عوامل تاثیرگذار در قیمت بلیط هواپیما تهران مشهد- قاصدک 24

امتیاز دهید:
1 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 5 از 5 عوامل تاثیرگذار در قیمت بلیط هواپیما تهران مشهد- قاصدک 24
قیمت بلیط هواپیما و نوسانات همیشگی آن دغدغه بسیاری از مسافران در سفرهای داخلی و خارجی است. این فاکتور مهم به ویژه در مسیرهای خاص و پر تردد از عوامل بسیاری تاثیر می پذیرد به همین جهت هیچ گاه نرخ ثابتی ندارد و همواره در حال تغییر است. البته این تغییرات به این معنی نیست که مسافر مجبور است هر بار بلیط هواپیمای خود را با قیمت بالاتری خریداری نماید بلکه به این معنا است که مسافر برای خرید ارزانترین بلیط هواپیما باید همواره نکاتی را در نظر بگیرد. نکاتی که توجه به آنها موجب می شود تا مسافر حتی در ایام پیک سفر نیز انتخابی متناسب با بودجه خود داشته باشد و با بهترین نرخ ممکن سفر کند. برای بررسی بهتر این نکات با قاصدک 24 در ادامه مطلب " عوامل تاثیرگذار در قیمت بلیط هواپیما تهران مشهد " همراه باشید.

نام شرکت های هواپیمایی


نام و برند یک ایرلاین می تواند تاثیر به سزایی بر قیمت بلیط هواپیما داشته باشد. البته این موضوع تنها مختص به بلیط های هواپیما نیست و در خصوص بلیط قطار یا اتوبوس نیز صدق می کند به همین جهت است که بلیط قطار فدک در اغلب مسیرهای ریلی از بلیط قطار رجا گران تر است. خوشنامی یک برند، تعداد سوانحی که در آن رخ داده است، میانگین تاخیرات پروازی آن و عواملی از این دست همه و همه می توانند بر قیمت بلیط هواپیما یک ایرلاین خاص تاثیرگذار باشند. به همین جهت است که در ایران، ایرلاین های با سابقه و بزرگتر نظیر ایران ایر و ماهان ایر علاوه بر خدمات بهتری که به مسافران خود ارائه می کنند، از بازه نرخی مناسب تری نیز در میان سایر شرکت های هواپیمایی برخوردار هستند.

هواپیمایی ماهان ایر

کلاس پروازی


همانطور که می دانید سه کلاس پروازی در هواپیماها وجود دارد که فرست کلاس در میان آنها از بیشترین قیمت برخوردار است. بیزینس کلاس نیز بلیط هایی با قیمت متوسط را شامل می شود و اکونومی کلاس نسبت به دو کلاس دیگر بلیط های ارزانتری دارد. به همین جهت نوع کلاس پروازی نیز می تواند در قیمت بلیط هواپیما موثر باشد. البته این تفاوت قیمت تنها در صندلی های سه بخش به چشم می خورد و مثلاً قیمت یک صندلی کنار پنجره در بخش اکونومی تفاوتی با قیمت یک صندلی کنار راهرو در همین بخش ندارد.

فرست کلاس هواپیما

مسیر پروازی


برای برخی از مسیرهای پروازی در ایران تقاضای کمتری وجود دارد. در اینگونه مسیرها به طور معمول تنها بلیط هواپیمای سیستمی به فروش می رسد و نوسان چشمگیری در قیمت آنها وجود ندارد. اما مسیرهای پر ترددی مثل تهران مشهد، تهران کیش یا تهران اهواز پروازهایی هستند که در مسیر آنها هم بلیط سیستمی وجود دارد و هم بلیط چارتر، به همین جهت قیمت بلیط هواپیما تهران مشهد در مقایسه با قیمت بلیط هواپیما سمنان از بازه نرخی بزرگتری برخوردار است و از ارزانترین بلیط هواپیما تا گرانترین آن در این خط پروازی موجود است.

