیر قاصدک 24 جستجو می کنید. حال فهرستی در مقابل شما قرار دارد که تمامی قطارهای موجود در مسیر مورد نظر را به شما نمایش می دهد. در این زمان اگر شما از میان این فهرست، یک قطار 4 تخته را انتخاب کنید تنها مجاز به رزرو 4 بلیط قطار در یک خرید هستید. بنابراین اگر شما و همسفرانتان 5 یا 6 نفر هستید بدیهی است که این قطار به هیچ عنوان انتخاب هوشمندانه ای برای سفر شما نخواهد بود. چرا که شما با خرید بلیط از یک قطار 6 تخته، قادر خواهید بود که در هر خرید خود، 6 بلیط را رزرو نمایید و بدیهی است که با این خرید می توانید یک کوپه را به صورت دربست در اختیار داشته باشید و تمامی همسفرانتان را در طول سفر، در یک کوپه قطار جای دهید. بنابراین به عنوان اولین ترفند بهتر است با توجه به تعداد بلیط های مورد نیاز، قطار مناسب سفر خود را انتخاب نمایید.

- بدیهی است که در سفرهای دسته جمعی، همیشه تعداد همسفران شما به اندازه ظرفیت یک کوپه قطار نخواهد بود و گاه ممکن است شما مجبور به رزرو یک کوپه و نیم یا حتی دو کوپه باشید. خب در این صورت باید از چه ترفندی برای خرید بلیط استفاده کنید؟ اول از همه باید بگوییم که هیچ تضمینی برای رزرو بلیط قطار برای همه همسفران شما در کوپه های متوالی وجود ندارد. چرا که این کار به صورت سیستمی صورت می پذیرد و ممکن است سامانه رزرو بلیط طراحی شده توسط کارگزار ریلی مورد نظر شما، به طور کاملاً خودکار، 6 مسافر از 8 مسافر موجود را در یک کوپه از یک واگن جای دهد و بلیط دو نفر باقی مانده را در دو واگن جلوتر رزرو نماید. اما نگران نباشید چرا که اگر شما بلیط قطار خود را برای ایامی غیر از پیک سفر رزرو کنید، می توانید شانس خود را برای همجواری با سایر اعضای گروه افزایش دهید. از این گذشته یکی دیگر از ترفندهایی که می توانید در این زمینه به کار بگیرید، خرید بلیط قطار در ساعات خلوت تر روز است. بر این اساس مثلاً اگر شما بلیط قطار بندرعباس خود را در ساعت 1 یا 2 شب خریداری نمایید شانس بیشتری برای رزرو دو کوپه متوالی نسبت به خرید همین بلیط، در ساعت 10 صبح دارید!

ترفندهای خرید بلیط قطار گروهی

خرید بلیط چارتر در قطار


همانطور که می دانید اغلب ما با بلیط چارتر آشنایی داریم و البته آن را یکی از انواع بلیط هواپیما می دانیم. اما واقعیت این است که ما در قطار نیز گاه ممکن است نیاز به خرید بلیط چارتر داشته باشیم. البته بلیط چارتر در قطار به معنای خرید بلیط ارزان تر یا بلیط دقیقه نودی نیست. این بلیط در واقع همان بلیط گروهی است که توسط کارگزار ریلی مربوطه و برای گروه های با تعداد اعضای بالای 18 نفر صادر می شود. بر این اساس برای چارتر کردن بلیط قطار، سرپرست گروه باید حداقل 14 روز مانده به تاریخ حرکت قطار مورد نظر خود، به سامانه دریافت بلیط گروهی شرکت ریلی مربوطه نظیر شرکت رجا مراجعه نماید و با ثبت درخواست در مسیر مورد نظر، تمامی بلیط ها را به صورت یکجا و در صندلی های کنار هم خریداری کند. این قابلیت که البته بیشتر برای دفاتر مسافرتی مورد استفاده قرار می گیرد به کاربر امکان می دهد تا بدون نگرانی و نیاز به استفاده از ترفندهای خاص، بلیط های مورد نیاز خود را در زمان مناسب تامین و سپس آنها را به فروش برساند.

سفر با قطار
در پایان یادآور می شویم که برای خرید بلیط در انواع قطار مسافری در کمترین زمان، تنها کافی است سری به وب سایت قاصدک 24 بزنید. در قاصدک 24 همچنین می توانید انواع بلیط هواپیما داخلی و خارجی و بلیط اتوبوس را نیز رزرو کرده و حتی بیمه مسافرتی مورد نظر خود را به صورت آنلاین خریداری نمایید. فراموش نکنید که برای رزرو هتل در سراسر کشور نیز می توانید از خدمات این مجموعه در بخش مربوطه استفاده نمایید.