عوامل تاثیرگذار در قیمت بلیط اتوبوس تهران مشهد- قاصدک 24

امتیاز دهید:
2 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 5 از 5 عوامل تاثیرگذار در قیمت بلیط اتوبوس تهران مشهد- قاصدک 24

قیمت بلیط اتوبوس در یک مسیر خاص نیز همانند انواع دیگر بلیط سفر از عوامل متعددی تاثیر می پذیرد به همین جهت ممکن است قیمت بلیط اتوبوس تهران مشهد از دو تعاونی مختلف در یک تاریخ مشخص، متفاوت باشد. از این رو بهتر است مسافر قبل از خرید انواع بلیط اتوبوس با عوامل تاثیرگذار در نرخ این نوع بلیط آشنا شود تا بتواند در نهایت بلیطی ارزان و مقرون به صرفه را برای سفر خود خریداری نماید. برای بررسی این عوامل و فراهم ساختن مقدمات یک خرید ارزان، با قاصدک 24 در ادامه مطلب " عوامل تاثیرگذار در قیمت بلیط اتوبوس تهران مشهد " همراه باشید.

نوع و مدل اتوبوس


امروزه در ایران از اتوبوس های متعددی برای جابجایی مسافران در مسیرهای بین شهری استفاده می شود. اتوبوس هایی که نام های مختلفی دارند و امکانات متفاوتی را به مسافران خود ارائه می کنند. اما آنچه که در قیمت بلیط اتوبوس تهران مشهد تفاوت ایجاد می کند در حقیقت نام این اتوبوس ها نیست بلکه درجه یا کلاس آنها است که به دو دسته کلی اتوبوس های معمولی و اتوبوس های وی آی پی تقسیم بندی می شود. بنابراین هر یک از اتوبوس های اسکانیا، ولوو و مان می توانند دارای دو کلاس مسافری باشند و این کلاس از آنجایی که موجب تمایز در نوع خدماتی که اتوبوس به مسافران خود ارائه می کند، می شود در قیمت بلیط اتوبوس نیز تغییراتی ایجاد می کند. به همین جهت قیمت بلیط اتوبوس تهران مشهد وی آی پی از قیمت بلیط اتوبوس معمولی در همین مسیر بیشتر است. در نهایت گفتنی است برای مطالعه بیشتر در خصوص انواع اتوبوس مسافربری در ایران و امکانات انها می توانید به مقاله " کدام اتوبوس برای مسافرت بهتر است؟ " در قاصدک 24 مراجعه نمایید.

اتوبوس مان

فاصله میان مبدا و مقصد


یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت بلیط اتوبوس فاصله میان مبدا تا مقصد مسافر یا همان مسافت سفر است. بدیهی است این عامل هر اندازه که بزرگتر باشد قیمت بلیط اتوبوس در آن مسیر نیز بیشتر است. به همین دلیل است که قیمت بلیط اتوبوس تهران مشهد از قیمت بلیط همان اتوبوس به مقصد ساری گرانتر است. این مسئله نشان می دهد که هر چه فاصله میان مبدا و مقصد بیشتر باشد مسافر باید پول بیشتری را برای خرید بلیط اتوبوس پرداخت نماید.

بلیط اتوبوس مشهد

خرید اینترنتی بلیط اتوبوس


به طور کلی نمی توان گفت که قیمت بلیط اتوبوس تهران مشهد در سامانه های اینترنتی از قیمت همان بلیط در باجه های فروش حضوری کمتر است. چرا که قیمت بلیط اتوبوس در هر دو مرکز فروش اینترنتی و حضوری، توسط تعاونی ها و شرکت های مسافربری تعیین می گردد و سامانه های فروش آنلاین بلیط سفر هیچ گونه دخل و تصرفی در این خصوص ندارند. با این حال برخی از سامانه های خرید اینترنتی بلیط سفر نظیر قاصدک 24 با ارائه کدهای تخفیف یا کاهش سود خود، بلیط اتوبوس و انواع دیگر بلیط سفر را در سامانه خود با قیمت کمتری به فروش می رسانند از این رو مسافر می تواند بلیط اتوبوس ارزانتری را از این مجموعه ها خریداری نماید.


