در چه پروازهایی باید از بلیط چارتر استفاده کنیم؟

امتیاز دهید:
2 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 5 از 5 در چه پروازهایی باید از بلیط چارتر استفاده کنیم؟- قاصدک 24

با افزایش قیمت برخی از کالاها و خدمات در آستانه سال نو، اغلب مسافران به دنبال راهی برای کاهش هزینه های سفرهای نوروزی خود هستند. از این رو تصمیم می گیرند که بلیط مقرون به صرفه و ارزانی را برای سفر خود برگزینند تا راحت تر قادر به مدیریت بودجه سفر خود باشند. حال این بلیط ممکن است یک بلیط برای سفرهای زمینی باشد و یا اینکه شرکت های هواپیمایی در ایام نوروز میزبان این افراد باشند. در این میان اغلب کسانی که بلیط هواپیما را برای سفر خود انتخاب می کنند، می دانند که بلیط هواپیما در دو نوع چارتر و سیستمی به مسافران عرضه می شود که هر یک از این بلیط ها قوانین خرید و استرداد مربوطه به خود را دارند. به طور مثال هزینه بلیط چارتر با توجه به قوانین چارتر کننده آن مسترد می شود و در برخی از موارد نیز ممکن است سوخت کامل تلقی شود. از این رو بسیاری توصیه می کنند که اگر از زمان سفر خود مطمئن نیستید و احتمال می دهید که شاید مجبور به کنسل کردن بلیط خود شوید، بهتر است یک بلیط هواپیما سیستمی را برای مسافرتتان رزرو نمایید.

بلیط های چارتر علاوه بر قوانین استرداد، در نحوه قیمت گذاری و تعیین نرخ نیز با بلیط های سیستمی متفاوتند. چرا که قیمت این بلیط ها توسط چارترکننده آنها تعیین می شود و شرکت های هواپیمایی در این مسئله نقشی ندارند. به عبارت دیگر چارتر کننده، کلیه بلیط های یک هواپیما در مسیری خاص را خریداری می کند و سپس آن را با نرخ دلخواه خود به مسافران عرضه می نماید. همین مسئله نیز موجب می شود تا بازه نرخی بلیط چارتر در پیک سفر و تعطیلات به طور چشمگیری افزایش پیدا نماید و در دیگر روزهای سال برای ترغیب مسافران به سفر، با کاهش مواجه شود. به گونه ای که این بلیط ها در مواقعی که زمان چندانی به پرواز نمانده است به طور عجیبی ارزان می شوند تا هم مسافر و هم چارتر کننده در ازای خرید و فروش آن سود کنند. این نوع از بلیط های چارتر که به بلیط لحظه آخری شهره اند معمولاً در صورت نبود تقاضا، هر اندازه که به زمان پرواز نزدیک تر می شویم، ارزان تر می شوند و اقتصادی ترین نوع بلیط برای سفر به شمار می آیند.

خرید بلیط سفر
در مقابل اما خرید بلیط چارتر در پیک سفر چندان مقرون به صرفه نمی باشد و حتی افزایش ناگهانی قیمت این بلیط ها، می تواند موجب اختلال در صنعت گردشگری شود. به همین جهت چند سالی است که بحث جمع آوری بلیط های چارتر در دولت و سازمان هواپیمایی کشوری مطرح شده و حال این طرح در برخی از مسیرها اجرایی شده است. برای بررسی بیشتر این موضوع و آشنایی با مسیرهایی که هنوز بلیط چارتر در آنها به مسافران عرضه می شود، با قاصدک 24 در ادامه مطلب " در چه پروازهایی باید از بلیط چارتر استفاده کنیم؟ " همراه باشید.

