بیمه sos چیست و چه تفاوتی با بیمه مسافرتی دارد؟

بشر از دیرباز همواره به دنبال راهی برای جبران هزینه های غیر منتظره در زندگی خود بوده است. راهی که بتوان به کمک آن، هزینه های ناشی از تصادف، آتش سوزی، درمان و حتی مسافرت را نیز کاهش داده و بخش اعظمی از آن را جبران کرد. به همین دلیل است که بیمه های مختلفی چون بیمه آتش سوزی، بیمه درمان، بیمه سفر و مواردی از این دست پدید آمده اند. اما آیا همه این بیمه ها تعهدات یکسانی دارند و در تمام دنیا قابل استفاده هستند؟ و از چه بیمه هایی می توان در مسافرت های داخلی و خارجی استفاده نمود؟ برای پاسخ به این سوالات با قاصدک 24 همراه باشید.

آشنایی با بیمه تکمیلی درمان sos


پیش از اینکه بخواهیم انواع بیمه را بررسی کنیم بهتر است کمی بیشتر با بیمه sos آشنا شویم. بیمه sos در حقیقت از جمله بیمه های تکمیلی است که در زمینه درمان به کار گرفته می شود. این بیمه در قراردادهای گوناگونی فی ما بین بیمه گر و بیمه گزار منعقد می شود و اگر تعهدات آن به گونه ای باشد که در خارج از ایران نیز کاربرد داشته باشد، میتوان از آن در مسافرت های بین المللی نیز استفاده نمود. بنابراین بیمه sos یک بیمه تخصصی درمان است و به صورت اختصاصی برای سفر قابل استفاده نیست. چرا که این بیمه، تنها هزینه های درمان را پوشش می دهد در حالی که بیمه نامه های مسافرتی علاوه بر درمان، هزینه های دیگری همچون گم شدن چمدان، فوت مسافر و یا یکی از نزدیکان او، نرسیدن به پرواز و مواردی از این دست را نیز شامل می شوند. از این رو تعهدات غیر مرتبط بیمه sos به سفر، موجب می شود که این بیمه برای مسافرت های خارجی مناسب نباشد. چرا که علاوه بر در برنگرفتن موارد لازم، بسیار گرانتر از بیمه نامه های مسافرتی نیز بوده و برای مسافر مقرون به صرفه نمی باشد. در مقابل اما خدمات بیمه های مسافرتی فراتر از درمان است و تهیه آن برای مسافر نیز همانند بیمه sos گران تمام نمی شود.

بیمه درمان

بیمه مسافرتی در سفرهای داخلی


بیمه مسافرتی به صورت اختصاصی و تنها در سفرهای خارجی مورد استفاده قرار می گیرد. دلیل آن نیز این است که بسیاری از کشورهای خارجی قبل از صدور ویزا، گردشگران خود را مجاب می کنند که پس از خرید بلیط هواپیما، واچر هتل و بیمه مسافرتی لازم را نیز برای سفر خود تهیه نمایند. البته این به این معنی نیست که سفرهای داخلی نیازی به بیمه کردن ندارند بلکه بیمه ای که در سفرهای داخلی مورد استفاده قرار میگیرد از نوع متفاوتی است. همانطور که می دانید در ایران فرد پس از خرید بلیط قطار، هواپیما یا اتوبوس برای سفرهای انفرادی، الزامی به تهیه بیمه ندارد. اما اگر همین فرد بخواهد که با یک آژانس مسافرتی و در قالب یک تور سفر کند می بایست حتماً از سوی آژانس بیمه شود. بنابراین بیمه سفرهای داخلی در حقیقت همین بیمه است که به بیمه حوادث نیز شهره است. بیمه حوادث فرد را در برابر اتفاقات احتمالی ای که ممکن است در طی سفر رخ دهد بیمه می کند. از این رو تفاوتی ندارد که تور شما قرار است به صورت زمینی به انجام برسد یا هوایی، چرا که در هر صورت وظیفه حفظ سلامت شما با آژانس برگزار کننده تور است که او نیز این کار را با بیمه کردن شما به انجام می رساند.


بیشتر بخوانید: اشتباهات رایج در خرید بیمه مسافرتیخرید بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی در سفرهای خارجی


همانطور که گفتیم شرط بسیاری از کشورها برای صدور ویزا، تهیه بیمه نامه مسافرتی است. بیمه ای که هزینه های مختلفی چون بستری و درمان در بیمارستانها و مراکز پزشکی، انتقال به مراکز درمانی در اثر حادثه و یا بیماری، فوریتهای دندانپزشکی، ارسال داروهای ضروری، حواله وجه ضمان، حواله وجه نقد و ... را پوشش می دهد و به منزله یک نوع ضمانت در سفر است. این نوع بیمه امروزه توسط شرکت های مختلفی به فروش می رسد اما ساده ترین نوع خرید آن، خرید اینترنتی است. برای خرید آنلاین بیمه مسافرتی تنها کافی است به یکی از سامانه های آنلاین فروش بیمه نامه های سفر مراجعه نمایید یا برای ساده تر کردن کار خود، یک سامانه جامع خدمات مسافرتی نظیر قاصدک 24 را برگزینید.

در قاصدک 24 شما می توانید علاوه بر تهیه بلیط هواپیما خارجی خود در کمترین زمان، بیمه مسافرتی مورد نیازتان را نیز خریداری نمایید. برای این کار تنها کافی است به بخش مربوط به این خدمت در صفحه اصلی سایت مراجعه کنید و بیمه مورد نظر خود را از میان پلن های نمایش داده شده برگزینید. جالب است بدانید شما با خرید بلیط هواپیمای خارجی خود از قاصدک 24 می توانید از خدمات بیمه مسافرتی این سایت در برخی از مسیرهای آسیایی به صورت رایگان برخوردار شوید.


بیشتر بخوانید: محدودیت های سفر با افراد معلول و راهکارهای آنخرید آنلاین بیمه مسافرتی
در پایان یادآور می شویم که بیمه نامه های مسافرتی فقط برای سفرهای هوایی صادر نمی شوند و شما حتی می توانید پس از خرید یک بلیط اتوبوس یا قطار خارجی نیز سفر خود را بیمه نمایید. از این رو برای تهیه انواع بلیط سفر تنها کافی است به وب سایت قاصدک 24 مراجعه نمایید و یا اینکه بلیط هواپیما، اتوبوس و قطار مورد نظر خود، در مسیرهای داخلی را از اپلیکیشن خرید بلیط سفر قاصدک 24 تهیه نمایید. البته برای این منظور ابتدا باید نسخه اندروید این برنامه را از کافه بازار دانلود و در تلفن همراه خود نصب نمایید. فراموش نکنید که امکان خرید آنلاین انواع بیمه نامه مسافرتی و رزرو هتل در سراسر ایران نیز از جمله دیگر خدمات ارائه شده در مجموعه قاصدک 24 است که می توانید از آنها با بهترین نرخ ممکن و در سریع ترین زمان برخوردار شوید.