بلیط هواپیما تهران مشهد

نوع بلیط هواپیما


اگر شما یک بلیط هواپیما سیستمی را در مسیر تهران به مشهد رزرو کرده باشید می توانید اطمینان داشته باشید که قیمت بلیط هواپیمای شما تا اخرین ساعت مانده به پرواز تغییری نکرده و ثابت باقی می ماند. در حالی که قیمت بلیط هواپیما تهران مشهد چارتر مدام در حال تغییر است و بسته به روز و ساعت پرواز ممکن است در آخرین لحظات گرانتر یا ارزانتر به فروش برسد. به همین جهت اغلب به مسافران توصیه می شود برای کاهش هزینه های سفر خود از بلیط های چارتر یا لحظه آخری در مسیرهای خاص استفاده نمایند. البته استفاده از بلیط چارتر شرایطی نیز دارد و خرید آن برای مسافرانی که از سفر خود اطمینان دارند، مناسب است. چرا که اینگونه بلیط ها اغلب کنسلی ندارند یا لغو آنها با جریمه های بالا همراه است به همین جهت مسافران باید در خرید آنها جانب احتیاط را در نظر بگیرند.

بلیط هواپیما چارتر و سیستمی

روز و ساعت پرواز


روز و ساعت پرواز نیز از جمله دیگر عوامل تاثیرگذار بر قیمت بلیط هواپیما هستند. به همین جهت قیمت بلیط هواپیما تهران مشهد در روزهای دوشنبه از قیمت همین بلیط در روزهای تعطیل یا آخر هفته ارزانتر است. ساعات پروازی نیز تاثیر به سزایی در قیمت بلیط هواپیما تهران مشهد دارند از این رو به طور معمول بلیط هایی که پرواز آنها در ساعات ابتدایی یا انتهایی روز است از بازه نرخی پایین تری نسبت به بلیط هایی که پرواز آنها در میانه روز است، برخوردارند.

خرید آنلاین بلیط سفر


با خرید آنلاین بلیط، مسافر می تواند قیمت بلیط هواپیمای مورد نظر خود را از چند روز قبل از سفر در نظر بگیرد و در نهایت آن را با بهترین نرخ ممکن خریداری نماید. همچنین اینگونه خرید ها به مسافر امکان می دهد تا از کدهای تخفیف استفاده نماید و یا بلیط خود را با کمترین نرخ در یک جشنواره خریداری کند. از این رو علاوه بر سهولت در خرید، قیمت کمتری نیز برای تهیه بلیط هواپیمای خود می پردازد و آن را با تخفیف خریداری می‎کند. جالب است بدانید این قابلیت امروزه در اغلب سامانه های خرید آنلاین بلیط سفر نظیر قاصدک 24 وجود دارد و برای انواع بلیط سفر اعم از بلیط اتوبوس، قطار و هواپیما قابل استفاده است.

خرید انلاین بلیط هواپیما

فروشگاه های آنلاین خرید بلیط سفر


علاوه بر امکاناتی که اغلب فروشگاه ها در اختیار مشتریان خود قرار می دهند تا بلیط سفر خود را با قیمت کمتری تهیه کنند برخی از این سامانه ها سود خود از فروش بلیط را نیز به حداقل رسانده اند و انواع بلیط موجود را با ارزانترین نرخ ممکن به مشتریان خود ارائه می کنند. از این رو نام فروشگاهی که آن را برای خرید اینترنتی بلیط سفر خود انتخاب می کنید نیز می تواند تاثیر به سزایی در قیمت بلیط سفر شما داشته باشد. به طور مثال قاصدک 24 سامانه ای است که کلیه بلیط های موجود در مجموعه خود را با بهترین نرخ ممکن به فروش می رساند و برای مشتریان خود تسهیلات ویژه ای نیز همچون امکان خرید اقساطی بلیط سفر، بیمه مسافرتی رایگان در مسیرهای خاص و... نیز در نظر گرفته است که منجر به خرید ارزانتر کلیه خدمات مسافرتی می گردد.

خرید اقساطی بلیط سفر
این مجموعه همچنین با گردآوری کلیه خدمات مسافرتی خود در نسخه اندروید اپلیکیشن خرید بلیط سفر قاصدک 24 این امکان را برای مسافران فراهم ساخته است تا بلیط خود را در کمترین زمان و تنها با دسترسی تلفن همراه خود به اینترنت خریداری نمایند. در نهایت گفتنی است خدمات قاصدک 24 تنها به فروش بلیط سفر خلاصه نمی شود و مسافران می توانند از این مجموعه برای خرید بیمه نامه مسافرتی خود و رزرو هتل در سراسر ایران نیز استفاده نمایند.