کیش، قشم و شهرهای نفتی


بلیط چارتر در زمانی نه چندان دور به مقصد تمام شهرهای گردشگری ایران عرضه می شد. به همین جهت ما در وب سایت ها و تیزرهای تبلیغاتی بسیاری، با کلماتی چون بلیط چارتر اصفهان، بلیط لحظه آخری شیراز، بلیط ارزان مشهد و مواردی از این دست مواجه می شدیم. اما حال این بلیط تنها در پروازهایی که به مقاصد کیش، قشم و شهرهای نفتی ایران به انجام می رسند به صورت چارتر به مسافران عرضه می شود. از این رو برای ارزان خریدن بلیط هواپیما در سایر مسیرهای پروازی کشور دیگر نوع بلیط ملاک نمی باشد و مسافران باید معیارهای دیگری را در این مسیرها مورد توجه قرار دهند. به طور مثال قیمت بلیط هواپیما اصفهان تحت تاثیر عوامل مختلفی چون نوع ایرلاین، کلاس پروازی و تاریخ سفر قرار دارد. از این رو اگر بخواهید بلیط ارزانتری را به مقصد این شهر توریستی خریداری نمایید باید در زمانی که تقاضا برای سفر کمتر است به طور مثال یک بلیط هواپیما اکونومی را در یک پرواز با امکانات کمتر رزرو کنید. بدین ترتیب می توانید هزینه های سفر خود را کاهش داده و ساده تر به بلیط هواپیمای متناسب با بودجه سفر خود دست یابید.

سفر به کیش - بلیط چارتر کیش

ارائه بلیط چارتر در مسیرهای خارجی


پروازهای خارجی نیز از جمله دیگر مواردی هستند که هنوز تحت تاثیر این طرح قرار نگرفته اند و بلیط هواپیمای آنها به صورت چارتر به مسافران ارائه می شود. به همین جهت مسافرانی که قصد دارند تعطیلات نوروزی خود را در استانبول، دبی، باکو، ایروان و ... سپری کنند می توانند بلیط هواپیمای خود را به صورت چارتر خریداری نمایند. این قابلیت موجب می شود تا مسافران در پروازهای خارجی همچنان قادر به استفاده از مزیت های خرید بلیط چارتر هواپیما باشند و البته در مقابل، تحت تاثیر معایب خرید این نوع از بلیط ها، نظیر سوخت کامل آن به هنگام استرداد قرار بگیرند. از این رو خرید بلیط چارتر استانبول یا دبی به ویژه در ایام نوروز شاید موجب شود تا حدودی در هزینه های سفر خود صرفه جویی کنید اما اگر مجبور به لغو آن شوید شما را با جریمه های بالایی مواجه خواهد کرد. بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص و آشنایی با قوانین استرداد بلیط چارتر و راهنمای استرداد آن بهتر است قبل از تهیه بلیط سفر خود، به بخش های مربوط به این عناوین در وب سایت قاصدک 24 مراجعه نمایید.

بلیط چارتر استانبول
شما در قاصدک 24 می توانید با اطلاع کامل از کلیه قوانین و مقررات موجود در کشور، بلیط هواپیمای چارتر یا سیستمی خود را در سریعترین زمان ممکن خریداری نمایید. نکته قابل توجه دیگر در خصوص این سامانه این است که خدمات قاصدک 24 تنها به ارائه انواع بلیط هواپیما خلاصه نمی شود و کاربران محترم این مجموعه می توانند بلیط قطار یا بلیط اتوبوس دلخواه خود را نیز در اسرع وقت از سایت یا اپلیکیشن خرید بلیط سفر قاصدک 24 خریداری نمایند. این مجموعه همچنین برای رفع کلیه نیازهای مسافرتی مسافران خود چاره اندیشی کرده است و انواع بیمه نامه مسافرتی را نیز در قاصدک 24 به این عزیزان ارائه می نماید. جالب است بدانید که بیمه مسافرتی قاصدک 24 در برخی از مسیرهای پروازی به صورت رایگان به مسافران عرضه می شود تا خریدار بتواند با کمترین هزینه ممکن مقدمات سفر خود را فراهم کند. در نهایت نیز یادآور می شویم که امکان رزرو هتل در سراسر ایران هم از جمله دیگر خدمات مجموعه قاصدک 24 است. قابلیتی که قاصدک 24 را به یک مجموعه کامل مسافرتی بدل می سازد تا پاسخگوی تمامی نیازهای کاربران خود باشد.