البته این همه ماجرا نیست و قاصدک 24 امکان خرید قسطی انواع بلیط سفر اعم از بلیط هواپیما، قطار و اتوبوس را نیز برای مشتریان خود مهیا ساخته است. قابلیتی که به مسافران اجازه می دهد بلیط خود را به صورت رایگان از قاصدک 24 تهیه نموده و اقساط آن را به ایران رنتر که طرف قرداد قاصدک 24 در این ماجرا است، پرداخت نمایند.

خرید اقساطی بلیط سفر

خرید بلیط اتوبوس همسفر


برخی از شرکت های مسافربری تسهیلاتی را برای مسافران خود در نظر گرفته اند که منجر به کاهش هزینه های سفر آنها می شود. به طور مثال شرکت مسافربری همسفر به خریداران خود این امکان را می دهد تا با خرید اینترنتی 7 بلیط اتوبوس در یک مسیر خاص از این شرکت، بلیط هشتم را به صورت رایگان دریافت نمایند. البته این خرید نکاتی نیز دارد که بهتر است مورد توجه خریداران محترم قرار بگیرد. به طور مثال کلیه بلیط ها باید از یک مبدا به یک مقصد و برای یک تاریخ مشخص خریداری شوند و مسافر پس از خرید اینترنتی بلیط خود باید برگه پرینت شده آن را به غرفه همسفر در پایانه ارائه کرده و بلیط رایگان خود را از این شرکت دریافت نماید. بنابراین این عامل نیز به مسافران امکان می دهد تا قیمت بلیط اتوبوس تهران مشهد خود را در سفرهای خانوادگی یا دسته جمعی کاهش داده و با هزینه کمتری سفر کنند.

سن و سال مسافر


همانطور که می دانید ما در انواع بلیط سفر نظیر بلیط قطار تعرفه های نرخی گوناگونی داریم که قیمت آنها بر اساس سن و سال مسافر یا شرایط خاصی در او تعیین می شود. به طور مثال خانواده شهدا و ایثارگرانی که با قطار سفر می کنند، می توانند با ارائه کارت بنیاد خود به مراکز فروش حضوری، بلیط قطار خود را به صورت نیم بها خریداری نمایند یا نوزادان نیازی به پرداخت کل بهای بلیط در سفر با این وسیله نقلیه ندارند و بلیط آنها تنها با پرداخت 10 درصد از بهای کل بلیط قطار قابل خریداری می باشد. در اتوبوس نیز یکی از عوامل تاثیرگذار در نرخ بلیط، همین سن و سال مسافران است که به دو دسته کلی کودک و بزرگسال تقسیم بندی می شود. در این تقسیم بندی مسافران زیر 5 سال، کودک تلقی شده و نیازی به پرداخت هزینه ای برای خرید بلیط اتوبوس ندارند و در حقیقت بلیط آنها رایگان است اما در مقابل تمامی افراد بالای 5 سال به عنوان یک مسافر بزرگسال، باید هزینه اتوبوس را به طور کامل پرداخت کرده و یک بلیط تمام بها را خریداری نمایند.

سفر کودکان با اتوبوس
در پایان یادآور می شویم که امکان تهیه انواع بلیط اتوبوس معمولی و وی آی پی در سامانه جامع فروش بلیط سفر قاصدک 24 مهیا می باشد. اما خدمات این مجموعه تنها به فروش آنلاین بلیط اتوبوس خلاصه نمی شود و مسافران می توانند برای استرداد آنلاین انواع بلیط سفر خود، رزرو بلیط قطار و هواپیما، خرید انواع بیمه نامه مسافرتی و حتی رزرو هتل در سراسر ایران نیز به این سامانه مراجعه نمایند. در نهایت گفتنی است قاصدک 24 از روش های دیگری نیز برای ارائه خدمات به مشتریان خود استفاده می کند که یکی از آنها اپلیکیشن قاصدک24 اختصاصی این مجموعه است. نسخه اندروید این اپلیکیشن در حال حاضر از طریق وب سایت کافه بازار قابل دانلود و نصب است و امکان خرید انواع بلیط سفر را به راحتی برای کاربران محترم این مجموعه فراهم می سازد.